Jump to content

Kitap okumanın anlamsızlığı ve saçmalığı...

Recommended Posts

12 saat önce, Kenopsia yazdı:

Pdf olarak da mı okumuyor

Ben kitap okumaya anneme baka baka alıştım, sizi göre göre alışmaz mı? Aslında her gün kitap okuma saati ya da yarımsaati gibi bi şey yapsanız ailece belki işe yarar

İlkokulda iken okumaya epeyi hevesliydi ancak ortaokulda yavaştan yavaştan uzaklaşmaya başladı.

Smartfon, bilgisayardaki online oyunları şimdiki gençliğin göz bebeği haline geldi neredeyse. 

Şimdi yaşı 14 ve bu saatten sonra tekrar hevesleneceğini zannetmiyorum.

Önemli olan sağlığı, iki ayağı üzerine durması ve kendini başkalarına ezdirmemesi. 

Ben 24 saat okusam bile hiç sıkılmam.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kitap okumak bize ne kazandırır?

Kitap okumakla yazarların, başka türlü girmemizin mümkün olmadığı gizemli dünyasına gireriz. O dünya bizi bazen korkutur ve heyecanlandırır bazen güldürdür ve neşelendirir.

Bazen düşündürür ve hırslandırır, bazen ağlatır ve şehvetle uyarır.

Çoğu kere romanın kahramanını yaşamımıza dahil eder, onunla iftihar ederiz.

Arada bir kahramanımızın çektiği aşk ve ızdırabı paylaşır, onunla birlikte ağlarız ve matem tutarız. İnce Memet'i okuyan ne demek istediğimi anlamıştır. İlk yayınlandıği yıl birkaç gün içinde Türkiye'yi bir fırtına gibi sarmıştı İnce Memet....

Kitap okumakla kendi sınırlı deneyimlerimizin dışına çıkarak başka türlü kazanmamızın mümkün olmadığı  yeni dünya görüşleri kazanırız.

Sitelerde Paylaş
On 13.12.2009 at 21:53, ssinnerr yazdı:

Sevgili www.forum.ateizm.org kullanıcıları...

Birazönce forumlar arasında mekik dokurken geçmişte ard arda açılmış "kitap tavsiyeleri" adlı başlıklara rastladım.

Ve hemen arşivlerime baktım, 680 sosyal tespitim arasından "kitap okumanın saçmalığı ve kitap okunmadan da başarıya ulaşılabileceği" adlı tespitimi buldum.

Yıllar önce yaptığım bu tespiti Ateist forum'daki kitap tavsiyesi arayanlara atfedeyim.

Çoğu insan okuduğu kitapların sayısıyla övünerek kitap hamalı olduğunu ıspatlar.

yada sen şu kitabı okudun mu? bu kitabı okudun mu? ssinner, suç ve ceza'yı okudun mu?

Şunu oku bunu oku...

Hayatın kodlarını çözmüş üst bir insan olarak tavsiye edilen kitapların hiç birini de okumadım.

Şimdi bakıyorum da kariyerime... Hakikaten de kitap okumadan bir yerlere gelebiliyor insan, kitap okumak ise zeka ve hayal gücü eksik olan insanların bu eksikliklerini gidermeleri için ideal bir eylemdir.

Zaten kitap boş zamanlarda okunur. Yani kitap okumak boş adamların işidir.

Kendi görüşlerini başkalarnın fikirleriyle şekillendiren taklitçilerden olmak da neyin nesi????

Bilgisayar varken kitap okumak zaman kaybıdır.

Varsa mühim bir konuda yazılmış kitap, yazıyorum google'a ve özetini okuyorum, böylece zaman kaybını önleyerek bilgi sahibi oluyorum...

Bakıyorum da herkes tavsiye peşinde.

Çevremde Genel kültürü ve bilgisiyle saygı gören ve insanları aydınlatan bir insan olduğum için "üstad bu seviyeye gelmenize yardımcı olan kitaplar nelerdir tavsiye eder misiniz?" şeklinde sorulara "ben kitap okumam, tavsiye de etmem" diyorum. kitap okumadan da başarılı olunabileceğinden, zekanı, hayal gücünü kitap okumadan da katbekat ilerleteceğinden bahsediyorum. kendimi örnek veriyorum. anlıyorlar.

Zaten kitap okumak belli bir yaşa gelmiş insanların can sıkıntısından yaptığı eylem değil midir kitap okumak?

tespit;

-kitap okumak bolca zamanı olan insanların eylemidir.

-Kitap okumadan da iyi yerlere gelen insanlar zeki ve akıllıdır.

-kitap okumak asosyal insanların eylemidir ve ortama girdiklerinde hep kitap muhabbeti yapmak isterler.

-Kitap okuyan insanlar başkalarının ideolojileriyle kendilerini şekillendiren taklitçiler güruhudur.

kitap okumak araştırmacı ve zeki insanların işidir.seninle ilgili tespitim şudur: sende kitap okumakla ilgili egosantrik yada kibirsel bir reaksiyon ortaya çıkmış bunun sebebide kendine hitap eden bir kitabı her nedense bulup okuyamamış  yada reddetmiş olmandan kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...