Jump to content

Nedir Allah ile alıp veremediğiniz?

Recommended Posts

BAKARA 22- O (Rabb) ki yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı. Gökten su indirdi, onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkardı. Öyleyse siz de, bile bile, Allah'a eşler koşmayın.

29- O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.

ENAM: 99- Gökten suyu indiren O'dur. Onunla her çeşit bitkiyi çıkardık, o bitkiden bir yeşillik çıkardık, ondan da birbiri üzerine binmiş taneler; hurmanın tomurcuğundan sarkan salkımlar, üzüm bağları, zeytin ve nar (bahçeleri) çıkarıyoruz. (Bunların) kimi birbirine benzer, kimi benzemez. Bunlar meyvelendikleri zaman meyvelerinin olgunlaşmasına bakın! Bunlarda inanan bir toplum için ibretler vardır.

5- O Allah'dır ki, senelerin sayısını ve hesabını bilesiniz diye güneşi bir ışık, ayı da bir nur yaptı. Ve aya menziller tayin etti. Allah bunu hak olarak yarattı. O, bilecek olan bir kavim için âyetlerini ayrıntılı olarak açıklar.

6- Elbette gece ile gündüzün birbiri ardınca değişip durmasında ve Allah'ın göklerde ve yerde yarattıklarında sakınan bir kavim için bir çok delil vardır.

Onun nimetlerini saymaya kalksanız, saymakla bitiremezsiniz. Fakat insan çok zalim, çok nankördür.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

diyorki birsürü nimet vermiş karşılığını onu yok sayarak, küfrederek mi veriyorsunuz?

iyide adam, bu adamlar varlığını bile kabul etmiyorlarki nimetlerini kabul etsinler.

Kabul etmemeleri kibirlerinden ve cahilliklerindendir. Burdaki ateistlerin çoğu eskiden müslümandı.

Sitelerde Paylaş

diyorki birsürü nimet vermiş karşılığını onu yok sayarak, küfrederek mi veriyorsunuz?

iyide adam, bu adamlar varlığını bile kabul etmiyorlarki nimetlerini kabul etsinler.

Sagolasin. Cubbelinin ne dedigini anlamak icin bazen tercuman gerekiyor.

Basliga bakinca anladigim sey "Allah'la neden ugrasiyorsunuz?" gibi bir soru.

Altinda yazanlar ise "Neden nankorluk ediyorsunuz?" gibi bir anlam tasiyor.

Sitelerde Paylaş

Kabul etmemeleri kibirlerinden ve cahilliklerindendir. Burdaki ateistlerin çoğu eskiden müslümandı.

Belkide hala aralarında müslüman var cübbeli onu sen değil Allah bilir yanılıyormuyum ??

ateistim demekle ateist, müslümanım demekle müslüman olunmaz. :)

Sagolasin. Cubbelinin ne dedigini anlamak icin bazen tercuman gerekiyor.

Basliga bakinca anladigim sey "Allah'la neden ugrasiyorsunuz?" gibi bir soru.

Altinda yazanlar ise "Neden nankorluk ediyorsunuz?" gibi bir anlam tasiyor.

evet, biraz öyle olmuş ama biraz düşününce anlatmak istediği anlaşılıyor, yanılmıyorsam.. Ben anladım en azından ^_^

tarihinde SetH666 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belkide hala aralarında müslüman var cübbeli onu sen değil Allah bilir yanılıyormuyum ??

ateistim demekle ateist, müslümanım demekle müslüman olunmaz.

Peki nasıl ateist veya müslüman olunur?

fiille yaptığın fiillerle ateist yada müslüman olursun.

Allah bana şirk koşmayın ben gerisini affederim diyor. Reddetmeye birşey dememiş. Kalkıp kabe önünde eğilmem diyen adamları sen suçlayamassın :) çünkü onlar kabenin bir put olduğunu anlamış insanlardır :ph34r:

Sitelerde Paylaş

fiille yaptığın fiillerle ateist yada müslüman olursun.

Allah bana şirk koşmayın ben gerisini affederim diyor. Reddetmeye birşey dememiş. Kalkıp kabe önünde eğilmem diyen adamları sen suçlayamassın :) çünkü onlar kabenin bir put olduğunu anlamış insanlardır :ph34r:

Anlamadım. Ateist, ateistliğini ispatlaması için fiilen müslüman mı öldürmesi lazım?

Sitelerde Paylaş

Anlamadım. Ateist, ateistliğini ispatlaması için fiilen müslüman mı öldürmesi lazım?

ateist, ateistliğini ispatlaması için ateist gibi yaşaması gerekir yardımlaşmadan uzak, mülke taparak.

müslümanda öyle yaşarsa ateist olur zaten. Ademin ayaklarının altından cennet neden kaydı? Allah; mülke inanma, mülksüzde kalma(dolaylı yoldan) der.. ^_^

Sitelerde Paylaş

İslam ateistin vicdan özgürlüğünü kısıtlamaz. Ama ateist düşünce müslümanın hayat özgürlüğünü bile kısıtlar. (Tabi imkan bulursa)

cüppeli yok öyle bir şey bana göre bunun bir vicdan meselesi olduğunu anlamayan biri ateist de olamaz dindar da

şeriat rejiminin uygulandığı iran ya da suudi arabistanda sence vicdan özgürlüğü var mı

olmadığını biliyorsun ve ne mutlu ki biz o ülkelerle aynı kulvarda değiliz

Sitelerde Paylaş

cüppeli yok öyle bir şey bana göre bunun bir vicdan meselesi olduğunu anlamayan biri ateist de olamaz dindar da

şeriat rejiminin uygulandığı iran ya da suudi arabistanda sence vicdan özgürlüğü var mı

Var tabi, ateist olduğunu vicdanından kim anlayacak? Çıkıp Taksim meydanında ben ateistim diye bağırırsan İran'dan farkımız olmadığını anlarsın.

Sitelerde Paylaş

Var tabi, ateist olduğunu vicdanından kim anlayacak? Çıkıp Taksim meydanında ben ateistim diye bağırırsan İran'dan farkımız olmadığını anlarsın.

orası doğru tabi demekki halkın çoğunluğu müslüman değil vicdandan anlamayan öküz mü :lol: diyim

ayrıca ben niye bağırayım canım ben ateist değilim B)

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

orası doğru tabi demekki halkın çoğunluğu müslüman değil vicdandan anlamayan öküz mü :lol: diyim

ayrıca ben niye bağırayım canım ben ateist değilim B)

nikinden anlamalıydım ateist olmadığını. kalp kavramı maddeci ateistler için sadece kan pompalayan bir organdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...