Jump to content

'Komüniste kız vermek haram'

Recommended Posts

ama yönetilenler ve seçkin yöneticiler var. herkes eşittir demişsinde.. katılımcı ekonomide işçi patron farkı yoktur. bir laf var ya "asıl patron müşteridir" diye.. komünizmde seçkinler hep ayni degil mi?

kominizmde sadece devlet eli vardır ülkenin yönetilmesinde .. ama devlet kademelerinde de işçiler bulunur .. yani burdan herkesin eşit kazanması önemli değil anlıcanız .. hizmet sektöründe herşey halka eşittir .. ve önemli olanda budur zaten .. okullar, hastaneler vs vs .. kominizmde patronda yoktur çünki ülke ekonomisi bütünüyle devletin elindedir .. sadece çalışanlar vardır ve herkes eşittir demelerinin asıl nedeni budur ..

Şöyle özetleriz;

kominizm.. vergiler yüksek-hizmet bedava

kapitalizm .. vergiler düşük-hizmet paralı .. buda kominizmde uçurumların olmasını engeller .. yoksul kesim hizmetten yararlanır ama geliri az olduğu için az bi vergiyle yükümlüdür .. zengin kesim ise .. doktorlar vs vs .. daha yüksek vergi verir .. ve böylece uçurum kapanmış olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Kız istemek" neyi istiyorsun sen bir kere :lol: Kız istiyorlarmış-mış :P Bu kız mal mı ki istiyorsunuz?Tamam belki gelenektendir, formalitedir filan diyeceksiniz; ama bu gelenekleri insanlar çıkarmamışlar mı?Ben de bir insan olarak bunu en azından kendi adıma ortadan kaldırırım.Bir ateistin de kalkıp kız istemeye gitmesini ya da ateist olan bir kızın bunu kabullenmesi durumuna gülerim; düşünemiyorum bile bu insanların allahın emri, peygaberin... diye giden bir cümlenin söylenebildiği bir ortamda bulunabileceklerini :rolleyes: Kız kendi başına mı evleniyor sorusu da nasıl bir sorudur, evet annesinin babasının elinden tutup evlendirecek hali olmadığına göre kız kendi başına evleniyor efendim :lol: TC. Kanunlarına göre her vatandaş da 18 yaşında ise yani reşitse ebeveynin imzası gereği olmaksızın evlenebilir; elbette ki evlenmeye karar verme aşamasına gelmiş bireylerin birbirlerinin aileleriyle tanışmaları, ailelerinin de tanışmaları, oturup fikir alışverişinde bulunmaları hoş bir durumdur ve bana kalırsa gereklidir de; ama onun dışında kız isteme durumu çok absürd aynı zamanda gereksizdir diye düşünmekteyim.Sırf bundan yola çıkarak aklınca ateizme hakaret etmeye varacak bir cümle yazan sana da bir ateist olarak şunu söyleyebilirim: Evet ateizm kuralsız ve başıboş bir felsefe olabilir; nitekim ateistler insanı insan kılan nitelikleri gereği gibi kullanmak konusunda başlarında bir çobana ihtiyaç duymayan sürünün dışındaki insanlardandır ;)

katılmakta hissettim kendimi...

Sitelerde Paylaş

BU kızın Kilosu kaça bilen var mı?

Komünist---Afedersiniz Kız alacamda Kilosu kaça?

P.....z.....vnk---Dur bi bakayım hele . Ovvv Sen Komüniste benziyorsun . Yok sana kız mız.

Komünist---LAn parasıyla değil mi lavuk . Sen kilosunu söyle yeter.

P.....z.....vnk---Ha ozaman iş değişir. Kaç paran var hele senin.

Komünist--Limit sınırım yoktur.

P.....z.....vnk---Ha öyleyse dükkan senin. Bak bunların kilosu şu kadar. bak bu da benim en büyük kız Bunu alana yanında anasınıda beleşe veriyoz. Nedersin. :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
kendi başına evlenmek farklı kızın gönlü olması farklıdır.bazı arkadaşlar kız istetme olayının arap kültüründen geldiğini öne sürüp sokak hayvanları gibi isteyen istediğiyle kafasına göre evlenebilir demişler ben onlara cevap olarak yazdım.

İnsan örümcek kafalı olur, anca bu kadar olur. Sokak hayvanları benzetmesi yapmışsın isteyenin istediğiyle evlenmesi olayına. Bundan doğal ne var? İnsan evleneceği kişiyi kendi seçer, gerisi formalitedir. Sen kimsin ki kızının seveceği adamı seçme hakkını kendinde buluyorsun? Yarın öbür gün bir başka din mensubuna, ateiste ya da komüniste aşık olsa kızını vermeyip de kızını göz göre göre mutsuz mu edeceksin. Millet senin kafanla gidersen sittin sene bu dünyadan bi' bok olmaz. Dünyayı sevginin kurtaracağına inanan biri olarak saçmalamayı kesmeni rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş
cHe noldu lan haber senin bi tarafına mı kaçtıı !! .. işte senin inancını paylaştığın insanlar böyle yobaz insanlar .. sen kendi dinini öğren ondan sonra cHe ismini nikine al.. allahın koministi :lol:

bu avatarına koyduğum fotodaki adam en büyük ateisttir.Ateizmin süper körükleyicisidir ayrıca kendileri.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...