Jump to content

İSLAMA EMRİNE İĞRENÇLİK İLKEL DİYENLER ! 21. YÜZYILDA ZİNADAN HAPİSE GİRENE NE YAPARLAR ! CEVAP VERSİNLER

Recommended Posts

4 şahit getirip ifadeleri alınıp incelenip.. yani zina edenleri.. 4 kişi gayet açık görmüşse

kılıc kınına girer gibi.. zina edenlerde ahlak namına bir şey kalmamış denir

toplum içinde kırbaç cezası verilir...

şimdi buna JADI ve çoğu Kimseler Ne kadar ilkel ne kadar iğrenç derler

RENAULTFERRAİ onlara der ki :

bugün en medeni sayılan asırda.. zinadan içeri hapse gireni ne yaparlar.. kardeşim

buyrun medeniyetn en modern hapishanesine girdiniz avrupa stantardlarına uygun..

duvarları renkli temiztir.. (evet bunlar doğru olabilir renkleri güzel olabilir)

fakat sonra modern hapishanemize hoş geldiniz.. ne zaman gidiyorsunuz.. kaç sene yediniz..diyerek hoş mu karşılarlar

yoksa onu....... artık tecavüzden HAPİS YATAN bir kimseye ne yaparlar.. herkesin anlayışına bırakıyorum

islama dil uzatma ilkel iğrenç deme...

asıl ilkellik.. iğrençlik bir anlık hakimiyetini kaybeten adamın

en medeni denilen ülkelerde bile hapishanlerdedeki gördüğü muamelelerdir..

islama dil uzatarak ilkel iğrenç dediğiniz şey aslında

tecavüz edenin.. bir anlık hakimiyetini kaybetmesi yüzünden hapishanelerde.. ona ne iğrençlikler neler neler..yapılmasına hatta bir anlık nefsine hakim olamaması yüzünden hayatının imha olmasını engelleyen bir Emirdir

İslam CEZA EMRİNDE.. O KİŞİYE tanıkları içinde toplum içinde... ve davacının gözü önünde.. 100 değnek deriye vurularak ceza verilecek kaydı vardır

bunun çok hikmetleri vardır.. mesela zina edenin bir anlık hakimiyetini kaybetmesi..

bu olayın meydana çıkması durumda.. kız tarafının kadın tarafının yakınları akrabları amcası dostu arakadaşları zina eden adamı erkeği 5 dakkada linç etmesi tartaklaması -yapabildilerse yaptılar- yaparlarsa birde hapshanede.. orada da (nokta nokta.. hatta ölümü.. söz konusu iken) bu kadar ilkel iğrençlikler her ne asırda olursa olsun meşru kabul edilirken

islam davacıların yani mağdur olan yakınların suçluya verilen cezayı gözlerinin önünde 100 değnek vuruşlarını.. biiirr ahhh ikiii ahhh üç ahhh 4 Allahh diyerekten haykırışlarını en birinci saftan izlemeleri işitmelerini ister ki

davacılarda tanıdıklarda ACIMA DUYGUSU UYANSIN.. VE BU ZİNA EDEN CEZASINI ALMIŞTIR HİSSİ UYANMASI için ve bu asırdaki iğrençliklerin fenalıkların önlenmesi içindir

yoksa kimsenin göremediği yerde sen ona değil 100 değnek.. ağzını burnu dağıtsan..

yinede davacılar bu durumu görmezlerse tatmin olamazlar...

işte Allah adamı böyle şaşırtır..

nasıl mı ?

linç etmek parça parça etmek istediğin o kişiyi.. gözünün önüncde cezasını verdirtiyor

100 değnek vuruşlarını gördüğünde çığlıklarını işittiğinde ister istemez.. parçalamak istediğin adama ACIRSIN..

20 değneğe kadar acımazsan 50 de açırsın işte allah şaşırtır adamı

ne oldu parçalamak istediğin adam acıdın

şurada en nefret ettiğin birine tren çiğnediğini görsek aman dersiz.. gözlerimiz kaparız.. sapsarı kesiliriz

daha duygulu olan ayy der bayılır

işte İSLAM bir anlık zina için.. bir anlık isyan için.. kim olursa olsun Onu hapishanedekiler teslim edilmiyorda

davacılar yakınları tanıdıkları arkadaşları.. görsün.. buna yapılan cezayı.. bağırışlarını işitsin.. istiyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 şahit getirip ifadeleri alınıp incelenip.. yani zina edenleri.. 4 kişi gayet açık görmüşse

kılıc kınına girer gibi.. zina edenlerde ahlak namına bir şey kalmamış denir

toplum içinde kırbaç cezası verilir...

şimdi buna JADI ve çoğu Kimseler Ne kadar ilkel ne kadar iğrenç derler

RENAULTFERRAİ onlara der ki :

bugün en medeni sayılan asırda.. zinadan içeri hapse gireni ne yaparlar.. kardeşim

buyrun medeniyetn en modern hapishanesine girdiniz avrupa stantardlarına uygun..

duvarları renkli temiztir.. (evet bunlar doğru olabilir renkleri güzel olabilir)

fakat sonra modern hapishanemize hoş geldiniz.. ne zaman gidiyorsunuz.. kaç sene yediniz..diyerek hoş mu karşılarlar

yoksa onu....... artık tecavüzden HAPİS YATAN bir kimseye ne yaparlar.. herkesin anlayışına bırakıyorum

islama dil uzatma ilkel iğrenç deme...

asıl ilkellik.. iğrençlik bir anlık hakimiyetini kaybeten adamın

en medeni denilen ülkelerde bile hapishanlerdedeki gördüğü muamelelerdir..

islama dil uzatarak ilkel iğrenç dediğiniz şey aslında

tecavüz edenin.. bir anlık hakimiyetini kaybetmesi yüzünden hapishanelerde.. ona ne iğrençlikler neler neler..yapılmasına hatta bir anlık nefsine hakim olamaması yüzünden hayatının imha olmasını engelleyen bir Emirdir

İslam CEZA EMRİNDE.. O KİŞİYE tanıkları içinde toplum içinde... ve davacının gözü önünde.. 100 değnek deriye vurularak ceza verilecek kaydı vardır

bunun çok hikmetleri vardır.. mesela zina edenin bir anlık hakimiyetini kaybetmesi..

bu olayın meydana çıkması durumda.. kız tarafının kadın tarafının yakınları akrabları amcası dostu arakadaşları zina eden adamı erkeği 5 dakkada linç etmesi tartaklaması -yapabildilerse yaptılar- yaparlarsa birde hapshanede.. orada da (nokta nokta.. hatta ölümü.. söz konusu iken) bu kadar ilkel iğrençlikler her ne asırda olursa olsun meşru kabul edilirken

islam davacıların yani mağdur olan yakınların suçluya verilen cezayı gözlerinin önünde 100 değnek vuruşlarını.. biiirr ahhh ikiii ahhh üç ahhh 4 Allahh diyerekten haykırışlarını en birinci saftan izlemeleri işitmelerini ister ki

davacılarda tanıdıklarda ACIMA DUYGUSU UYANSIN.. VE BU ZİNA EDEN CEZASINI ALMIŞTIR HİSSİ UYANMASI için ve bu asırdaki iğrençliklerin fenalıkların önlenmesi içindir

yoksa kimsenin göremediği yerde sen ona değil 100 değnek.. ağzını burnu dağıtsan..

nasıl mı ?

linç etmek parça parça etmek istediğin o kişiyi.. gözünün önüncde cezasını verdirtiyor

100 değnek vuruşlarını gördüğünde çığlıklarını işittiğinde ister istemez.. parçalamak istediğin adama ACIRSIN..

20 değneğe kadar acımazsan 50 de açırsın işte allah şaşırtır adamı

ne oldu parçalamak istediğin adam acıdın

şurada en nefret ettiğin birine tren çiğnediğini görsek aman dersiz.. gözlerimiz kaparız.. sapsarı kesiliriz

daha duygulu olan ayy der bayılır

işte İSLAM bir anlık zina için.. bir anlık isyan için.. kim olursa olsun Onu hapishanedekiler teslim edilmiyorda

davacılar yakınları tanıdıkları arkadaşları.. görsün.. buna yapılan cezayı.. bağırışlarını işitsin.. istiyor

Ama ayse de zina yapti, onu kirbaclamadilar.

Ali`nin askerleri görmüstü bir vaha da.

Ama genc ve güzeldi, cilveliydi.

Muhammed ondan vazgecmek istemedi.

Akabinde (ne hikmetse) bir ayet geldi.

4 sahit falan yaziyordu kutsal kagitta.

10 kisi görmüs olsaydi 20 yazardi herhal.

Yani kisacasi zina yaparken sahitlerin sayisina dikkat edeceksin.

Gerisi hikaye...

Sitelerde Paylaş

RenaultFerrari

Bunlar herşeye insan hakları, demokrasi kılfılarıyla baktıkları islam'ın verdiği cezalar insanlık dışıdır. Demokratik avrupa toplumlarına göre Abdullah Öcalan bile idam edilmeyi hak etmiyor.

Şu haber bence modern hukukun içine düştüğü sıkıntıyı çok iyi bir şekilde tahlil etmektedir.

2003 yılında Sualtı Taarruz Komandosu Yüzbaşı Zeki Şen'i bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı gençlerin sonuncusu da tahliye oldu.

Star Haber'in özel haberine göre, şimdi o gençler Beşiktaş Meydanı'nda tiner kullanıp gelip geçenlerden para istemeye devam ediyor.

SAT Komando Yüzbaşı Zeki Şen, 6 aylık yurtdışı görevinin ardından İstanbul'a dönmüş ve 5 Mayıs akşamı bir arkadaşının doğum günü kutlamasına katılmak üzere Taksim'e gelmişti. Taksim'de Yüzbaşı Şen'den para isteyen 3 madde bağımlısı genç, çıkan arbedenin ardından Şen'i bıçakla öldürmüşlerdi.

O cinayete karışan gençlerin biri 20 ay, diğeri de 25 ay yatıp tahliye oldu. Yüzbaşı'ya bıçağı saplayan ve o tarihte 16 yaşında olan Emrah Eraydın ise 3.5 yıl sonra dışarı çıktı ve sokaklara geri döndü.

Yaptıkları için pişman olduğunu söyleyen Eraydın, dışarı çıkınca yine tiner kullanmaya başlamış. Beşiktaş Meydanı'nda arkadaşları ile birlikte tiner çeken Eraydın ve etrafındakiler yine gelip geçenlerden para ve sigara istiyor. Vermeyen olursa da aynı olayın tekrarlanması an meselesi...

http://webtv.hurriyet.com.tr/?cid=1&vid=1713 Buradada tahliye edilen tinercilerin konuşması var..Adamlar Beşiktaş ın göbeğinde 10 arlı gruplar halinde geziyor..

Sitelerde Paylaş
Bunlar herşeye insan hakları, demokrasi kılfılarıyla baktıkları islam'ın verdiği cezalar insanlık dışıdır. Demokratik avrupa toplumlarına göre Abdullah Öcalan bile idam edilmeyi hak etmiyor.

parası olan mevkice konumu olan kasaı olan rütbesi olan vs..

peki ya zavallı olan parası olmayan binlerce insanın gürültüye gitmesi.. dil uzattığın İslamun emrine göre hayli hayli insanlık dışı değil mi ?

islamın emri binlerce zavvalıyı kurtarıyor kardeşim parası olanın parasını rütbesi olan rütbesini kullanmasına meydan vermiyor kardeşim..

cezasını verirken dört duvar arasında.. toplumdan uzaklaştırıp vermiyor anlatamıyormuyuz galiba ?

@ADAMIBİRİ

DİĞER YAZILARIMDA NEDEN 5 10 DEĞİL DE 4 BUNLARI ANLALTTIM.. milyaların önünde daima okunan her seviyedeki insanın

cahilin akıllının irfan sahibi olanın sözü bülbül gibi söyleyenin.. sözü anlamayanın.. her seviyedeki insanın

daima okduğu bir şeyler aldı

amerikada kürsü olan heryerde uluslararası kürsü olan..

Kuranı kerimdem bir kaç ayet okudğunu sana tekrar hatırlatırım

eğer senin dediğin gibi.. 4 olsaydı 5 isterlerdi gibi alelade yazılmış bir kitap olsaydı..

şöhreti bu kadar cihanı saramazdı...

NEDEN İFK HADİSESİ OLMUŞ BUNUDA ANLATTIM

Sitelerde Paylaş

Tecavüz ve zina aynı şeymi allahın sağ kolu?

Tecavüz mordern yasalarda suç sayılıyor diye bunu islamın aptal zina anlayışına nasıl benzettin?

Öncelikle tecavüz bir ''şiddet'' suçudur.Adı üstünde tecavüz kişisel haklara saldırıdır.

Modern hukuk insanları zina yaptılar diye içeri atmaz. Yok böyle bişey. Şiddet var mı ona bkılır.

Zina da iki kişinin rızası vardır. Sadece islam cezası vardır.Çünü müslümanlar başkalarının cisel organalrı ile çok ilgilidirler.Müslümanın 24 saati diğer insanalrın cinsel organlarının ne yaptığını düşünmek oları kontrol altıdna tutmaktır. Müslümanlar genital sever.

Ama gel gör ki islamda tecavüzn cezası yoktur.Asıl olması gerekn şey yok nasılsa.

Ne oldu burda modern hukuk ile ters düştünüz.

Onlar kafir tabi, sapkın insanlar tecavüz gibi allahın yüce nimetlerinden birini yasak sayyorlar.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zina tecavüz değil din yüzünden aklını kaçırmış arkadaşım.

Tecavüzün de mahiyetine göre cezası var.

Burada ahkam kesmeden önce şunu açıklığa kavuşturun lütfen: Kuran'da tecavüzün hükmü nedir?

@BAYŞAPKA..

KURANDA TECAVÜZÜN HÜKMÜ NEDİR ?

Nur suresi 2 .ayetinde... ZANİYE ve ZANİ KELİMELERİ ile Allah söyler..

yani zina eden kadınla.. zina eden erkek..demektir

DİKKAT EDİLİRSE: ZANİYE denmiş.. MEZNİYE denmemiş.. Demek oluyor ki: ZORLA KERHEN ZİNA EDİLEN

TECAVÜZE UĞRAYAN YANİ YA ....KADIN.. bu 100 değnek cezadan hariçtir ANLADIN MI ?

nur 2: Zaniye (zina yapan kadın) ve zani (zina yapan erkek); o zaman ikisinden herbirine yüz celde (yalnız cilde tesir edecek sopa) vurun. Eğer Allah'ın dînini (uygulama) konusunda, Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız; onlara merhamet sizi tutmasın (size mani olmasın). Ve onların (ikisinin) azabına, MÜ'MİNLERDEN BİR GRUPTA ŞAHİT OLSUN

şimdi : cenabı hak cezanın gizli verildiğini istemiyor aleni olarak verilmesini istiyor zira gizli olursa

belki adama 21.yüzyılda belki bile değil.. yüsek ihtimalle tecavüz edilir.. işkence yapılır.. hatta hayatı bile imha edilebilir.. onun için ulu orta insalarında ceza verilirken bu duruma şahit olmasını istemiyor.. cemiyet içinde tanıdıklar içinde toplum içinde cezalandırılırken.. MÜMİNLERDEN BİR GRUPTA olsun istiyor: yani elinden dilinden selamette kalınmış.. yani dilinden tut eline kadar bütün azaları iman etmiş olan kimselerinden bulunmasını cezanın usülune uygun verildiğine şahit olmasını istiyor... ki aynı kişiye bir şuçtan dolayı bir daha toplanıp ceza verilmesin diye

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tecavüz ve zina aynı şeymi allahın sağ kolu?

Tecavüz mordern yasalarda suç sayılıyor diye bunu islamın aptal zina anlayışına nasıl benzettin?

Öncelikle tecavüz bir ''şiddet'' suçudur.Adı üstünde tecavüz kişisel haklara saldırıdır.

Modern hukuk insanları zina yaptılar diye içeri atmaz. Yok böyle bişey. Şiddet var mı ona bkılır.

Zina da iki kişinin rızası vardır. Sadece islam cezası vardır.Çünü müslümanlar başkalarının cisel organalrı ile çok ilgilidirler.Müslümanın 24 saati diğer insanalrın cinsel organlarının ne yaptığını düşünmek oları kontrol altıdna tutmaktır. Müslümanlar genital sever.

Ama gel gör ki islamda tecavüzn cezası yoktur.Asıl olması gerekn şey yok nasılsa.

Ne oldu burda modern hukuk ile ters düştünüz.

Onlar kafir tabi, sapkın insanlar tecavüz gibi allahın yüce nimetlerinden birini yasak sayyorlar.

VE NİHİL ( SENİN YAZINI ŞİMDİ GÖRDÜM BU SANADA CEVAPTIR)

DİKKAT EDİLİRSE: ZANİYE denmiş.. MEZNİYE denmemiş Demek oluyor ki:ZORLA KERHEN ZİNA EDİLEN

TECAVÜZE UĞRAYAN YANİ YA.... KADIN.. Bu 100 değnek cezadan hariçtir ANLADIN MI ?

Sitelerde Paylaş

VE NİHİL ( SENİN YAZINI ŞİMDİ GÖRDÜM BU SANADA CEVAPTIR)

DİKKAT EDİLİRSE: ZANİYE denmiş.. MEZNİYE denmemiş Demek oluyor ki:ZORLA KERHEN ZİNA EDİLEN

TECAVÜZE UĞRAYAN YANİ YA.... KADIN.. Bu 100 değnek cezadan hariçtir ANLADIN MI ?

Anlamadım. İki nedeni var.

1-türkçen ve anlatımın berbat

2-çıkardığın sonuç açık değil zorlama.

Burdan yanlış da anlayabilirim. Melsela tecavüz durumunda cezanın sadece kadına verildiği sonucuda çıkabilir.

Sitelerde Paylaş

Zina eden olur değil mi?Zina edilen diye bi şey olur mu?Bu iki taraflı bir şey değil midir zaten?

Hiç inandırıcı gelmedi şahsen.Sadece zina edenlere 100 değnek demiş sen burdan zorla zina edilen anlamı çıkmaz diyosun.Ama uygulamada böyle değil.Zorla da olsa alan memnun satan memnun da olsa şeriatla yönetilen ülkelerde bunun cezası aynı.Eğer Allah tecavüze uğrayanın iyiliğini düşünse lütfedip fazladan bir kelime eklerdi diye düşünüyorum.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlamadım. İki nedeni var.

1-türkçen ve anlatımın berbat

Burdan yanlış da anlayabilirim. Melsela tecavüz durumunda cezanın sadece kadına verildiği sonucuda çıkabilir.

islamda erkek asıldır kadın feridir..

zina eden kadın deli ile zina etse.. deliye ceza vermezsen.. kadına da veremzsin..

çünkü bir şeyin aslına ceza vermezsen ferinede veremezsin.. der

yani İslam itikadında ahkamında.. zina olayında.. sadece kadın cezalandırılamaz..

erkeğe ceza verirsen kadınada verebilirsin

erkeğe ceza verirken kadına vermeyebilirsin.. İslam ahkamı bunu emrediyor..

ama asırladır kuranı kerim metnini bile layıkı ile anlayamış müslümanlar geri kalmışlar..

bu dini aşure pişirmekliğe kadar indirmişler..

dini tekellerine almışlar.. filan müctehidin ictihadı filan mezhebe şeydir öyle olması makbuldur.. falan filan olur

(ZANİYE denmiş.. MESNİYE denmemiştir. Allah Zaniye kelimesi ile söylyor)

ben bunu 9-10 sene evvel biliyordum NİHİL.. o zamanlar incil.comda yazmştım bunu

Nur 2. ayeti açar açmaz.. gördüm..

Sitelerde Paylaş

Yanı demek istiyorsunkı gözden uzakta verılen cezalar etkili degil.Demek herkesin içinde verilen cezalar etkili..İslama ters gelen bir seyı bir ülke basbakanı yaparsa ..ona nasıl ceza verırsınız..Kuran bu konuda ne diyor..

Sitelerde Paylaş

@BAYŞAPKA..

DİKKAT EDİLİRSE: ZANİYE denmiş.. MEZNİYE denmemiş.. Demek oluyor ki: ZORLA KERHEN ZİNA EDİLEN

TECAVÜZE UĞRAYAN YANİ YA ....KADIN.. bu 100 değnek cezadan hariçtir ANLADIN MI ?

renaultferrari

Ben sana kadına ceza veriliyor mu diye sormadım ki. Tecavüzün hükmü nedir diye sordum.

Tecavüz zina mı? Tecavüze zina hükümleri mi uygulanıyor? Tecavüze dört şahit mi gerekiyor yani? Ne oluyor?

Neden bahsettiğimizin farkında mısın?

Tecavüz eden adam evlenmeden sevişen sevgililer kadar mı cezalandırılmalı sence?

Bir de ikiyüzlülük yapmayın, madem zaniye mezniye diye ayırdınız,

tecavüz eden erkek için kullanılan kelime nedir? Zani midir?

Sitelerde Paylaş

renaultferrari

Ben sana kadına ceza veriliyor mu diye sormadım ki. Tecavüzün hükmü nedir diye sordum.

Tecavüz zina mı? Tecavüze zina hükümleri mi uygulanıyor? Tecavüze dört şahit mi gerekiyor yani? Ne oluyor?

Neden bahsettiğimizin farkında mısın?

Tecavüz eden adam evlenmeden sevişen sevgililer kadar mı cezalandırılmalı sence?

Bir de ikiyüzlülük yapmayın, madem zaniye mezniye diye ayırdınız,

tecavüz eden erkek için kullanılan kelime nedir? Zani midir?

bencesi yok... evvelce yazdığım yazıları okursan oradaki manayı oradaki anlayışı idrak edebilirsin

bayşapka yan çizme...zaniye mesniye diye ben değil Allah ayırmış.. herşey gün gibi aşikar tekrar tekrar aldatmaya gerek yok

onca yazdıklarım var iyi oku.. aynı sorulara tekrar cevap vermek istemiyorum

Hiç inandırıcı gelmedi şahsen.Sadece zina edenlere 100 değnek demiş sen burdan zorla zina edilen anlamı çıkmaz diyosun.Ama uygulamada böyle değil.Zorla da olsa alan memnun satan memnun da olsa şeriatla yönetilen ülkelerde bunun cezası aynı.Eğer Allah tecavüze uğrayanın iyiliğini düşünse lütfedip fazladan bir kelime eklerdi diye düşünüyorum.

taopaipai

Allah zaniyeye ceza verin diyor mesniyye değil.. yani zinayi kendi isteği ile yapan (zaniyeye) kadına ceza verin... (mesniyeye) yani zorla zina edilen kadına yani tecavüze uğrayan kadına ceza verilemez cezadan hariçtir

ama zani ise: yani zina eden erkeğe ise 100 değnek derisine vurulmak sürettiyle cezasını verin.. toplum içinde tanıdıklarının içinde.. (ve evvelce yazdıklarımın devamı..)

anlaşılsın notu: yazılanları 2 dakikada değil.. en az 10 tekrar ile okunmasnı rica olunur

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bencesi yok... evvelce yazdığım yazıları okursan oradaki manayı oradaki anlayışı idrak edebilirsin

bayşapka yan çizme...zaniye mesniye diye ben değil Allah ayırmış.. herşey gün gibi aşikar tekrar tekrar aldatmaya gerek yok

onca yazdıklarım var iyi oku.. aynı sorulara tekrar cevap vermek istemiyorum

Anadolmurat arkadas

Oncelikle disaridayim cepten uzaktan baglantiyla cevap veriyorum turkce harfler cikmiyor ozur dilerim.

Ardindan, birak bana masal anlatmayi yok fi tarihinde yazdiklarimi oku falan, madem onlari okuyacagiz neden uc tane yeni baslik aciyorsun? Git onlarin altina yaz.

Simdi suraya cevabini bir ver bakalim. Tekrar ediyorum madem zina hukumleri tecavuzde geciyor:

1) Tecavuz icin dort sahit gerekli mi? (evet/hayir)

2) Zani tecavuz eden erkek mi demek? (evet/hayir)

Bu forumda bir kere durust davranin. Hadi kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

- Zâniye ve zânî; ZANİYE, zina eden kadın ZANÎ zina eden erkek demek olduğu belli, fakat zaniye ile mezniyeyi ayırmak gerekir. Her zaniye mezniyedir; ama her mezniye, zaniye değildir. Çünkü mezniye, zina edilen kadın demektir ki, şiddetle ve zorla da olabilir. Zorla zina edilen kadına ise mezniye denilirse de zaniye denilemez. O zira ancak kendi istek ve arzusu ile zina işlemiş kadına denilir. Karşılıklı rıza ile işlenilmesi sebebiyle, zina fiilinde bu fiili işleyenler ortak olur. Zorla zina edilen kadın ise hiçbir yönden fail değil menf'ul dür. İşte burada, zorlanana had cezası gerekmeyeceğini anlatmak için zaniye denilmiş, mezniye denilmemiştir

modifiyereno kardeş bunumu demek istiyorsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...