Jump to content

Recommended Posts

Şu forumda hakkaten sinirlerimi zor kontrol ediyorum. Hacı bilimi tekeline almış, ona buna şarlatan diyor, hiç bir zaman bir adım geri atmıyor. Buraya gelip 2-3 kafa dengi insan bulmaya çalışıyorsunuz, ama onu da bu şartlar altında bulamıyorum, çünkü bilim forumuna birşeyler karalamak isteyen insanlar engelleniyor. Ya sinirlenip yazmayacaksınız, ve benim o zaman bu forumda ne işim var diyeceksiniz, ya da tamamen gerçekleri birilerine söyleyip forumdan atılacaksınız. Çünkü gerçekler başta hacı olmak üzere bu frum yöneticileri için çok acı verici olacak, ve sizi derhal uzaklaştıracaklar. Burda allahlığa soyunan insanlar karşısında Freud konuşmaya çalışıyoruz. Atatürk bu forumda korunur, ama freud'a 2-3 mesajda bir şarlatan denilir.

Köle.. Bana mı sinirleniyorsun?

Neden?

Benden farklı düşünüyorsan burası senin kendini belirtmen için gayet özgür ve güzel bir platform.

Neden sinirleniyorsun? Neden kendi düşüncelerini bir takım delillerle destekleyerek belli etmiyorsun?

Seni tutan mı var?

Demek ki sen beceriksizin birisin.. Demek ki senin savunulacak bir düşüncen yok..

Olsaydı kendini bu kadar çaresiz hisstmezdin.

Bu çağrıyı herkes için yapıyorum.

Ben daha ne kadar özgür olabilirim bilmiyorum.

Bazılarının sapık düşüncelerine boyun mu eğecektim!

Burası kimsenin fantezilerini paylaşacağı bir platform değil.

Burada doğru olduğuna inandığınız bilgileri paylaşabilirsiniz yalnız. Hatta spekülasyon bile yapabilirsiniz.

Eğlenmek istiyorsanız ateistcafe size daha uygun bir yer. Ama bilim de sizi eğlendirebilir. İlginç gözlemleri de bizlerle paylaşabilir ve eğlenebilirsiniz.

Freud neden değerlidir?

Bu düşüncenizi bizimle paylaşın.

Başka hangi konuda yanlış varsa, gelin düzeltin.

Freud ile Atatürk'ü neden karşılaştırıyorsunuz?

Kimi inançlarından ve düşüncelerinden dolayı forumdan attık?

Forum kurallarını ihlal etmeyen sapıklara bile epeyi izin verdik ve sonunda onlar kendilerini forumda attırdılar.

Siz daha özgürlüğün ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Dolayısıyla bu forum sizin gibi düşünenler için çok. Size fazla bu özgürlük.

Küfür ve hakaret etmeden, kişiler ve kişilikleri ile uğraşmadan, kimseyi aşağılamadan, insan gibi yazdınız da biz sizi susturduk, öyle mi?

Eğer öyle bir iddianız varsa siz koca bir yalancısınız.

Size meydan okuyorum. Kim bilim forumundan düşüncelerinden dolayı atıldı?

Kim Ateistforum'dan inançlarından dolayı atıldı?

Bize örnek gösterin..

Özgür bir forum bulmuşsunuz. Daha özgürünü hayatta bulamazsınız.

Sizin değerlerinizi paylaşmayanlarla tartışıyorsunuz.... Bunu hazmetmesini öğrenmelisiniz.

Kimse size bir şeyi dayatmıyor.

Ama inandıklarını ve düşündüklerini herkes istediği gibi savunabilir.

Onları sizlerden daha iyi savundukları ve kendi düşünce ve inançlarınız yok edildiği için ağlamayınız.

Erkekçe mücadele edip, erkekçe yenilgiyi kabul ediniz.

Sataşmadan yazmasını öğreniniz..

Sitelerde Paylaş

İngilizce bilenler Freud'un günümüzde nasıl karşılandığını öğrenmek istiyorlarsa aşağıdaki tümceleri google da arasınlar.

was Freud right

Freud contraversy

Freud's theories

İlginç tartışmalarla karşılaşacaklardır.

Sonra onlarla uğraşsınlar. Biz burada Freud'u yeterince tartıştık.

Yetti artık.

Sitelerde Paylaş

kole,

Melanie Klein, Jacques Lacan, Alain-Miller vs. üzerinden okumaya devam et derim psikanalizle ilgileniyorsan. Ben -işim dolayımında- edebi eleştiride çok tutmuyorum psikanalizcileri. Ha, evet Freud bana göre de 'gayri-bilimseldir', biopsikiyatrinin de bilimsel olduğunu söyleyemeyeceğim.

Söylem-iktidar incelemelerinden yola çıkarak delilikle haşır-neşir olmuş 3 isim vereyim sana: M. Foucault, Gilles Deleuze, Felix Guattari.

Thomas Szasz ve R.D. Laing de tavsiye edebilirim.

Kolay gele...

Sitelerde Paylaş

Hacı kısa bir cevap yazmanı istiyorum, insan zihni üzerine bilimsel yöntemlerle nasıl konuşulur? Eğer çevresel faktörlerin insanın kimliğinde etkili olduğuna inanıyorsan, bu çevresel faktörlerin nasıl bir etki yarattığını bilimsel olarak nasıl anlatırsın? Bilim kelimesi üzerine bi anlaşalım ondan sonra devamını getiririz.

Sitelerde Paylaş

Hacı kısa bir cevap yazmanı istiyorum, insan zihni üzerine bilimsel yöntemlerle nasıl konuşulur? Eğer çevresel faktörlerin insanın kimliğinde etkili olduğuna inanıyorsan, bu çevresel faktörlerin nasıl bir etki yarattığını bilimsel olarak nasıl anlatırsın? Bilim kelimesi üzerine bi anlaşalım ondan sonra devamını getiririz.

Bu konuda kesin olarak yapılan bilimsel gözlem, insanın çevresel faktörlerden etkilendiğidir.

Ben daha fazla ileri gidemem. İlgi alanım değil. İnsanın çevresel etmenlerden nasıl etlilendiği psikolojinın ilgi alanı.

Sosyoloji bilim de bununla yakından ilgilenir, antropoloji bilimi de.

Platformu konuyu bilen arkadaşlarımıza terkediyorum.

Sitelerde Paylaş

Kendine güven biraz terketme. Madem daha fazla ileri gidemezsin, neden bu başlık açıldığından beri başlığı karalamak için elinden geleni yaptın? Freud bilimseldir ya da değildir o problem değil, bırak biz dilimiz döndüğünce tartışalım. Eski tartışmaları bulup okumak zorunda değilim, ben yeni insanlarla ve kendi kelimelerimle tartışmak istiyorum.

Çevresel şartlar üzerine kimse bilimsel olarak konuşamaz, çünkü bilim bir tek burda sökmez, o yüzden hepimiz konuşabiliriz. Sen,ben,o. İnsan olan herkes konuşur, freud bu yüzden şarlatansa hepimiz şarlatanız.

Sitelerde Paylaş

Kendine güven biraz terketme. Madem daha fazla ileri gidemezsin, neden bu başlık açıldığından beri başlığı karalamak için elinden geleni yaptın? Freud bilimseldir ya da değildir o problem değil, bırak biz dilimiz döndüğünce tartışalım. Eski tartışmaları bulup okumak zorunda değilim, ben yeni insanlarla ve kendi kelimelerimle tartışmak istiyorum.

Çevresel şartlar üzerine kimse bilimsel olarak konuşamaz, çünkü bilim bir tek burda sökmez, o yüzden hepimiz konuşabiliriz. Sen,ben,o. İnsan olan herkes konuşur, freud bu yüzden şarlatansa hepimiz şarlatanız.

Köle...

Gereksiz polemiklere baş vuruyorsun.

Seni bilmem ama ben şarlatan değilim. Kendi adına konuş..

Tanımadıkların hakkında kişisel yorumlar yapma.

Freud bizim gibi biri değil. Kimliği ve bütün eserleri tartışmaya açık bir insan.

Biz öyle değiliz.

Lütfen haddini bil ve yalnız yazılanları yanıtlamaya çalış. Onları yazanların kişiliği ile uğraşma.

Ben sana bunu ihtar ettim. Kimseye sataşmadan, kimseyi aşağılamadan, onların fikirlerini istediğin gibi eleştir.

Bunu neden anlamıyorsun bilmiyorum.

Çok mu zor?

Sitelerde Paylaş

Atma sinyalleri ufaktan baş gösteriyor. Freuda şarlatan dediğin noktada ben de sana şarlatan derim. Freud bizim gibi biri değil dersen, ben de asıl sen bizim gibi biri değilsin derim. Bunları olgunlukla kabul et, ya da hiçkimse için şarlatan kelimesini kullanma. Bana şarlatan diyebilirsin bu arada.

Sitelerde Paylaş

Atma sinyalleri ufaktan baş gösteriyor. Freuda şarlatan dediğin noktada ben de sana şarlatan derim. Freud bizim gibi biri değil dersen, ben de asıl sen bizim gibi biri değilsin derim. Bunları olgunlukla kabul et, ya da hiçkimse için şarlatan kelimesini kullanma. Bana şarlatan diyebilirsin bu arada.

Yetti artık. Sen belli ki kurallarımızın ne zaman geri tepeceğini deniyorsun...

Bu minval üzere yazacağın iletileri silecek, seni cezalandıracağım..

Umarım bu şekilde devam etmezsin.

Sitelerde Paylaş

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=11814

Aşağıdaki linkte de 3. sayfadan itibaren Freud tartışılmış.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=9906&st=40

Bu başlığıda, alıntıdaki başlıklarıda okudum.

Şöyle bir şey oldu. Sn hacıyı okuyunca onun yazdıkları hakkında ''evet gerçekten doğrusu bu.'' diye düşündüm.

Ama Sn drekinci' yi ve xhorde'yi okuyuncada onlarında yazdıklarınada '' hakkaten böylede bir durum var.'' diye düşündüm.

Bu tartışma sanki düşünceyle maddenin kesiştiği bir nokta gibi geldi.

tarihinde tate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...