Jump to content

"Allah geleceği bilmez" diyen kafirler

Recommended Posts

• İleti 256
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam işte başlıktada dolaylı bu sorulmuş zaten.

Müslümanlarda Allah diyor.

Peki ya sen?

Ben dedim yine diyorum. Bilmediğim şey hakkında yorum yapmam. Siz yapıyorsunuz orasını başka tabii.

Öğrenmeye kavramaya çalışırım; fakat şu anda bilmiyorum o yüzden yorum yapamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben dedim yine diyorum. Bilmediğim şey hakkında yorum yapmam. Siz yapıyorsunuz orasını başka tabii.

Öğrenmeye kavramaya çalışırım; fakat şu anda bilmiyorum o yüzden yorum yapamıyorum.

Olmadı ama..

Hem kim meydana getirdi diye sorarlar diyorsun , yani soran sensin!

Hemde yorum yapmam diyorsun.

Aklı devre dışı atamazsın.!

Sitelerde Paylaş

Olmadı ama..

Hem kim meydana getirdi diye sorarlar diyorsun , yani soran sensin!

Hemde yorum yapmam diyorsun.

Aklı devre dışı atamazsın.!

Tamam işte, diyorum ki, eğer sen vardıysan aklınla Allah'ın yarattığına, sana Allah'ı kim yarattı diye sorarlar.

Ben sorgulamam, bilmem demiyorum. Şu anda bilmiyorum fakat sorgulamaya devam ediyorum. Bilmediğim için de şimdilik yorum yapmıyorum böyle meydana gelmiştir gibisinden.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte, diyorum ki, eğer sen vardıysan aklınla Allah'ın yarattığına, sana Allah'ı kim yarattı diye sorarlar.

Ben sorgulamam, bilmem demiyorum. Şu anda bilmiyorum fakat sorgulamaya devam ediyorum. Bilmediğim için de şimdilik yorum yapmıyorum böyle meydana gelmiştir gibisinden.

Aklı devre dışı atamazsın demek şu an bilimiyorum demekle aklı kurtaramazsın . yani aklı lakayd bırakamazsın.Bilmek başka şey.

Sitelerde Paylaş

Aklı devre dışı atamazsın demek şu an bilimiyorum demekle aklı kurtaramazsın . yani aklı lakayd bırakamazsın.Bilmek başka şey.

Sorgulamaya devam ediyorum ne demek?

Ben şu anda kuantum fiziğini bilmiyorumdur biri sorunca saçmalamam yorum yapmam. Bilmiyorum derim, öğrenirim, araştırırım. Bunun nesi aklı devre dışı bırakmak?

Sitelerde Paylaş

Sorgulamaya devam ediyorum ne demek?

Ben şu anda kuantum fiziğini bilmiyorumdur biri sorunca saçmalamam yorum yapmam. Bilmiyorum derim, öğrenirim, araştırırım. Bunun nesi aklı devre dışı bırakmak?

Son defa yazışalım...

Ben diyorum ki bilmekle inanmak aynı değil..Zaten bilinmeyene inanılır bilinene değil...Sana desem ki, önündeki ekranın varlığına inanıyormusun .beni delilikle suçlarsın.İnanmak insani bir meziyettir bunda korkulacak bir şey yok yani..

Aklı devre dışı hareketsiz bırakamzsın ..aklın ulaşamadığı çok yerlerde var malesef.bu yüzden aklımın ermediği şeye inanmam demek onun varlığını inkar ediyorum demek kadar cesaret ister.Oysa konu kainat nerden geldi yani kim yarattı sorusuna cevap arıyoruz..artık anlam lazım sende.

Sitelerde Paylaş

Aklı lakayd bırakmaya "bilmek" veya "bilmemek" değil "inanmak" denir arkadaşım... İnanan için iş, delilsiz bir biçimde bitmiş ve nihayete ermiş demektir... Akıl bu işin herhangi bir noktasında yer almaz... Herkesin dini boşuna ailesinin dini değildir... "Akıl" ve "muhakeme" söz konusu olsa herkes yaygın bir şekilde din değiştirirdi; oysa din değiştirme oranı %1 'dir dünyada...Demek ki hiç düşünmeden, ailesinin dinini kabul edip duruyor insanlar... Küçük yaşta beyin yıkanıyor...

Sitelerde Paylaş

Son defa yazışalım...

Ben diyorum ki bilmekle inanmak aynı değil..Zaten bilinmeyene inanılır bilinene değil...Sana desem ki, önündeki ekranın varlığına inanıyormusun .beni delilikle suçlarsın.İnanmak insani bir meziyettir bunda korkulacak bir şey yok yani..

Aklı devre dışı hareketsiz bırakamzsın ..aklın ulaşamadığı çok yerlerde var malesef.bu yüzden aklımın ermediği şeye inanmam demek onun varlığını inkar ediyorum demek kadar cesaret ister.Oysa konu kainat nerden geldi yani kim yarattı sorusuna cevap arıyoruz..artık anlam lazım sende.

Yine aynı örneği veriyorum, eskiden insanlar yıldırımların tanrının gazabı olduğunu sanarlardı çünkü bunu açıklayacak bilim daha gelişmemişti.

Şimdi yıldırımlar hakkında "Ben bilmiyorum. Belki ileride açıklanır veya anlarım, şimdilik niye olduğu belli değil." diyen mi daha mantıklı bir şey yapmış olur yoksa "Bunları tanrı gönderiyor, buna inanıyorum çünkü aklım almıyor" diyen mi?

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine aynı örneği veriyorum, eskiden insanlar yıldırımların tanrının gazabı olduğunu sanarlardı çünkü bunu açıklayacak bilim daha gelişmemişti.

Şimdi yıldırımlar hakkında "Ben bilmiyorum. Belki ileride açıklanır veya anlarım, şimdilik niye olduğu belli değil." diyen mi daha mantıklı bir şey yapmış olur yoksa "Bunları tanrı gönderiyor, buna inanıyorum çünkü aklım almıyor" diyen mi?

...

Yahu eskiden bilinmeyen şimdi biliniyor bak sende itiraf edip duruyorsun...Şimdiki bilinene inanılmıyor tıpkı eskiden bilinene inanılmadığı gibi.

Bu kadar zormu bunu anlamak..Mantıklısı şu; bilinmeyen şeylere inanılır..Hayır ben aklımı devre dışı bırakıyorum denilmez..

Sitelerde Paylaş

...

Yahu eskiden bilinmeyen şimdi biliniyor bak sende itiraf edip duruyorsun...Şimdiki bilinene inanılmıyor tıpkı eskiden bilinene inanılmadığı gibi.

Bu kadar zormu bunu anlamak..Mantıklısı şu; bilinmeyen şeylere inanılır..Hayır ben aklımı devre dışı bırakıyorum denilmez..

İnanmanın neresi aklı çalıştırmak?

Sitelerde Paylaş

forumun en güzide adminlerinden hacıda bunu çok ilginç buluyor.

ona göre evren çok düzensiz.ama ilginç yanı evrende ki düzensizlikler bir düzen oluşturmuş..

Burada anlatılmak istenen,mevcut dinler ile tanrı inanışının ne kadar birbirine yakın gözükse de aslında çok farklı olduğudur.O nedendir ki,bu forumdaki bir çok ateist arkadaşım,mevcut dinlerin,aslında göz boyama,uydurma ve çıkar amaçlı oluşturulmuş sahtekarlık olguları olduğunu öğrendikten sonra birden tanrı inancınıda kaybettiğini ve kendini dini ve tanrısal konularda inanmayan biri olarak görmeye başlamıştır.Yani burdaki yanlış,bize öğretilen dini öğretilerdir.Tanrı inancının temelide dini inançlara dayandırıldığından,burdaki müslüman arkadaşlar,dini yanlışlarına rağmen korumaya kalkmaktadırlar.Tanrı inancı, evrenin varoluşu yada varlığın sorgulanması ise ulaşılan bir sonuç ise buna saygım sonsuzdur.Ama dini kökenli tanrı inancı ile karşıma çıktıklarında,dinlerin ne kadar uydurma olduklarını yüzlerine defalarca haykırırım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...