Jump to content

Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Recommended Posts

İşte o sana göre öyle ,çünkü sen ateistsin ...Herşeyi tersten algılıyorsun,şeytan sana öyle bir oyun oynuyor ki sen bunun farkında bile değilsin... senin aklına olmadık şeyler getiriyor ve ayetleri öyle algılamana neden oluyor..Ayrıca islamdan sonra diye bir zaman varsa sen onu göremezsin,boşa heveslenme...Aç bir insana bir lokma ekmek için önce insan olmak yeterli..insan olanda zaten müslümandır....kuran bana bunu öğretti işte...Şimdi yaşadığımız dünyada kapı komşusunu tanımayan insanlar var ki eminim sizlerde de böyleleri vardır...daha kapı komşusunu tanımayan insanların yaşadığı bu çağda,bana komşu haklarını öğreten tek bir kaynak biliyorm o da kuran...sen herhangi bir hukuk kaynağında komşun aç iken tok uyuma diye bir kural duydun mu..kuran ı kötülükleri körükleyen bir kitap olarak göstermeye çalışırken,bu kadar açık ,beyan olan şeyleri nasıl görmezlikten geliyorsanız,bende sizin iyi bir insan olma ihtimalinizi görmezden gelirim.. ..ilk önce gözardı ettiğin ayetler hakkında muhakeme yap,daha sonra da aklını karıştıran ayetlerin ,çağdaş dünyada aslında ne kadar gerekli kurallar olduğunu anlamaya çalış..

Deccaliniz internet olacak gibi duruyor...

Bu arada çok demokratik cümleler, tebrik ederim; dökün incileri içerde kalmasın müslüman kardeşim...Sonra da "Avrupa'da yıkmaya bizim camilerin niye minaresinden başladılar" diye de sızlanmayın ama...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deccaliniz internet olacak gibi duruyor...

Bu arada çok demokratik cümleler, tebrik ederim; dökün incileri içerde kalmasın müslüman kardeşim...Sonra da "Avrupa'da yıkmaya bizim camilerin niye minaresinden başladılar" diye de sızlanmayın ama...

pireye kızıp yorgan yakma andromeda :)

böyle yapıyorlar sonra neden bize küfrediliyor <_< adamlara bir küfretmediğin kalıyor seninde, sende altta kalmıyorsun(Müslümanlaraydı bu) <_<

Sitelerde Paylaş

Evet ateist arkadaşlar. Hepiniz hoşgeldiniz. Bugün, karşılıklı, samimi bir diyaloğun ilk adımını atmış oluyoruz. Artık birbirimizi bir kaşık suda boğmaya çalışan değil birbirimizi anlamaya çalışan insanlar olalım.

Ateistlerin biz müslümanlardan beklentileri nedir? Size karşı nasıl davranalım? Sizi incitmeden dinimizi size nasıl aktaralım? Bu ve daha fazla sorunları hep beraber burda çözmenin zamanı geldi. Hadi bakalım bize içinizi dökün. Bugüne dek konuşulmayanları konuşalım ve birbirimizi anlayalım. Ben bir adım attım, sıra sizde...

A benim cübelek yarim, niye anlamakta bu kadar zorlanıyorsun? Bir ateistin müslüman olması mümkün değil. "Ben ateist iken müslüman oldum" diyen kişi, ateizmi de islamı da bilmeyecek kadar cahildir. Onun ne ateistliğinden bir hayır gelmiştir, ne de müslümanlığından bir hayır gelir.

Bak, bir ateistin müslüma olabilmesi için gereken yol şöyle olmalıdır:

1- Bir ateist, öncelikle bir tanrının varlığını kabul etmeli,

2- O tanrının insanlarla (peygamber) şu veya bu şekilde irtibata geçip, insanlardan bir takım taleplerde bulunabileceğini (din) kabul etmeli,

3- Bunları kabul eden bir ateist, dünya yüzeyindeki tüm dinleri araştırıp, bu dinlerden hangisinin tanrısının, en olası tanrı olabileceğini ölçüp biçmeli,

4- Tüm bunlardan sonra, ancak ve ancak islamın tanrısı Allah'ın gerçek tanrı olduğuna inanmalı,

5- Allah'a inanmaya başlayınca islamın gereklerini yerine getirip müslüman olmalı.

Şimdi şu durumda bana sorarsan cübüşçüğüm, bir ateistin (anlayasın diye tekrar ediyorum: kendisine ateist diyen bir dangalağın değil, ateizmin bilincinde olan bir ateistin) müslüman olması, güneşin batıdan doğup, doğudan batması kadar mümkün olabilir ancak. E, size göre güneşin batıdan doğup, doğudan batması mümkün olduğuna göre, bir ateistin müslüman olması da mümkündür.

Dün akşam Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın sunduğu teketük proğramında Cübbeli Ahmet, kıyamet alametlerinden bahsederken güneşin batıdan doğacağını ve bu şekilde bir 20-40 yıl daha hayatın devam edeceğini söylediğinde Fatih Altaylı bunun biimsel olarak da mümkün olduğunu ifade etti. Sizin zekanız da bu kadar çalışıyor işte.

Ateist nasıl müslüman olacakmış!!! Kardeşim senin kitabın, bir insanın nasıl müslüman olacağını zaten açık açık yazmıyor mu? Allah, o ateistin gözündeki perdeyi, kulağındaki ağırlığı, kalbindeki mührü kaldıracak, ona hidayet edecek ki; yani o ateist kafayı yiyecek ki müslüman olsun.

Sitelerde Paylaş

Dün akşam Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın sunduğu teketük proğramında Cübbeli Ahmet, kıyamet alametlerinden bahsederken güneşin batıdan doğacağını ve bu şekilde bir 20-40 yıl daha hayatın devam edeceğini söylediğinde Fatih Altaylı bunun biimsel olarak da mümkün olduğunu ifade etti. Sizin zekanız da bu kadar çalışıyor işte.

Bilimsel olarak mümkün olmayan hiçbirşey yok.

Sitelerde Paylaş

A benim cübelek yarim, niye anlamakta bu kadar zorlanıyorsun? Bir ateistin müslüman olması mümkün değil. "Ben ateist iken müslüman oldum" diyen kişi, ateizmi de islamı da bilmeyecek kadar cahildir.

Fizik profesörü müslüman oldu:

http://www.allahvemuhammed.com/?p=1373

:) ateizmde ısrar eden kişi farklı görüşlere kapalı olduğundan cahildir.

Sitelerde Paylaş

E n'apalım? Diğer kanallarda adam gibi bir komedi proğramı yoktu, en komik onu bulmuşuz demek ki. :lol:

çakırcalı abim,

samimi söylüyorum sen benim hayatımda tanıdığım en ateist ateistsin.seni değil islama herhangi bir inanca yakşaltıracak hiçbir metod yoktur diye düşünüyorum.

ve ayrıca çok da kızgınsın dinlerin hepsine..fazlasıyla!

başlığı açan arkadaş da çok yanlış düşünmüş.Çünkü ateist olan bir insan islama ya da herhangi bir dine duyduğu tepki nedeniyle dinsizliği seçmiş değildir.Çünkü evreni yaratan bir ilahi gücün varlığını kabul etmez,tanrıyı kafasında öldürmüştür çoktan.

Sitelerde Paylaş

Atezimde ısrar edilmez. Ateizm, bir ısrarın sonucu değil, aklın ürünüdür.

Atezim değil, ateizm öncelikle, yazmayı beceremez, okumayı beceremez. Akıldan bahseder... Neyse sadede gelelim.. Evet, aklın ürünüdür. Yanlız sonrasında bir ısrar başlar. Öncelikle tüm dinlere karşı bir önyargı gelişir, ki bunları yaşadım. Düşünmedende o ısrarı aşamıyor insan. Yani aklınla girdiğin bu yoldan, yine ancak aklınla çıkarsın.

Bunu, sorgulamayı dahi dinden çıkma olarak gören bir dinin mensubu anlayamaz.

Bilin ki gerçekten Allah, ölümünden sonra yeryüzüne hayat verir. Şüphesiz Biz, umulur ki aklınızı kullanırsınız diye size ayetleri açıkladık. (HADİD SURESİ / 17)

Kurana sözlük yine Kurandır. Kuranı kuranla sorgula çakırcalı. Kaç, hiç mi akıl etmeyeceksiniz yazıyor Kuranda?? Sorgulamadan akıl edebilir misin çakırcalı konuşuyorsun ama laf olsun torba dolsun :)

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çakırcalı abim,

samimi söylüyorum sen benim hayatımda tanıdığım en ateist ateistsin.seni değil islama herhangi bir inanca yakşaltıracak hiçbir metod yoktur diye düşünüyorum.

ve ayrıca çok da kızgınsın dinlerin hepsine..fazlasıyla!

başlığı açan arkadaş da çok yanlış düşünmüş.Çünkü ateist olan bir insan islama ya da herhangi bir dine duyduğu tepki nedeniyle dinsizliği seçmiş değildir.Çünkü evreni yaratan bir ilahi gücün varlığını kabul etmez,tanrıyı kafasında öldürmüştür çoktan.

zensen kardeşim,

ifadelerinden anladığım kadarıyla benim şu özelliğimi de anlamışsındır sanıyorum:

Ben, "DİNDAR"lara değil, "DİN"lere düşmanım. Bugün tüm medeni kanunların tanıdığı üzere insanlar düşüncelerinden, inançlarından dolayı yargılanamaz, kınanamaz. Ama düşünce şeklinden dolayı diğer insanlara kötülüğü dokunan, onların hakkını ihlal eden insan, suç işlemiştir ve suçuna göre yargılanır. Bu durum, her ne olmuş olursa olsun o suçu işleyen insanın "İNSAN"lığını düşürmez. Şu halükarda çeşitli vahim olaylarda %100 suşlayabileceğimiz tek olgu "KÖTÜLÜK"ün kendisidir.

Konumuzla ilgili olarak nasıl bağlayabiliriz? "DİN", "KÖTÜLÜK"ün kendisidir. "İNSAN", "DİN" nedeniyle "KÖTÜLÜK" yapıyorsa da "İNSAN"dır.

Ben, insana değil, kötülüğe düşmanım; yani, dindara değil, dine düşmanım. Yoksa, olmayan bir tanrıyla ve ona inananlarla bir sorunum yok. :)

Sitelerde Paylaş

benim anlamam diye bir şey söz konusu değil zaten

bu kitabın birinci muhatabı araplardır önce bunun bir hazmedilmesi lazım

yani kuranın ana mesajı evrenseldir

üstelik recm diye bir şey bile yok kuranda

el kesme de eğer kibar hırsızlar için uygulanacaksa ben karşı çıkmam

sizler maalesef islamı kabul ettiniz diye kendinizi sanki arapmış gibi görüp insanlara da allaha inanmanın şartı böyle olmaktır diye dayatarak rejim değişikliği istiyorsunuz

El kesme cok ciddi br ceza. Haksiz yere verildigini dusunsene! Birisini haksiz yere hapse atsan, cezasinin ortasinda salabilirsin sucsuzlugu kanitlanirsa. Ama elini kestigin kadina yeni el takamazsin. Hangi mahkeme %100 dogru karar verecek? Seriat mahkemesi mi? Nasil olacak bu?

Hirsizlik icin el kesme sacma bir ceza. Hapis yatirirsin, caldigini odetirsin.. sigortadan oderler yada.

Elini kestigin kisi belki eli olsaydi calisacakti para kazanacakti ama sen onu hayat boyu cezalandiriyorsun..

Sonra da boyle bir emirin herseyin yaraticisindan geldigini soyleyerek ona hakaret ediyorsun!!

Sitelerde Paylaş

A benim cübelek yarim, niye anlamakta bu kadar zorlanıyorsun? Bir ateistin müslüman olması mümkün değil. "Ben ateist iken müslüman oldum" diyen kişi, ateizmi de islamı da bilmeyecek kadar cahildir.

Fizik profesörü müslüman oldu:

http://www.allahvemuhammed.com/?p=1373

Bir müslüman genç abla bulmuştur kesin...

Sitelerde Paylaş

Yani şeriata karşıysak tanrının dostuyuz...

şeriat hukuk sistemi demektir...

fransız hukukuna fransız şeriatı ingiliz hukuk sistemine ingiliz şeriatı denir mesela...

eğer hukuk sistemi haksızlığa kötülüğe yol açan öğeler barındırıyorsa ona karşı olmak gerekir...

her durumda adaleti sağlamak tanrının isteğidir...

adaleti sağlamak için her zemine ve zaman uygun kuralları belirlemek gerekirse değiştirmek gerekir...

şartlar değiştiğinde kurallar değişir...

tanrının şeriatı akıl ile doğruyu ve adaleti sağlamakla gerçekleşir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...