Jump to content

Evrim nasıl başlamıştır ?

Recommended Posts

cevaplandırılması gereken bir soruda şu ( elimizdeki tezlerin yeterliliğiyle )

Evrim nasıl ve ne şekilde başladı ilk evrilen canlı ? veya ilk evrim gerçekleşmeden ortaya çıkan ilk canlının nasıl oluşması ?

ve bunla ilgili sorular çoğaltılabilir aklı başında cevapları almayı yeğlerim.

( defalarca başlık açıldığını biliyorum evrimle ilgili ama farklı bir bakış açısıyla bakmak istememdendir. )

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Hacı; hiçbir bilimsel kanıt yok demek yanlıştır.

Üstelik baştan savma cevap vermişsiniz.

Ne dememi bekliyordunuz John kardeşim?

Ben hiçbir bilimsel kanıt yoktur mu dedim?

Yoksa:

Dünyada ortaya çıkan ilk canlı hakkında bilinen hiç bir şey yoktur mu dedim?

Kanıt elbette var.. Tonla var hem de.

Ama o kanıtların ilk canlıya işaret ettiğinin delilleri yok..

O kanıtlar ilk canlıya da işaret ediyor olabilir.

Ama onun delilleri yok..

İlk canlı muhtemelen evrildi ve bu süreç içinde kendisinden çıkan canlılarla rekabet edemeyerek tükendi gitti.

Ruhu şad olsun..

HACI

Sitelerde Paylaş

Bu sualin yanıtını hep merak etmişimdir.mesela insanın evrimi;

göz,kalp,beyin başta olmak üzre vücudun bütün organları evrimin aşamalı olarak gerçekleşemeyeceği fikri şu açıdan düşümdüğümde bariz bir şekilde

(bana göre)ortaya çıkıyor.çünki,kompleks yapıları meydana getiren parçaların birinin varlığı ya da fonksiyonları yerine getirebilmesi diğer parçalarla

olan dayanışma ve uygun münasebete bağlı değil mi_?organizmanın tamamı bir bütünlük içinde olmak zorunda değil mi_?mesela, bir motorun en basit

parçası bile görevini yerine getirmese diyelim benzin deposuna bağlı hortum tıkanmış olsa bütün mekanizma hareketsizliğe mahkum olmaz mı_?

yine aynı şekilde nefes alabilmek için burun delikleri,nefes borusu,yiyeceklerin nefes borusuna kaçmaması için özle bir mekanizma,akciğerler,

kan,kanı pompalayacak bir kalp,oksijeni taşıyan hemoglobin vs.gibi bir çok parçanın aynı anda var olması gerekli değil mi_?

zira bunlardan birinin olmaması hemen ölüme sebebiyet vermez mi_?dolayısıyla,bu organların zaman içinde yavaş yavaş gelişmesini beklemek

imkansız değil mi_?ayrıca yavaş gelişim söz konusu olsa bile herhangi bir organ başlangıç aşamasında hiç bir fonksiyonunu yerine getiremeyeceğinden

evrimin kurallarından biri olduğu söylenen "kullanılmayan organ körelir"tezine mutabık olarakbu organında körelmesi gerekmez mi_?

bu açıdan baklıdğında evrim kuramının mantıki boyutlarını sorgulamak gerekmez mi_?fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim...

"selam"

Sitelerde Paylaş
uzaydan gelmiş olabilir büyük ihtimalle . Dünyada da başlamış olabilir . ama insan vücudu bir anda meydana gelmedi . günümüzde bile evrim devam ediyo . insan vücudu mükemmel değil .

evet yaşamın uzaydan geldiğine ait bir makale okumuştum hatırladığım kadarıyla hatta marsta bulunduğu iddia edilen mikroorganizmaların fotoğrafıda vardı.

gerçekten evrim insanın gözü önünde süregelmiş birşey bebeklik fotoğraflarıyla şimdiki hallerini karşılaştırdıklarında ne olduğuunu anlıyabilirler ( basite indirgenen bir örnek :D )

Sitelerde Paylaş
Bu sorunun yanıtı bilinmiyor..

İlk canlının nasıl bir hücre olduğu hakkında en ufak bir bilgi bile yok.

işte evrimin tutarsızlığı burdan ortaya çıkıyor.oysa kuranda ilk insan adem diyor ve topraktan yaratıldığı yazıyor ayrıca sperm vs.

bu evrimi nasıl savunuyorlar insanlar ben şaşıyorum ya. :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
uzaydan gelmiş olabilir büyük ihtimalle . Dünyada da başlamış olabilir . ama insan vücudu bir anda meydana gelmedi . günümüzde bile evrim devam ediyo . insan vücudu mükemmel değil .

bu dediklerine sen inanıyormusun.olasılıklarla olabilirlerle cevap verilmez.net cevap isteniyor.şuan evrim devam ediyor demişsin bunu neye dayanarak söylüyorsun iki insan evleniyor çocukları oluyor bumu evrim yani.evrimi bilmesek bize yutturacaksın.

Sitelerde Paylaş
işte evrimin tutarsızlığı burdan ortaya çıkıyor.oysa kuranda ilk insan adem diyor ve topraktan yaratıldığı yazıyor ayrıca sperm vs.

bu evrimi nasıl savunuyorlar insanlar ben şaşıyorum ya. :lol::lol::lol:

sperm demiyor.

yumurta akışkanlığındaki sıvı diyor burada spermi kastettiği ne malum ?

ayrıca arap mitolojisinden birşeye değiniceim yazınla azda olsa alakalı bakın kuran herşeyi diyor gibi birşey ima etmişsin

İslam öncesi Arabistandaki ilahlara dair bilgi bulmak pek kolay olmadığı gibi bulunan bilgilerin güvenilirliği de tartışmalı olabilmektedir. İlahların kökenleri ihtiyatlı bir biçimde araştırılmakta ve bazı öneriler getirilmektedir. Nabatlıların, Petra'daki, Uzza'ya dair kitabelerinde Uzza'nın "VENÜS GEZEGENİYLE" ilişkilendirildiğine dair açıklamalar bulunmaktadır. Gördüğün gibi Kur'an inmedende araplar birşeyleri biliyorlarmış ?

Sitelerde Paylaş

ne yani evrim böyle mi gerçekleşti_?

Hiç insan ayağı basmadığını düşündüğümüz bir bölgede beyaz bir kağıda çizilmiş bir kedi resmi bulduk diyelim.

Aklı başında olan kişiler muhakkak resmin bir insan tarafından çizildiğini ve o bölgede insanların yaşadaığını anlayacaklardır.

çok sıkı bir evrim tarafgiri bile bu resmin tesadüfen ortaya çıktığını ileri sürmeyeceklerdir.bir kedi resminin bile kendiliğnden

varolamayacağını kabul eden bir insanın canlı bir kedinin tesadüfen neticeside ortaya çıktığını iddia etmesi ne kadar makuldür_?

videoyu izledim adem havva bunlar mı yoksa_?Redior

"selam"

tarihinde Firaki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende yazıcam da birşeyler.. Sonra devamını getirmek gerekecek.. Üstte dindar bir arkadaşımız sormuş; bedenin parçaları nasıl birisi olmadan çalışır gibilerinden.. Ona insanın bu evreye gelene kadar başka canlı türleri olduğunu; onlardan türediğini.. Zamanla değiştiğini anlatmak sayfalar dolusu yazı alır. Bende yoruldum. Örneklemeler, v.s.ler..

Gidin rahatlayın.

Sitelerde Paylaş

safsata çelişki ve palavralarla dolu olan evrim ilk canlıyı açıklayamıyor düşünün işte.kimi diyor maymun kimi diyor ortak ata<bu atanın adını bile bilmiyor> kimi diyor fare. :lol::D:lol:

sad

71. Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti.

72."Onu bir biçime sokup, ona Ruhum'dan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın."

Sitelerde Paylaş
safsata çelişki ve palavralarla dolu olan evrim ilk canlıyı açıklayamıyor düşünün işte.kimi diyor maymun kimi diyor ortak ata<bu atanın adını bile bilmiyor> kimi diyor fare. :lol::D:lol:

sad

71. Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti.

72."Onu bir biçime sokup, ona Ruhum'dan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın."

ee bu ayetlerin konuyla ne alakası var ?

hani topraktan yaratmıştı ?

çamurda bir topraktır elbette ama çamur daha yumuşak ve akımsı bir yapıdadır toprak iste sert ve kuru arasında fark var anlicağın haa birde yumurta sıvısından yarattığını söylemeden geçemicem ( ne çok yaratılma fonksiyonlarından geçmişiz :D )

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...