Jump to content

Ateizm saçmalığı

Recommended Posts

Şu yazdığın yazıyı boş olarakta göndersen bir farkı kalmazdı biliyor musun ? :lol:

Tabiki biliyorum

Bir müslüman için boş bir kağıt ile dünyanın bilgisini içeren bir kitap arasında bile fark yotur.Bunu bilmeyen mi var?

Sen üzülme senin için yazmadın zaten.Sen istersen forumun kenarındaki boşluklara bakabilirsin. Oralar sizler için var.

Sitelerde Paylaş

İyi - kötü tanımlamasını neye göre yapıyorsunuz arkadaş . Müslüman iyiyi kötüyü kurana göre tanımlar , Hristiyan incile göre , Yahudi tevrata göre ...

Peki ateist neye göre tanımlar ??

Ateistin kutsal kitabı mı vardır ki , Ateist bir yaratıcıyı mı örnek alıyorki Teistin iyisiyle ateistin iyisini karşılaştırıyorsunuz .

Ateist iyiyi kötüyü kendi değerlerine göre , yaşadığı toplumun yapısına göre tanımlar arkadaş . İlk önce bunu iyice bilin.

Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla Hacı islamın kötü birşey olduğunu ve diğer inanış ve düşüncelere tolerans gösteren insanın da müslümanlıktan uzak olduğunu düşünüyor.

Onun islama tolerans göstermemesinin sebebi genel anlamda bilinen islamın ayırımcı ve başkalaştırıcı olması. Kendisine tolerans göstermeyen bir dine kimse iyi niyetli yaklaşmak zorunda değil. Bu, islamın köküne kadar girmiş bir kazıktır. Bu kazığı allah bile çıkartamaz.

İslam genel anlamıyla bilinir. Müslüman genel anlamda bilinen islama göre konulan bir lakaptır.

Bu forumda size "müslüman değilsin başka birşeysin" dendiğinde bunu bir hakaret değil, bir iftira değil, bir iltifat olarak alın. Bu forumda size "müslüman değilsin" dendiğinde ne kaybediyorsunuz? Kişiliğinizden ödün mü veriyorsunuz? Burada millet bana deist ol panteist ol bilmemne ol dediğinde ben onlara "NAYIR NOLAMAZ ASLA! BU BİR HAKARETTİR!" diyor muyum?

Bence abartmayın, sakin olun. Hacı'yı sevmiyor olabilirsiniz. Hıncınızı ondan çıkartacaksanız en azından bu şekilde çıkartmayın. Biraz empati kurmaya çalışın. Türkiye'de yaşayan ateistin, deistin düştüğü halleri, içlerine atmaları gereken düşünceleri düşünün. Din yüzünden onlara saldırıldığını düşünün. Bu insanlara gelmiş islam öğretmeye çalışıyorsunuz.

Yok kardeşim öyle islam. İsterseniz milyonlarca ileti dil dökün. Hiçbirşey değişmiyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Birşey değiştireceksiniz bırakın klavyeyi, çıkın sokağa gösteri yapın başkaldırın. Görelim o zaman neler değişiyor. Ateiste ne çatıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Tabiki biliyorum

Bir müslüman için boş bir kağıt ile dünyanın bilgisini içeren bir kitap arasında bile fark yotur.Bunu bilmeyen mi var?

Sen üzülme senin için yazmadın zaten.Sen istersen forumun kenarındaki boşluklara bakabilirsin. Oralar sizler için var.

Sen demin yazdığın yazıya dünyanın bilgisi mi diyorsun ?

:lol:

İşte senin kapasiteni buradan anladık..

Sevgiler ^_^

Sitelerde Paylaş

Ben müslümanların empati kurmamasına da şaşırıyorum.

Bir yanda müslümanların gözünde, ileride öldükten sonra gidecekleri bir cennet, orada edinecekleri 72 huri, sonsuz gibi gelecek bir zaman diliminde istediklerini yaparak geçirecekleri harika bir zaman var.

Başka bir yanda, ateistlerin gözünde, şu stres dolu rekabetçi dünyada geçirecekleri tek yaşam hakkı var. Her boş geçen bir dakika kayıp. Oysa bir müslüman cennete gideceğini bildiği için zamanını rahat rahat geçirebiliyor.

Sizce ateist olan çok mu mutlu bu tablodan? Ölünce karbon döngüsüne katılmak, bilincinin tamamen yok olup gitmesi ve yok oluş düşüncesinden? Belli ki sırf çıkıntılık yapmak için ateist olmuyor kimse. Çoğu insanın varabileceği mantıklı sonuçlar olmasaydı ateisti ateist yapan şeyler, ateizm yaşayamazdı. Müslümanlar ise, kendine bu yukarıdaki şeyler vaat ediliyor diye ve sonsuza dek yok oluş korkusuyla mücadele edemediklerinden müslüman oluyor genelde. Bir de "Bu kadar insan yanılıyor olamaz" düşüncesi var.

Çoğu ateist de çocuklukla (Türkiye için) müslüman bir ortamda yetişiyor, sonra ateistliği kendi buluyor. Neredeyse hiçbir ateist ise müslümanlığa geri dönmüyor.

Sitelerde Paylaş

Ben müslümanların empati kurmamasına da şaşırıyorum.

Bir yanda müslümanların gözünde, ileride öldükten sonra gidecekleri bir cennet, orada edinecekleri 72 huri, sonsuz gibi gelecek bir zaman diliminde istediklerini yaparak geçirecekleri harika bir zaman var.

Başka bir yanda, ateistlerin gözünde, şu stres dolu rekabetçi dünyada geçirecekleri tek yaşam hakkı var. Her boş geçen bir dakika kayıp. Oysa bir müslüman cennete gideceğini bildiği için zamanını rahat rahat geçirebiliyor.

Sizce ateist olan çok mu mutlu bu tablodan? Ölünce karbon döngüsüne katılmak, bilincinin tamamen yok olup gitmesi ve yok oluş düşüncesinden? Belli ki sırf çıkıntılık yapmak için ateist olmuyor kimse. Çoğu insanın varabileceği mantıklı sonuçlar olmasaydı ateisti ateist yapan şeyler, ateizm yaşayamazdı. Müslümanlar ise, kendine bu yukarıdaki şeyler vaat ediliyor diye ve sonsuza dek yok oluş korkusuyla mücadele edemediklerinden müslüman oluyor genelde. Bir de "Bu kadar insan yanılıyor olamaz" düşüncesi var.

Çoğu ateist de çocuklukla (Türkiye için) müslüman bir ortamda yetişiyor, sonra ateistliği kendi buluyor. Neredeyse hiçbir ateist ise müslümanlığa geri dönmüyor.

İşte..

Burada Allah seni ibadete zorlamıştır..

Yani senin ibadete ihtiyacın var..

Bu Allah'ın bir deliline örnektir ki daha niceleri var..

Sitelerde Paylaş

Özellikle bazı ateistler için, iyi insan olmanın bir önemi yoktur.

Bir müslüman portresi çizelim.

Düşünün ki bir müslüman, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Ama bu şahıs, bazı ateistlere göre, gene salak,yobaz, ahlaksız ve cahil biri.

İşte gördüğünüz üzere, bir kısım ateistler bu şekilde düşünceye sahiptirler. Yani, ateizmin bu saçmalığını, bazı ateistler benimsemişlerdir.

Bu başlıkta, buna en büyük kanıttır.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33256

Özellikle bazı müslümanlar için, iyi insan olmanın bir önemi yoktur.

Bir ateist portresi çizelim.

Düşünün ki bir ateist, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Ama bu şahıs, çoğu müslümana göre aklını kullanmayan, dilini sarkıtıp soluyan köpekler veya aşşağılık maymunlar gibidir.

İşte gördüğünüz üzere, çoğu müslüman bu şekilde düşünceye sahiptir. Yani, islamın bu saçmalığını, çoğu müslümanlar benimsemişlerdir dinlerinin gereği olarak.

Bu link de, buna en büyük kanıttır.

http://www.kuranmeali.com/

Sitelerde Paylaş

Düşünün ki bir ateist, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Ama bu şahıs, çoğu müslümana göre aklını kullanmayan, dilini sarkıtıp soluyan köpekler veya aşşağılık maymunlar gibidir.

İşte gördüğünüz üzere, çoğu müslüman bu şekilde düşünceye sahiptir. Yani, islamın bu saçmalığını, çoğu müslümanlar benimsemişlerdir dinlerinin gereği olarak.

Ne varmış bu linkte ?

Sitelerde Paylaş

ooo Çakırcalı usta, başlığıma geldin ha. Görüşemiyoruz bayağıdır, nerelerdesin? :)

Bir laf var bilirsin.

""Ben köpeği bile aşşağılamam, Allah yaratmış. Ama, bazı insanların itleşmesi beni çıldırtıyor.""

Yani, bir ateistin bana köpek ya da maymun demesine kızmam. Çünkü, Allah`ın yarattığı canlılar bunlar.

Ama bazı insanların itleşmesi, cidden hepimizi çıldırtıyor.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ooo Çakırcalı usta, başlığıma geldin ha. Görüşemiyoruz bayağıdır, nerelerdesin? :)

Bir laf var bilirsin.

""Ben köpeği bile aşşağılamam, Allah yaratmış. Ama, bazı insanların itleşmesi beni çıldırtıyor.""

Yani, bir ateistin bana köpek ya da maymun demesine kızmam. Çünkü, Allah`ın yarattığı canlılar bunlar.

Ama bazı insanların itleşmesi, cidden hepimizi çıldırtıyor.

HARUNN, sen hakaretin ne demek olduğunu bilmiyorsun sanırım. Bir insana, seninle aynı fikirleri paylaşmıyor diye, hele ki öfkeyle "Köpek, maymun, vs..." dersen, onun adına hakaret denir. Unutma, biri de kalkar der ki: "Pezevengi de, o..spuyu da, i.neyi de Allah yarattı, bunda kızacak ne var?"

Bence sen eline bir TDK sözlüğü al ve hakaretin ne olduğunu, sözlük anlamında olsun öğren, acil tarafından. ;)

Sitelerde Paylaş

İşte..

Burada Allah seni ibadete zorlamıştır..

Yani senin ibadete ihtiyacın var..

Bu Allah'ın bir deliline örnektir ki daha niceleri var..

Lütfen böyle ilkel kanılara varmayalım. İbadet etmek, insanın korkuları ve yanlış düşüncelerinden doğar. Ben orada söylediğimde gayet mantıklı bir kişi tablosu çizdim. Sen ise gelip bana palavralar sayıklıyorsun.

Benim hiç de ibadete ihtiyacım yok. Böyle bir yoldan da Allah'ı ispatladığını düşünmen ne kadar basit şeyleri hiç yargılamadan kabul ettiğini gösteriyor.

Bu arada, Allah beni niye ibadete zorlasın ki? Duramıyor mu ben ibadet etmeyince? Yarattıklarını bir şey yapmaya zorlayan tanrı kendi egosunu tatmin etmeye mi çalışmaktadır?

Sitelerde Paylaş

Lütfen böyle ilkel kanılara varmayalım. İbadet etmek, insanın korkuları ve yanlış düşüncelerinden doğar. Ben orada söylediğimde gayet mantıklı bir kişi tablosu çizdim. Sen ise gelip bana palavralar sayıklıyorsun.

Benim hiç de ibadete ihtiyacım yok. Böyle bir yoldan da Allah'ı ispatladığını düşünmen ne kadar basit şeyleri hiç yargılamadan kabul ettiğini gösteriyor.

Bu arada, Allah beni niye ibadete zorlasın ki? Duramıyor mu ben ibadet etmeyince? Yarattıklarını bir şey yapmaya zorlayan tanrı kendi egosunu tatmin etmeye mi çalışmaktadır?

Haha.. :lol:

Komikmiş lan bu :lol:

Canım bu tür sorular forumda çok tartışıldı..

Hem bende ibadete ihtiyacım var Aaa ! Allah varmış.. !! da demedim dimi ?

Sadece bir örnek..

Senin yaptığın ne ?

Kestirip atayım Allah yok mu diyeceksin..

Kuranı bir kere doğru yorumlayamıyorsunuz..

Türkçe hali ile yorumluyorsunuz..

Hadi canım..

Sen biraz dersine çalış..

Öyle gel..

Bana hafif deliyorsun dengini bul B)

Sitelerde Paylaş

HARUNN, sen hakaretin ne demek olduğunu bilmiyorsun sanırım. Bir insana, seninle aynı fikirleri paylaşmıyor diye, hele ki öfkeyle "Köpek, maymun, vs..." dersen, onun adına hakaret denir. Unutma, biri de kalkar der ki: "Pezevengi de, o..spuyu da, i.neyi de Allah yarattı, bunda kızacak ne var?"

Bence sen eline bir TDK sözlüğü al ve hakaretin ne olduğunu, sözlük anlamında olsun öğren, acil tarafından. ;)

İnsanları sorgulama (zamanı) yaklaştı, kendileri ise gaflet içinde yüz çeviriyorlar. Enbiya : 1 :D

Sitelerde Paylaş

Haha.. :lol:

Komikmiş lan bu :lol:

Canım bu tür sorular forumda çok tartışıldı..

Hem bende ibadete ihtiyacım var Aaa ! Allah varmış.. !! da demedim dimi ?

Sadece bir örnek..

Senin yaptığın ne ?

Kestirip atayım Allah yok mu diyeceksin..

Kuranı bir kere doğru yorumlayamıyorsunuz..

Türkçe hali ile yorumluyorsunuz..

Hadi canım..

Sen biraz dersine çalış..

Öyle gel..

Bana hafif deliyorsun dengini bul B)

Yanlış düşünüyorsun. Bu kadar çevirmen sırf her dilde aynı hatalar oluşsun diye aynı şekilde yanlış mı çevirmiş? Benim baktığıma göre Arapçası da aynı şeyleri söylüyor. Aynı bilimsel hataları yapıyor ve kendi içinde çelişiyor.

Bana dersini çalış diyorsun; fakat tek dediğime karşı çıkamıyorsun. Benim tüm dediklerim mantığa, senin dediklerin hep varsayıma ve inanca dayanıyor. Hiç sağlam bir yargı üzerinde bir açıklama yaptığını görmedim.

Sitelerde Paylaş
Düşünün ki bir müslüman, iyi ahlaklı, vicdanlı, vatana millete yararlı, düşeni kaldıran, yetimin elinden tutan, fakirlerin imdadına koşan ve diğer dinlere ve felsefelere sahip insanlara iyi davranan, saygı duyan biri.

Müslümanların böyle insanlar olamayacağını iddia etmem. Ama böyle olan insanların müslüman kalmakta ısrar etmelerini anlayamıyorum. Zira bir insan bu niteliklere ancak islama rağmen sahip olabilir. İslamda bu niteliklerle çelişen bir sürü şey de var. ''İyi insanlar'' bunları nasıl düşünmez? Örneğin, farklı inançlara da saygı duyan biri nasıl olur da diğer yandan bu farklı inanç sahiplerinin cehennemde sonsuza dek yanacaklarını kabul edebilir? Hani saygılıydın farklı inançlara?

Örnekleri çoğaltabilirim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...