Jump to content

Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Recommended Posts

• İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cübbeli,öncelikle samimiyetinden dolayı seni kutluyorum.Soruna gelince,aslında mutlaka müslümanlığı anlatıp dine döndürebileceğin ateistler vardır.Bu kişilerin ateist olma nedeni diğerlerinden farklıdır.Ya dinsiz bir ortamda yetişmiştir,din hakkında hiçbir bilgisi yoktur.Ya da koyu bir ideolojinin gereği olarak islamı reddetmiştir.Örneğin koyu komünisttir,ya da koyu milliyetçidir,yani Türkçüdür.Ve islam hakkında pek bilgisi olmasa da dahil olduğu ideolojinin gereği olarak inanmıyordur.Bu kişilerin müslüman olma potansiyeli vardır.Fakat,örneğin benim gibi,müslüman bir ortamda yetişmiş ve dini iyi bilen,sonradan araştırıp öğrendikleri sonucunda ateist olanları müslüman yapma şansın malesef yok.Çünkü bana anlatacağın şeyi zaten biliyorumdur.Belki sen benden daha fazla ayrıntı biliyorsundur,bu da pek bir şeyi değiştirmez.

Sitelerde Paylaş

dini iyi bilen,sonradan araştırıp öğrendikleri sonucunda ateist olanları müslüman yapma şansın malesef yok.

İşte benim asıl hedef kitlem sizsiniz. Bana cahil cuhela lazım değil. 100 cahile Lailahe illallah dedirtsen onlar Allah'ı bilmedikten sonra ne yazar. Ama düşünsene senin, murtedin, hacının müslüman olduğunu...

Sitelerde Paylaş

dini iyi bilen,sonradan araştırıp öğrendikleri sonucunda ateist olanları müslüman yapma şansın malesef yok.

İşte benim asıl hedef kitlem sizsiniz. Bana cahil cuhela lazım değil. 100 cahile Lailahe illallah dedirtsen onlar Allah'ı bilmedikten sonra ne yazar. Ama düşünsene senin, murtedin, hacının müslüman olduğunu...

Sitelerde Paylaş

Mesela hangini anlamıyorlar veya sen anlamıyorsun? El kesme mi, taşlama mı?

benim anlamam diye bir şey söz konusu değil zaten

bu kitabın birinci muhatabı araplardır önce bunun bir hazmedilmesi lazım

yani kuranın ana mesajı evrenseldir

üstelik recm diye bir şey bile yok kuranda

el kesme de eğer kibar hırsızlar için uygulanacaksa ben karşı çıkmam

sizler maalesef islamı kabul ettiniz diye kendinizi sanki arapmış gibi görüp insanlara da allaha inanmanın şartı böyle olmaktır diye dayatarak rejim değişikliği istiyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Mesela hangini anlamıyorlar veya sen anlamıyorsun? El kesme mi, taşlama mı?

sizler maalesef islamı kabul ettiniz diye kendinizi sanki arapmış gibi görüp insanlara da allaha inanmanın şartı böyle olmaktır diye dayatarak rejim değişikliği istiyorsunuz

Sitelerde Paylaş

BU KONUDA ANLAŞTIK. BU BİRRR.

İKİİİİİ..

ASLA BEN KENDİMİ MÜSLÜMAN GÖRÜYORUM. KİMSEYE DE ARAP OLMANIZ LAZIM DEMEDİM. BEN HUZURLU BARIŞ İÇİNDE YAŞAYABİLECEĞİM BİR REJİM İSTİYORUM. SEN NASIL BİR REJİM İSTİYORSUN?

Sitelerde Paylaş

huzurunu bozan kim var cüppeli şu ülkede

camiye gitmene engel olan mı var

kuran kursuna gitmeni engelleyen mi var

tamam bazı kesimler inançla dalga geçiyor aşşalıyor ama bu tepkilerin nedeni de genelde modern hayata uyum sağlayamayanlardır

modern dememden kastım sosyetik bir hayat tarzı değil tabiki

insanların kafasındaki ortaçağa ait tabuların geleneklerin bütün toplum hayatını yönlendirmesinin imkansız olduğunu anlamanız gerekiyor

bak benim dedem hayatı boyunca rakısını da içti ama beş vakit namazını da kıldı

ve dürüstlük deyince akla gelen biriydı çevresinde

şimdi soruyorum neden mesela akpliler görünüşte de olsa benim dedem gibilerden daha müslüman gibi algılanır çoğunuz tarafından

kriter nedir sence bu durumda

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...