Jump to content

Sayin Basbakani Uyariyoruz

Recommended Posts

Bence denenmesinde bir sakınca yok.Eğer bölünmekten korkuyorsan,emin ol kürtlerin ayrılması türkiyenin çok çok yararına olur.

Taopaipai

Ben bu konuları başka sitelerde de çok tartıştım, hatta inanmayacaksın ama ''Türkiye bölünürse bölünsün, hiç olmazsa sırtımızdaki bir kamburdan kurtuluruz'' fikrini işleyen , eh biraz da milletin nabzını yoklamak için tuzaklı başlık bile açtım .

Ama az önceki sorularımı öyle yabana atmak ve basit cevaplarla işin içinden çıkmak hiç kolay değil .

Açık söyleyeyim; şu ana kadar bu ülkede Türk- Kürt İç Savaşı hiç olmadı . Ama bölünmeye gidildiğinde işte senin o, hiç mi hiç düşünmeye dahi değer bulmayıp basit bir cevapla geçiştirdiğin 300-350 yıllık yenilginin ezikliği var ya, hortlak gibi hortlayacak ve bu günleri mumla arayacaksınız .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Açık söyleyeyim; şu ana kadar bu ülkede Türk- Kürt İç Savaşı hiç olmadı . Ama bölünmeye gidildiğinde işte senin o, hiç mi hiç düşünmeye dahi değer bulmayıp basit bir cevapla geçiştirdiğin 300-350 yıllık yenilginin ezikliği var ya, hortlak gibi hortlayacak ve bu günleri mumla arayacaksınız .

Evet,olabilir.Ama ben buna eziklik değil,genel anlamıyla milliyetçilik olarak bakıyorum.Kürt açılımının içeriğinin açıklanmamasının nedeni de bu bence.Milliyetçi kesimden çok tepki alacak.Bilmiyorum sonumuz ne olur bu gidişle.

Sitelerde Paylaş

Şimdi Kürt bir çocuk kürtçe eğitim alsa bir Türkten ne eksilir ki ?

Hacı yazmış ,Türkler bile dünyaya açılmak için İngilizce eğitim alıyorlar.

Haklıdır.

Türkçe dünya için yetersiz kalıyor.

Kürtçe eğitim alınsa kürtçe de Türkiye için yeterli olmaz. Handikap olur mu ,olmaz mı kürtçe eğitim alanların sorunu olur o.

Biz bu imkanı sağlayalım ,isteyen alır , isteyen almaz.

Birde anadili kürtçe olan çocuk Türkçe öğrenmemişse , 7 yaşına kadar 2. dili öğrenmesi çok zor.

Onun için büyük handikap oluyor. 17-18 yaşlarında daha rahat öğrenebilir Türkçeyi.

Trafik bilgi tabelalarıda kürtçe yazılabilir.

Şehir merkezlerinde İngilizce - Türkçe yazılıyor zaten , bir de kürtçe eklense sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kürtçe özel kanal açabilsinler , dergi çıkarabilsinler.

Devlet dairelerinde birer kürtçe çevirmen de bulunabilir. Yardımcı olmak için.

Kürt kürtçe söyler , çevirilir resmi belge olarak sunulur.

Acaba biz elimizin altında bir ırkı tutmak mı istiyoruz. Şu an Türklerin kürtleri sevdiğini zannetmiyorum ama beraber yaşamak için can atıyorlar.

İstediklerini de vermiyoruz. Ya böyle kabul edin , ya da savaşa devam diyoruz.

Ölenler oluncada ağıt yakıyoruz.

Kurşunu atan kadar bizim de suçumuz yok mu insanların ölmesinde.

Direten biziz bu sistemin böyle devam etmesinde.

Sistem bu olunca , böyle bir Türkiye'de yaşar gideriz. Belki bölünmeyiz ama haftada bir biryerler taşlanır , biryerlerde cam , çerçeve iner. Bir insan ölür.

Bu üstte yazdıklarım Türklerden ne eksiltirki ?

Kürt , kürtçe hizmet alabilse beni etkilemez.

İkincisi böyle bir ülke olunca bu insanlar neden bölünmeyi düşünsün ?

Zaten ülkesinde gibi olacak.

Bölünmeyi düşünen adam ,bu arzuları için bölünmek istiyor.

Ben hiçbir Kürdün İstanbul'a , İzmir'e , Antalya'ya vize ile gitmek isteyeceklerini düşünmüyorum.

Bölünmekten Türkler neden korkuyor ki , bölünürse iki tarafta zarar görür. En çok zararı da kürtler görür.

Sitelerde Paylaş

Eh madem açılıma destek verin de bölünmek zorunda kalmayalım.Ne istiyorsunuz anlamadım gitti.

Açılımın ne olduğu belli değil ki destek verelim .

Geçenlerde BALABAN'a yazdıklarını hiç inandırıcı bulmadım şahsen .

Bulmuşsun öylesine bir yerlerden, resmen copy-paste yapmışsın .

Hele Tayyip'in meclisteki bu konudaki konuşmalarını okuyunca hepten Atatürkçülüğümden utandım !

Yahu meğerse Tayyip benden daha Atatürkçüymüş; Atatürk aşağı, Atatürk yukarı !...

Kısacası, bir yığın laga luga, tabii CHP ile de bol bol dalaşmalar, laf söz atmalar ...

Ortada açılımla ilgili resmi ve detaylı bir açıklama yok .

Varsa da ben bilmiyorum, zira sadece lafı var, kendisi yok .

Kurbağa hikayesini bilir misin taopaipai ?

Hani şu vücut sıcaklığına göre bir tenceredeki suya konulan kurbağanın hikayesini ?

Hah işte, birileri AKP'ye bunu telkin ediyor, onlar da yapıyor .

Sitelerde Paylaş

Hani şu vücut sıcaklığına göre bir tenceredeki suya konulan kurbağanın hikayesini ?

Hah işte, birileri AKP'ye bunu telkin ediyor, onlar da yapıyor .

Evet,bir önceki iletimde söylediğim gibi.Bu açılım mecburen yapılacak,ama milliyetçi kesimin tepkisini almamak için de birşeyler yapılmak zorunda.Tayyip de birden milliyetçi çizgiye geçti.Posterlerini gördüm geçen gün,ay yıldızın ışığı hepimize yeter diye çarşaf çarşaf.Altında tayyip poz vermiş.Hayırdır dedim,demek açılımla alakalıymış.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde BALABAN'a yazdıklarını hiç inandırıcı bulmadım şahsen .

taopaipai'nin Balaban'a yazdıklarını ben NTV'de dinlediydim. Beşir Atalay söylemişti veya duyumlardı , bilemiyorum.

Ortada birşey yok destekliyorlar diye suçluyorlar bazılarını , bazıları da aynı şekilde ortada birşey yok ama karşı çıkıyorlar.

Yani böyle iyi diyorlar.

Ortaya sadece AKP koymasın birşeyler ,CHP , MHP , DTP'de koysun.

Konuşsunlar , bu adamlar milletin vekili değil mi ?

Bunlar konuşmayacakta , biz mi konuşacağız ?

Şu forum ahalisi mecliste olsa daha çok fikir üretilirdi.

Sitelerde Paylaş

Evet,olabilir.Ama ben buna eziklik değil,genel anlamıyla milliyetçilik olarak bakıyorum.Kürt açılımının içeriğinin açıklanmamasının nedeni de bu bence.Milliyetçi kesimden çok tepki alacak.Bilmiyorum sonumuz ne olur bu gidişle.

Beni ilgilendiren de bu zaten, yani içinde bulunduğumuz katı gerçekler .

Ve biz her ne kadar sayduyulu düşünmeye çalışırsak çalışalım, kendimizi bu gerçeklerden soyutlamamız zor .

Yaşanan birçok acılar var ve kolay kolay da unutulacak gibi değil .

Ne edebiyat çözer bunu ne de felsefi açıklamalar, zira sorun o kadar karmaşık bir hale geldi ki .

Sen özerklik sözünü benim yanımda edebilirsin, kızmam sana, ama sen gel de bunu benim şehit yakınlarıma anlat, timimde benim yanımda buz gibi soğukta saatlerce pusuya yatan gence anlat, GATA'daki elsiz kolsuz gazilere anlat !

Bu insanların tavrı hiç de öyle senin sandığın gibi milliyetçilik, ırkçılık felan değildir .

Sadece sizlerin empatisizliğinizdir .

Bir Kürtçü bile, çıkıyor burada gerillanın hakkını savunuyor, ama siz vatani görevini yaparken kolunu bacağını kaybeden bu insanlara aşağılık ırkçı insanlar muamelesi yapıyorsunuz .

Tayyip bile çıkıyor, askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyerek birilerini aşağılayabiliyor .

İyi valla; sen askerlik yapmayacağını sitede ilan et, vatani hizmetini yaparken kolunu bacağını kaybedeni de ırkçı, milliyetçi, bilmem nemne dile resmen aşağıla ...

Sonra da insanlar senin ağzına baksın öyle mi taopaipai ?

Bu işler böyle çözülmez .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beni ilgilendiren de bu zaten, yani içinde bulunduğumuz katı gerçekler .

Ve biz her ne kadar sayduyulu düşünmeye çalışırsak çalışalım, kendimizi bu gerçeklerden soyutlamamız zor .

Yaşanan birçok acılar var ve kolay kolay da unutulacak gibi değil .

Ne edebiyat çözer bunu ne de felsefi açıklamalar, zira sorun o kadar karmaşık bir hale geldi ki .

Sen özerklik sözünü benim yanımda edebilirsin, kızmam sana, ama sen gel de bunu benim şehit yakınlarıma anlat, timimde benim yanımda buz gibi soğukta saatlerce pusuya yatan gence anlat, GATA'ki elsiz kolsuz gazilere anlat !

Bu insanların tavrı hiç de öyle senin sandığın gibi milliyetçilik, ırkçılık felan değildir .

Sadece sizlerin empatisizliğinizdir .

Bir Kürtçü bile, çıkıyor burada gerillanın hakkını savunuyor, ama siz vatani görevini yaparken kolunu bacağını kaybeden bu insanlara aşağılık ırkçı insanlar muamelesi yapıyorsunuz .

Tayyip bile çıkıyor, askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyerek birilerini aşağılayabiliyor .

İyi valla; sen askerlik yapmayacağını sitede ilan et, vatani hizmetini yaparken kolunu bacağını kaybedeni de ırkçı, milliyetçi, bilmem nemne dile resmen aşağıla ...

Sonra da insanlar senin ağzına baksın öyle mi taopaipai ?

Bu işler böyle çözülmez .

Şehitlerimiz , gazilerimiz var.

Bu bir gerçek.

PKK ile çarpışıp elini , kolunu bacağını verenler , oğlunu şehit verenler kesinlikle karşı çıkabilir.

Çünkü bedeli ödeyen bu insanlar.

Yıllardır uygulanan fakat tutmayan bir politikanın sonucudur bu insanlar.

Kürt tarafına bakınca da köyleri yıkılıp zorunlu göç ettirilenler oldu , yıllarca kimliği inkar edildi.

Kürdüm dedikleri için bok yedirildi , diyarbakır cezaevinde insanlık dışı muameleye maruz kaldılar.

17.000 faili meçhul cinayet var.

Bu insanların da anası , babası ,çoluğu ,çocuğu ,gururu var.

19-20 yaşındaki insanlar iş olsun diye dağa çıkıp ,silaha sarılmaz.

Hayatta beyaz ya da siyah yok. Herkes arada derede.

Grinin tonları.

Bu politikalar sonucu ülkenin insanları birbirini kırdı yıllarca ,bu insanları anlayamazsın , onlar bedel ödedi dediğimiz zaman yeni nesillerde bedel ödeyecek demektir.

Biz sıramızı sağdık , yeni nesil devam etsin. Yeni nesilden bedel ödeyenler olacak , onlar sırasını diğer nesile sağacak şehitlerimiz var diye , onlar diğerlerine , onlar diğerleri , bu böyle sürüp gidecek.

Bir yerde dur demek lazım.

Savaşı durdurarak ölenleri geri getiremeyiz ama başka can kayıplarının yaşanmamasını önleriz.

Dünyada birçok savaş çıkıyor. Yunanla da savaştık , İngilizle de. Bu savaşlarda her tarafın kaybı oldu.

Kayıplar var diye savaşa devam mı edeceğiz ?

Ebedi düşmanlık mı besleyeceğiz.

Bazı zamanlarda geçmişe sünger çekmeliyiz , bu gerekiyor. Birçok savaşa girmiş toplumuz. Her ailede bir şehit vardır.

1900lerden bu güne milyonlar öldü bu topraklarda.

Çoğu savaş kapandı gitti , bu da kapanabilir.

Yanlışı sonsuza kadar sürdürmeli miyiz ?

tarihinde Cedric tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen de türkiyeli diyeceksin o zaman.50 çeşit etnik topluluk var amerikada.Kimse ben afrikalıyım,ben italyanım,ben şuyum buyum diye milliyetçilik yapmıyor.Ha amerikan milliyetçiliği yapanlar da var,o da ayrı bir konu.

az atta amip yesin YALANCI ayaklarıyla.

Ay'a amerikan bayrağını babam dikti zaten.

Oraya Türk bayrağını diksek milliyetçi derdiniz.

Buda amerikada okul öncesi okunan ant

" I pledge allegiance to the flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands: one Nation under God, indivisible, with Liberty and Justice for all."

her filmde amerikan bayrağı gösterilmiyor mu ? her zenci,ispanyol,italyan kökenli herif god bless america'cılık oynamıyor mu?

bizim istediğimiz saf milliyetçilikte bu,şuan aşırısına sahibiz ama milliyetçi değil amerika diyorsun ya,cevap olsun dedim.

Sitelerde Paylaş

seraptan tek bir haber bile yok,taraf işte,taraflı,hala özgürlük diyorsunuz,pkk nın yaptıklarını eleştiremeyince özgür oluyorsun bağımsız oluyorsun tarafsız oluyorsun değil mi ?

ben böyle özgürlüğün içine ederim.

elin yayıncısı yapılanların üstünü örtüyorda biz yapınca faşist oluyoruz,sizde hala okumaya devam ediyorsunuz,kolaysa serabı manşet yapsanıza lan soysuzlar.

Sitelerde Paylaş

Anlaşılan sen beni anlamamışsın.

Evet.Gitmez,gitmemeli.Aynı şey kürt çocuğu için de geçerli.O da kendi dilinde eğitim veren bir okula gitmeli.

Evet buraya kadar anlaşıyoruz.

Haydaaa geldik yine 1923 yılına.Bilmem siz amerikada olduğunuzdan mı bilmiyorsunuz,ama bu ülkede ana dili kürtçe olan 15 milyon insan var.

Bu zamana kadar bunu kabul ederek geldik zaten.İşe yaramadı.Sabahtan beri neyden bahsediyoruz sanıyorsun.

Evet,benim nasıl bir mühendis olarak ingilizce bilmem zorunluysa ve geleceğim için yararlıysa,Türkiyede yaşayan bir kürtün de türkçe bilmesi aynı şekilde gerekli.

Öyle bir şey yok.Bence ne söylediğimi anlıyorsunuz da,beyninize işlemiş olan milliyetçilik anlamamakta ısrar ediyor.

Öyle olmaz işte,olmuyor.Kürtçenin ikinci dil olarak öğretilmesinin hiçbir faydası olmaz.Sadece kürtçe bilen bir çocuk eğitimini kürtçe olarak almalı,Türkçe de ikinci dil olarak öğretilmeli.

Önce ülkedeki herkesin türkçeyi öğrenmesini sağlamalısınız ki bu pratikte işe yarasın.En azından bir kaç nesil boyunca kürtçe eğitim veren okullar bulunmalı.Halkın kültür seviyesi geliştikçe zamanla gerek de kalmaz zaten.

Türkçe, Kürdün İngilizcesi veya herhangi bir yabancı dili olarak kabul edilemez... Cumhuriyetin okullarında resmi olarak Türkçe öğretilir; çünkü bu devletin resmi dili Türkçe... Kürtçe bir kişinin ana dili bile olsa öğrenmek için adı üstünde anası ve ailesi var ve isteyene tamamen yasal özel kurslar açılıyor; ilgi duyan gider... Yoksa bu gidişatın sonu bölünmedir... Her etniğin dilinde ayrı resmi okul mu açacağız?..Sonra hangi Kürtçe öğretilecek; bu iş çok karışık...Üstelik bu adamların isyanının Kürtçe ile falan da alakası yok... Yavuz Sultan Selim'den beri yüzlerce defa ayaklanan bir kavimdir... Marabalara zulmeden ağalarının, toplumca başlarını yiyen Arap-İslam orijinli törelerinin acısını genelde ağalığı desteklemekle suçladıkları devletten ve devletin askerinden çıkarırlar... Esas gereken ağalığın derhal ve icabında zorla tasfiyesi ve ciddi bir toprak reformudur...Toprak reformu sonrası toprakların daha da fazla bölünüp iyice ufalmaması için topraklar her ailenin ilk çocuğuna kalacak şekilde kanuni düzenleme yapılmalıdır... Eğer birden fazla çocuk yaparsa, devletin kendisine reform kapsamında verdiği toprağın bedelinin yarısını, yani ikinci çocuğa düşen kısmını hazineye geri ödemek zorunda olmalıdır... Malum bu çocuk toprak alamayacak... Devlet bu bedeli saklayarak, miras bölüşüm zamanında değerlenmiş ve yasal faiz uygulanmış olarak bu ikinci çocuğa vermelidir...... Aynı zamanda bu uygulama nüfus artışını da sınırlar... Örgüt üyeliği dışında başka bir suçu olmasa bile teröristlerin ve teröre yardım ve yataklıktan hükümlü olanların bu toprak reformundan yararlandırılmaması da kanun kapsamında olmalıdır...Toprak paylaşımları Kura ile yapılmalıdır... Malum sonra verimliydi-verimsizdi diye olay çıkmasın... Becayiş yasak olmalıdır, çünkü birbirlerini silahla tehdit ederek becayiş yaptırırlar...Bizzat hak sahibi tarafından 4 sene işlenmeyen ve boş bırakılan toprak elinden alınmalıdır..

Sitelerde Paylaş

Bütün burada yazilanlari okuyunca kafam karisti.

Acilim dan nerelere gelmisiz hayret.

Benim de aklima artik acilim denince, bas örtüsünü cikarmak, mini etek giymek veya üstsüz denize girmek gelmeye basladi. Beyin sulantisi herhal.

Ne güzel olurdu hani bütün demokratlar acilsalar.

Kürtler mini etek giyse.

Müslümanlar üstsüz denize girse.

Kemalistler anitkabirde striptiz yapsa.

Gerillalar dagda table-dance partileri verse.

Ermenistan sinirinda go-go girl ler show yapsa.

demokrasi acilimi, ermeni acilimi, kürt acilimi gerceklesmis olurdu.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Sayın Başbakanı Uyarıyoruz!

Demokratik açılım adı altında etnik yapıya dayalı çözümler! Ülkemizi bir iç savaşa sürükler. Yaşanan olaylar da bunun kanıtıdır. Bu çıkmaz yoldan derhal vazgeçilmelidir.

Yedi yıldır uyguladığınız politikalar Türkiye’yi bu noktaya taşımıştır. Suçlayıcı bir tonla, ana muhalafet partisinin ve diğer partilerin Sivas’ın doğusuna gidemeyeceklerini söylüyorsunuz. Sizin bakımınızdan bu utanılacak bir durumdur. Ülkeyi bu hale siz getirdiniz.

Yargıya saldırıyorsunuz. İdarenin eylem ve işlemini yargılayan yüce Danıştay’a saldırıyorsunuz. Sizin hukuk devleti anlayışınız bu mudur?

Basını susturdunuz, satın aldınız, Cumhuriyeti savunan gazetecileri tutuklattınız. Şimdi de satın alınamayan ve sayıları gittikçe azalan birkaç namuslu köşe yazarlarına saldırıyorsunuz.

Bu tavırlarınız devam ettiği sürece ülke kurtarılmış bölgelere ayrılacaktır. Bazı siyasi partiler buralara giremeyebilir. Korkarım ki siz ülkeye giremeyeceksiniz.

Saygıyla duyurulur.

İzzet Polat ARARAT

Genel Sekreter

Sitelerde Paylaş

Öyle birşey yok.Ayrıca profesyonel 60bin asker sokaktan topladığın 600bin askerden daha iyidir.

Ve 21. yüzyılda savaşlar meydanda olmuyor.Teknolojiyle üstünlük sağlanıyor.

nasıl yok yunanistan osmanlıdan kalma kuyruk acısı ile her an megalo idea ile yaşayan bir devlettir

maalesef yunanistan bizi rahat bırakmıyor bizden korksa bile avrupalı abilerine güvenerek her zaman dil çıkarır bize

profesyonel ordu elbette olmalı ama askerliğe karşıyım diyerek işin içindne çıkılmaz

Sitelerde Paylaş

Evet,bir önceki iletimde söylediğim gibi.Bu açılım mecburen yapılacak,ama milliyetçi kesimin tepkisini almamak için de birşeyler yapılmak zorunda.Tayyip de birden milliyetçi çizgiye geçti.Posterlerini gördüm geçen gün,ay yıldızın ışığı hepimize yeter diye çarşaf çarşaf.Altında tayyip poz vermiş.Hayırdır dedim,demek açılımla alakalıymış.

bak kendin de anladın yanardöner olduklarını onların açılımına mı güveniyorsunuz

işte mersinde yüzsüzce saldırdılar mersin de mi özerk bölgeye dahil yani

Sitelerde Paylaş

Yavuz Sultan Selim'den beri yüzlerce defa ayaklanan bir kavimdir...

Ha gayret belki YAvuzu'da şirin gösterirsiniz belki... Bu sorun elbet bir gün çözülecek.. Çözülmesi için sizin gibi
farklı bir şekilde eğitilmeleri gereken, eğitime muhtaç insanlar
ın eğitilmesi gerekiyor... Sizin zihniyetinizdekiler eğitildikçe bu sorun çözülecektir...
Sitelerde Paylaş
Sen özerklik sözünü benim yanımda edebilirsin, kızmam sana, ama sen gel de bunu benim şehit yakınlarıma anlat, timimde benim yanımda buz gibi soğukta saatlerce pusuya yatan gence anlat, GATA'daki elsiz kolsuz gazilere anlat !

Öyleyse amacımız daha fazla şehit vermemek,kan dökülmesini bir an önce durdurmak olmalı.Bu kadar şehit-gazi verdik boşa gitmesin savaşmaya devam edelim diyerek nereye varmayı düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...