Jump to content

ALLAH... NEDEN ZİNADA 4 ŞAHİT GETİRSENE DİYOR ( GETİREBİLİR MİSİN.. YOK o zaman sana ceza var)

Recommended Posts

Her şeyde 2 sahit istendiği halde neden ZİNADA 4 şahit getirin diyor

çünkü Cenabı Hak hiç bir vakit kulunun toplum içinde yüzün kızardığını istemez

onun için diyor ki.. 2 kişi mi.. zina olayını kılıç kınına girer gibi gördü zina ediyordu...

biz kabul etmiyoruz.. 4 şahit getirsene bana diyor... 4 kişi getirilirse ifadeleri alınır..

tutuyormu tutmuyot mu ifadeler incelenir.. kopmlomu kopmlo değil mi.. bakılır

eğer bir pürüz görülürse.. 3 sahit doğru söylüyor 4cü olayı sallıyorsa. o 4 şahiti.. toplum içinde derilerini vurulmak süretinden kırbaç cezası verilir..

ben kulumun ne yaptığını bilirim.. sen bana 4 şahit getirsene diyor

hayır.. o halde ceza yok.. sana ceza var... iddaa ve iftira ettiğin için

eğer 4 şahit getirilirse.. yani 4 şahit olayı kılıc kınına girer gibi görmüşse..

şahitlerin ifadeler incelenmiş.. doğru söyledikleri anlaşılmışsa

o zaman... zina edenler seks yapanlar 4 kişin önünde bu işi yapmışlardır... bunlarda AHLAK NAMINA bir şey kalmamış denilir.

topluma zararı olur.. denir.. ve cezalandırılır...

Anladını mı

neden herşeyde iki şahit istendiği halde Zinada 4 şahit isteniyor..

çünkü cenabı hak kulunun cemiyet içinde hiç bir vakit yüzünün kızardığına razı değildir..

4 şahit ister.. eğer zinada 4 şahit yoksa... yani ifadeler birbirini tutmuyorsa...

zina yaptıkları iddaa edilenler serbesttir.. 3 kişin önünde zina yapmış olsalar da serbesttir kimse ispatlayamamıştır yüzleri kızarılmaz.. bunlar zina yaptı diyen etrafa yayan o 3 şahit... 4cü şahit getiremediklerinden toplum içinde onlara ceza verilir..

mesele: 4 şahitin ifadeleri alınıp incelenmesidir

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben şunu anlamıyorum, zinayı kim gidip de 4 kişinin önünde yapıyor? Bu 4 kişi de bu işlem içerisinde yer alıyor mu yoksa? Öyleyse bu adamlar kadınla işlerini halledip sonra bir de şikayet mi ediyorlar?

Ve neden 4 şahit? 4 olunca daha sağlam mı oluyor? Sırf sevmedikleri bir kadına ceza çektirmek için 4 adam hayli hayli toplanabilir.

Peki 1 video kaydı olur mu?

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazdığım yazıyı iyi okumuyorsunuz

neden 4.. neden 3 istemedi.. neden 2 istemedii

herşeyde cenabı hak 2 şahit ister.. neden zinada 4

İNCELİĞİNİ ANLAMIYORMUSUN: çünkü hiç bir vakit CEMİYET İÇERSİNDE KULUNUN yüzünün kızardığına asla razı değil cenabı hak onun için 4 şahit istiyor yaa..

anlamıyormusun hala... toplum içinde kulunun yüzün kızardığına razı değildir... ceza toplum içinde verilir

AÇIK CELSE AÇIK... AÇIK DURUŞMA

sonra sen gülhane parkını biliyor musun... ben neler duydum neler.. EYÜP sultan camiinin orada bile..

Sırf sevmedikleri bir kadına ceza çektirmek için 4 adam hayli hayli toplanabilir

sen anlamıyorsun galiba... mahkemede 2 şahit istenir..

hükemet bir meselede 4 adam toplanmış olsa.. onların ifadelerini incelemez mi..

komplo mu değil mi... ifadeler birbirini tutuyormu tutmuyor mu.. çelişkiler varmı yok mu

bunlara bakmaz mı.. bunları es mi geçer... geçmez.. öyle kolay mı

sonra İslamda.. sadece bir kadına ceza veremezsin.. eğer zina eden o erkeğe bir ceza veremezsen..

kadınada veremezsin..

mesela

bir kadın DELİ ile zina etse 4 kişin önünde..

deli deli olması dolayıyla... islam şeriatında ceza yoktur diğer kanunlarda bile ceza yoktur

islam der ki erkek asıldır kadın onun feridir.. bir şeyin aslına ceza veremezsen.. ferinede veremezsin denir..

aklı başında olan kadına kılına bile dokunamazsın... der

bir video kaydı olur mu ?

olur mu. olmaz mı onu gerekli merciler karar verir olay incelenir.. kadın yada erkek videodan haber varmı yok mu ?

nedir ne değildir.. kastı mahsus varmı yok mu ?

kim suçlu kim değil...

eğer ikiside bilerek yapıyorlarsa bunu... 4 kişi değil milyonla insan gördü bunu

elbette islam şeriatında.. kırbaç cezası verilir

eğer olay incelendiğinden kadın suçluysa.. erkeğe kopmlo yapmışsa

erkek masumsa farkında değilse kameradan...

İslam şeriatında.. yukarıda verdiğim meşhur örnek gibi yani deli ile zinada

deli erkeğe ceza verilmez.. kadınında kılına doknamazsın

islam şeriatında.. zina eden erkeğe ceza yoksa.. kadınada yoktur

o halde erkek masumdur der erkeğe ceza vermezsen... kadına da ceza veremezsin..

erkek masumdur diyipte yinede ceza verirsen.. şuçlu olan kadınada verirsin

böylelikle bir daha o erkek.. iyi ders alır aldanmaz...

konuşmanın Özü: zina eden erkeğe ceza yoksa.. onunla zina eden kadınada yoktur...

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zina'da 4 şahitin gerekliliği özel durumdur.

Ayşe ile ilgilidir.

Ayşe'nin Muhammed'i Safvan isimli biriyle aldattığı çevrede konuşuluyor.

Bunun üzerine ilgili ayetler iniyor.

- "Muhammed' in eşine o yalanı uyduranlar, içinizden bir gürûhtur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın. O, sizin için hayırlı olmuştur. O kimselerden her birine, kazandığı günâh karşılığı, cezâ vardır. İçlerinden elebaşılık yapana ise, büyük azâb vardır. Onu işittiğiniz zaman; erkek, kadın mü'minlerin, kendiliklerinden hüsn-ü zanda bulu- nup da: 'Bu apaçık bir iftiradır!' demeleri gerekmez miydi? Dört şahid getirmeleri gerekmez miydi? Işte bunlar, şâhid getirmedikçe Allah katında yalancı olanlardır. Allah'ın dünyâ ve âhirette size lutuf ve merhameti olmasaydı o kötü sözü yaymanızdan ötürü, büyük bir azaba uğrardınız. Onu dilinize dolamıştınız. Bilmediğiniz şeyleri ağzınıza alıyordunuz. Onu önemsiz bir şey sanıyordunuz. Oysa Allah katında önemi büyüktü. Onu işittiğinizde: 'Bu konuda konuşmamız yakışık almaz. Hâşâ, bu, büyük bir iftiradır.' demeniz gerekmez miydi?" (Nûr, ayet: 11-16.) .

Bu olayla ilgilidir 4 şahit meselesi.

Hadis kaynaklarını incelemeni öneririm ,neden 4 şahit sorusunun cevabını orada bulabilirsin.

tarihinde Cedric tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevir kazi yanmasin durumu.

İNCELİĞİNİ ANLAMIYORMUSUN: çünkü hiç bir vakit CEMİYET İÇERSİNDE KULUNUN yüzünün kızardığına asla razı değil cenabı hak onun için 4 şahit istiyor yaa..

Ayni incelik tecavuzde neden olmuyor mesela, veya hirsizlikta?

Hirsizlik ile suclanan insanin yuzu kizarmiyor mu rencide olmuyor mu da 2 sahit yetiyor. Bir tek yuz kizartici suc, en onemli suc zina mi ki 4 sahit onda isteniyor.

Madem allahin amaci kulu rencide olmasin, mesela tum yuz kizartici suclarda 4 sahit istesin.

Cok ince ruhlu, cok dusunceli imis bu Allah.

Olayi saptirmanin luzumu yok , yok efendim yuzu kizarmasin diyeymis yok bilmemne icinmis. Olay acik. Istege gore ayet geliyor muhammedin pacasini kurtarmak icin ozel. Bu ayetin seninle benimle benim zinam ile alakasi yok. Direkt ismarlama , terziden dikilmis, Ayse icin gelmis bir ayettir.

Sitelerde Paylaş

O ayette de niye sadece "4 şahit getirilmeleri gerekmez miydi?" yazıyor ve açıklanmıyor?

Devamındaki cümle ise fekalet. "Işte bunlar, şâhid getirmedikçe Allah katında yalancı olanlardır"

Yani bir adam zina yapanı görüyor, ama şahit toplayamayınca yalancı oluyor, hem de Allah katında.

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu anlamayacak ne var.. Herşeyden önce dört şahit değil. Adam başına iki şait..

Biri erkek biri dişi...

Bunu yapan iki kişi....

Her biri için iki şahit..

Oldu mu size dört şahit..

Boş yere hikmetinden sual edilmez dememişler...

Sitelerde Paylaş

Cevir kazi yanmasin durumu.

Ayni incelik tecavuzde neden olmuyor mesela, veya hirsizlikta?

Hirsizlik ile suclanan insanin yuzu kizarmiyor mu rencide olmuyor mu da 2 sahit yetiyor. Bir tek yuz kizartici suc, en onemli suc zina mi ki 4 sahit onda isteniyor.

Madem allahin amaci kulu rencide olmasin, mesela tum yuz kizartici suclarda 4 sahit istesin.

Cok ince ruhlu, cok dusunceli imis bu Allah.

Olayi saptirmanin luzumu yok , yok efendim yuzu kizarmasin diyeymis yok bilmemne icinmis. Olay acik. Istege gore ayet geliyor muhammedin pacasini kurtarmak icin ozel. Bu ayetin seninle benimle benim zinam ile alakasi yok. Direkt ismarlama , terziden dikilmis, Ayse icin gelmis bir ayettir.

islam şeriatında hırsıza ceza vermen için toplumda HIRSIZLIĞIN MESLEK HALİNE girmesi gerekiyor

ne demek o ?

bak paran bende değil yerdedir.. elimi tutyorsun şuçlu mevkindesin dikkat et..

haaa ! toplum içinde büyükten küçğe kadar hırsızlık mslek haline girmiş yaa

aadama bak ne diyor.. ben paramı çalıyor diye elinden tuttum.. o hemen parayı yere attı.. sen şimdi şuçlusun diyorr

sonra hırsızlıkta.. çalınan şey büyükçe bir kıymete sahip olucak bu 2

iki tane adil şahit olucak buda 3

şahitlerin ifadeleri alınacak birbirini tutyormututmuyormu incelenecek...

yani hırsızın cezasının verilmesi için

1- iki adil şahit olucak

2- çalınan şey büyükçe bir kıymeti olacak

3- hırsızlık meslek haline girmiş olucak..

anladın mı ?

Zina'da 4 şahitin gerekliliği özel durumdur.

Ayşe ile ilgilidir.

Ayşe'nin Muhammed'i Safvan isimli biriyle aldattığı çevrede konuşuluyor.

Bunun üzerine ilgili ayetler iniyor.

- "Muhammed' in eşine o yalanı uyduranlar, içinizden bir gürûhtur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın. O, sizin için hayırlı olmuştur. O kimselerden her birine, kazandığı günâh karşılığı, cezâ vardır. İçlerinden elebaşılık yapana ise, büyük azâb vardır. Onu işittiğiniz zaman; erkek, kadın mü'minlerin, kendiliklerinden hüsn-ü zanda bulu- nup da: 'Bu apaçık bir iftiradır!' demeleri gerekmez miydi? Dört şahid getirmeleri gerekmez miydi? Işte bunlar, şâhid getirmedikçe Allah katında yalancı olanlardır. Allah'ın dünyâ ve âhirette size lutuf ve merhameti olmasaydı o kötü sözü yaymanızdan ötürü, büyük bir azaba uğrardınız. Onu dilinize dolamıştınız. Bilmediğiniz şeyleri ağzınıza alıyordunuz. Onu önemsiz bir şey sanıyordunuz. Oysa Allah katında önemi büyüktü. Onu işittiğinizde: 'Bu konuda konuşmamız yakışık almaz. Hâşâ, bu, büyük bir iftiradır.' demeniz gerekmez miydi?" (Nûr, ayet: 11-16.) .

Bu olayla ilgilidir 4 şahit meselesi.

Hadis kaynaklarını incelemeni öneririm ,neden 4 şahit sorusunun cevabını orada bulabilirsin.

SORUYORUM SANA: Sevdiğin kız.. yahut karın... böyle bir durumla karşılaştığı zaman... dellenir ortalığı velveleye verirmisin vermezsin..

yani doğrusunu bilmediğin bir şeyde... yani 3 adam hasedle karışık dedikodu iftira ile insanlara yaydığında ...

o cemiyet içersinde... sen ne hallere girersin...

ama islam şeriatında ki gibi bir ceza verilmiş olsa

yani 3 adam olayı sallıyorda işte şöyledir böyledir.. filan diyerekten.. ben gördüm diyerekten olayı sallıyorsa..

halbuki hakikkatten ortada bir şey yoksa.. ve karının sevgilin zina ettiğine inanamıyorsan...

o 3 dedikocu.. toplum içinde kırbaç cezası alcağını bildikleri için.. böyle sözleri ağızlarından çıkarabilir seni huzursuz edebilir mi ? imkan var mı

yahut senin bu şüphede kalacağın durumundan haberin olur mu ? sana hased eden kimse sana fenalık dokuyabilir mi

yani senin mutluluğunu bozmak isteyen cezaret edemez ki.. eğer ederse.. gerekli mercilerin ifadelerini alıcağını inceleyeceğini sorgulanacağını bilir.. foyası meydana çıkar

gerkeli merciler toplum içinde bu adam yalancıdır.. filanın refahında saadetinde gözü vardır.. arasını bozmak istemiştir.. iftiracıdır denilir cezasıda işte budur kırbaç cezası alır..

hem toplumun içinde böyle rezil olmaklık hemde kırbacız acısı.. iftira atarken.. dedikodu yaparken bu riski alır mı ?

sende karının sevgilin yanında her zaman değilsindir ki.. işte böyle cezada kötü zihniyetli insanların yapacağı fenalığın ihtimalide kalmaz

pek zor olduğundan böyle dedikodular iftiralar toplum içinde işitilmez

orta hiç bir şey yokken boşu boşuna yanmaz inlemez kızmaz köpürmez dellenmezsin

Sitelerde Paylaş

Neden nekrofili, pedofili gibi şeylere 4 istenmiyor? Bence bunlar insanın yüzünü milyon kat daha çok kızartır.

Sitelerde Paylaş

Neden nekrofili, pedofili gibi şeylere 4 istenmiyor? Bence bunlar insanın yüzünü milyon kat daha çok kızartır.

İstenmiyor.. Çünkü nekrofili de insan ölü.. Pedofilide de çocuk.. Hem zaten pedofili İslam'da suç değil..

Zinada erkek şikayet ederse 4 şahite ihtiyaç var..

Peki kadın şikayet ederse kaç şahit gerekiyor..

Sekiz!

keeeeeeeh keh kehhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

SORUYORUM SANA: Sevdiğin kız.. yahut karın... böyle bir durumla karşılaştığı zaman... dellenir ortalığı velveleye verirmisin vermezsin..

yani doğrusunu bilmediğin bir şeyde... yani 3 adam hasedle karışık dedikodu iftira ile insanlara yaydığında ...

o cemiyet içersinde... sen ne hallere girersin...

ama islam şeriatında ki gibi bir ceza verilmiş olsa

yani 3 adam olayı sallıyorda işte şöyledir böyledir.. filan diyerekten.. ben gördüm diyerekten olayı sallıyorsa..

halbuki hakikkatten ortada bir şey yoksa.. ve karının sevgilin zina ettiğine inanamıyorsan...

o 3 dedikocu.. toplum içinde kırbaç cezası alcağını bildikleri için.. böyle sözleri ağızlarından çıkarabilir seni huzursuz edebilir mi ? imkan var mı

yahut senin bu şüphede kalacağın durumundan haberin olur mu ? sana hased eden kimse sana fenalık dokuyabilir mi

yani senin mutluluğunu bozmak isteyen cezaret edemez ki.. eğer ederse.. gerekli mercilerin ifadelerini alıcağını inceleyeceğini sorgulanacağını bilir.. foyası meydana çıkar

gerkeli merciler toplum içinde bu adam yalancıdır.. filanın refahında saadetinde gözü vardır.. arasını bozmak istemiştir.. iftiracıdır denilir cezasıda işte budur kırbaç cezası alır..

hem toplumun içinde böyle rezil olmaklık hemde kırbacız acısı.. iftira atarken.. dedikodu yaparken bu riski alır mı ?

sende karının sevgilin yanında her zaman değilsindir ki.. işte böyle cezada kötü zihniyetli insanların yapacağı fenalığın ihtimalide kalmaz

pek zor olduğundan böyle dedikodular iftiralar toplum içinde işitilmez

orta hiç bir şey yokken boşu boşuna yanmaz inlemez kızmaz köpürmez dellenmezsin

Arkadaşım üç adam dedikodu çıkarsa demişsin , dört adamda çıkarabilir.

Üç kişinin dedikodu da kalacak , dört kişinin ki doğru olacak demekki...

Dört kişinin dedikodu çıkarması imkansız mı ?

Bu olayla ilgili özel durumdur demekki.

3 tane adam konuşuyorsa Ayşe hakkında ,susturmak için hani 4. nüz , iftiracılar demiştir.

4 tane konuşsa ,5 denirdi.

Aldattığı ispatlanırsa kaçışı yok cezası recm. Yani kabul görseydi Ayşe recm edilecekti.

Neyse ben yatıyorum yarın sınavım var.

Yarın okurum yazdıklarını artık.

Sitelerde Paylaş

Neden 6 değil , 2 değil de 4 ?

Hiç düşündünüz mü ?

DNA 'nın bazlarını bana saysanıza.

Durun zahmet etmeyin , ben sayayım.

Adenin , Timin , Guanin , Sitozin.

Tamı tamına 4 tane...

Artık DNA testiyle kesin olarak ispatlanmıyor mu böyle şeyler ?

Kesinlikle evet.

Taa kaç sene evvel , DNA'ya işaret edilmiş.

Bence sayıdaki kerameti böyle arayın.

tarihinde Cedric tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İstenmiyor.. Çünkü nekrofili de insan ölü.. Pedofilide de çocuk.. Hem zaten pedofili İslam'da suç değil..

Zinada erkek şikayet ederse 4 şahite ihtiyaç var..

Peki kadın şikayet ederse kaç şahit gerekiyor..

Sekiz!

keeeeeeeh keh kehhhhhhhhhh

Belki nekrofiliye uğrayanın akrabası geldi şikayet etti. :D

Evet pedofili anlaşılan kadarıyla gayet normalmiş.

Sitelerde Paylaş

zina olayında 4 şahit istenmiyor dedim mi

bütün zina vakalarında 4 şahit istenir

nokrofilide zina var diyorsun.. ispat et.. 4 şahit

pedofilide zina var diyorsun... ispat et... işte cariye.. yani hür olmayan bir çocuk

bunu bir kişi görmüşse... çocuk çocuk olduğundan hür olmadığından... ailesi kontrol eder

durum nedir ne değildir.. aile neder.. ortada bekaret ne durumdadır.. ne durumda değildir..

aile kararını verir

der ki çocuğum hür değil.. ben davacıyım.. işte eşya konuşur.. buyrun ip ucuları.. bu adamın dediği doğrumu değil mi

bakın araştırın.. denir.. iş meydana çıkar pedofoli herkesin içinde tanıdıkların içinde cemiyet içersinde rezil olur

cezalandırılır

eğer çocuğun ana babası yahut yoksa ondan sonraki en yakınları: bu görmüş adam 4 sahit getirsin.. derse oda getiremezse..

etrafının tanıdıklarının herkesin içinde cemiyet içinde suçladığı pedofoli değil onun yüzü kızarır... cezalandırılır

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım üç adam dedikodu çıkarsa demişsin , dört adamda çıkarabilir.

Üç kişinin dedikodu da kalacak , dört kişinin ki doğru olacak demekki...

Dört kişinin dedikodu çıkarması imkansız mı ?

Bu olayla ilgili özel durumdur demekki.

3 tane adam konuşuyorsa Ayşe hakkında ,susturmak için hani 4. nüz , iftiracılar demiştir.

4 tane konuşsa ,5 denirdi.

Aldattığı ispatlanırsa kaçışı yok cezası recm. Yani kabul görseydi Ayşe recm edilecekti.

Neyse ben yatıyorum yarın sınavım var.

Yarın okurum yazdıklarını artık.

dört kişin dedikodu çıkarması imkansız mı ?

dedikodu iftira ediyorsan.. iftiraya uğrayan 4 şahit istiyorum davacıyım der

derhal hemen... sorguya çekilirsin ifadeler alınır incelenir

kopmlo mu değil mi.. birbirine ne derece tutuyor.. ne çelişkiler var

hepsine bakılır nasıl şimdi iyide iyiye inceleniyor bakılıyorsa..

zina olayında da öylece bakılır... soruşturma neticelenir..

yalancılar cezasını alır yahut doğruysa kara çıkmışsa zina edenler ceza alır

istersen 4 değil 20 kişi dedikosunu yapsın... adli makamlar ne yapıyor..armut mu topluyorlar

gelin bakıyım bir ifade verin

gördüm diyorsunuz dimi... hadi anlat bakayım...

ver ifadeni..

4 tene konuşuyorsa 5 denirdi.. söylecyek bir şey bulmadıysan sus bence

o okuduğun ayet var ya.. amerekiada üniversitelerde.. okunuyor.. inceleniyor

yani dünyanın her yerinde kürsü var.. ondan çıkan manalar üzerine felsefeler.. neler neler konuşuluyor

4olsa 5 derdi.. diye bakılak bir kitap olsaydı bu kadar yeri olmazdı..

hangi kitabın böyle uluslara arası okunuyor...

Sitelerde Paylaş

Neden 6 değil , 2 değil de 4 ?

Hiç düşündünüz mü ?

DNA 'nın bazlarını bana saysanıza.

Durun zahmet etmeyin , ben sayayım.

Adenin , Timin , Guanin , Sitozin.

Tamı tamına 4 tane...

Artık DNA testiyle kesin olarak ispatlanmıyor mu böyle şeyler ?

Kesinlikle evet.

Taa kaç sene evvel , DNA'ya işaret edilmiş.

Bence sayıdaki kerameti böyle arayın.

bunu daha önce bir arkadaş daha yazmıştı. harikasınız ya. gerçekten. insanın hayal gücünde sınır olmadığını ispatlıyorsunuz :D 4 ten ne kerametler çıkıyor :D

Sitelerde Paylaş

4 rakamı arkadaşların da belirttiği gibi tamamiyle ayşeyi aklamak amaçlı bir rakamdır. ayrıca bu rakamın tecevüz vakalarını da arttırdığı söylenebilir. örneğin eve geldin karınla arkadaşı oturuyor evde. sal karını dışardan bişi almaya, balinle komşunun karısını. kaç şahit var? yok. ha olur ya karısı basar. kaç şahit var? yarım. gene ceza yok. eğer bu 4 olayı ile birinin yüzünün kızarması önleniyorsa zinayı yapanın değil zinayı yapan kadının kocasının yüzünün kızarması engelleniyordur:

şöyleki:

+ abi sana bişi söylücem ama kızma

- söle kanka.

+ abi valla bak kızmıcağına yemin et

- valla billa cart curt

+ abi yengeyi geçen senin komşu remzi balinlemiş diyorlar.

- hee bende duydum iniltileri. benim karınınkine benziodu ama 4 şahit yok piyasada. temizdir yengen. iftira atanlar 4 şahit getirsin.

+ hee tamam ozaman abi. toto yap bize 2 demli çay

Sitelerde Paylaş

1. Hangi salak, dört kişinin önünde zina eder? Film mi çeviriyoruz? Bence Kuran zinayı değil, halka açık yerlerde zinayı(''public sex'' denen olay) yasaklamış.

2. İki kişi de istekli olduktan sonra evlilik dışı ilişkiye girilmesinin ne zararı var? Yatakta kimin kimle ne yaptığına niye karışıyorsunuz? Üstelik günümüzde gebelikten veya cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunma yolları da çok gelişkin.

3. Evlilik dışı ilişkinin ahirette cezalandırılması neden yeterli değil de dünyevi cezalar da öngörülüyor? Bu cezalar neden sadece kınama biçiminde olmuyor da kırbaçlama, recm v.b. ilkel yollarla yapılıyor?

4. (Meraktan soruyorum)İnsanlar ilişkiye girerken allah 'gözlerini' kapıyor mu yoksa bizi mi dikizliyor? Cenette bile karşı cins sunarak insanları kendine taptırmaya çalışan bir tanrıya nasıl güveneceğiz? Bunun önünde soyunmaya, eğilmeye v.s. gelmez valla!.. Kendinizi güvende hissediyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...