Jump to content

Çiğköfte yemeyen kadına kadın mı derim...

Recommended Posts

çiğ etin kimyasal yapısını değiştirebilecek tek şey ısı ya da enzimdir, haliyle pişirilmediği sürece pişmez.

baharatlı çiğ et haline gelir sadece.

Bu işlerden anlamadığın açık, yoğurulma+baharat eti pişirir. Sen pastırma veya sucuk yediğinde tam anlamı ile çiğ et yediğini mi sanıyorsun?!

Aynen... Acısı olmayan çiğ köfte, çiğ köfte değildir. O başka bir şeydir. Çiğ köte acılı, hem de acısı esaslı olmalıdır.

Artık piyasada etli çiğ köfte hemen hemen yok. Etlisini ancak evde kendiniz yapabilirsiniz. Fakat işin gerçeği şu ki, etsiz de muhteşem çiğ köfte yapıyorlar. Denemeyenlerin, etlidir diye yemeyenlerin de yemesini, bir köftenin üzerine limon sıkıp, kıvırcık yaprağına taze nane ve maydonozla birlikte sarıp, ekşi sosa bandırarak tatmalarını tavsiye ederim. Yanında rakı unutulmamalı...

Seninle pek anlayamayız ama ağzının tadını biliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu işlerden anlamadığın açık, yoğurulma+baharat eti pişirir. Sen pastırma veya sucuk yediğinde tam anlamı ile çiğ et yediğini mi sanıyorsun?!

ya yürü git işine astur ya, oturmuşum sana pişmeyi anlatıyorum, ne kalitesiz seviyesiz birisin. benim pastırma sucuk yemediği normal iq ya sahip birisi üstteki iletilerimi okursa anlayabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Ah, ah...

Bende çiğ köfteyi çok severim, ancak gel gör benim hatun hiç sevmez.

Ne yapalım şimdi?. Bu yaştan sonra bir çiğ köfte yüzünden hatunu boşamakta olmaz.

Kısır´ı bilirmisiniz, Kısır´ı ?. Çiğ köftenin etsiz hali.

Aklı sıra beni Kısır´la idare ediyor...

Ah, ah ...

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Ah, ah...

Bende çiğ köfteyi çok severim, ancak gel gör benim hatun hiç sevmez.

Ne yapalım şimdi?. Bu yaştan sonra bir çiğ köfte yüzünden hatunu boşamakta olmaz.

Kısır´ı bilirmisiniz, Kısır´ı ?. Çiğ köftenin etsiz hali.

Aklı sıra beni Kısır´la idare ediyor...

Ah, ah ...

:D :D :D

Sitelerde Paylaş

Ortadoğu insanının her şeyi gibi mutfağı da iğrenç. Nefret ederim lahmacun, çiğ köfte gibi iğrenç kokulu, baharatlı, yağlı ortadoğu yemeklerinden.

Espri anlayışı kıt dostum, bu zihniyette devam edersiniz, mutlaka evde kalacaksınız.

Sizi görücü usulü evlilik bile kurtaramaz, ona göre ! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Espri anlayışı kıt dostum, bu zihniyette devam edersiniz, mutlaka evde kalacaksınız.

Sizi görücü usulü evlilik bile kurtaramaz, ona göre ! :D

Yalansa yalan de. Bütün yemekleriniz yağlı, baharatlı, kokulu ve sağlığa zararlı değil mi?
Sitelerde Paylaş

Yalansa yalan de. Bütün yemekleriniz yağlı, baharatlı, kokulu ve sağlığa zararlı değil mi?

Size beş lafım var:

1. Yalan

2. Böyle keyifli bir konunun içine ettiğiniz için teessüf ederim.

3. Sizin yemekleriniz derken, neyi kasdediyorsunuz ?

4. Araplara olan kininizi ilgisiz konular da bile kusmanız gereksiz.

5. Umarım arap mutfağını seven bir hatuna aşık olmazsınız. :D

Sitelerde Paylaş

Size beş lafım var:

1. Yalan

2. Böyle keyifli bir konunun içine ettiğiniz için teessüf ederim.

3. Sizin yemekleriniz derken, neyi kasdediyorsunuz ?

4. Araplara olan kininizi ilgisiz konular da bile kusmanız gereksiz.

5. Umarım arap mutfağını seven bir hatuna aşık olmazsınız. :D

Kim kürt-arap ayrımı yapmıyorum genelde. Kürtler araplaşmış farslardır.

Ortadoğu kültürünü kastediyordum. Çoğu pis ve sağlıksız yemekler. Hele o sade börek denen yağlı ve şekerli şey tam bir rezalet. Bu kadar basit ve dar bir hayal gücüyle yapılan başka bir kültürel yiyecek bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Kim kürt-arap ayrımı yapmıyorum genelde. Kürtler araplaşmış farslardır.

Ortadoğu kültürünü kastediyordum. Çoğu pis ve sağlıksız yemekler. Hele o sade börek denen yağlı ve şekerli şey tam bir rezalet. Bu kadar basit ve dar bir hayal gücüyle yapılan başka bir kültürel yiyecek bilmiyorum.

Dostum, kusura bakmayın, ama bazen boyunuzu aşan ifadeler kullanıyorsunuz. Arap/Kürt nefretinizi uygun konulara saklayınız.

Siz hangi yemek kültürlerini tanıyorsunuz da, böyle ahkăm kesme cüretini gösteriyorsunz ?

Sitelerde Paylaş

Dostum, kusura bakmayın, ama bazen boyunuzu aşan ifadeler kullanıyorsunuz. Arap/Kürt nefretinizi uygun konulara saklayınız.

Siz hangi yemek kültürlerini tanıyorsunuz da, böyle ahkăm kesme cüretini gösteriyorsunz ?

Ben ırkçı değilim. Genelleme yapmıyorum hiçbir zaman.

Ama arap ve kürt kültüründen hoşlanmıyorum evet. Bu benim elimde olan bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Ben ırkçı değilim. Genelleme yapmıyorum hiçbir zaman.

Ama arap ve kürt kültüründen hoşlanmıyorum evet. Bu benim elimde olan bir şey değil.

istemedende olsa türk torununa katılıyorum bir Müslüman olarak.

25 yasımdayım artık türk mutfağı beni bunalttı.

lokantaya gidip döner yemek dışında hoşuma gıden hıc bır yemek yok

Sitelerde Paylaş

birçok farklı mutfağı denedim, rahatlıkla Türk mutfağının en iyilerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Türk mutfağından daha güzel sadece İtalyan mutfağı bana göre. Uzakdoğu mutfağından nefret ederim (Tayland mutfağını denemedim). Genel olarak Hindistan ve doğusunun yemekleri rezalet.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...