Jump to content

GENÇLİĞE HİTABE'İN SON CÜMLESİ NİN TEFSİRİ

Recommended Posts

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Adamın biri kedisini eğittiğini iddia ediyormuş . Kedisi ev işi yapıyormuş. İnanmayan arkadaşlarına kedisini göstermek için eve davet etmiş. Neyse misafirler eve gelmiş, kedi misafirlere çay falan dağıtıyormuş. Şakacı misafirlerden birisi cebinde getirdi oyuncak fareyi çıkarıp ortaya atınca kedi tepsi neyi fırlatıp farenin peşine düşmüş.

İnsanların kültürleri yığınlar gibi yığılır belleğine. Olaylar ciddileştikçe yığının en altındaki duygular ortaya çıkar. Türkler Anadolu’ya sonradan gelmiştir ve medenileşmiştir. Türkler bozkırların sert, savaşçı, sabırlı insanlarıdır. Kürtler ve Araplar gibi yüze sırıtıp arkadan vurmaz yada batılılar gibi siyaseti iyi yapamaz. Türkler şimdilik bulunduğu toprakların kültürünü yaşamaya çalışıyor ama heyecan artar ve iş kemiğe dayanırsa bozkır ruhu ortaya çıkar herhalde. Bu sert ,sabırlı , mücadeleci ve savaşçı ruh kartalın tilkiyi boğduğu gibi boğar.

Kürtlerin sonunu hiç hayır görmüyorum. Herhalde Ermenilerden kötü olacak.

Sitelerde Paylaş

Bursa Nutku PDF Yazdır E-posta

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Sitelerde Paylaş

Atsızcıların sitesine girdim,ben bu kadar ırkçılık görmedim bir mesajda.

Age of Empires'mı oynuyorsun kardeşim ? Türkler şöyle böyle diyorsun,Batılılar iyi siyaset yaparmış,Batılılarında siyaset yeteneği var,evrimi siyasetle yapmışlar zaten.

Özellik veriyor ırklara adam.

Kürtlere umarım kötü şeyler yapılmaz ama liboşlar şeriatçılarla işbirliği yaptıkça ve Milliyetçilerin damarına bastıkça halkın Milliyetçilik duygusu yükselmeye devam edicek,Eğer Kürtlere birşey olursa bunun sorumlusu liboşlardır.

Yani Liboşlar taşı kürtlere fırlatıyor,bu durumda suçlu taş mıdır ? taş kafayı yarıyor sonuçta,suçlunun taş olması lazım liboşlara göre.

Liboşlar Atatürkçülerin ve Milliyetçilerin damarına basmasın,onlara karışmasın,pkk yı desteklemesin,net bir şekilde eleştirsin,öyle bir hoşgörü ortamı oluşurki kürtlere devlet bile verilir.

ama liboşlar ben huzuru sağlayayım derken inat üzerinden davranıyor ve insanların damarlarına basarak zorla kavga şiddet içinde barış getirmeye çalışıyor.

Sitelerde Paylaş

"Türkten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistanla kuracağı asil damarında mevcuttur"

Bu cümleyi yanlış anladığım düşünülmesin.

Ama bu cümlede ironi de yok.

Başlık yazısındaki hitabenin son cümlesinden ilham alınmış ama ciddi ciddi yazılmış.

Öyleyse pis kan-temiz kan nedir?

Asil damar ne demektir?

Bu ifadeler, hitabede de olduğu gibi mecazi midir?

Cümleyi olduğu gibi alıp öyle anlamak mı gerekir yoksa o ifadeden anlam çıkartmak mı?

Türklerin asil kanı ne olabilir?

Bağımsızlık duygusu ve esareti-köleliği kabullenmemek olabilir mi?

Bu duygularını yitirmiş bir topluma yeniden kazandırma amacıyla mı söylenmiştir?

Ercüment'in bu yazdıklarımı anlayabileceğini sanmıyorum.

Öyle olsa başlıklarını büyük harflerle yazmazdı. :lol:

Benim mesajım bu tür yazılarla etkilmek istediklerine...

Sitelerde Paylaş

Bu cümle bence Atatürk'ün ırkçı olduğunu göstermez eğer ırkçı olsaydı ırkçılığın yükseldiği bir dünyada Türk ocaklarını kapatmazdı hitler ve musolliniyle ittifak kurardı

tarihinde Osiris_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamın biri kedisini eğittiğini iddia ediyormuş . Kedisi ev işi yapıyormuş. İnanmayan arkadaşlarına kedisini göstermek için eve davet etmiş. Neyse misafirler eve gelmiş, kedi misafirlere çay falan dağıtıyormuş. Şakacı misafirlerden birisi cebinde getirdi oyuncak fareyi çıkarıp ortaya atınca kedi tepsi neyi fırlatıp farenin peşine düşmüş.

İnsanların kültürleri yığınlar gibi yığılır belleğine. Olaylar ciddileştikçe yığının en altındaki duygular ortaya çıkar. Türkler Anadolu’ya sonradan gelmiştir ve medenileşmiştir. Türkler bozkırların sert, savaşçı, sabırlı insanlarıdır. Kürtler ve Araplar gibi yüze sırıtıp arkadan vurmaz yada batılılar gibi siyaseti iyi yapamaz. Türkler şimdilik bulunduğu toprakların kültürünü yaşamaya çalışıyor ama heyecan artar ve iş kemiğe dayanırsa bozkır ruhu ortaya çıkar herhalde. Bu sert ,sabırlı , mücadeleci ve savaşçı ruh kartalın tilkiyi boğduğu gibi boğar.

ben vatansever bir insanım

ama zaza kökenliyim

böyle yorumları okuyunca

acaba diyorum

acaba yanlış tarafta mıyım?

zaza kökenliyim fakat vatanseverim

bu durum damarındaki kanıyla övünen bir milletin çıkarına işlerken

ben UTANIYORUM!

tayyibe hep kızdım

ama

o topçu imamın sahip olduğu "çap" sizde yok!

ciddi fikir ayrımındayım

gericilik ne demek? tekrar tanımlanması gerek!

ateistim ama bir sonraki seçim de akp ye oy vericem...

Sitelerde Paylaş

ama zaza kökenliyim

böyle yorumları okuyunca

acaba diyorum

ben UTANIYORUM!

tayyibe hep kızdım

ama

ciddi fikir ayrımındayım

İmama kızıp oruç bozacan yani... :)

Sitelerde Paylaş

ama zaza kökenliyim

böyle yorumları okuyunca

acaba diyorum

ben UTANIYORUM!

tayyibe hep kızdım

ama

ciddi fikir ayrımındayım

iyiçocuk ya da kötü mü desem

bir kere sen solcuyum deyip akpye oy veren birisin

hangi akla hizmet başkasına akıl veriyorsun cicim

Sitelerde Paylaş

Türkler Anadolu’ya sonradan gelmiştir ve medenileşmiştir. Türkler bozkırların sert, savaşçı, sabırlı insanlarıdır. Kürtler ve Araplar gibi yüze sırıtıp arkadan vurmaz yada batılılar gibi siyaseti iyi yapamaz. Türkler şimdilik bulunduğu toprakların kültürünü yaşamaya çalışıyor ama heyecan artar ve iş kemiğe dayanırsa bozkır ruhu ortaya çıkar herhalde. Bu sert ,sabırlı , mücadeleci ve savaşçı ruh kartalın tilkiyi boğduğu gibi boğar.

Türk Tarihiyle ilgili okuduğun bir kitap ismi ver.

Sakın sallama o kitaptan soru sorarım.

Ona göre..!!!!!

tarihinde NeferkareKhendu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtlerin büyük çoğunluğu Türkleşmiştir.

Bakma sen dillerine.

Tek fark o görünüyorsa da, çoğunluğu Türkçe konuşur.

Kürtlerle Ermeniler bir tutulamaz.

Ermeniler, Kürtlerin de, Türklerin de gözünde kafirdi, gavurdu.

Ermeniler kalkıp da böyle eylemler yapacak, saldıracak Türkler de susacaktı öyle mi?

Mümkün değil.

Nitekim Kürtler susmamıştı. Kürt dağlarında kestiler Ermenileri.

Türkler de tehcir etti.

Tabi şimdiki gibi Türk-Kürt diye bahsedilmediği için o dönemde "Türk" dendi.

Kürtlere birşey olmaz.

Çünkü herkes "iç sorunumuz" diye bakıyor.

Bakmayın siz "Kürt esnaftan alışveriş yapmayın" diyenlere.

Esnafın Türk mü, Kürt mü olduğuna kimse bakmaz.

Baksa bile kolay kolay ayırdedemez. Kent Kürtlerinin dili iyice Türkleşmiş artık, tipleri de.

100-150 sene sonrasını görebilseler, hiç kavgaya da gerek kalmaz.

Ne demişti Clinton Hollanda'daki konuşmasında: "21. yüzyıl Türklerin olacak".

İleri görüşlü adammış.

Bence 100-150 sene sonra ik blok olur dünyada.

Bir tarafta ABD ve Avrupa emperyalistler bloğu.

Diğer tarafta Avrasya-Afrika ve Latin Amerika anti-emperyalist bloğu.

Türk-Kürd kaybolur içinde bu bloğun. Ama başını Türkler çeker.

Ben ömrümden son 1-2 yılı o yıllarda yaşasam ne güzel olurdu.

Hatta 1-2 yılını da 1000 sene sonra yaşamış olsam.

Bari tanrı izin verse de dünyadaki gelişmeleri izlesek uydudan falan yahu. :lol:

Sitelerde Paylaş
Cehennemde altınıza odun atarken anlatırım ben.

Senden de iyi zebani olur ha! :lol:

Medenileşme konusunda ki tespit hatalı ama Türklerin anadoluda da türediklerini iddia etmek pek akıllıca değil,Türkler orta asya kökenli bir millettir.

Anadolu'da türediklerini kimse iddia edemez de;

Sen Orta Asya'da türediklerini nasıl iddia edebiliyorsun?

Kimin nerede türediği bilinemez. Tarih bizi nereye kadar götürebilirse o kadarını bilebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Kürdün Alevisi yoktur.

Nekadar kendini Kürt sanan Alavi varsa, onlarin tümü Türktür.

Osmanli Yezitlerinden kacan Türkler,daglarin tepelerine cekilip buralarda yasamayi yeylemisler.Zamanla Kürtlere kararisip dillerinide unutmuslardir.

700 yüzyil bu,dile kolay.

Osmanli öldürdügü veya öldürttügü ,Alevilerin ,Kizilbaslarin,Türkmenlerin,Türklerin KARILARINI askerlere dagitmis cocuklarinida esir etmislerdir.

Bu cocuklar icin Kürt seyhulislam Ebussuud DÜMBÜGÜ söyle demistir.

Bunlar padisahin kulu olamazlar.

Gelde tolon söylemesin bu dümbüge bu sözü.

Ulan YAMYAM Yezit KIRRROOOOSU.

Insan padisahlarin deyil Yaradan gücün kuludur.

Seyhulislam olmussun ama bir BOKTAN habarin yoktur.

Yavuzsultana onbinlerce Alaviyi öldürten bu PUTPEREST KAFIRDIR.

Kürtler daglarda yasadiklarindan genellikle kendi sert ve acimasiz kültürlerini yasamis ve cocuklarinada yasatmislardir.

Birde Arap yobazligi hayatlarina karisinca cocuk kavgasini asiretler savasina cevirmek bunlar icin hicde olmayacak is deyildir.

AlavI Kürtler ,Kürt deyil Türktürler.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Bu forumda ırkçılığa da ırkçılara da yer yok.

Yazdığınız yazı, özellikle de bold yaptığım yer sapkın ırkçı fikirlerin esiri olduğunuzun açık göstergesi.

Türkleri de bu kadar abartıp övmeyin, çok da matah bir millet değildir. Madem Türksünüz, önce talancı, ilkel ve yoz Bozkır ruhundan arındırmaya bakın kendinizi.

Biz artık obalarda yaşayan ilkel savaşçılar değiliz.

İlkellikle savaş, ilkel yöntemlerle değil, bilgiyle, bilgiyle ve eğitimle olur.

Irkçı iletilere devam ettiğiniz takdirde üyeliğiniz sonlandırılacak.

Bu bir UYARI'dır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...