Jump to content

PERİNÇEK,ALEMDAROĞLU,SELÇUK TUTUKLANDI

Recommended Posts

Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu gözaltına alındı.

Bu sabah İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal, Aydınlık Dergisi merkez ve bürolarında arama yapıldı. Arama kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yanı sıra Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmesi Ferti İlsever gözaltına alındı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi Yazarı ve İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat ve iş adamı İbrahim Benli de yer alıyor. Ayrıca gözaltına alınan isimlerin evlerinde de arama yapıldı.

Aramalar Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatı ile başlatıldı. Zekeriya Öz, gözaltındaki sanıkların ifadeleri doğrultusunda polise yeni bir gözaltı listesi verdi. Listenin başında Doğu Perinçek'in adı yeraldı. Sabah erken saatlerde İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltında alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ait 6 ekip de Ulusal Kanal'a baskın yaparak arama yaptı.

Aynı soruşturma kapsamında gazeteci İlhan Selçuk ve Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu da gözaltına alındı.

Aslında iyi oldu,birazda bizimkiler mağduru oynasınlar bakalım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ne oluyor rövanş mı? :) Gerçi yo yo hukuka saygı duyalım dimi tıpkı kapatılma davası gibi... Böyle kavgalar olurken acaba arkada neler oluyor ben bunu merak ediyorum.. Türk- Kürt, laik- islamcı ,kürt laik - kürt islamcı , sol-sağ, vs... maşşallah bunun sonu gelmez.

Sitelerde Paylaş
Demokratik bir ülkede çetelere yer yok ancak burası demokrasiden nasibini almamış bide üstüne üstlük asıl kendisi çete olanlar "Çete varrrr" diye bağırıyor.

:D:D:D:D:D

yok yaww kım dedı cete var dıyenın taa.......

zaten susurluk yanlısıkla oldu semdıllıde devletın askerı yoktu dınkın olecegını askerler ve polılser bıldıgı halde mudahale etmedı ne cetesı bunlar cete degl bunlar toplumsal baskıya baskaldırıdır

Sitelerde Paylaş

Dogu Perincek :lol::lol:

Bu adam. ben bildim bileli SOSYALFASIST olarak nitelendirilir, 80 oncesi sol franksiyonlarini ihbar eden dangalak budur, herkezden cok kominist oldugunu soyleyip devlet yalakaligi yapanda bu, APO ile randevu alip roportaj yapanda bu ve bu roportajda Aponun bir cok sozune katildigini soyleyende bu.

Bu ergenekon meselesini iyice adam gibi arastirip ortaya cikarsinlar isin icinde MHP ninde oldugunu gorurler, asker zaten var, polis zaten var. PKK ise bu cetenin onur uyesidir.

Vatana millete hayirli olsun efendim.

Sitelerde Paylaş
Dogu Perincek :lol::lol:

Bu adam. ben bildim bileli SOSYALFASIST olarak nitelendirilir, 80 oncesi sol franksiyonlarini ihbar eden dangalak budur, herkezden cok kominist oldugunu soyleyip devlet yalakaligi yapanda bu, APO ile randevu alip roportaj yapanda bu ve bu roportajda Aponun bir cok sozune katildigini soyleyende bu.

Bu ergenekon meselesini iyice adam gibi arastirip ortaya cikarsinlar isin icinde MHP ninde oldugunu gorurler, asker zaten var, polis zaten var. PKK ise bu cetenin onur uyesidir.

Vatana millete hayirli olsun efendim.

eee gerıye ne kaldı :D:D ama asker polıs pkeke nasıl yanyana onu anlamadım asker ve polısın oldugu acıkta pkekeyle nasıl bır baglantı kurdun sakın yanlıs anlama yazın cok hostu

Sitelerde Paylaş

Bana aşağıdaki e-mail geldi..

CIA AJANI TUNCAY GÜNEY'İN BİYOGRAFİSİ

Kaynak: www.ulusalkanal.com.tr

Çarşamba, 12 Mart 2008

"Ergenekon Operasyonu" Tuncay Güney'in 2 Mart 2001'de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'nde verdiği ifade ve teslim ettiği bazı belgelere dayandırılıyor. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz de soruşturmayı Tuncay Güney'in ifadelerine göre yürütüyor. İşte Savcı Zekeriya Öz'ün ifadesine dayandığı Tuncay Güney'in gerçek kimliği!...

Adı: Tuncay Güney.

Çorum'un Kargı ilçesi nüfusuna kayıtlı.

1972 doğumlu.

2001'de aldığı 10 yıllık ABD vizesiyle, 7 yıldır New York'ta yaşıyor.

Tuncay Güney, CIA denetimindeki "New York Institutes" adlı web sitesinin Genel Yayın Yönetmeni!

Babası, Tuncay Güney çok küçükken ölüyor. Yetim ve yoksul. Çorum'da okurken İmam Hatip Lisesi'nde "ağabeyler" tarafından fark ediliyor. İstanbul'a getiriliyor. Ünlü "babalar ve oğullar" uygulamasına maruz kalıyor. Kişiliği yok ediliyor. Suç işleyecek bir makine haline getiriliyor. Irzına geçilerek eşcinsel yapılıyor. Önce İsmailağa dergahına yerleştiriliyor.

Sonra hızla ilerliyor ve Fethullah Gülen tarikatına dahil oluyor. 1989-1991 yılları arasında Fethullah Gülen'in özel kalemi olarak cemaatte görev yapıyor. Altunizade'deki FEM Dersanesi'nin en üst katındaki Fethullah'ın bürosunda randevuları o düzenliyor. Görüşmelere katılıyor. Samanyolu televizyonunun kurulmasını sağlayan ekipte yer alıyor. O dönemde Samanyolu televizyonunda programlar yapıyor.

Zamanın Başbakanı Tansu Çiller ve Bülent Ecevit'i bile programına konuk ediyor. 1993-1996 yıllarında Akşam gazetesinde muhabirliğe başlıyor. 1998 Ocak'ında yayın hayatına başlayan haftalık Strateji dergisinin Haber Koordinatörü görevini yürütüyor.

Tuncay Güney'in o dönemde yaptığı eylemleri de kendi ağzından aktaralım:

-Doğu Perinçek'in Bekaa kampında Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşmelerin fotoğraflarını PKK'dan alıp MİT'e getirdim. Lübnan'da PKK'nın adamıyla buluşup, fotoğrafları teslim aldım, getirip teslim ettim.

-Fethullahçıların Erbil'deki kolejinin kapanmasını önlemek için PKK'ya 15.000 doları ben götürüp verdim.

-Tansu Çiller ile Abdullah Çatlı'yı birlikte gösteren fotomontaj fotoğrafı DYP milletvekiline 2.5 milyar lira karşılığında sattım.

-Büyük Birlik Partisi'ninin kuruluşu için Fethullah Gülen'in verdiği para destesini Muhsin Yazıcıoğlu'na teslim ettim.

Sitelerde Paylaş

bu derincilerde amma acemiymiş başarılı olsalardı bu akpden kurtulurduk yerinede gerçek türk milliyetçisi bir iktidar gelir bütün şeriatçı,bölücü ne varsa temizlerdi

tarihinde Osiris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ergenekon çetesi mağdurlarına 3 kişi daha katılmış o kadar olayın abartılacak bir yanı yok. neden derseniz bu davanın daha iddanamesi bile hazırlanamadı. bu davayı yürüten şahıs aklına estiği kişileri polis desteği ile topluyor sorguluyor ve salıveriyor. maşallah davayla ilişkilendirilmeyen olay kalmadı. kültür bakanı olacak zatı muhterem ntv de akp kapatma davasını bile bu ergenekon saçmalığına bulaştırdı. sonradan yaptığı hatanın suç teşkil ettiğini anladığı için şimdi dansöz gibi kıvırıyor ki yalan beyanatta bulunmak, cumhuriyet savcısını töhmet altında bırakmaktan ilerde yargılanmasın diye :lol: yarın öbürgün tuncay özkanıda sorgulamak için gözaltına alırlarsa hiç şaşmam. akp aklı sıra kendine muhalif herkezi bu çete içine sokup hapisanaye tıkmayı hayal ediyor. yazık hükümet olan bir partinin bu kadar ucuz numaralar yapması ve bu kalitesizler tarafından yönetiliyor olmak ne acı.....sonuçta bu çete davasından 2-3 tane emekli astsubay yargılanacaklar ve belkide hapis yatacaklar o kadar.
Sitelerde Paylaş

evet abide ben mhp yi kastetmedim türk-islam sentezcisi mhpden biyol olmaz ben askeri kastedmiştim askeri türkçü bir dikta türkiyeyi sorunlarından kurtarabilir yoksa seçimi bekelrsek bu halk hep islamcıları seçer mhpde tribünlere oynamak için islamı kullanır

tarihinde Osiris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

açıkçası bir türkiye klasiği daha.birileri düğmeye bastı. :)

ama akpnin çok ilginç derin planları olsa gerek.

ben burda şunu çıkarıyorum. bakın yargıya güvenmeyin. işte böle şeyler yapar

açıkçası akp ve uzantı mollalarından kurtulunması gerek.

perinçek mahallenin delisidir ne diye tutuklanır. alemdaroğluna uyuz olmaları normal beklenen bişeydi. .i. selcuğun köşe yazılarından mı alındığını merak ediyorum.belkide cumhuriyet gazetesine göndermedir :) hapiste 30 yılmı yaşamda burkalı 30 yılmı

..komik ve çok komik. allah varsa acilen bu halkı helak etmeli :P

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...