Jump to content

Hangi metot ateistleri İslam'a yaklaştırır?

Recommended Posts

Atezim değil, ateizm öncelikle, yazmayı beceremez, okumayı beceremez. Akıldan bahseder...

O-hooo, sıçtı bekir, bez getir. Ben "Ateizm" değil, "Ezoterizm" yazmak isterken "Atezim" yazmışım. Vaaaay anasını be, nasıl da yakalamışsın! :wub:

... Neyse sadede gelelim.. Evet, aklın ürünüdür. Yanlız sonrasında bir ısrar başlar. Öncelikle tüm dinlere karşı bir önyargı gelişir, ki bunları yaşadım. Düşünmedende o ısrarı aşamıyor insan. Yani aklınla girdiğin bu yoldan, yine ancak aklınla çıkarsın...

Hı-mmm, yani benim fındığa allerjim var, onu yediğim takdirde öleceğim, bu tıbben de sabit... Ben bunu bildiğim nedenle fındık ve ürünlerini tüketmiyorum, ama sen diyorsun ki, "Ön yargılarını yık, şu fındık ezmesini tat, yeni çıkmış bir marka, inan çok güzel, müptelası olacaksın..." Hakikaten çok zekisin, gramer hatamı bulmandan anlamıştım ben bunu. :wub:

... Bilin ki gerçekten Allah, ölümünden sonra yeryüzüne hayat verir. Şüphesiz Biz, umulur ki aklınızı kullanırsınız diye size ayetleri açıkladık. (HADİD SURESİ / 17) ...

BAKARA 108 - Yoksa siz peygamberinizi, bundan önce Musa'ya sorulduğu gibi, sorguya çekmek mi istiyorsunuz? Halbuki her kim imanı küfürle değiştirirse artık düz yolun ortasında sapıtmış olur.

... Kurana sözlük yine Kurandır. Kuranı kuranla sorgula çakırcalı. Kaç, hiç mi akıl etmeyeceksiniz yazıyor Kuranda?? Sorgulamadan akıl edebilir misin çakırcalı konuşuyorsun ama laf olsun torba dolsun :)

İşte mesele de burada ta... (öbür konular önemli değil, asıl önemli olan bu bence. Zaten sana demiyorum, ola ki anlayabilecek müslolara diyorum.): Kaç, hiç mi akıl etmeyeceksiniz yazıyor Kuranda??

Ha bir cümle, ha bir paragraf, ha bir bölüm... Notre Dame'ın Kamburu adlı eserinde Victor Hogu (bak Hugo yerine Hogu yazmışım, haddime değil ama belki gözünden kaçar ustam -_- ) Notre Dame Katedrali'ni romanın olur olmaz her bölümünde-paragrafında tekrarlayıp dursaydı, okurlara gerizekalı muamelesi yapmış olmaz mıydı acaba? Yoksa her paragrafta aynı tasviri aynı hazla ve merakla okuyacak mıydın? :huh:

tarihinde Çakırcalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

El kesme cok ciddi br ceza. Haksiz yere verildigini dusunsene! Birisini haksiz yere hapse atsan, cezasinin ortasinda salabilirsin sucsuzlugu kanitlanirsa. Ama elini kestigin kadina yeni el takamazsin. Hangi mahkeme %100 dogru karar verecek? Seriat mahkemesi mi? Nasil olacak bu?

Hirsizlik icin el kesme sacma bir ceza. Hapis yatirirsin, caldigini odetirsin.. sigortadan oderler yada.

Elini kestigin kisi belki eli olsaydi calisacakti para kazanacakti ama sen onu hayat boyu cezalandiriyorsun..

Sonra da boyle bir emirin herseyin yaraticisindan geldigini soyleyerek ona hakaret ediyorsun!!

banka hortumcuları için nasıl bir ceza öngörüyorsun mesela

bizde bu konularda hukuk işlemediği için sordum

ya da tüyü bitmemiş yetim hakkkı yiyen arsız sömürgenler için nasıl bir ceza olmalı??

Sitelerde Paylaş

A benim cübelek yarim, niye anlamakta bu kadar zorlanıyorsun? Bir ateistin müslüman olması mümkün değil. "Ben ateist iken müslüman oldum" diyen kişi, ateizmi de islamı da bilmeyecek kadar cahildir. Onun ne ateistliğinden bir hayır gelmiştir, ne de müslümanlığından bir hayır gelir.

Bak, bir ateistin müslüma olabilmesi için gereken yol şöyle olmalıdır:

1- Bir ateist, öncelikle bir tanrının varlığını kabul etmeli,

2- O tanrının insanlarla (peygamber) şu veya bu şekilde irtibata geçip, insanlardan bir takım taleplerde bulunabileceğini (din) kabul etmeli,

3- Bunları kabul eden bir ateist, dünya yüzeyindeki tüm dinleri araştırıp, bu dinlerden hangisinin tanrısının, en olası tanrı olabileceğini ölçüp biçmeli,

4- Tüm bunlardan sonra, ancak ve ancak islamın tanrısı Allah'ın gerçek tanrı olduğuna inanmalı,

5- Allah'a inanmaya başlayınca islamın gereklerini yerine getirip müslüman olmalı.

Şimdi şu durumda bana sorarsan cübüşçüğüm, bir ateistin (anlayasın diye tekrar ediyorum: kendisine ateist diyen bir dangalağın değil, ateizmin bilincinde olan bir ateistin) müslüman olması, güneşin batıdan doğup, doğudan batması kadar mümkün olabilir ancak. E, size göre güneşin batıdan doğup, doğudan batması mümkün olduğuna göre, bir ateistin müslüman olması da mümkündür.

Dün akşam Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı'nın sunduğu teketük proğramında Cübbeli Ahmet, kıyamet alametlerinden bahsederken güneşin batıdan doğacağını ve bu şekilde bir 20-40 yıl daha hayatın devam edeceğini söylediğinde Fatih Altaylı bunun biimsel olarak da mümkün olduğunu ifade etti. Sizin zekanız da bu kadar çalışıyor işte.

Ateist nasıl müslüman olacakmış!!! Kardeşim senin kitabın, bir insanın nasıl müslüman olacağını zaten açık açık yazmıyor mu? Allah, o ateistin gözündeki perdeyi, kulağındaki ağırlığı, kalbindeki mührü kaldıracak, ona hidayet edecek ki; yani o ateist kafayı yiyecek ki müslüman olsun.

böyle bir konuda insanları bu şekilde aşşalayarak ego mu tatmin edilir anlamam

asla büyük konuşmamak gerek

Sitelerde Paylaş

Boş ver bizde buna benzer maddeleri müslüman iken ateist olanlara söylüyoruz zaten.. Ama cahil bırakılmış sözde müslüman bir halk kitlesi var ülkemizde o başka.. Yok o değil hırsızın eli kesilmesi meselesinde bile yakaladığın yerde kes mantığını kabul edebiliyorlar ya ona şaşıyorum..

Sitelerde Paylaş

Konu başlığında yönlendirme var.Ateist bir insan diyelim ki tekrar inanmaya başladı.İslama döneceği nerereden belli.Binlerce inanç arasından neden islama dönsün? Ateizm karşıtı islam olması çok saçma.

Neden biliyor musun, kardeşim? Bunlar, ateistleri de, kendileri gibi "Kargadan başka kuş bilmez" olarak biliyor ve görüyorlar. Bilinçli anlamda her ateist, mutlaka bir (ilk) dinden çıkarak ateist olmuştur. Mesela ben, ateist olmadan önce agnostik, ondan önce deist, ondan önce müslümandım.

Önce mensubu olduğum dinin tanrısı Allah'ı öğrendim, "Yok, " dedim "böyle bir tanrı olamaz"

Sonra diğer (başta büyük) dinlerin araştırmasına girdim, çünkü bir tanrı olmalı ve bir şekilde insanlara ulaşmış olmalıydı. Yok, yine aklı başında bir tanrı bulamadım.

Sonra bir tanrının olduğunu veya olmadığını asla bilemeyeceğimi düşünen agnostik olarak, sönmüş bir sokak lambasının dibine çömelmiş bir şekilde yağmurdan korunmak için yakası kirli ceketinin kirli yakasını başına doğru çekiştirir halde, saçı sakalı birbirine karışmış bir halde buldum.

"Bu ne hal? Böyle bir salak konudan dolayı insan kendini böylesine koyar mı, lan? Bu evreni açıklamak için evren-dışı, fiziği açıklamak için metafizik bir nedene neden ihtiyaç olsun ki? Sırf şu düz mantık bile aklını başına getirir. Kendine gel, lan!" diyerek tuttuğum gibi yakamdan kendimi ateizmin şefkatli kollarına attım.

Şimdi bunların aklına göre ben islamdan çıkarak ateist oldum ya, kendileri gibi diğer dinleri de bilmiyorum zaten kafamı kuma gömmüşüm... ola ki tekrar ruhsal bir depresyon geçirirsem aynen tornistan islama girecem bodoslama...

Yani, islamdan çıktıktan sonra araştırdığım dinler içinde islamdan daha iyisini görememişim üstelik. Megalomaniye bak! :blink:

Ulan ne adamlar var, yav! :lol:

Sitelerde Paylaş

O-hooo, sıçtı bekir, bez getir. Ben "Ateizm" değil, "Ezoterizm" yazmak isterken "Atezim" yazmışım. Vaaaay anasını be, nasıl da yakalamışsın! :wub:

Kuranı anlayıp yorumluyorsun ya :) ondan demiştim onu, yanlış mı yorumluyorsun yoksa?? :)

Hı-mmm, yani benim fındığa allerjim var, onu yediğim takdirde öleceğim, bu tıbben de sabit... Ben bunu bildiğim nedenle fındık ve ürünlerini tüketmiyorum, ama sen diyorsun ki, "Ön yargılarını yık, şu fındık ezmesini tat, yeni çıkmış bir marka, inan çok güzel, müptelası olacaksın..." Hakikaten çok zekisin, gramer hatamı bulmandan anlamıştım ben bunu. :wub:

Müslüman olursan öleceksin çakırcalı :) aman kırma önyargılarını ^_^

BAKARA 108 - Yoksa siz peygamberinizi, bundan önce Musa'ya sorulduğu gibi, sorguya çekmek mi istiyorsunuz? Halbuki her kim imanı küfürle değiştirirse artık düz yolun ortasında sapıtmış olur.

Doğrudan çıkmak akıl işi değil zaten, peygamber varken de doğru vardı ortada :) zamana gönderme yapılmış dikkatli oku çakırcalı, sen peygamberini sorguya çekemessin öldü(bunuda çekme biryere).(hadis kitpları yalan yanlış bilgiler içerir.)

İşte mesele de burada ta... (öbür konular önemli değil, asıl önemli olan bu bence. Zaten sana demiyorum, ola ki anlayabilecek müslolara diyorum.): Kaç, hiç mi akıl etmeyeceksiniz yazıyor Kuranda??

:) burda fena sıkıştırdın kabul :)

Notre Dame Katedrali'ni romanın olur olmaz her bölümünde-paragrafında tekrarlayıp dursaydı, okurlara gerizekalı muamlesi yapmış olmaz mıydı acaba? Yoksa her paragrafta aynı tasviri aynı hazla ve merakla okuyacak mıydın?

:) sen şimdi atezim yazarken, tekrar tekrar aynı şekil yazılmaması için yaptın değil mi? yanlış anlamadım:) bende o virgülü değişiklik olsun diye koydum =))))

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ara ara carpiyor gözume ama sanirim konuyu acanin hatrina 8 sayfa cevap yazilmis bu konuya yoksa bu kadar abuk subuk soruya hangi ateist tenezzul edip cevap yazar ki hic bir mesajini okumadim, benden önce yazan omustur umudundayim asil ahmakligi birakip gözunuzu acmak icin ille beyin ameliyatimi olmak zorundasiniz böyle sacma bir konunun sürüp gitmesi zuldür arkadaslar lutfen tasiyin kapatin bir seyler yapin. Guya MHMD usulu insancil yaklasim buyurmus cubbelli arkadasimiz, öykundugu cubbeliden belli belinin kivrakligi.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bu dünyasini düsünmeyen ötesini nasil düsünebilir.

Islamin baslari ve din adamlari halka ögrettiklerinin aksini uyguluyorlar.

Cünkü cübbeli hocanin bir koltugu varki Sah Ismailin koltugu halt etmis.

Eviyse sultan saraylari onun yaninda kümes kalir.

Yaniiiii,din böyükleri ele verirler TALKIMI kendileri yutar toptan salkimi.

Torpah baslarina

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bu dünyasini düsünmeyen ötesini nasil düsünebilir.

Islamin baslari ve din adamlari halka ögrettiklerinin aksini uyguluyorlar.

Cünkü cübbeli hocanin bir koltugu varki Sah Ismailin koltugu halt etmis.

Eviyse sultan saraylari onun yaninda kümes kalir.

Yaniiiii,din böyükleri ele verirler TALKIMI kendileri yutar toptan salkimi.

Torpah baslarina

Tolonbeg

Gerçek Cübbeli Hoca (yani ben değilim) babadan zengindir. Babasının zamanında çivi fabrikası vardı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...