Jump to content

Kuyruğu dik tutmak

Recommended Posts

İnsanlar bazen öyle şeylere inanır ki kendi yaşamını hiçe sayar.

Halbuki bütün değerler, bütün inançlar yaşamın içindedir.

Yaşamı ortadan kaldırırsanız, ne değer kalır ne inanç.

Yaşamdan daha değerli, yaşamı hiçe sayan bir değer olabilir mi?

İnsanlar ölümlü olduklarının bilincindedirler. Ama ölümlü olmak yaşamın değerini ve kıymetini geçersiz kılmıyor. Aklı başında bir insan; insan olarak dünyaya geldiğini değerlendirebilir.Bu dünyaya geliş önemli bir şans ve önemli bir kıymettir. Bu dünyaya gelişi ve yaşama potansiyelini doğal şartlar dışında sekteye uğratmak büyük bir saçmalıktır.

İnsan doğaya ve doğanın kurallarına isyan edebilir. Bu kuralları kendi lehine çevirebilir. Ama insanın insanla kavgası saçmalıktır.

Bu dünya hepimize yeter.

Bu dünyanın hepimize yetmeyecek kadar daralması bizim elimizde.

Bu dünyanın hepimize yetmeyecek kadar daralmasına müsaade etmeyelim.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sizler forumda tartısırken bile birbirinizi bogazlama noktasına gelirken..Acaba bir arada yaşamayı nasıl becerebilceksiniz merak ettim..

Olması gerekeni hepimizinde bildiği dogruları Syn. drekinci yazıya dökmüş eline sağlık ..Ama tartışmalarda bile birbirine saygısı olmayan bazı kişilerin cok dogru diyip yazıyı onaması ikiyüzlülükten başka bir sey degil....

Sitelerde Paylaş

Sizler forumda tartısırken bile birbirinizi bogazlama noktasına gelirken..Acaba bir arada yaşamayı nasıl becerebilceksiniz merak ettim..

Olması gerekeni hepimizinde bildiği dogruları Syn. drekinci yazıya dökmüş eline sağlık ..Ama tartışmalarda bile birbirine saygısı olmayan bazı kişilerin cok dogru diyip yazıyı onaması ikiyüzlülükten başka bir sey degil....

saygılı yaklaşımlara, saygıyla yaklaşıyorum :) misssecret.. Beni kasteddiğinide biliyorum :) Saygıya saygı, saygısızlığa saygısızlık.. Dişe diş, göze göz :)

Sitelerde Paylaş

saygılı yaklaşımlara, saygıyla yaklaşıyorum :) misssecret.. Beni kasteddiğinide biliyorum :) Saygıya saygı, saygısızlığa saygısızlık.. Dişe diş, göze göz :)

BilgeYoda sadece size degildi...Saygısız olanları saygınlıgınızla ikna etmeyi deneyin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...