Jump to content

Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Recommended Posts

Evet ben kötü biriyim nihayet biri bunu anladı ohhhhhhh rahatladım be!

Eğer cehennem varsa hepimiz oraya gidecez (yeryüzünde açlık sefalet olduğu müddetçe) sosyalizm tartışmasına orada devam ederiz.

Sen kötüsün ben iyiyim..Çünkü sen ateistsin ben müslüman ..bunu itiraf etmen ahirette sana artı olarak dönecek..sosyalizm tartışmasına gelince,orada kapitalimz yok herkes sosyalist olacak,bu konuda da bilgilendireyim seni.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen kötüsün ben iyiyim..Çünkü sen ateistsin ben müslüman ..bunu itiraf etmen ahirette sana artı olarak dönecek..sosyalizm tartışmasına gelince,orada kapitalimz yok herkes sosyalist olacak,bu konuda da bilgilendireyim seni.

eğer müslümanlar iyiliğin temsilcileriyse kötü olmak daha iyidir. eğer senin gibi tipler cennettelerse ben cehennemi tercih ediyorum.

tarihinde eflatun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kötüsün ben iyiyim... Çünkü sen ateistsin ben müslüman...

Dinlerin ve hususan İslamın insana temel bakış açısı ve insanları ötekileştirme dinamikleri işte tam olarak bu cümlenin içinde gizli...

İbrahimi tek tanrılı dinlerin ve hususan İslamın basit ve çocuksu siyah-beyaz bakış açısı... 3 yaşındaki çocuk muhakemesi... Ama küçük ve az karmaşık, pek azı kullanılan beyinler için kavranılması basit, öğrenilmesi kolay... Ve bu suretle yaygınlığını anlamak da hiç zor değil bu trajikomik ve acınası yaklaşımların...

Sitelerde Paylaş

Evet ateist arkadaşlar. Hepiniz hoşgeldiniz. Bugün, karşılıklı, samimi bir diyaloğun ilk adımını atmış oluyoruz. Artık birbirimizi bir kaşık suda boğmaya çalışan değil birbirimizi anlamaya çalışan insanlar olalım.

Ateistlerin biz müslümanlardan beklentileri nedir? Size karşı nasıl davranalım? Sizi incitmeden dinimizi size nasıl aktaralım? Bu ve daha fazla sorunları hep beraber burda çözmenin zamanı geldi. Hadi bakalım bize içinizi dökün. Bugüne dek konuşulmayanları konuşalım ve birbirimizi anlayalım. Ben bir adım attım, sıra sizde...

Sevgili Cübbeli ne yalan söyleyeyim ben burdaki ateistlerin yüzde 90'nın İslam ile serefleneceğini düşünmüyorum. Zaten burdaki yazanların birçoğu bana göre ateistte değil. Kimi yahudi,kimi hristiyan. Sadece içlerindeki İslam düşmanlığıyla bu şekilde yazı yaıyorlar. Sitedeki ateistlere gelince onlardan da pek umudum yok. Bu siteye girdikten sonra murted'in neden öldürülmesi gerektiğini daha iyi anladım...

Zaten Allah'ı kabul etmeyen birine sen gidip İslam'a gel demek bence çok mantıklı değil. Yaratıcıya inanmayan birine bence bazı şeyleri anlatmaya çalışmak boş gibi geliyor. İnşallah ben yanılıyorumdur.

İslamcı demokrasisi... :)

Sitelerde Paylaş

Dinlerin ve hususan İslamın insana temel bakış açısı ve insanları ötekileştirme dinamikleri işte tam olarak bu cümlenin içinde gizli...

İbrahimi tek tanrılı dinlerin ve hususan İslamın basit ve çocuksu siyah-beyaz bakış açısı... 3 yaşındaki çocuk muhakemesi... Ama küçük ve az karmaşık, pek azı kullanılan beyinler için kavranılması basit, öğrenilmesi kolay... Ve bu suretle yaygınlığını anlamak da hiç zor değil bu trajikomik ve acınası yaklaşımların...

andromeda ötekileştirmeyi yapan ateistlerde var şimdi yok diyemessin...

Sitelerde Paylaş

İslam ın bakış açısı değil,bu benim bakış açım..hemen dine saldırıyor ya hayret bişey..

Hangi cümlenin içinde ne gizli andromeda, ben baya aşikar söyledim lafımı gizli bir anlam yok içinde ..olduğu gibi ortada..

Bu benim ideolojim, benim inandığım din ,insanları en iyiye ulaştırmayı amaçlayan bir din...içinde en ufacık iyilik olan biri bir gün doğru yolu ,islamı bulacaktır bana göre...Kötü olan zaten doğru yolu bulmak için çaba sarf etmez,kendi çıkarına olan şeyleri düşünür hep..başkasına boyun eğmez,durmadan böbürlenir,bu yüzden de Tanrının varlığını kabul etmez...

Sitelerde Paylaş

İslam ın bakış açısı değil,bu benim bakış açım..hemen dine saldırıyor ya hayret bişey..

Hangi cümlenin içinde ne gizli andromeda, ben baya aşikar söyledim lafımı gizli bir anlam yok içinde ..olduğu gibi ortada..

Bu benim ideolojim, benim inandığım din ,insanları en iyiye ulaştırmayı amaçlayan bir din...içinde en ufacık iyilik olan biri bir gün doğru yolu ,islamı bulacaktır bana göre...Kötü olan zaten doğru yolu bulmak için çaba sarf etmez,kendi çıkarına olan şeyleri düşünür hep..başkasına boyun eğmez,durmadan böbürlenir,bu yüzden de Tanrının varlığını kabul etmez...

İyiyi bulmakla İslamı bulmanın en ufak bir alakası bile yok... İslamdan önce de iyi insanlar vardı ve İslamdan sonra da olacaklar... Aç bir insana bir lokma ekmek vermek için müslüman veya dindar olmak gerekmez... Ahlak sizin tekelinizde olan bir haslet değildir... Bu sadece sizin yanılsamanız...

Sitelerde Paylaş

Evet ateist arkadaşlar. Hepiniz hoşgeldiniz. Bugün, karşılıklı, samimi bir diyaloğun ilk adımını atmış oluyoruz. Artık birbirimizi bir kaşık suda boğmaya çalışan değil birbirimizi anlamaya çalışan insanlar olalım.

Ateistlerin biz müslümanlardan beklentileri nedir? Size karşı nasıl davranalım? Sizi incitmeden dinimizi size nasıl aktaralım? Bu ve daha fazla sorunları hep beraber burda çözmenin zamanı geldi. Hadi bakalım bize içinizi dökün. Bugüne dek konuşulmayanları konuşalım ve birbirimizi anlayalım. Ben bir adım attım, sıra sizde...

Sevgili Cübbeli ne yalan söyleyeyim ben burdaki ateistlerin yüzde 90'nın İslam ile serefleneceğini düşünmüyorum. Zaten burdaki yazanların birçoğu bana göre ateistte değil. Kimi yahudi,kimi hristiyan. Sadece içlerindeki İslam düşmanlığıyla bu şekilde yazı yaıyorlar. Sitedeki ateistlere gelince onlardan da pek umudum yok. Bu siteye girdikten sonra murted'in neden öldürülmesi gerektiğini daha iyi anladım. .

Zaten Allah'ı kabul etmeyen birine sen gidip İslam'a gel demek bence çok mantıklı değil. Yaratıcıya inanmayan birine bence bazı şeyleri anlatmaya çalışmak boş gibi geliyor. İnşallah ben yanılıyorumdur.

Bizler bir zamanlar islam ile şerefsizlenmiştik artık şerefsizlikten kurtulduk.

Katliam,çapulculuk,işgal,ırza geçmek,size göre şeref oluyor demek ki?

bak kendn itiraf etmişsin;

sonra murted'in neden öldürülmesi gerektiğini daha iyi anladım.

İslamda fikir hürriyeti olmadığını.

Sitelerde Paylaş

Onlar bilmiyorlar.Bu söz kimindi ya

Siz daha ne yazdığınızın ne söylediğiniz farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

İyiyi bulmakla İslamı bulmanın en ufak bir alakası bile yok... İslamdan önce de iyi insanlar vardı ve İslamdan sonra da olacaklar... Aç bir insana bir lokma ekmek vermek için müslüman veya dindar olmak gerekmez... Ahlak sizin tekelinizde olan bir haslet değildir... Bu sadece sizin yanılsamanız...

İşte o sana göre öyle ,çünkü sen ateistsin ...Herşeyi tersten algılıyorsun,şeytan sana öyle bir oyun oynuyor ki sen bunun farkında bile değilsin... senin aklına olmadık şeyler getiriyor ve ayetleri öyle algılamana neden oluyor..Ayrıca islamdan sonra diye bir zaman varsa sen onu göremezsin,boşa heveslenme...Aç bir insana bir lokma ekmek için önce insan olmak yeterli..insan olanda zaten müslümandır....kuran bana bunu öğretti işte...Şimdi yaşadığımız dünyada kapı komşusunu tanımayan insanlar var ki eminim sizlerde de böyleleri vardır...daha kapı komşusunu tanımayan insanların yaşadığı bu çağda,bana komşu haklarını öğreten tek bir kaynak biliyorm o da kuran...sen herhangi bir hukuk kaynağında komşun aç iken tok uyuma diye bir kural duydun mu..kuran ı kötülükleri körükleyen bir kitap olarak göstermeye çalışırken,bu kadar açık ,beyan olan şeyleri nasıl görmezlikten geliyorsanız,bende sizin iyi bir insan olma ihtimalinizi görmezden gelirim.. ..ilk önce gözardı ettiğin ayetler hakkında muhakeme yap,daha sonra da aklını karıştıran ayetlerin ,çağdaş dünyada aslında ne kadar gerekli kurallar olduğunu anlamaya çalış..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...