Jump to content

Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Recommended Posts

• İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlar ne zamandır " metot geliştirme " kabiliyetine sahip. Onlar genelde savaşla bu işi yaparlar. Ataları böyle yapmıştır. Ya öleceksin ya müslüman olacaksın. No strategy no method.

Ey güzel kardeşim;

Müslümanlar ne zamandır metot geliştirme kabiliyetine sahip sorusunun cevabı senin iletinde saklı.

Şöyleki; savaş, metotun, stratejinin üstünlüğüyle kazanılır.

Sen müslümanları hem stratejileri olmamakla suşluyorsun hemde savaşta üstün görüyorsun.

bence sen mühendis takıl.

müslümalık sana bir kaç numara büyük gelir.

Sitelerde Paylaş
Ey güzel kardeşim;

Müslümanlar ne zamandır metot geliştirme kabiliyetine sahip sorusunun cevabı senin iletinde saklı.

Şöyleki; savaş, metotun, stratejinin üstünlüğüyle kazanılır.

Sen müslümanları hem stratejileri olmamakla suşluyorsun hemde savaşta üstün görüyorsun.

bence sen mühendis takıl.

müslümalık sana bir kaç numara büyük gelir.

Evet Taliban ve El-Kaide savaşmıyor sevişiyor? Kurayza katliamında da çok önemli taktikler geliştirmişlerdir. Osmanlı'da sadece barış ve adalet için Avrupa'yı istila etmeye çalıştı.

Sitelerde Paylaş

[b]huzurunu bozan kim var cüppeli şu ülkede

camiye gitmene engel olan mı var

kuran kursuna gitmeni engelleyen mi var[/b]

tamam bazı kesimler inançla dalga geçiyor aşşalıyor ama bu tepkilerin nedeni de genelde modern hayata uyum sağlayamayanlardır

modern dememden kastım sosyetik bir hayat tarzı değil tabiki

insanların kafasındaki ortaçağa ait tabuların geleneklerin bütün toplum hayatını yönlendirmesinin imkansız olduğunu anlamanız gerekiyor

bak benim dedem hayatı boyunca rakısını da içti ama beş vakit namazını da kıldı

ve dürüstlük deyince akla gelen biriydı çevresinde

şimdi soruyorum neden mesela akpliler görünüşte de olsa benim dedem gibilerden daha müslüman gibi algılanır çoğunuz tarafından

kriter nedir sence bu durumda 

Genelde ateistler hep bunu dile getirir

Namazınıza mı karışıyoruz

Zekatınıza mı karışıyoruz?

Haccınıza mı karışıyoruz?

Ezan okunmuyor mu?

Bunları yap ama bunları devlete empoze etmeye çalışma bunlar laik devlet modeline uygun değil.

Bunu üstad ne güzel de dile getirmiş

CAMİ

Camiler serbest ama bütün yolları yasak;

Onlar meydana hakim, bizse camide tutsak...

Bence bu şiir tam günümüz Türkiye'sindeki anlayışı yansıtıyor.

Şu şiiri bir açıklasana ne demek istiyor orda.Namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, zekat vermekten başka bir istek var o şiirde o istek nedir.Yoksam Maide suresi 43-44-45 ayetlerindenmi bahsediyor.

Sitelerde Paylaş

Tabii tabii...

Ben de desteklerim bütün kalbimle..

Hırsızların ellerini kesmek, yetmezse ayaklarını keserek cezalandırmak (pardon yeniden hırsızlık yapmalarını önlemek ve onları islah etmek) ne kadar zevkli bir gözlemdir. Bu el kol kesme merasimlerini hiç kaçırmamalıyız..

Seksüel olarak bize yüz vermeyen karılarımızı yataktan atıp dövmek de çok neşeli olmalı. Bayılırım asi karıları dövmeyi..

Ben şahsen bayılırım şeriata.. Benim en değerli geçirdiğim zamanlar, Müslüman'ların bu şekilde ızdırap çekmeleridir.

Yaşasın şeriat.. Kahrolsun insanlık..

Cübbeli beni de say Kur'an'daki şeriatın uygulanmasından hoşlanacakların listesine.

O listede sen yalnız değilsin. Umarım senin karın da vardır o listede.. Benimki dahil o listeye zaten.

Haklısın Hacı Şeriat özgürlüktür.Türkiye gibi bir küfür ülkesinde yaşlı bir erkek 13-14 yaşındaki bir kıza aşık olsa (insan tuhaf varlıktır bu durum olabilir hatta kızda yaşlı bir erkeğe aşık olabilir) ne olur toplum o şahısları ayıplar mesela ben böyle birşey yapsam sen ta Amarika'dan kalkar gelirsin yüzüme tükürmeye ama ya şeriat ülkesinde böylemi olur toplum olağan karşılar bir ahlaksızlık görmez.Hacı birde kendinize özgürlükçü diyorsunuz kimi kandırıyon Yaşasın Özgürlük Yaşasın Şeriat Kadınları ve kızları dilediğimiz gibi kullanmak hakkımızdır söke söke alırız.

Not olarak Cübbeli'ye şunu söyleyeyim açtığın başlık ateistlerle nasıl empati kurar birlikte yaşar kendimizi onlara nasıl ifade ederiz olsaydı ahlaklı ve doğru bir yaklaşım olurdu.Ama senin açtığın başlık ateistleri nasıl kafalarız tarzında.Kendini humanist sanıyorsun ama değilsin birde bunun farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş
şeriat bize göre değil diyene bile münafık diyen bir zihniyetle bu biraz zor

O zaman sen müslüman olmakla hata etmişsin.Keşke müslüman olmak yerine Atatürkçü olsaydın.

Yani, "Ya laik ol ya müslüman" diyorsun öyle mi?

Seni RTE kafalı seni.

Aklınsıra laf cambazlığı yapacaksın.

Sitelerde Paylaş
Sen niye üstüne alındın ki anlamadım.

Msn'de konuşmuyorsun, o yazdığın fikir genele hitaptır.

Sen laiklik karşıtımısın?

Ve müslüman olanın şeriatçi olması gerektiğini mi söylüyorsun?

Yaptığın doğru birşey değil.

Senin yaptığını yobaz yapmaz.

Çok oportünistçe bir yaklaşım.

Sitelerde Paylaş
O senin hüsnü kuruntun.

Açıkla o halde ne maksatla öyle yazdığını.

Anlayalım oportünistlik yapmadığını.

Türkiye'nin büyük çoğunluğu hem müslümandır, hem laiklikten yanadır, hem de Atatürk'çüdür.

Laikliği savunanın, müslümanlığı bırakıp Atatürkçü olmasını söylemek kadar absürd birşey olamaz.

Sitelerde Paylaş

Evet Taliban ve El-Kaide savaşmıyor sevişiyor? Kurayza katliamında da çok önemli taktikler geliştirmişlerdir. Osmanlı'da sadece barış ve adalet için Avrupa'yı istila etmeye çalıştı.

işte bu arkadaşın islam bilgisi ateizmin süzgecinden akan bir kaç vitminsiz damladan ibaret.

El-kaideyi islamın kendisi zanneden mühendis kardeşimin Türkiye'yi de ELMADAĞ'dan ibaret sanması muhtemel.

İSTİLA kavramına da ilk defa osmanlı literatüründe rastlaman senin bilgisizliğin.

Sen şimdi tarihte yapılan tüm katliamların altında müslümanların imzası var zannediyordursun :)))

oooff of tespite muhtaç bir gureba daha :)

Sitelerde Paylaş

[b]huzurunu bozan kim var cüppeli şu ülkede

camiye gitmene engel olan mı var

kuran kursuna gitmeni engelleyen mi var[/b]

tamam bazı kesimler inançla dalga geçiyor aşşalıyor ama bu tepkilerin nedeni de genelde modern hayata uyum sağlayamayanlardır

modern dememden kastım sosyetik bir hayat tarzı değil tabiki

insanların kafasındaki ortaçağa ait tabuların geleneklerin bütün toplum hayatını yönlendirmesinin imkansız olduğunu anlamanız gerekiyor

bak benim dedem hayatı boyunca rakısını da içti ama beş vakit namazını da kıldı

ve dürüstlük deyince akla gelen biriydı çevresinde

şimdi soruyorum neden mesela akpliler görünüşte de olsa benim dedem gibilerden daha müslüman gibi algılanır çoğunuz tarafından

kriter nedir sence bu durumda 

Genelde ateistler hep bunu dile getirir

Namazınıza mı karışıyoruz

Zekatınıza mı karışıyoruz?

Haccınıza mı karışıyoruz?

Ezan okunmuyor mu?

Bunları yap ama bunları devlete empoze etmeye çalışma bunlar laik devlet modeline uygun değil.

Bunu üstad ne güzel de dile getirmiş

CAMİ

Camiler serbest ama bütün yolları yasak;

Onlar meydana hakim, bizse camide tutsak...

Bence bu şiir tam günümüz Türkiye'sindeki anlayışı yansıtıyor.

Ek olarak istediğin nedir ki? 90 bin tane imam, ateist ve alevilerin de vergileriyle besleniyor üstüne!!! Diyanetin bütçesi 9 tane bakanlık kadar... Peki ne istiyorsun daha? Baş örtüsü desen, bana kalsa hiç sorun değil... İmam hatipleriniz var, dileyen aile gidip gönderiyor; ama bana kalsa kapatırım! Eğitim'e ne ideoloji ne de din sokarım. Dileyen kendi çocuğuna özgürce din öğretsin, vakıf kursun ki onlar da var az cok... Kıçı kırık iki tane kadın hak ve özgürlük yasası mı batıyor size? Dini yaşamanı ne engel oluyor sahi? Hele bir erkeğin?

Sitelerde Paylaş
Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Bu soruyu ateistlere sorarken onların aslında islma yaklaşmak istedikleri ama müslümanların tebliğ tarzını beğenmedikleri için yaklaşmadıklarını mı düşündün?

Evet öyle düşündün Çünkü kafanda ''her canlı allaha kavuşmak ister'' gibi aptalca bir inanç var. Hayvanların içgüdülerini değerlendirir gibi ateistlerde de bu içi güdü olduğuna inanıp bunu değerlendirmeye çalıştın kendince.

Yok, istemez.

İslama yaklaşmak istemiyoruz. siz de kendinizi doğru yöntemi bulmak için yormak için boşa uğraşmayın. Amaç yok yönteminiz elinizde kalır. -Ama boşa gitmez tabi, kendiniz için kullanırsınız.

Sitelerde Paylaş

işte bu arkadaşın islam bilgisi ateizmin süzgecinden akan bir kaç vitminsiz damladan ibaret.

El-kaideyi islamın kendisi zanneden mühendis kardeşimin Türkiye'yi de ELMADAĞ'dan ibaret sanması muhtemel.

İSTİLA kavramına da ilk defa osmanlı literatüründe rastlaman senin bilgisizliğin.

Sen şimdi tarihte yapılan tüm katliamların altında müslümanların imzası var zannediyordursun :)))

oooff of tespite muhtaç bir gureba daha :)

El- Kaide'yi İslam'ın kendisi sanmıyorum, El- Kaide vb. örgütlerin İslam'dan haz aldığını biliyorum. Bildiğim kadarıyla orda burda sokak ortasında bomba patlatıp masum insanları öldüren bu tür örgütlerin üyeri genelllikle " müslüman "

İstila kavramına ilk defa Osmanlı'da rastlamadım Nazi Almanya'sında Hitler'de benzer birşeye yeltenmişti. Artık kimden esinlendiyse.

Tarihte yapılan tüm katliamların altında mslümanların imzası yok ama ciddi bir kısmının altında var. Özellikle günümüzdeki tüm katliamlar müslüman ülkelerde ne tesadüf değil mi? Tabi bunlar hep masonik oyunlar değil mi?..

Ukalalığa luzum yok düzgün yaz.

Sitelerde Paylaş

El- Kaide'yi İslam'ın kendisi sanmıyorum, El- Kaide vb. örgütlerin İslam'dan haz aldığını biliyorum. Bildiğim kadarıyla orda burda sokak ortasında bomba patlatıp masum insanları öldüren bu tür örgütlerin üyeri genelllikle " müslüman "

İstila kavramına ilk defa Osmanlı'da rastlamadım Nazi Almanya'sında Hitler'de benzer birşeye yeltenmişti. Artık kimden esinlendiyse.

Tarihte yapılan tüm katliamların altında mslümanların imzası yok ama ciddi bir kısmının altında var. Özellikle günümüzdeki tüm katliamlar müslüman ülkelerde ne tesadüf değil mi? Tabi bunlar hep masonik oyunlar değil mi?..

Ukalalığa luzum yok düzgün yaz.

Muhattap olduğumuz ilk iletinden bu iletine değin iddialarında ne kadar esneme yaptığının farkındasındır umarım.

Bir kaç argüman daha sunmamın ifadelerinde daha da genişlemeye yol açacağımdan emin olabilirsin.

Koyu renkle boldladığım ifadelerin hakkında sayfalarca tartıştım bu forumda ve bunu yine yapabilirim, hiç yorulmam bu tür tartışmalardan.

Fakat karşı cevap beklediğim anda hep hakaret işittim.

Beyni ölü pedofili meraklısı Gay müslü gibi hakaretlere maruz kaldım :)

çok komik değil mi.

Ortada birşey yokken bana ukala demen ilerisi için endişelenmeme neden oldu :)

Neyse seni biraz tanıyalım, sonra yeterince tartışırız :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...