Jump to content

KURAN'DA TECAVÜZÜN CEZASI YOKTUR DİYENLER ! BU AYETİ OKUMADILAR MI ?!

Recommended Posts

İnsanların dünyaya ilk hücrenin devamı için geldiğini düşünen evrimcilerin tecavüze hangi düşünce ile ceza aradığını merak ettim doğrusu.

Birde gelip bu ayetleri sanki kendileri bulmuş gibi yazmazlar mı internete bir çok ateist sitede sorulan bu soruyu okuyup gelip burada ahanda buna cevap verin diye yazan arkadaşında ego tatminine ortak olduk iyi mi :)

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=51789

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3389 mesajı olan birisinin bunların yarısını geyik amaçlı yazdığını bile düşünecek olsak vereceği cevaplar karşısında en azından 20 saniye düşünmem gerekirdi.

Bu durumda 3389 mesajın tamamının geyik amaçlı ve boş olduğunu anlamak zor olmasa gerek.

Bu vermemem gereken ama verip verebileceğim en ağır cevap olmasına rağmen anlayıp aynı ölçüde bir cevap alana kadar verdiğim son cevaptır.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda üniversitelerde yapılmış bilimsel araştırma ve yayınlar var Röno... Bu yayınların hepsi evlilik 6 yaş ve gerdek 9 yaş diyor... Diğer rivayetler zayıf ve asılsız bulunuyor...

Bu nasıl iştir ki aynı bilim Hz. Muhammed'in tarih sahnesinde hiç olmadığını da söylüyor. Çevirin işinize nasıl geliyorsa ne olacak :) 10 sene sonra öyle değilmiş evrim böyleymiş derse bir şey değişmeyecek.

Bunu niye söylüyorum: Aynı bilimin hastalıkları tedavi amaçlı verdiği ilaçları 3 yıl sonra bunlar zararlı diye toplattırdığını gördük görüyoruz göreceğiz. Tamamı varsayımlar üzerine kurulu ( tabi ki bir temele oturacak ) bir şeye inanmayı mantıklı Tanrıya inanmayı ahmaklık görmek nasıl bir çelişkidir diyede sorgulamak lazım.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl iştir ki aynı bilim Hz. Muhammed'in tarih sahnesinde hiç olmadığını da söylüyor. Çevirin işinize nasıl geliyorsa ne olacak :) 10 sene sonra öyle değilmiş evrim böyleymiş derse bir şey değişmeyecek.

Bunu niye söylüyorum: Aynı bilimin hastalıkları tedavi amaçlı verdiği ilaçları 3 yıl sonra bunlar zararlı diye toplattırdığını gördük görüyoruz göreceğiz. Tamamı varsayımlar üzerine kurulu ( tabi ki bir temele oturacak ) bir şeye inanmayı mantıklı Tanrıya inanmayı ahmaklık görmek nasıl bir çelişkidir diyede sorgulamak lazım.

Arkadaşım..

ne demek istiyorsun?

Neyi savunuyorsun?

Açık konuşurmusun?

Müslğümanlığın neyini savunmak istiyorsun?

hele bir anlat..

Ben anlayamadım..

Yetim kızlar..

Cariyeler

Fuhuş

Sübyancılık

yağmacılık

Ganimet

Yolsuzluk

tecavüz..

Homosexüellik

Nuh saçmalığı

Adem havva çocuklarının sex iyle çoğalma

Nur suresinin ayşe hikayesi

kadınların insan sayılmaması

islamın şartları olan yukardakilerden hangisini savunuyorsun öğrenelim.

Kuranda namaz..

Dünyanın Düz olduğu

İlginç evlilikler

Allahı söylediğini yapamayan bir tanrı durumuna düşüren kuran..

kuranın zavallı tanrısı..

bekliyorum..

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
On 08.12.2009 at 19:15, Renaultferrari yazdı:

KURANDA TECAVÜZÜN HÜKMÜ NEDİR ?

NUR SURESİ 2ci Ayetinde: ZANİYE ve ZANİ KELİMELERİ ile Allah söyler..

yani zina eden kadınla.. zina eden erkek demektir

DİKKAT EDİLİRSE: ZANİYE denmiş.. MEZNİYE denmemiş Demek oluyor ki:ZORLA KERHEN ZİNA EDİLEN

TECAVÜZE UĞRAYAN YANİ YA.... KADIN.. Bu 100 değnek cezadan hariçtir ANLADINIZ MI ?

Yahu zina eden erkek ve zina eden kadın birbiriyle yapmıyor mu? Yani kadın aynı zamanda mezniye olmuyor mu? Bunlar kendi rızalarıyla yaptıkları için zani ve zaniye ifadesi kullanılmıştır,çünkü ikisi de yapıyor,ikisi de suç işliyor,onun için mezniye denmemiş.Bu zina her iki tarafın arzu ve istekleriyle gerçekleştiğinde yüz değnek cezası varsa,bunu zorla yapanın cezası daha mı düşük olur? Kesinlikle hayır. Onun cezası hem yüz değnek ,hem de tazir cezası uygulanır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...