Jump to content

Dtp Kapatıldı.

Recommended Posts

Albatros isimli sahis sardirmis 12 Eylul'e. Sanirim 12 Eylul sendromu yasiyor. Parti kapatma cezasinin faturasini da 12 Eylul' kesmis, Evladim 12 Eylul'den once parti kapatilmiyormuydu? Sayayim mi kapatilan partileri?

Simdi hastalikli zihniyle bu yazimi da 12 Eylul' savunuyorum seklinde yorumlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

okuduğunu anlasan 12 eylül anayasasının gayrı meşruiyetinden bahsettiğimi görürdün. Kızıl gördüğün yerde saldırmaya alışmışsın ne yapayım :)

Ben kızıl gördüğüm yerde saldırmıyorum da, senin gibi 12 Eylül ürünü sahte kızılları görünce dayanamıyorum.

Siz öyle garip bir versiyonsunuz ki solculuğun ille de Kürtçü/PKK'cı olmaktan geçtiğini sanıyorsunuz. Evet, asıl sizi üreten 12 Eylül'dür. Beslendiğiniz yer de aslında sol değil, resmen sağdır. Faşizmdir hatta.

Senin her tarafın kızıl olsa kaç yazar...

Ben mimlenmiş, ölümlerden dönmüş, sistemi değiştirmek için en orta yerine kendini atarak Pol-Der'i kurmuş bir adamın kızıyım.

Siz kendinizi solcu filan sanıyorsunuz ya, burada inan çok gülüyorum halinize..

Ayıptır. İhanettir. Teröristleri, katilleri, kendi halkına düşmanlık eden alçakları savunuyorsun günlerdir.

İnsan biraz utanır.

Sitelerde Paylaş

Yurdum insanı çok bağnaz ve çok saf. Dtp'nin kapatılmaması siyasi bir karar olurmuş. Asıl kapatılması siyasi bir karar. Kapatılması hem siyasi hem de hukuki, ancak suç işlememiş olsa bile kapatılacaktı.

Bu Anayasa Mahkemesi'ndekilerin hangi zihniyetin ürünü oluğunu biz biliyoruz, herkes de biliyor. Ahı gitmiş vahı kalmış kemalizmin son savunucuları elbette Dtp'nin kapatılmasına karar verecekler. Buradaki asıl amaç dtp'yi kapatarak şiddeti tırmandırmak, erken seçime gidilmesini sağlamak ve Akp'nin oylarını yerle bir etmek. Aynı anayasa mahkemesi Akp'yi kapatamadı, korkusundan tir tir titredi. Ülkenin bir daha geri dönülemez bir krize gireceğini iyi biiyordu çünkü; ama söz konusu dtp ve kan olunca pek çekinmediler. Kandan bir çekinceleri yok çünkü, bu zihniyetin tam hakimiyetindeki dönem de hep kandan beslenmiştir.

Hukuki karara bakın hele. En ılımlı adam Ahmet Türk ceza alıyor, Emine Ayna almıyor! Sabahat Tuncel ceza almıyor! Bu nasıl bir hukuki karar, hiç mi bunları sorgulamıyorsunuz?

Savaş çığırtkanlığı yapan Emine Ayna'nın ceza almamasını nedeni şiddeti gerilimi tırmandırmaktan başka ne olabilir? Siz hukuk seviciliği yapadurun, daha çok uyutulursunuz.

tarihinde Dimitri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yurdum insanı çok bağnaz ve çok saf. Dtp'nin kapatılmaması siyasi bir karar olurmuş. Asıl kapatılması siyasi bir karar. Kapatılması hem siyasi hem de hukuki, ancak suç işlememiş olsa bile kapatılacaktı.

Bu Anayasa Mahkemesi'ndekilerin hangi zihniyetin ürünü oluğunu biz biliyoruz, herkes de biliyor. Ahı gitmiş vahı kalmış kemalizmin son savunucuları elbette Dtp'nin kapatılmasına karar verecekler. Buradaki asıl amaç dtp'yi kapatarak şiddeti tırmandırmak, erken seçime gidilmesini sağlamak ve Akp'nin oylarını yerle bir etmek. Aynı anayasa mahkemesi Akp'yi kapatamadı, korkusundan tir tir titredi. Ülkenin bir daha geri dönülemez bir krize gireceğini iyi biiyordu çünkü; ama söz konusu dtp ve kan olunca pek çekinmediler. Kandan bir çekinceleri yok çünkü, bu zihniyetin tam hakimiyetindeki dönem de hep kandan beslenmiştir.

Hukuki karara bakın hele. En ılımlı adam Ahmet Türk ceza alıyor, Emine Ayna almıyor! Sabahat Tuncel ceza almıyor! Bu nasıl bir hukuki karar, hiç mi bunları sorgulamıyorsunuz?

Savaş çığırtkanlığı yapan Emine Ayna'nın ceza almamasını nedeni şiddeti gerilimi tırmandırmaktan başka ne olabilir? Siz hukuk seviciliği yapadurun, daha çok uyutulursunuz.

Bugün gazetede bir yorum okudum

Anayasa Mahkemesi Emine Aynanın genel başkanlık yolunu açtı diyor

Gerçekten de çok doğru bir yorum

Bence siyasi yasağı en çok hak eden Emine Aynaydı

Ama bakıyorsunuz sanki bu kadının önünü açmak için elinden geleni yaptı

tarihinde kermit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bugün gazetede bir yorum okudum

Anayasa Mahkemesi Emine Aynanın genel başkanlık yolunu açtı diyor

Gerçekten de çok doğru bir yorum

Bence siyasi yasağı en çok hak eden Emine Aynaydı

Ama bakıyorsunuz sanki bu kadının önünü açmak için elinden geleni yaptı

Dedim ya kardeşim, bu adamlar puslu havayı sever. Hepsi akbaba gibi leşlerin üzerine çökerler, amaçları akp'nin bitmesi, kaç kişi ölmüş, iç savaş çıkmış/çıkmamış, katliam olmuş/olmamış bu umurlarında değil ki. Yeter ki laiklik yaşasın. Ne laiklikmiş yahu. Sırf bu yüzden cumhuriyetin ilk yıllarında en demokrat partilerden birini tak diye kapadılar ve başımıza bunları musallat ettiler.

Sitelerde Paylaş

Yani anayasa'da yazanlar, kapatilmasini belirleyen maddeler hava civa, bunlar puslu havayi bulmuslar, laiklik yasasin ve AKP kapatilsin diye DTP'yi kapattilar diyorsun.

Ulan memleket ne sig, ne vizyonsuz adamlarla dolu be.. bir de bunlar kus kadar akillariyla yorum yapmaya yelteniyorlar ya, yuh olsun...

Sitelerde Paylaş

Aslı astarı nasıl yokmuş, buyur ortaya koy, diyeceğim ama sende o çap yok. Anca kusa kusa sümkürürsün. Anlamanda da bir sorun var. Akp'nin kapatılmasından değil oylarının eritilmesinden bahsettim.

Mirket bana bir daha hakaret edersen senin zeka seviyenin algılayamayacağı yorumları sana yönelteceğim.

Sitelerde Paylaş

Onlara patronun kim olduğunu gösterdik.

Evet, kesinlikle.. Artık patron kim bilmeliydiler. Bildirilmeliydi.

Bu hainler ve bu hain parti zaten sınırı çokdan aşmıştı.

Teröristleri sınırlarda parti otöbüsü ile karşılamalar... Bölücü paşına "sayın" demelerden tutun da bu başlığa yazılmış 150 farklı suç' a kadar.

Herkesin bir sabrının sınırı var.Eşşeğin münasip yerine kazık kakar gibi konuşursan böyle kapatılırsın.

Kapatılma kararı çok haklıdır. Çok yerindedir.

Sitelerde Paylaş

Senin zekanda da, algilamanda ve yorumlamanda sorun var. Sen bu hic degismeyen, ayni bildik teraneleri git papaganlarin sitelerinde yaz. Buralari pisliklerinle kirletme ki fikri olan normal insanlar fikir yazsinlar.

hadi simdi dogru kumda oynamaya, aman oynarken coplere dikat et...

Zeka ozurlu kerkenez yorumlarini bana yonelteceksmis, yonelt cocugum, bak seni sinek gibi nasil eziyorum...

Sitelerde Paylaş

Yeter ki laiklik yaşasın. Ne laiklikmiş yahu. Sırf bu yüzden cumhuriyetin ilk yıllarında en demokrat partilerden birini tak diye kapadılar ve başımıza bunları musallat ettiler.

Şu yorumu yapan idiot, kalkmış burada millete haktan hukuktan, demokrasiden, özgürlükten bahsediyor..

Laiklik de neymiş ki..

Hakikaten çok özgün bir fikir.

Şeriatçılarla aynı kaptan beslenen yeni nesil solcu, liberal, Kürtçü vs. bunlar hep.

Sitelerde Paylaş

Y

urdum insanı çok bağnaz ve çok saf. Dtp'nin kapatılmaması siyasi bir karar olurmuş. Asıl kapatılması siyasi bir karar. Kapatılması hem siyasi hem de hukuki, ancak suç işlememiş olsa bile kapatılacaktı.

Yurdum insanı saftır, temizdir ama hiç olmazsa Türkiye karşıtı değildir, ahmakça düşünmez.

Evet, anayasa mahkemesi Türkiye'nin aleyhine gelişmelere neden olacağını bilse bile hukuktan taviz vermemiş, siyasi davranmamış, doğru karar almıştır.

"Kapatırsak şöyle sakıncaları olur, böyle olumsuzluklar olabilir." diye hesap yapmamıştır.

Doğrusu da budur.

Herkes hukuku böyle kabullenmek ve saygı duymak zorundadır.

Aksi halde hukuk, adamına göre, iktidara göre, şartlara göre karar almaya başlar ki asıl tehlikeli olan budur.

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun sayın dimitri...

Vatandaş biraz takıntılı gibi yazdığınız her iletiye (başka başlıktada) laf yetiştiriyor.

Takintili olmak degil, fikir diye pislik uretene hak ettigi cevaplari veriyorum. Buyrun ayni pislikleri fikir diye siz de yazin, ayni sozleri size de edeyim...

Sitelerde Paylaş

Şu yorumu yapan idiot, kalkmış burada millete haktan hukuktan, demokrasiden, özgürlükten bahsediyor..

Laiklik de neymiş ki..

Hakikaten çok özgün bir fikir.

Şeriatçılarla aynı kaptan beslenen yeni nesil solcu, liberal, Kürtçü vs. bunlar hep.

Aslında beni hiç şaşırtmadınız, cevap veremeyince hakaret etmek ya da söylediklerinizi yutmak sizin işiniz. Başka bir başlıkta da söylediğinizi inkar edecek duruma geldiniz.

Laiklik çok önemliydi de Akp'nin kapatılmaması siyasi bir karar değil miydi? Anayasa mahkemesi bu kadar hukuka bağlıysa akp'yi neden kapatmadı/kapatamadı?

Hakaret edecekseniz devam edebilirsiniz, ancak kendi seviyenizi ortaya koyarsınız. Bu arada idiot en düşük zeka seiyelerinden biridir, iq testi yaptım yüksek zekalıymışım, boşuna yormayın kendinizi. Sizin beyaza siyah demenizle o siyah olmaz.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...