Jump to content

Dtp Kapatıldı.

Recommended Posts

Şu yorumu yapan idiot, kalkmış burada millete haktan hukuktan, demokrasiden, özgürlükten bahsediyor..

Laiklik de neymiş ki..

Hakikaten çok özgün bir fikir.

Şeriatçılarla aynı kaptan beslenen yeni nesil solcu, liberal, Kürtçü vs. bunlar hep.

Laiklige karsi cikarken beyni neresinde calisiyordu kimvilir. Bunlar solcu ayaklari yaparken serita hizmet eden sapiklar. 12 Eylul urunu cakma sosyalistler. Kurtculuk yapacagim diye gerilerinden dusunen hainler. Bunlari kaale alip cevap dahi vermek gereksiz aslinda ama birileri de bu seriata hizmet eden hainlerin gercek yuzlerini sergilemeli...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yurdum insanı çok bağnaz ve çok saf. Dtp'nin kapatılmaması siyasi bir karar olurmuş. Asıl kapatılması siyasi bir karar. Kapatılması hem siyasi hem de hukuki, ancak suç işlememiş olsa bile kapatılacaktı.

Bu Anayasa Mahkemesi'ndekilerin hangi zihniyetin ürünü oluğunu biz biliyoruz, herkes de biliyor. Ahı gitmiş vahı kalmış kemalizmin son savunucuları elbette Dtp'nin kapatılmasına karar verecekler. Buradaki asıl amaç dtp'yi kapatarak şiddeti tırmandırmak, erken seçime gidilmesini sağlamak ve Akp'nin oylarını yerle bir etmek. Aynı anayasa mahkemesi Akp'yi kapatamadı, korkusundan tir tir titredi. Ülkenin bir daha geri dönülemez bir krize gireceğini iyi biiyordu çünkü; ama söz konusu dtp ve kan olunca pek çekinmediler. Kandan bir çekinceleri yok çünkü, bu zihniyetin tam hakimiyetindeki dönem de hep kandan beslenmiştir.

Hukuki karara bakın hele. En ılımlı adam Ahmet Türk ceza alıyor, Emine Ayna almıyor! Sabahat Tuncel ceza almıyor! Bu nasıl bir hukuki karar, hiç mi bunları sorgulamıyorsunuz?

Savaş çığırtkanlığı yapan Emine Ayna'nın ceza almamasını nedeni şiddeti gerilimi tırmandırmaktan başka ne olabilir? Siz hukuk seviciliği yapadurun, daha çok uyutulursunuz.

cinsiyetinden dolayı almamıştır ceza :lol:

Sitelerde Paylaş

Aslında beni hiç şaşırtmadınız, cevap veremeyince hakaret etmek ya da söylediklerinizi yutmak sizin işiniz. Başka bir başlıkta da söylediğinizi inkar edecek duruma geldiniz.

Laiklik çok önemliydi de Akp'nin kapatılmaması siyasi bir karar değil miydi? Anayasa mahkemesi bu kadar hukuka bağlıysa akp'yi neden kapatmadı/kapatamadı?

Hakaret edecekseniz devam edebilirsiniz, ancak kendi seviyenizi ortaya koyarsınız. Bu arada idiot en düşük zeka seiyelerinden biridir, iq testi yaptım yüksek zekalıymışım, boşuna yormayın kendinizi. Sizin beyaza siyah demenizle o siyah olmaz.

Sorun da zaten cevap vermeye değmeyecek kadar saçma, cehalet dolu bir yorum yazmış olman. Laiklik de neymiş ki...

Sırf bu yüzden cumhuriyetin daha başında şahane bir partiyi kapatmışlar. Hem de laiklik adına!

IQ testleri benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Ne komksin yaw. Demek senin IQ testi puanın yüksek çıktı? O zaman tamam. Sen ne dersen biz kabul edelim..

AKP'nin kapatılmasını ben şahsen istememiştim ama ille de hukuk takıntım nedeniyle değil. Bu çapulcular iyice mazluma yatacak ve daha güçlü döneceklerdi.

İmamdan hükumet olmaz, olursa da bu kadar olur.. Biz bunu biliyorduk ve bir gün anlaşılacağından da emindik.

O yüzden kapatılmasın da herkes görsün istedik.

Kapatılmadı, herkes de gördü.

Anayasa mahkemesi de kapatmamayı uygun gördü, kapatmadı.

Bu açılım kandırmacalarının peşinden giden üç beş entel dantel de alacağını aldı.

Bu işler imamın cemaatin çözebileceği işler değil. Bu iş bilimcilerin işi.

Sosyal bilimcilerin.

Ama nerde....

Sitelerde Paylaş

pkk hem kürdistan derken hem bütün anadoluyu paylaşmaya hazırlanıyor

hem kürdistan otonom bölge olsun hem yurt çapında her yerde kürtçe okul kurumlar açılsın

uyanıklar sizii

ama şöyle söyliyim amaç iyi niyet olsa elbette herkes istediği dilde gitsin okul hatta bilmemne açsın

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsunuz, cevap vermemenizin nedeni saçma olması değil yöneltilen soruları açıklayamayacak olmanız. Siz de laiklik takıntınız nedeniyle kalkıp laiklik kısmını cımbızladınız.

Madem karar hukuki neden Emine Ayna ile Sabahat Tuncel ceza almadı dedik, hala da diyoruz. Hukuki bir açıklama bekliyoruz sizden :lol:

Bunu ben değil iq testinin kendisi söylemiş, fazla alçakgönüllü olmaya gerek yok. :) Aptalın teki bile olsam en azından insanlara hakaret etmeyecek kadar saygılıyım, bana direkt olarak hakaret edilmediği sürece.

Anayasa Mahkemesi ne demişti? Kararın değişik bir durumunda ülkede çıkacak olan sorunları göz ardı edemezdik demişti. Anayasa Mahkemesi Akp daasında siyasi bir karar verdiğini kabul etti de, siz neden kabul etmiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsunuz, cevap vermemenizin nedeni saçma olması değil yöneltilen soruları açıklayamayacak olmanız. Siz de laiklik takıntınız nedeniyle kalkıp laiklik kısmını cımbızladınız.

Madem karar hukuki neden Emine Ayna ile Sabahat Tuncel ceza almadı dedik, hala da diyoruz. Hukuki bir açıklama bekliyoruz sizden :lol:

Bunu ben değil iq testinin kendisi söylemiş, fazla alçakgönüllü olmaya gerek yok. :) Aptalın teki bile olsam en azından insanlara hakaret etmeyecek kadar saygılıyım, bana direkt olarak hakaret edilmediği sürece.

Anayasa Mahkemesi ne demişti? Kararın değişik bir durumunda ülkede çıkacak olan sorunları göz ardı edemezdik demişti. Anayasa Mahkemesi Akp daasında siyasi bir karar verdiğini kabul etti de, siz neden kabul etmiyorsunuz?

Laiklik hayattır gerzek. Ateist bir forumda, ateistlere ettiğin lafın içeriğini, anlamını öğren, ondan sonra zırvala.

Bir de kalkmış zeka puanını bize anlatıyor. İki kere idiot.

Nerden bileyim onlar neden ceza almadı? Almalılardı bence de ama açıklama ne, neden almadılar hiçbir bilgim de yok, o nedenle fikrim de.

Öğrenirim, bakarım, ondan sonra diyeceğimi derim.

Anayasa Mahkemesi taraftır. Taraf olmak zorundadır. Anayasadan, kanundan ve Atatürk ilkelerinden taraftır.

O yüzden vardır.

İdiot.

Sitelerde Paylaş

Bos yere yellenip duruyorsun, bizi illa ki Anayasa mahkemesini savunur duruma mi sokmak amacindasin? Hem de o kus beyninle...

AKP kapatilmadi cunku "siddet onermedikce partilerin kapatilmamasini ongoren Venedik kriteri" tam da AKP'ye uygun idi. Anayasa mahkemesi milletlerarasi bu kriteri goz onune aldigi icin AKP'yi kapatmadi ama bir karsi on oy ile suclu ilan etti. DTP bizzat siddetin icinde oldugundan (Bir kac gun once duzenlenen baris ve deomokrasi mitingi orneklerden biridir), teror orgutune ve teror orgutu nedeniyle ceza almis kisilere arka cikmalarindan dolayi Venedik krieterinden faydalanamadi. Oy birligi ile kapatilmasina karar verildi.

Bunlari gecelim ama senin salakligini da vurgulamak lazim. Simdi sen salak salak yorumlar yaparak "hadi bakalim cevap ver AKP niye kapatilmadi" gibi laflar ediyorsun. Neden? Cunku hem salaksin' hem de cahil. Bilmedigin cuval dolusu mevzu var, vizyonun ve bilgin sifir. Sifir bilgiyle gelip burada ahkam kesmekten utanmiyorsun. O halde sana bunlari durmaksizin hatirlatacagiz.

Simdi yeniden kumda oynamaya gidebilirsin, istersen oynarken IQ'nun ne kadar ustun ve yuksek oldugu ile ovunebilirsin de. Cakma solcu seniii..

Coplere dikkat...

Sitelerde Paylaş

Güzel, bilmediğinizi itiraf ettiniz. Bilmediğinizi biz zaten biliyorduk da sizin itiraf etmeniz ayrıca seindirici bir durum.

Laiklik hayat değildir, daha doğrusu laiklik hayatlardan daha değerli değildir. Ben böyle düşünüyorum, bundan sana ne?

Hakaretlerinizle seiyenizi bir daha belli ettiniz. Bilmediğinizi de itiraf ettiğinize göre ortada tartışacak bir durum kalmadı.

Sitelerde Paylaş

AKP kapatilmadi cunku "siddet onermedikce partilerin kapatilmamasini ongoren Venedik kriteri" tam da AKP'ye uygun idi. Anayasa mahkemesi milletlerarasi bu kriteri goz onune aldigi icin AKP'yi kapatmadi ama bir karsi on oy ile suclu ilan etti. DTP bizzat siddetin icinde oldugundan (Bir kac gun once duzenlenen baris ve deomokrasi mitingi orneklerden biridir), teror orgutune ve teror orgutu nedeniyle ceza almis kisilere arka cikmalarindan dolayi Venedik krieterinden faydalanamadi. Oy birligi ile kapatilmasina karar verildi.

Sen hem bir yalancısın hem de bir cahil. Partiler şiddet göstermedikçe kapatılmazmış. Refah Partisi, Fazilet Partisi, bunlar şiddet mi sergiliyorlardı? Yoksa Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası da mı şiddeti savunmuştu? :lol: Bunlar da dini gerekçelerden dolayı kapatıldılar. Sen bi yerden bir şey duymuşsun, aklın sıra bilgili olduğunu göstereceksin. Önce gerideki deneyimlere bak öyle konuş, cahil adam.

tarihinde Dimitri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Venedik kriterini ilk defa duydun degil mi salak kere salak evladim. Simdi sana bir gorev, Venedik kriteri ne zaman imzalanmis ve ne zaman Turkiye anayasasinda yerini almis. Soz ettigin partiler ise ne zaman kapatilmis.

Pespaye ayak takimi, bana yalanci demeden once bilgilerini gelistireecek, arastiracak ve ogrenip geleceksin. Bilmedigin boklari burada konusmadan once olmayan bilgilerini gelistireceksin. Burasi uc bes soytarinin masturbasyon yapmasi, salak sacma fikirlerle ortaligi pisletmeleri icin acilmis bir yer degil. Dingonun ahiri ise hic degil. Simdi cektirip git, ogren ondan sonra gel. Bu zavalli bilgilerle karsimda konusmaya curet edersen daha agir laflari yersin. Demedi deme...

Sitelerde Paylaş

Güzel, bilmediğinizi itiraf ettiniz. Bilmediğinizi biz zaten biliyorduk da sizin itiraf etmeniz ayrıca seindirici bir durum.

Laiklik hayat değildir, daha doğrusu laiklik hayatlardan daha değerli değildir. Ben böyle düşünüyorum, bundan sana ne?

Hakaretlerinizle seiyenizi bir daha belli ettiniz. Bilmediğinizi de itiraf ettiğinize göre ortada tartışacak bir durum kalmadı.

Laf ebeliği yapma. Parti kapatılmış, sen parti üyelerinin bazılarının niye ceza almadığını soruyorsun. Ben sen gibi gerzek değilim, okumadan, bilmeden yorum yapmam. Yoksa bana kalsa topunu içeri tıkmak lazım o çapulcuların.

Laiklik hayattır. Demokrasi, çağdaşlık, özgürlük vb. kavramların hepsi bir ülkede laikliğin oturup oturmamasıyla doğrudan ilgilidir hatta daha da ötesi ona bağlıdır. Devletin demokratik ve bağımsız, ulusun da özgür olabilmesi içindir laiklik.

IQ'su yüksek idiot seni. Senin gibilerden öyle çok ki..

Sitelerde Paylaş

Sen hem bir yalancısın hem de bir cahil. Partiler şiddet göstermedikçe kapatılmazmış. Refah Partisi, Fazilet Partisi, bunlar şiddet mi sergiliyorlardı? Yoksa Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası da mı şiddeti savunmuştu? :lol: Bunlar da dini gerekçelerden dolayı kapatıldılar. Sen bi yerden bir şey duymuşsun, aklın sıra bilgili olduğunu göstereceksin. Önce gerideki deneyimlere bak öyle konuş, cahil adam.

Anlaşıldı senin laiklik düşmanlığının nedeni.

Sitelerde Paylaş

DTP hakkındaki kapatma davası 16 Kasım 2007 tarihinde açıldı.Dolayısıyla gerek parti ve gerekse şahıslar hakkındaki tüm deliller bu tarihten öncesine dayanıyor.Eğer Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, özellikle son birkaç ay içerisinde kantarın topuzunu kaçıran Emine AYNA hakkında ek iddianame hazırlamış olsaydı o da siyasi yasaklı konumunua düşerdi.

Ama AKP'ye karşı açtığı kapatma davası sonucunda, bir kısım yandaş medya tarafından Başsavcı Yalçınkaya hakkında o kadar büyük bir linç kampanyası başlatıldı ki belki de yeniden medyanın odağı olmak,ağzı salyalı itlerin köşelerine malzeme olmak istemedi kim bilir ?

Biraz hafızanı tazele o günlerin gazetelerini incele istersen,adamı doğduğuna pişman ettiler.Sizin gibiler de Mahir ÇAYAN avatarıyla o çevrelerin HIK deyiciliğini yapıyor...Mahir kiiiiiimmm siz kimsiniz ? Hele bir aynaya bakın da utanın...

Sitelerde Paylaş

Sen hem bir yalancısın hem de bir cahil. Partiler şiddet göstermedikçe kapatılmazmış. Refah Partisi, Fazilet Partisi, bunlar şiddet mi sergiliyorlardı?

Sen bana Avrupa'da sosyal ve siyasal yaşamı İncil'in emrettiği kurallara göre düzenlemeyi ilke edinip bu amacını partinin önemli isimleriyle daklare eden ,parlamentoda "kanlı mı olacak tatlı mı olacak " diye herkesi tehdit eden,toplumu kuşatıp iliğini kemiğini sömüren feodalizm kalıntısı tarikat liderlerini başbakanlıkta ağırlayan bir tane parti bir tane başbakan göstersene...Bekliyorum burada cevabını

Sitelerde Paylaş

DTP hakkındaki kapatma davası 16 Kasım 2007 tarihinde açıldı.Dolayısıyla gerek parti ve gerekse şahıslar hakkındaki tüm deliller bu tarihten öncesine dayanıyor.Eğer Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, özellikle son birkaç ay içerisinde kantarın topuzunu kaçıran Emine AYNA hakkında ek iddianame hazırlamış olsaydı o da siyasi yasaklı konumunua düşerdi.

Ama AKP'ye karşı açtığı kapatma davası sonucunda, bir kısım yandaş medya tarafından Başsavcı Yalçınkaya hakkında o kadar büyük bir linç kampanyası başlatıldı ki belki de yeniden medyanın odağı olmak,ağzı salyalı itlerin köşelerine malzeme olmak istemedi kim bilir ?

Bu dediğinizi doğru kabul edebilirdim, ama çarpıtmak için fazla uğraşmışsınız. Emine Ayna'yı manipüle edeceğim diye Sabahat'i atlamışsınız. Bu kadın hapisten çıkıp meclise girmişti, dediğiniz gibi o tarihten nceki deliller toplanıyor olsa Sabahat'in de ceza alması gerekiyordu. Böyle bir şey olur mu yav, dava süresince hangi davada delil toplanmıyormuş, davanın sürmesi dahilinde olan olaylar daanın dışında kalıyor ha, ek bir idianame ile bunlar eklenemiyor mu?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...