Jump to content

Nedir Allah ile alıp veremediğiniz?

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleee,

Bunlarda us yokki ACIMAK olsun.

Arab dininin yamuklugunu insanlar fark etmesinler deye koyduklari kurallardan biri, DINDE AKIL YOKTUR , NAKIL VARDIR.

Yani dinin dogrumu eyrimi,yalanmi,yanlismi oldugunu düsünemezsin.Cöl Fellahi kitaplara ne yazmissa ona inanacan.

Halbuki Vareden veya Varolan güc su gabagimiza muazzam bilgi sayari koymuski herseyin üzerinde düsünelim,yanlislari atip,dogrulari tutalim deye.

Araplar ve Araplasmis ülkelerdeki YER ALTI , YER ÜSTÜ KAYNAKLARI servetlerden habarsiz hergün YALALLI YALALLI cekerken.Düsünen insanlar(batililar) Araplara ,Araplasmislara ULAN GÖTÜGÜZÜ kaldirin,götügüzün altinda petrol var onu ciharacagiz derler.Cöl Fellahlari ,Fellahlamislar bu petrol neye yarar develer bu siviyi icermi diye sorarlar.

Kurnaz batililar bu sivi sizin gibi iki ayahli develerle dört ayahli develere geregi yohdur.Bizlerin bu maddaya geregi cohtur derler.

Araplar ve Araplasmislar el-ilah putunun gösterdigi CAHALAT yolunda sekiz nala kosarken,petrolu ciharan abtal batililar petrol parasinin% 98 ini kendileri alir. % 2 sinide AHILLILIH payi olarahdan Cöl Bedevilerine verirler. ;-)))))))

1,5 milyar insani USDAN uzaklastiran bu yaratihlar.

Batililar müslümanlarin NUR dedikleri aya 2010 yilinda ucakla turistik gezi yapacaklar.

Biletlerde satildi bile 180,000 dolar adam basi.

Ilk yolcular 6 kisi olacah.

MÖmÖsülümanlarsa daha bir bisiklet bile yapabildik deyiller.

Insanlarin islamla ne alip veremedigi bu yaziyi okuyunca umarim anlarsiniz.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

ateist, ateistliğini ispatlaması için ateist gibi yaşaması gerekir yardımlaşmadan uzak, mülke taparak.

müslümanda öyle yaşarsa ateist olur zaten. Ademin ayaklarının altından cennet neden kaydı? Allah; mülke inanma, mülksüzde kalma(dolaylı yoldan) der.. ^_^

bu kadar saçma sapan birşey okumadım be.. 4 sayfa yazılmış, çizilmiş, kimse de haddini bildirmemiş şu garibe.

Ateist gibi yaşamak demek yardımlaşmadan uzak olmak demekmiş :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol:

sen müslümanlardan bahsediyor olmayasın sakın? Şüphesiz ki halkı açlıktan sürünüp, kaldırım bile olmayan çamurlu sokaklarda gezerken çarık bile giyemeyezken ülkenin başında hüküm sürüp altın klozetlere mıçan arap sultanlarında bir hikmet vardır...haa tabi onlar zekat veriyordu değil mi :lol: dilenciye sadaka hesabı.. zaten bu yüzden sadece müslüman ülkelerde ve sadece cahil milletlerde dilenci diye bir kavram vardır hala yaşayan. kendinizi avutun anca, "köpeğin önüne bi parça kemik atmakla onun hayatını değiştirmiş olmazsın" bunu da unutma..

Ateistler yardımlaşmayı insanî bir görev olarak görürler, din kitaplarıyla yardımlaşma öğrenilmez, öyle olduğunu düşünenler şüphesiz ki kaybedenlerdendir çünkü kuran'a göre de asıl olan niyettir, öğertilmiş bir yardımlaşma emri de samimiyetsizlikten başka bir şey değildir..Ateistlerin yardımlaşma anlayışı değer yargıları, vicdan, empati ve insan hakları gibi kavramlarla doğrudan orantılıdır. Umarım bir daha böyle ahkam kesmezsin olur olmadık insanlar hakkında..Ahkam keseceksen de bir veriye dayandır bari insanın asabını bozma.

Sitelerde Paylaş

BAKARA 22- O (Rabb) ki yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı. Gökten su indirdi, onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkardı. Öyleyse siz de, bile bile, Allah'a eşler koşmayın.

29- O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.

..

Bence kulübe bile yapamaz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Evet mümkün oldugunca kendimce yazmaya calisirim. Burda senin yaptigin gibi bazi ayetlerin altina bir satir cümle ekleyip kenara sivisip izlemek cok hosunuz gidiyor olmali. Bu basligin amaci ne? Burda bize bu sekilde bir seyler ögretebileceginizimi saniyorsun? Konusu Gayb olan bir konumdan insanlara net bir bilgi vermek mümkün degil. Burda allahi tartismak, elestirmek icin yeterince mevzu var. Etrafimizdaki yasamda en az güzellikler kadar cirkinliklerde var. Bir kusun havada ucmasini görürsün ona övgüler yagdirirsin ama bir sirt üstü cevrilmis yada düsmüs kamlumbaganin aylarca düzelemeyisini görmezsin. Bir atmacanin avini nasil yakalayisini anlatir onun yaratilis yönünü översin ama onun kendine yem yaptigi serceyi yaratici yaratmamis gibi umursamazsin. Iste bu ve buna benzer binlerce örnek ile celiski var. Bunlar yüzündende burda allahi tartisiyor olabiliriz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Etrafimizdaki yasamda en az güzellikler kadar cirkinliklerde var.

EVET DOĞRU, KİMSE SANA BU DÜNYANIN MÜKEMMEL OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ Kİ..

Bir kusun havada ucmasini görürsün ona övgüler yagdirirsin ama bir sirt üstü cevrilmis yada düsmüs kamlumbaganin aylarca düzelemeyisini görmezsin.

GÖRÜRÜZ, KAPLUMBAĞIN Ayaklarına gelince, bunların uçlarında beşer parmak vardır, karada ve bataklıklarda yaşayan kaplumbağalarda bunlar hareketlidir. Uçlarındaki tırnaklar kıvrık ve serttir. Bataklıklarda yaşayan kaplumbağalarda birbirleriyle bir zar aracılığıyla birleşmiş küreğe benzer bir durum almıştır. Bunların arka ayak parmaklarının sayısı dörttür. Deniz kaplumbağalarında ise parmaklar bitişiktir. Aralarında perdeler vardır. bunları suyun içinde yüzmek ve dengede kalmak için kullanırlar.

Bir atmacanin avini nasil yakalayisini anlatir onun yaratilis yönünü översin ama onun kendine yem yaptigi serceyi yaratici yaratmamis gibi umursamazsin.

SERÇE DE BÖCEKLERLE BESLENİR.

Sitelerde Paylaş

heh heh:)

ateistler yardımlaşmadan uzak mala mülke tapanlarmış.. öyle olan varsa el kaldırsın, ben tanışmadım henüz öyle bir ateistle...

bu arkadaşlar gerçi, yahudi - mason- hrıstyan - budist hepsine külliyen ateist diyecek seviyede olduğu için paraya tapanlarla bizi bir tutmaları normal, kapasite meselesi.

biz yardımlaşma ve paraya tapma konusunda kimin karnesinin nasıl olduğunu pek ala biliriz...

biricik hocanızın hüplettiği bosna paralarından belli

baştacınız hocaefendinin müritlerinin denizfenerinden belli

arap şeyhlerinin dubailerin katarların liderlerinin yaşam tarzından belli

suudi kralı olup da, müslüman katledilsin fark etmez, yeter ki bana petrol parası gelsin diye abd ile israil ile yatıp kalkanlardan biliriz kimin paraya taptığını...

tekel işçilerini, şeker işçilerini, maden işçilerini özellşetirmeler ile işsiz bırakıp üzerine tartaklarken, kendileri alışveriş merkezi kapatan 10 bin dolarlık saat takıp, jipten jipe atlayan liderlerinizden biliriz biz sizi.

paraya taparmışmış ateistler ... yahu yürü git, yukardakiler ne o zaman , onlar müslüman değil mi? onlar çürük elmadır şimdi kesin, aradan çıkabilir falan üç beş tane di mi :)

Sitelerde Paylaş

Neden cihad ilan edilsinki? Madem Islam dini dosdogru bir din ve benzeri asla bulunmaz bir din o zaman insanlar savasmadanda kabul ederler bu dini, diiimi ama?

Yani kelle kesmeye ulkeleri isgal edip o ulkelerin hazinelerini tuketmeye gerek yok. Diiiimi ama yani cubbosss.

Iyi dusun, net dusun, mantikli dusun. Mantik derkende gelismis beyinlerin dunya sartlarina uygun olarak verileri suzgecten gecirmesi ve sonucu kabul etmesidir.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın dinini üstün kılıp yaymak için cihad yapıyorsan bir bakıma...Ama sen cihad adıyla gidip işgal ettiğin ülkelerde her yeri yakıp yıkıyorsan, malları talan ediyorsan ya da çalıyorsan, ele geçirdiğin savunmasız kadın-kızların, çocukların özgürlüğünü ellerinden alıp, ırzlarına geçip, köle pazarında satıyorsan...üstelikte bunların hepsini peygamberin onayı ve bizzat katılımıyla ve de allah'ın emriyle yapıyorsan... ben buna anca çakallık derim.tüpümün peygamberi..

"Zekilik, çakallık yapmak değildir.Zekilik, kimin ne çakallık yaptığını bilmektir."

tarihinde YuceEgo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateistler yardımlaşmadan uzak mala mülke tapanlarmış.. öyle olan varsa el kaldırsın, ben tanışmadım henüz öyle bir ateistle...

Bir tane örnek verebileceğin mala mülke tapmayan ateist var mı?

senin bir tane örnek verebileceğin mala mülke tapan ateist var mı peki?

bosna paraları, denizfeneri, petrol şeyleri bak yazdıkça dökülüyor sizinkiler... tekrar hatırlatayım bu zat-ı şahaneleri... görmezden gelmece olmasın. ben yazıyorum sen de yaz bakalım kimmiş paraya tapan ateist..

Sitelerde Paylaş

bu kadar saçma sapan birşey okumadım be.. 4 sayfa yazılmış, çizilmiş, kimse de haddini bildirmemiş şu garibe.

Ateist gibi yaşamak demek yardımlaşmadan uzak olmak demekmiş :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sen müslümanlardan bahsediyor olmayasın sakın? Şüphesiz ki halkı açlıktan sürünüp, kaldırım bile olmayan çamurlu sokaklarda gezerken çarık bile giyemeyezken ülkenin başında hüküm sürüp altın klozetlere mıçan arap sultanlarında bir hikmet vardır...haa tabi onlar zekat veriyordu değil mi :lol: dilenciye sadaka hesabı.. zaten bu yüzden sadece müslüman ülkelerde ve sadece cahil milletlerde dilenci diye bir kavram vardır hala yaşayan. kendinizi avutun anca, "köpeğin önüne bi parça kemik atmakla onun hayatını değiştirmiş olmazsın" bunu da unutma..

Ateistler yardımlaşmayı insanî bir görev olarak görürler, din kitaplarıyla yardımlaşma öğrenilmez, öyle olduğunu düşünenler şüphesiz ki kaybedenlerdendir çünkü kuran'a göre de asıl olan niyettir, öğertilmiş bir yardımlaşma emri de samimiyetsizlikten başka bir şey değildir..Ateistlerin yardımlaşma anlayışı değer yargıları, vicdan, empati ve insan hakları gibi kavramlarla doğrudan orantılıdır. Umarım bir daha böyle ahkam kesmezsin olur olmadık insanlar hakkında..Ahkam keseceksen de bir veriye dayandır bari insanın asabını bozma.

müslümanda(müslümanım diyende) öyle yaşarsa ateist olur zaten. Ademin ayaklarının altından cennet neden kaydı? Allah; mülke inanma, mülksüzde kalma(dolaylı yoldan) der.. ^_^

Kendi yazımdan alıntıladım bir parantez açtım. Anlama zorluğu çekenler anlasın.

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin bir tane örnek verebileceğin mala mülke tapan ateist var mı peki?

bosna paraları, denizfeneri, petrol şeyleri bak yazdıkça dökülüyor sizinkiler... tekrar hatırlatayım bu zat-ı şahaneleri... görmezden gelmece olmasın. ben yazıyorum sen de yaz bakalım kimmiş paraya tapan ateist..

:D :D Müslümanlar ateistlere karşı konuşurken tekten tüme varmaya kalksa hepsi ayaklanır tek tip ateist yok, ateistliğin bir kalıbı yok diye :D çok garipsiniz ha :D

ateistim diyen kişi(ateist olan demedim dikkatini çekerim) mülke tapmaz diye birşey yok arkadaşım.

Sitelerde Paylaş

Hakaret etmedim, soru sordum. Had kelimesi sana yakışan bir kelime değil, okumuş, anlamadan yorum yapmışsın had bilenler bilmiş, sen bilmemişsin.

Ben aptal mısın? diye sorarken, sen böyle şebek şebek eğlenmişsin. bu tür şeyleri benim yaptığım şekilde yapmassın direk söylersin saçma sapan dersin yazdığım şeye, aptalca dersin yani yorumuma. Garip dersin, garip misin demessin. Çünkü boş adamsın vesselam, sonrada böyle "seviyeliyim ben, senin gibi cevap vermem" diye üste çıkmaya çalışırsın. Yazık sanada yazık.

boşver hiç yorma kendini anlatmaya..anlayanlar anladı.

Sitelerde Paylaş

Bu forumu uzun zaman takip eden birisi olarak ilk mesajımı şuan için yazıyor bulunmaktayım.

Öncelikle böyle bir sitenin dogmalarla beyinleri çocukluktan itibaren yıkanan ve tek doğru olarak kendi dinlerini hatta mezheplerini kayıtsız şartsız kabul eden (ettirilen!) insanlar açısından aydınlatıcı olacağını düşünen insanlar açısından dinin,tabuların,allahın kısacası kutsal kabul edilen değerlerin sorgulanması bile ayıplanan kutsallarınıın tartışmaya açılması şüphesiz çok faydalı olmuştur.

Öncelikle kendimden başlayacak olursam bende müslüman bir ailenin çocuğu olarak ve türkiyede doğan büyüyen bir birey olarak allahın varlığına islamın son ve değiştirilmeyen bir din olduğu gerçeğiyle yetiştirilen çocuk saflığıyla sorduğumuz sorulara orda insan aklı ermez allahtan daha mı iyi bileceksin cehenneme gidersin korkusuyla yetiştirilen ortaokulda ise müslamanlığımın yanısıra hanefi ve sünni olduğumu öğrendiğim (nasıl özgür irade ise....) bir dinin mensubu olarak kendimi 5 milyar insandan 1 milyarın arasına giren doğuştan şanslı bir insan kabul ederdim ve hristiyanların yahudilerin dinsizlerin suçunun ise araştırmamak!!!!! olduğunu araştıran herkesin akıl ve mantık dini hoşgörü ve son din olan müslümanlığı bulacağını ama aptal gerizekalı olduklarından bulmamalarının onların suçu olduğu düşüncesinde idim ... ta ki Turan Dursun Din bu ve İlhan Arsel şeriat ve kadın kitaplarıyla tanışana ve olayı derinlemesine araştırana kadar...

Şimdilik bu kadarını yazıyor ve bir kaç soru sormak istiyorum müslüman arkadaşlarıma

1-)Okumakla islamiyeti benimsemek arasında hatta dinler arasında doğrumu ters mi orantı vardır?

2-)O kitaplarla tanışmasam ve araştırmadan müslüman olarakmı ölmem daha iyiydi?

3-)Akıl mantıkla kavranacak 2*2=4 kadar kesin bir allah ve islamiyet olsa neden 6 milyar insanın 1,5 milyarı hala sadece müslüman?

4-)Türkiyede yaşayan 75 milyon insan özgür iradesi ile müslümansa aynı ruha sahip 75 milyon insan hindistanda dünyaya gelseydi müslümanlığı özgür iradesi ile bulabilecekmiydi? (buna samimi cevap vermenizi istiyorum ben araştırır yinede bulurdum ben çok zekiyim diyorsanız bu zekanızı pozitif bilimlerde de göstermenizi istiyorum)

Bu arada forumdaki konuya cevap verecek olursam ateist olduğum için allahla sorunum yok zihinlerde üretilen allah ve inançları insanlığın önünde bir engel olarak görüyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...