Jump to content

7 sehit, 3 yarali..

Recommended Posts

• İleti 198
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlıkta tartışma taraftarı değilim ama bu karşılıklı bir durum... Sen onlardan öldürünce sen bayram yapıyorsun onlar senden öldürünce onlar bayram yapıyor... İkiniz bayram yapıyorsunuz halkda ağıt yakıyor... Umarım kan sevicilerin kan kokan bayramları bir gün sona erir...

Kan sevicileri lafı sadece bir kesime yönelik değildir. İki tarafında kan sevicileri vardır..

Bi tarafta vatani görevini yapan yaşıtları kokteyller tüketirken çıtır karılarla sıcak yataklarda yatarken sırf devlete olan borcunu ödemek için, ailesini bırakıpta gelen askerler bir tarafta da gönüllü olarak dağa çıkmış gayri nizami gruplar var.Dağa çıkan adam zaten gönüllü ve isteyerek çıkmış- istisnalar varsa onu bilemem.

Askerinde pkklınında ailesi oğullarının ölümünden acı duyar bu tabi ki dışarıdan baka biri içinde iç burakn bir manzaradır ama şu an ki durum 20 sene öncekiyle aynı değil kürlter dillerini konuşabiliyorlar dil kursları hatta filoloji fakülteleri açabiliyorlar kimse onlara siz oğuz boylusunuz demiyor, ama adamların isteği başka adamlar kargaşa yaratmayı halkın kinini üzerlerine çekmeyi seviyor bundanda en büyük zararı kendi halkları görüyor.

Sitelerde Paylaş

Şuan insanların kendilerini nasıl tanımladığı kavramı, Kürtçü sosyalistlerimizin Ulus kavramı ve Fransız ihtilali kavramlarıyla ters değilmi. :lol: :lol: :lol:

Akşama kadar Ulus devlete karşı Marksistcilik oyna sonra tut kendimizi böyle tanımlıyoruz de..

Bu ne perhiz denmezmi.. :lol: :lol:

Kürtçülerin sosyalizminin takiye olduğunu dünya alem biliyor sen zaten biliyosundur.

Sitelerde Paylaş

Memleketimizde bir seyler degisiyordu hazmetsekte,etmesekte.

Anlasakta,anlamasakta!

Bir seyler degisiyordu.

Bir dergi nin (NOKTA) burosunda cikan belgeler bizi Tuncay Gunaya oradan SariKiza,AY ISIGI ve Yakomoza kadar goturdu.

Ve daha once pek rastlanmayan bir seyler olu verdi.

Askerler sanik sandalyesine oturmaya baslandi ve sivil otarite ilk defa bir adim one gecti bu ulkenin silahli guclerine karsi.

Daha sonra Kurtleri tartismayi basladik.

Oyle boyle'de degil baya,baya tartismaya basladik.

Kurt aydinlar ve turk aydinlar tv programlarinda oluru olmazi konusmaya basladilar kah kizdik,kah kabullendik ama bu olanlar bize tek bir seyi gosteriyordu!

Turkiye dunku Turkiye degildi artik.

Kurtler ve sorunlari memleketimizin hep en onemli konu basliklari olmustur.

Cunku bu oyle bir sorundurki ,binlerce vatandasimiz topragin dibinde 1 metrelik genisligindeki cukurlarda yatmaktadir!

Bu oyle bir sorunki Turkiyeyi,turkiye olmaktan cikarmakta, insanlarimizin Dis mihraklarin streteji ve oyunlari ile bir anda DUSMAN konumuna sokmaktadir..

Her sey ACILIM sureci altin'da uc asagi,bes yukari guzel giderken!! Ne oldu'da bir anda MEMLEKETIMIZ yangin yerine dondu ???

Kurtler ayaklandi!

Sebebini APO nun hucresi nin DARligi gosterildi .

ACilima veda bile dediler DTPliler.

Peki DTP bu ayaklanmalari organize ederken ve acilamain yaninda duracagina tam karsisin'da pozisyon alip durmasi, Kurtlerin yararina midir,zararinami ??

O cok sevdikleri ve halkimiz dedikleri KURTLERI ve onlarin cocuklarini sokaga surerken bunun Kurtlerin yararina olacaginimi dusunuyorlardi ??

Bence HAYIR!

Dtp Kurt halki nin cikarlarini dusunse idi,onca rizkoyu alan AKP ile hareker ederlerdi!

Herhalde DTP¨liler bu sorunu MHP ve CHP ile cozmeyi dusunmuyorlar!!

Birakin akp ile hareket etmeyi DTP lilerin, MHP ve CHP ile zimmi antlasma yapip AKP yi diskalifiye operayonuna dahil olmuslardir!!

G.Doguda DTP nin en buyuk rakipi AKP 'dir!!

Bati'da ise CHP ve MHP dir..

Yarin CHP ve MHP sokaktaki kurtlerin tutumunu BATIDAKI halka anlatip ,AKP nin oyunu ve kitlesini almasi olagan bir sey!!

Dtp nin de bunu Doguda yapmasi kacinilmaz!

Vanda mayin patlamis, Tokatta 7 asker olmus!

Peki bu ne ??

Bu yasananlar MHP , CHP ve DTP nin mevcut statukodan karli oldugunu ve degismesini istemediklerinin ispatidir..

Dtp nin hareketleri ve eylemleri MHPye kan ve can veriyor!

Chp'de bu durumdan faydalaniyor!!

AYrica Kuresel Guclerin bu partiler uzerindeki agirligini'da hesapa katmak gereklidir diye dusunuyorum.

Zaten DTP nin ust emir organi olan PKK gizli istihbarat orgutleri nin icinde cirit attigi yegane ve tek orguttur!

Iran,suriye,turkiyeli kontra guclerin pkk nin icindeki agirligi bilinir!

Bakalim nereye kadar gidecek bu isin sonu..

Sitelerde Paylaş

Bakıyorumda Pkk savunucuları olayın Pkk eylemi olduğunu bir şekilde geçiştirmeye çalışıyor.

Ben bu Teröristleri Lanetliyorum.

MASKELERİ İNDİRİN

bence T.İ.K.K.O yaptı diyorum tokatta bi onlar örgütlü veyada baska bi sol örgüt malum bugün tayyibinde abdye gtmesi ve aynı gün eylemin olması manidar akla hersey gelio ama şuana kadar bu olayı pkk üstlenmedi eğer yapsaydı özgürgündemde HPG saldırıyı üstlendi die bi haber gelirdi devlette pkk yaptı die bi açıklama yapmadı ama hangi örgütün yaptıgı hakkındada bi açıklama gelmedi bence direk daha olay olur olmaz hemen asker ölünce akla direk pkk gelio sadece pkk mi var dhkpc var tikko var mkp var başlıgı açan arkadaşsa neye dayanarak bu olayı pkk yaptı dio pek anlamıs değilim daha devlet bile hangi örgütün yaptıgını bilmezken

Sitelerde Paylaş

gözümüz aydın. postal sesleri giderek zayıflıyor. gözümüz aydın ordunun sesi giderek cılızlaşıyor. anadolunun göbeğinde 7 şehit.biz neler tartışıyoruz. ya pkk değilse? evet bence de ya pkk değilse daha acı değilmi? gözümüz aydın tsk maymuna dönüyor. ve gözümüz aydın hala bu ülkede en ucuz şey kına kıçlarımıza yakmak için. ve yine gözümüz aydın bu ülkede öldükleri yetmiyor gibi bir de afganistana gönderiyoruz savaşsınlar diye.

Sitelerde Paylaş

bence T.İ.K.K.O yaptı diyorum tokatta bi onlar örgütlü veyada baska bi sol örgüt malum bugün tayyibinde abdye gtmesi ve aynı gün eylemin olması manidar akla hersey gelio ama şuana kadar bu olayı pkk üstlenmedi eğer yapsaydı özgürgündemde HPG saldırıyı üstlendi die bi haber gelirdi devlette pkk yaptı die bi açıklama yapmadı ama hangi örgütün yaptıgı hakkındada bi açıklama gelmedi bence direk daha olay olur olmaz hemen asker ölünce akla direk pkk gelio sadece pkk mi var dhkpc var tikko var mkp var başlıgı açan arkadaşsa neye dayanarak bu olayı pkk yaptı dio pek anlamıs değilim daha devlet bile hangi örgütün yaptıgını bilmezken

Sen kimsin de şurada şu örgütlü diye ahkam kesiyorsun. orada hiç pkk varlığı olmamış gibi konuşup durma.

ailelere sabır diliyorum özgürlükçülük oynayanlar, olmayan şeylere açılım diye takılanlar aklını başına alsın.

Sitelerde Paylaş

adam naladığım kadarıyla pkk böyle birşey yapmaz demiyor.

sadece olayın tokkatta oluşuna bakıp

pkknın yapmış olmasının zor olduğunu söylüyyor.

forum üyeleri arasında ciddi iletişim sorunu var.

Sitelerde Paylaş

Tam demokratik açılım adı altında sorunla yüzleşme iradesi geliştiriliyor, her ne kadar ne yapılacağı hala netleşmese de birşey yapılması için diyalog sürecinin önü açılıyor derken... Tüm bu gelişmelerden Kürt Hareketinin mutluluk duyup desteklemesi, bu süreçte özellikle uslu durup açılımın demokratik yollardan derinleşmesi hedefini gütmesi gerekirken PKK aracılığıyla kan döküp süreci baltalamaya çalışıyor! Bu tür eylemler, Batı'da linç girişimlerini artırmaktan ve açılım sürecini baltalayıp halkları birbirine düşman etmekten başka sonuç vermez. İç savaş bile çıkabilir!

Peki ama PKK aslında kendi hedefleriyle uyuşmayan böyle bir tutumu neden alıyor? Çünkü şu süreçte yine silaha sarılmak ve bu tür eylemler yapmak sadece Kürt varlığını tanımak istemeyen, Kürtlere yönelik nefret üzerinden kendine çıkış arayan, milliyetçi düşmanlıklar üzerinden siyasi prim yapan hareketlere(MHP ve CHP'ye) yarar.

Acaba diyorum... Şu ergenekon(veya derin devletin o kanadı işte, adı her neyse), harbiden de PKK'yla bağlantılı olabilir mi? AKP'yi ancak milliyetçilik üzerinden durdurabileceğini anlayıp PKK'yı azdırarak Türk milliyetçiliğini güçlendirmek ve böylece hükümeti zayıflatmak, hatta linç girişimlerini artırıp çatışma ortamı yaratarak darbeye zemin hazırlamak türünden planları olabilir mi? Çünkü PKK azdıkça, askerler öldürüldükçe MHP ve CHP'nin yüzü gülüyor. Zira oyları ve destekleri artıyor!

AKP, liberalizm, dincilik v.b. ile mücadele edelim tabi. Ama milliyetçiliği azdırmak ve halkları birbirine düşürmek yoluyla değil! Bu başlığı açan da destekleyenler de halkların birbirini boğazlamasını zerre önemsemiyor. Tek düşündükleri milliyetçiliğin artması üzerinden AKP'yi geriletmek. Türkiye'nin laikliği böyle mi kurtulacak? Her türlü pisliği yaparak... Eğer böyle olacaksa kurtulmasın o zaman, daha iyi.

El birliğiyle bu ülkenin içine ediyorsunuz. Herkes şunu iyi anlasın ki, bu ülkede bir iç savaş çıkarsa hiç de sandığınız gibi kaba kuvvetle bastıramazsınız Kürtleri. Zira emperyalizm onları da destekleyecektir. Bu ülke ortadan ikiye bölünür. Linç girişimleri ve Türk milliyetçiliğinin artışı sadece bu ülkenin bölünmesine hizmet eder. Milliyetçiler yine her zamanki gibi ''vatansever'' görünüp vatana ihanet etmekle meşgul. Kazançlı çıkan ise sadece emperyalizm olacak. Ne acıklı...

tarihinde Freddie_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kimsin de şurada şu örgütlü diye ahkam kesiyorsun. orada hiç pkk varlığı olmamış gibi konuşup durma.

ailelere sabır diliyorum özgürlükçülük oynayanlar, olmayan şeylere açılım diye takılanlar aklını başına alsın.

arkadasım ben sadece düşündüğümü söyledim aklıma direk hemen ilk seçenek gelmio başka ihtimalleride düşünceksin tabi sizde o düşünce nerde bu ülkede nerde kötü bi haber var hemen pkk yaptı diosunuz aklınıza baska bişe gelmio orda burda bomba patlar aklına direk pkk gelir bilgeköyünde insanlar öldürülür hemen aklına pkk gelir v.s v.s gerçektende çok darsınız bişe demiorm tamam benim fikrimde olmayabilirsin ama farklı düşünenleride terslememen gerekio

Sitelerde Paylaş

arkadasım ben sadece düşündüğümü söyledim aklıma direk hemen ilk seçenek gelmio başka ihtimalleride düşünceksin tabi sizde o düşünce nerde bu ülkede nerde kötü bi haber var hemen pkk yaptı diosunuz aklınıza baska bişe gelmio orda burda bomba patlar aklına direk pkk gelir bilgeköyünde insanlar öldürülür hemen aklına pkk gelir v.s v.s gerçektende çok darsınız bişe demiorm tamam benim fikrimde olmayabilirsin ama farklı düşünenleride terslememen gerekio

ne alaka şimdi o olayda da yine feryat edildi devlet yaptı korucu yaptı diye alakası yok

Sitelerde Paylaş

ne alaka şimdi o olayda da yine feryat edildi devlet yaptı korucu yaptı diye alakası yok

arkadasım o olayı pkk yaptı die komplo teorileri üreten insanlarda oldu ben burda sadece örnek verdim yani her felakette olayı pkk'ye yükleyenlere

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...