Jump to content

Dtp Kapatıldı.

Recommended Posts

• İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sen bana Avrupa'da sosyal ve siyasal yaşamı İncil'in emrettiği kurallara göre düzenlemeyi ilke edinip bu amacını partinin önemli isimleriyle daklare eden ,parlamentoda "kanlı mı olacak tatlı mı olacak " diye herkesi tehdit eden,toplumu kuşatıp iliğini kemiğini sömüren feodalizm kalıntısı tarikat liderlerini başbakanlıkta ağırlayan bir tane parti bir tane başbakan göstersene...Bekliyorum burada cevabını

Bunun benim söylediğim ile bir alakası yok. Dimağın birinin yalanları üzerine söylenmişti. Refah Partisi ve Fazilet Partisi kapatılmalıydı ve kapatıldılar da. Terakkiperverler farklı bir konuda tartışılmalı.

Ak Parti de kapanmalıydı ama hukuka aykırı karar verilip parti kapatılmadı. Sabahtandır ben bunu anlatıyorum, ama bir türlü anlamıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood, bosa anlatiyorsun. Bu adamlar icin laikligin filan bir onemi yok. Bunlar, 'laikligi ve laiklige inananlari nasil yok ederiz'in pesindeler. Bu kurtcu-libos-dinci ittifakina bir de devrimci avatarlarin arkasina saklanan seriatcilar eklendi. Daha ne kombinasyonlar gorucez bakalim...

Sitelerde Paylaş

Sayın dimitri...

Bir vakte kadar mı desem 2 vakte kadar mı desem bilmiyorum ama Abbas yolcu olur bence :) (3 vakte kadar demek isterdim ama o kadar da uzun boylu gözükmüyor)

Bu fikirlerimizi savunmamıza bir engel değil sevgili Hallac.

tarihinde Dimitri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu fikirlerimizi savunmamıza bir engel değil sevgili Hallac.

Keszinlikle haklısınız tabiki... Fikirlerinizi savunacaksınız bir şekilde... Keşke karşınızda da sizin bu fikirlerinizi (doğru veya yanlış önemli değil) fikirsel düzeyde mahkum edebilecek birileri olsaydı da aldığınız yanıtlar, kerkenez, zevzek, soytarı idiot vs vs hakaretler ve kurtcu-libos-dinci ittifaki şeklindeki yaftamalardan öteye gidebilseydi...
Sitelerde Paylaş

IFeelGood, bosa anlatiyorsun. Bu adamlar icin laikligin filan bir onemi yok. Bunlar, 'laikligi ve laiklige inananlari nasil yok ederiz'in pesindeler. Bu kurtcu-libos-dinci ittifakina bir de devrimci avatarlarin arkasina saklanan seriatcilar eklendi. Daha ne kombinasyonlar gorucez bakalim...

Aynen öyleler sevgili dostum. Birkaç gündür yazıyor ama iyice boş buldu ortalığı, hepten şaşırdı.

Cevap vermemek lazım ama bunun IQ'su da çok yüksek çıkmış testlerde. Onu muhatap alalım ki egosu birz daha okşansın. Yazıktır.

Sitelerde Paylaş

Bu dediğinizi doğru kabul edebilirdim, ama çarpıtmak için fazla uğraşmışsınız. Emine Ayna'yı manipüle edeceğim diye Sabahat'i atlamışsınız. Bu kadın hapisten çıkıp meclise girmişti, dediğiniz gibi o tarihten nceki deliller toplanıyor olsa Sabahat'in de ceza alması gerekiyordu. Böyle bir şey olur mu yav, dava süresince hangi davada delil toplanmıyormuş, davanın sürmesi dahilinde olan olaylar daanın dışında kalıyor ha, ek bir idianame ile bunlar eklenemiyor mu?

Cevabını yukarıda vermişim bir oku istersen,klavye ishali olmak böyle birşey herhalde...Anayasa'nın 83.maddesini bir okursan Sebahat TUNCEL hakkındaki sorunun cevabını da bulabilirsin..Al bak aşağıda oku öğren ;

4. Yasama dokunulmazlığı

MADDE 83.– Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, Meclis çalışmalarındaki oy ve sözlerinden, Mecliste ileri sürdükleri düşüncelerden, o oturumdaki Başkanlık Divanının teklifi üzerine Meclisce başka bir karar alınmadıkça bunları Meclis dışında tekrarlamak ve açığa vurmaktan sorumlu tutulamazlar.

Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen bir milletvekili, Meclisin kararı olmadıkça tutulamaz, sorguya çekilemez, tutuklanamaz ve yargılanamaz. Ağır cezayı gerektiren suçüstü hali ve seçimden önce soruşturmasına başlanılmış olmak kaydıyla Anayasanın 14 üncü maddesindeki durumlar bu hükmün dışındadır. Ancak, bu halde yetkili makam, durumu hemen ve doğrudan doğruya Türkiye Büyük Millet Meclisine bildirmek zorundadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi hakkında, seçiminden önce veya sonra verilmiş bir ceza hükmünün yerine getirilmesi, üyelik sıfatının sona ermesine bırakılır; üyelik süresince zamanaşımı işlemez.

Tekrar seçilen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma, Meclisin yeniden dokunulmazlığını kaldırmasına bağlıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki siyasî parti gruplarınca, yasama dokunulmazlığı ile ilgili görüşme yapılamaz ve karar alınamaz.

Sitelerde Paylaş

Keszinlikle haklısınız tabiki... Fikirlerinizi savunacaksınız bir şekilde... Keşke karşınızda da sizin bu fikirlerinizi (doğru veya yanlış önemli değil) fikirsel düzeyde mahkum edebilecek birileri olsaydı da aldığınız yanıtlar, kerkenez, zevzek, soytarı idiot vs vs hakaretler ve kurtcu-libos-dinci ittifaki şeklindeki yaftamalardan öteye gidebilseydi...

Bilmem genelde hakaretler havada uçuşuyor, iddialar çarpıtılıyor, yalandan karşıt tepkiler geliştiriliyor. Zekiliğime de çok taktılar sevgili Hallac :lol:

Sitelerde Paylaş

Balaban sana tek soru. Belirttiğin madde hangi tarihten beri var ? Tarihi belirttiğinde kendi kendini yalanlamış olacaksın.

Neden kendi kendimi yalanlamış olayım ki ? Ek iddianameyi hazırlamayan ben değilim,ek iddianamenin neden hazırlanmamış olabileceği konusundaki fikirlerimi de yukarıda belirttim.Ben mevcut mevzuat ve uygulamalar üzerine yapıyorum yorumlarımı,ilkesellik üzerine değil..

Sitelerde Paylaş

Bugün Dtp İstanbul il başkanı bir açıklama yaptı: "Şimdiye kadar onca parti kapatıldı, siyasi engel getirildi; ne oldu mücadelemiz son buldu mu?"

Evet ne oldu cunta beyinliler? Burada Dtp'nin kapatılmasını savunma dayanağınız sorunun çözülmesi mi; terörün bitmesi mi? Yıllardır sorunlar büyüyor, terör yükseliyor. Partiler kapatıldıkça... Siz sorunun çözümünün bu olduğunu düşünecek kadar salaksınız. Bu salaklığınızın farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Anayasa Mahkemesinin Ahmet Türk gibi diyalogdan yana birini yasaklatması ama Emine Ayna gibi ne idüğü belli olmayan(muhtemelen ergenekoncu)birine dokunmaması manidar..

Ne diyelim şairin dediği gibi:

"Gece :

büyük lâciverdî bahçe.

Altın pırıltılarla devranı rakkaselerin.

Ve tahta kutularda upuzun yatan ölüler."

Sitelerde Paylaş

hastalara tedavi şart

bu parti meclisteyken bitti mi terör

hayırrrrr

bu parti açılımı beğendi mi??

hayırrrr

bu parti sapık aponun şeyi keyfine açılımdan geçti ve tehdit savurdu mu???

evetttttt

bu parti aponun kıçını kürt halkından üstün tuttu mu?*

evettttt

bu parti açık açık pkk ile bağlarını koparmayıp kardeşlerimiz onlar dedi mi??

evetttt

sonra yine utanmadan bizim pkk ile bağımız yok uzantı değiliz dedi mi??

evettttt

peki ne halt yemeye utanmadan parti keşke kapatılmasaydı diyorsunuz

üstelik hala tek bir babayiğit çıkıp pkk şunu istiyor demiyor

bask örneğini bilmezden gelip demokrasi geyikleri çeviriyorlar

keh klehh

Sitelerde Paylaş

DTP ile hangi sorunu çözdük bu güne kadar?

Sen hayat felsefeni "dünya şeyime, minare bilmem nereme" üzerine kurarsan, koca hükümetin başbakanına bu sorunu görüşmek için randevu bile vermezsen hangi sorunu çözeceksin? Kimseyi muhattap alma, çevrendeki her kurumu, her örgütü suçla, çığırtklanlık yap, her fırsatta faşizan eylemleri destekle ve halkı ona göre örgütle, en ufak bir mülakatı bile tabanında oy kaybetme korkusuyla geri çevir, sonra "hangi sorunu çözdük? de... Ulan sen hangi sorunu çözebilirsin ki? Kendin başlı başına bir sorunsun zaten.

Sitelerde Paylaş

evet çıkarmıyordu yakalanır yakalanmaz anam da türk emrinize amadeyim diyen bir sapık uğruna açılımı reddetmedi bu parti

ABD, Apoyu Kürt sorunu çözülsün diye paketleyip Türkiyeye teslim etti.

Çözümden kaçılınca yani verilen sözler tutulmayınca çok başbakan Beyaz Sarayda fırça yedi..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...