Jump to content

Evrim nasıl başlamıştır ?

Recommended Posts

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Benim sadece agnostiklere saygım var. Senin düz dünyacıya, devridaimciye nasıl saygın yoksa benim de ateistlere fikri saygım olamaz. Çünkü bu savlarını henüz ispatlayamadılar. 

Kütleçekimini düz dünyada açıklayamazsınız.

5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ben tanrıyı gördüm hissedebiliyorum dediğimde bu kendime yaptığım bir ispat olabiliyor size kanıtlayamıyorum. Çok uçuk düşüncelerde yakalayabiliyorum onu ama kendisi bir varlık olmadığından açıklamakta zorlanıyorum.

Ben de bir ara tanrıymışım gibi hissettim. Ne olacak? Bu huzur durumunun farklı anlaşılmalarından ibaret sadece.

6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Dediğim gibi tanrı savı, varlık nedenimizle ilgili açıklamaların başındadır. Bu insan zihninin yapısı ile ilgilidir. Nedensellikte bilinç, akıl ararız ve ilk olasılık bu olur.

Neden nedensillikte bilinç veya akıl ararız? Sonsuza kadar gidebilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, John Ahmet yazdı:

Benim sadece agnostiklere saygım var.

İşte tam da bu yüzden cahil, banal, geri ve yobazsın. 

Düz dünyaya ve devri daime inanmaya saygıya gelince... Bir şizofrenin saçma sapan sanrılarını sayıkladığı hezeyanlarına saygı gösterilmez. Böyle şeyler saygının konusu olamazlar. Böyle bir şeye saygı gösterdiğini söylemek aptallık ve düpedüz salakça bir şeydir. Bir cahil yobaz bunak şeyhin saçma sapan keramet zırvalarına da saygı gösterecek miyiz! Embesil bir budala konumuna düşmek istiyorsan sen saygı gösterebilirsin. Gider muzunu yalarsın cennete gideceğim diye sevinirsin salak salak...

Salaklığa, cahilliğe, geriliğe, yobazlığa saygı gösterilmez. 

Saygı fikire gösterilir. Hezeyanlar da bir fikir diyemezsin. Öyle fikir olmaz. Devri daim makineleri vardır diye fikir olmaz. Bu bir hezeyandır. Cahilce ve aptalca bir hezeyan. Buna saygı gösterilmesini beklemek embesilliğin en idyot düzeyidir. Bunu ateizm gibi dünyada tarihte görülmüş en yüksek fikir, erişilebilecek en gelişmiş bilinç düzeyi ile filan kıyaslamaya kalkışmak...

Ne diyeyim... İnanılmayacak kadar cahil ve gerisin. Bu kadarına inanılmaz. Senin kesinlikle psikolojik sorunun var. Yoksa bir insan bu kadar geri ve cahil olamaz bu enformasyon çağında. Sen benim tavsiyemi dinle. Bir psikiyatri kliniğine başvur, de ki ben düz dünyaya ve devri daim makinelerine inanıyorum, ne yapacağım de. Mu kıtasına inandığını filan da ekle. Sana yardımcı olurlar.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

Saygı fikire gösterilir. Hezeyanlar da bir fikir diyemezsin. Öyle fikir olmaz. Devri daim makineleri vardır diye fikir olmaz. Bu bir hezeyandır. Cahilce ve aptalca bir hezeyan. Buna saygı gösterilmesini beklemek embesilliğin en idyot düzeyidir. Bunu ateizm gibi dünyada tarihte görülmüş en yüksek fikir, erişilebilecek en gelişmiş bilinç düzeyi ile filan kıyaslamaya kalkışmak...

Perpetual Motion konusuna ispat olarak sana akademik bir makale gönderiyorum. Artık kes sesini ve dünya nelerle uğraşıyor bunları öğren. Aptal teist-ateist tartışmalarından kafanı kaldır ve dünya nelerle uğraşıyor. Zeki insanlar nasıl fikirler üretiyor bunlara odaklanın. Senin gibi geri zekalı bir terbiyesize çok yardımcı oldum. Haddini bil.

Ayrıca agnostiklerle ilgili söylediğimi sadece tanrı savı konusunda değil hemen her konudaki bilinemezci tavrı desteklerim ama bir yandan şeylere kanıt bulma ve ispatlama çabasından da vazgeçmem. Senin gibi bir geri zekalı bunu anlayamaz.

Al sana perpetual motion için bilimsel ispat sus ve çeneni kapat yada daha kibar ol.

https://www.academia.edu/35119993/THE_SCIENTIFIC_AND_MATHEMATICAL_PROOF_OF_PERPETUAL_MOTION_A_PRECEDENT-SETTING_ANALYSIS

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John Ahmet said:

Perpetual Motion konusuna ispat olarak sana akademik bir makale gönderiyorum. Artık kes sesini ve dünya nelerle uğraşıyor bunları öğren. Aptal teist-ateist tartışmalarından kafanı kaldır ve dünya nelerle uğraşıyor. Zeki insanlar nasıl fikirler üretiyor bunlara odaklanın. Senin gibi geri zekalı bir terbiyesize çok yardımcı oldum. Haddini bil.

Ayrıca agnostiklerle ilgili söylediğimi sadece tanrı savı konusunda değil hemen her konudaki bilinemezci tavrı desteklerim ama bir yandan şeylere kanıt bulma ve ispatlama çabasından da vazgeçmem. Senin gibi bir geri zekalı bunu anlayamaz.

Al sana perpetual motion için bilimsel ispat sus ve çeneni kapat yada daha kibar ol.

https://www.academia.edu/35119993/THE_SCIENTIFIC_AND_MATHEMATICAL_PROOF_OF_PERPETUAL_MOTION_A_PRECEDENT-SETTING_ANALYSIS

Bilimsel ispat diye verdiğin şeye bak, adamın birisi bir iddia da bulunuyor, senin gibi gerizekalılar da işte bilimsel ispat diye hemen atlıyor. Mal olmak böyle bir şey iste. Ne zamandan beri birilerinin iddiaları bilimsel ispat oluyor? Bu mu senin bilim anlayışın?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, John Ahmet yazdı:

bilimsel ispat

Verdiğin linke bir saniyemi bile ayıramam, bakmama hiç gerek yok. Devri daim makineleri yoktur. Çünkü olanaksızdır. Zırva saçmalıklara bir saniyemi bile ayıramam. Sen allahına dua et de kudret hazinesinden beleş enerji göndersin devri daim makineni çalıştırsın! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Hayır da ben müslim profilinin bu kadar hızla düşmesine hayret ediyorum! Şu hale bak artık müslim profili devri daim makinesi ve düz dünya inanırı düzeyine kadar düştü! İnanılmaz! 

Daha düne kadar ahaha salaklar Bağdat televizyonunda düz dünyayı savunuyorlar vay ahmak kara cahiller, Suudi şeyhi de dünya düz olmasa kabeye nasıl yönelecek insanlar diyor ahaha geri zekalılar diye eğleniyorduk yahu!

Şimdi uzağa Bağdat'a Hicaz'a gitmeye gerek yok! Bu embesiller ayağımıza kadar geliyor! İnanılır gibi değil! Hayır bazı ateistler Walking Dead benzetmemi abartılı buluyorlardı, bu kadar da insafsız eleştirme istersen, o kadar da değil artık diyorlardı. 

Hadi buyrun! Walking Dead'den farklı değilse değil deyin! Dünya düz olabilir diyorlar, devri daim makineleri vardır diyorlar yahu! Kepazeliğin bu boyuta ulaşacağını ben tahmin etmiyordum. Bunlar en fazla evrimi inkar eder, bilimi küçümser, şeyhlere efendilere sarılır filan diyordum. Gerçi bunlar da az kepazelik değil ama! 

Buyur bakalım profil buralara kadar düştü! Bu da Walking Dead değilse daha artık ne yapacaklar dişleri bıçak gibi olup tırnakları kanca gibi olup mu saldıracaklar be! Daha ne olacak Walking Dead olması için! 

Sitelerde Paylaş

2 saat önce, murad yazdı:

ben muslumansam

Çok direttin. Ama göstergeler öyle demiyor. Ama madem bu kadar ısrarla reddediyorsun, daha fazla üstelemek yersiz olur. Tamam yani ne diyelim... Kişi aynı beyandır diye bir sözü var eskilerin. Ama yani şüphelenmekte haklıyım. Çok üsteliyorsun tanrı tanrı diye. Bu kadar tanrı diye direterek deist de olamazsın sen. O zaman teist olman lazım. Teist olunca da bir dine inanıyor olman lazım.

Başka açıklaması yok senin durumunun. Deistler tanrı konusunda bu kadar üstelemezler. Çünkü deistik tanrı bir şeye karışmadığına inanılan bir tanrıdır. Bir şeye karışmayan tanrı bu kadar ısrarla savunulmaz. Adı üstünde bir şeye karıştığı yok. Sana aferin de demez dolayısıyla. Sana aferin bile demeyecek tanrıyı bu kadar canını dişine takıp savunman acayip olur. O bakımdan şüphelerimi söyledim.

Yani bak şimdi, dinsiz olup teist olunabilir şeklinde bir yanılgın varsa söyle ki bunu giderelim. Kavramları yerli yerine koymamız gerekir. Teizm tanrısı, insanlarla iletişim kuran ve evreni her an kontrolü altında tuttuğuna inanılan bir tanrıdır. Bu tanımı değiştiremezsin kafana göre. Deizm zaten bunun için ortaya atılmıştır. Teizmdeki işlere karışan din peygamber filan gönderen tanrı fikrine alternatif olarak, hayır tanrının böyle olması diye bir koşul yok, tanrı işlere karışmaz denilmiştir deizmde.

Yani anlaşmazlık, tanımları farklı bilmenden kaynaklı da olabilir. Böyle ise boşuna didişmeyelim yok müslümsün yok değilim diye... Kimseye inancını açıklaması için ısrar edilemez. Tartışmak, din ile ilgili kavramları öğrenmek istiyorsan öyle... Yani burada inançlar tartışılır, o bakımdan. Forumun özelliği bu. Yoksa burada herkes inancını açıklamak zorundadır diye bir şey tabii ki olamaz ve yok.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devri daim hakkında da bir şeyler söylemek isterim. Adından da anlaşılacağı gibi, bu kavram eski ve Newton mekaniği kanıtlandıktan sonra çürütülmüş bir iddiadır. Ötesinde bir sahtekarlıktır.

Bunu Batılılar değil, Osmanlı bile biliyordu ki bu sahtekarlık ile dalga geçmek için buna Con Ahmet makinesi demişlerdir. Con Ahmet de buradan geliyor. Bu bir alay etme lakabıdır. 

Yani bilip bilmeden YouTube'da  gördüğünüz her kandırmaca ve safsataya kapılmayın. Neyi savunduğunuzu bilmeden bir şeyleri savunuyorsunuz. YouTube'a her önüne gelen salak bir şey koyuyor. Bunu bilmeniz lazım. Bilimsel videolar yok mu, elbette var. Olmaz olur mu. Bazen çok da güzel anlatmışlar dediğim videolar oluyor. Ama ıvır zıvır ve saçma sapan şeyler çoğunlukta.

Sitelerde Paylaş

Çok direttin. Ama göstergeler öyle demiyor. Ama madem bu kadar ısrarla reddediyorsun, daha fazla üstelemek yersiz olur. Tamam yani ne diyelim... Kişi aynı beyandır diye bir sözü var eskilerin. Ama yani şüphelenmekte haklıyım. Çok üsteliyorsun tanrı tanrı diye. Bu kadar tanrı diye direterek deist de olamazsın sen. O zaman teist olman lazım. Teist olunca da bir dine inanıyor olman lazım.

bir kisinin   inancini sormak bizde en buyuk terbiyesizliktir. cunku bunu sorarken "dinini bileyim de oyle davranayim" sonucu cikiyor. ama Turkiyede nufuz cuzdaninda bile inancinizi  belirtiyorsunuz.bu yuzden anliyorum bu kadar sakat dusuncenizin neden kaynaklandigini....

ayrica turkiyede bir cok ateistin nufuz cuzdaninda mahalle baskisi yuzunden inancini islam gosterdigi de gercektir. simdi kim sahtekardir? kim inancini gizliyordur? kim ikiyuzludur? ben musluman degilim.hele hele hristiyan hic degilimdir.bilmek istiyorsaniz ben teist de degilimdir.ama burada sahtekarlik yapsaydim en fazla 3 5 kisiyi kandirmis olurdum.ama siz kendi devletinize karsi bile durust olamiyorsunuz.bu yuzden din konusunda sizden 100 yil ileride olan Azerbaycanli birini elestirmeniz gercekten komik oluyor....

Sitelerde Paylaş

Başka açıklaması yok senin durumunun. Deistler tanrı konusunda bu kadar üstelemezler. Çünkü deistik tanrı bir şeye karışmadığına inanılan bir tanrıdır. Bir şeye karışmayan tanrı bu kadar ısrarla savunulmaz.

tanri vardir dedigim tek bir cumleyi goster.acikca nerede boyle bir sey beyan etmisim? goster bakalim.

Sitelerde Paylaş

Yani bak şimdi, dinsiz olup teist olunabilir şeklinde bir yanılgın varsa söyle ki bunu giderelim...

bana deizmi falan anlatmaya calisman komik olmus.profilime bakarsan 7 yildir forumun takipcisi oldugumu anlarsin. isin alfabesinden baslama ihtiyaci duyduguna gore yeni bir iftira atmaya hazirlaniyorsun.umarim yaniliyorumdur.. :)    

NOT:  ayrica bir daha hakaret icerikli cevap yazarsan kotu karsiligini alacaksin.ne kadar susmaya calissam da ne kadar insan gibi cevap yazmaya calissam da ille de tartismayi seviyesiz yere cekmeye calisiyorsun...

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...