Jump to content

Kuyruklu İnsan Var mıdır?

Recommended Posts

Bir iletimde bir dizisine cevap vermiştim diye hatırlıyorum, aklında varsa tartışalım benim açımdan sorun değil.

Ben doğanın egemen olduğuna ve belirli bir yol izlediğine inanırım. Bu yol bu şekilde evrimleşmemize de yol açmıştır. Dünya homojen bir ortam olmadığı için de evrim ilk olarak her canlıda aynı şekilde gerçekleşmemiştir.

Peki aynı ortamda yaşayıpda farklı şekilde evrimleşen canlılar neden farklı şekilde değişime uğradı?

İki üç önceki iletimi okusaydın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Harbiden eskiden kuyruklu insan olduğunuza mı inanıyorsunuz?

Siz harbiden kafayı yemişsiniz

Neyse ateistlere bir sorum olacak

İnsan neden hayvandan gelmek zorunda?

Bu şekilde yaratılmış olamaz mı?

Evet kuyruklu insanlar çok azda olsa var.Ama öyle uzun uzadıya değil.pantolonun içerisinde gizlenecek kadar ufak.Sonra ameliyatla aldırıyorlar.Biz hayvandan gelmiyoruz,hala hayvanız.Türümüz farklı.

Sitelerde Paylaş

Basligi acmama vesile olan AEROSOL asagidaki sorusuna cevap aldi.

"...kuyruğumuz vardi bir zamanlar bir kişide bile kuyruk yok..."

cevabi tekrar yapistiriyorum ;

post-9-126175355365_thumb.jpg

AEROSOL bu resimdeki cocuk sana ne anlatiyor? Diger katilimcilar daha ciddi hatta hakemli bilgileri paylasmislar. Sen simdi soruna cevabi aldin. Ben senin bu resimdeki cocuk icin ne düsündügünü bilmek istiyorum.

Yada sana sunu öneriyorum:

Cevabi ile ilgilenmedigin sorulari sorma.

Bu sorulari nerden aldiysan oraya git ve cevabimizi bildir. Ne derlerse geri gel bu basliga aktar. Haydi bekliyorum. Neden böyle yaziyorum cünkü; soru sana ait degil sen sorunun nereye gittigini bile merak etmemissin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

:-)))))))).Arkadas soruyor.

Kuyruklu insan varmi diye?

Bizde 15 milyon guyruhlu var deyiyler.

Emmeeee bunlarin bazilarin guyrigi düsmüs bu nedenle guyruhlilarin sayisinda düsüs olmustur.

Gittikcede azalmaktadirlar.

Yani guyruhlari düsmektedir.

Ama kimler oldugunu dimem:-))))).

Onlarda kendilerini biliyor zatan.

Bir guyrihli benim deye cihsin sülesin.

Bizim Türkmenler guyrihli olsalar,cihar bagirarah acihlarim.

Ellahin verdigi cihinti inkaritmek coh böyyük gunahtir:-)))))).

Hadi cihsin biri acihlasinda,arhadasda marahdan gurtulsun:-)))))).

Benim coh sevdigim bir arhadasim vardir guyruhlilerden:-))))).

Ama coh oluyor guyrugu düseli.

Aslinda milyonlarca yil önce hepimiz guyruhluyduhda,bizim guyruhlarimiz coh cabih düstü.

Tolonbeg

tolonbeg

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım güzelce tartışalım şunu diyorum tezin varsa çürütmelisin. Yıkılan hayellerin için üzgünüm hepiniz gerçeğe ulaşabilecek kadar zeki insanlarsınız. ''türleşme için kaç jenerasyon gerek?'' bulmak hiçte zor olmasa gerek çoğunuzun yaptığnı google c/p yapmayacağım. Yine söylüyorum süslü püslü nutuklar atarak zekamı ispatlamaya çalışmam daha çok konunun özü ile ilgilenirim..

Kafamdan atılan tür kombinasyonlrı değil derdim bir jenerasyon dan diğerine geçiliyorsa bu geçişi gözlemlemeliyiz milyarlarca canlı aynı anda mı geçiyor yeni jenerasyona. 1 hücreden geliyorsun iyi düşün.

Bence siz size anlatılan adem masallarına inanmışsınız ben değil :) Çünkü Çoğu masal.

İnsan çeşitli 6 milyar insanın birinin genleri diğerini tutmuyor. Bu benim bahsettiğim çeşitlilik değil. (insanların birbirinin kopyası olmaması da sizce ilginç değilmi) Bahsettiğim çeşitlilik az evrilmiş iyi evrilmiş yarı evrilmiş gibi çeşitler

Aerosol

Kafadan atıyorsun dememin sebebi şu:

Bir cümlede beş tahmini bir arada yapıyorsun, sonra da bunu meşru bir kafa karışıklığı olarak göstermeye çalışıyorsun. Benim dediğim, bu kadar tahmini bir arada yapıp da bunları sanki evrimin sorunlarıymış gibi göstermek senin art niyetindir.

Bak bir örnek sana: (Bunu yazan sensin unuttuysan)

30 yil değil milyonlarca yildir dünyadaysak neden 9 farkli tip bile oluşturamadik.

suyun içinden çiktiysak neden bir insanda bile yüzgeç yok. neden gözler yanda değil. kuyruğumuz vardi bir zamanlar bir kişide bile kuyruk yok mağara duvarlarinda bile kuyruklu insan resimleri yok. organlar ayni farkli görev yapan bir organ varmi. bir değişim varsa geçişlerin hala devam etmesi gerekiyor halen değişiyor olmamiz lazim çeşitlilik lazim ama nerde ???

Varsayımların:

1) O kuyruklu canlılar her neyse mağara resmi çizebiliyordu.

2) İnsanlar arasında çeşitlilik yok

3) Körelmiş organlar yok

4) Değişik yerlerdeki insanların vitamin sentezlemesi farklı değil

5) İnsanda atası olan deniz canlılarının kalıtımı yok

6) İnsanlar yüzmilyonlarca yıldır hep dünyanın her tarafına dağılmış durumdaydı da her yere farklı adapte olmaya vakitleri oldu.

Bunların hepsini kendin belirlemişsin, şöyle olmalıydı böyle olmalıydı diye kafadan sallıyorsun. Belli ki dinci ve art niyetlisin. Başka açıklaması yok bunun.

Ama yine de merak ediyorsan o aşağıladığın google'a gir, içinde "harun yahya" ya da "discovery institute" yazmayan herhangi bir sayfaya gir okumaya başla. Ha yok ben bilimadamlarından daha iyi genetik ve biyokimya bilirim dersen yapılacak birşey yok. Adem'e kadar yolun var.

Sitelerde Paylaş

Bugun tüm ateistlerin sorularını cevaplayacağım oldukça kabarmış. Sorularınızı şimdi faketttim bu güne kadar sorularınıza çok hızlı cevaplar verdim şimdi veremeyeceğim. Bunu düşüneceğime yormayın inanın sorularınızın cevapları eskilerinden daha kısa bugün yeterli vaktim olmadı ama gece tümüne bakacağım.. Ayrıca özgün dür! sorularım.. aratın binbir türlü ve çalışın ben gelene kadar :)

Varsayımlar kiminmiş bir bakalım :)

tarihinde AEROSOL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlar hangi akla mantığa yatar diye düşünüyordum ki aradığımı buldum işte. Onlarca mantıksız nokta varken neden böyle şeylere inanırsınız siz yaratıcıyı görseniz bile inanacak türden değilsiniz. Evrim varsa keyfi hareket etmez edemez bu doğanın kanununa aykırıdır.

Ben sorularımı sıraladığımda hiç cevap veremediğin maddeler de vardı. Şu konuşuldu bu konuşuldu diye geçiştirdin bence o konuları da konuşalım kuyruklu insanla kalmasın

İşte aranızdaki bariz fark bu. Kendi yazdıklarını bile anlayamıyacak kadar zekan var. Görmediğine inanan sensin. Tartıştığın insan yaratıcıyı görse hemen inanır. Ama o zamanda sen inanmazsın. Sen masala inanmaya proğramlanmışsın. En iyisi sen dinini yaşa. Bilim işine elini sürme. Harun kahya gibilerin kirlettiği yetiyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

:-)))))))).Arkadas soruyor.

Kuyruklu insan varmi diye?

Bizde 15 milyon guyruhlu var deyiyler.

Emmeeee bunlarin bazilarin guyrigi düsmüs bu nedenle guyruhlilarin sayisinda düsüs olmustur.

Gittikcede azalmaktadirlar.

Yani guyruhlari düsmektedir.

Ama kimler oldugunu dimem:-))))).

Onlarda kendilerini biliyor zatan.

Bir guyrihli benim deye cihsin sülesin.

Bizim Türkmenler guyrihli olsalar,cihar bagirarah acihlarim.

Ellahin verdigi cihinti inkaritmek coh böyyük gunahtir:-)))))).

Hadi cihsin biri acihlasinda,arhadasda marahdan gurtulsun:-)))))).

Benim coh sevdigim bir arhadasim vardir guyruhlilerden:-))))).

Ama coh oluyor guyrugu düseli.

Aslinda milyonlarca yil önce hepimiz guyruhluyduhda,bizim guyruhlarimiz coh cabih düstü.

Tolonbeg

tolonbeg

Tolonbeg

çok seneler önce benim halam bursada bir hamamda iki tane kuyruklu kadın görmüş.biri büyük biri de küçükmüş bu kadınların.Halam bu kadınların cin olduğunu düşünmüş..bende öyle sanıp çok korkmuştum.

tolonbey kültürel olarak müslümansın sende..gelenek dininde özellikle böyle sulak yerler pek tekin değildir derler..destur demeden sulak bir yere ya da çöplüklere yaklaşmayın diye tembih de ederler..

genetik olarak kuyruklu doğmak bir anomali midir,bilmiyorum.Ama belkide bu şekilde doğan ve hayatları boyunca bu durumu gizlemek zorunda kalmış insanlarda vardır.

Sitelerde Paylaş

Kuyruk gitmiş ama sokumu kalmış harun

Kuyruk sokumu kemiği dedikleri kemik gerçekten bizde varolan kuyruğun körelmiş halimidir.

Yoksa evrime inandığınız için o şekilde bir yorum getirmemidir

Hayır bizi yaratan o kadar mükemmel yaratmıştır ki, kuyruk sokumu verip de kuyruk vermemiştir.

Evrime inanılmaz, evrimin doğruluğu kabul edilir. Evrimi yanlış bilen o kadar çok insan varmış ki.

"Humans have a tail bone (the coccyx) attached to the pelvis, in the same place which other mammals have tails. The tail bone is formed of fused vertebrae, usually four, at the bottom of the vertebral column. It doesn't protrude externally, but retains an anatomical purpose: providing an attachment for muscles like the gluteus maximus."

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Körelmiş halidir.

Sizce nedir peki?

Bana göre değil. Bende şöyle bir yorum getirsem yanlış olur mu?

Körelmiş organ olarak nitelenen kuyruk sokumu kemiği insanın rahat oturması için Allah(c.c) tarafından oluşturulmuş bir yapıdır.

Senin yaptığın bu kuyruk sokumu kemiği eskiden yaşamış atamızdan bize kalan körelmiş birer organdır demekten farklı mıdır?

Sitelerde Paylaş

Diyebilirsin pekala. Hatta çok daha farklı açıklamalarda yapabilirsin ama bilimsel açıdan kuyruk sokumunun ne faydası var açıklaman gerekir.

Kuyruk sokumu olmadan rahat oturulmuyormuymuş?

Hem Allah insanı oturtmak için neden illa kuyruk sokumu yaratsın ki.

Başka türlüde çare bulabilirdi. Hatta çare bulmak diye bir durum bile söz konusu değildir Allah için. O istedikten sonra insan kuyruk sokumu olmadanda oturur (eğer kuyruk sokumu oturmaya yarar diyorsan tabi)

Sitelerde Paylaş

Diyebilirsin pekala. Hatta çok daha farklı açıklamalarda yapabilirsin ama bilimsel açıdan kuyruk sokumunun ne faydası var açıklaman gerekir.

Kuyruk sokumu olmadan rahat oturulmuyormuymuş?

Hem Allah insanı oturtmak için neden illa kuyruk sokumu yaratsın ki.

Başka türlüde çare bulabilirdi. Hatta çare bulmak diye bir durum bile söz konusu değildir Allah için. O istedikten sonra insan kuyruk sokumu olmadanda oturur (eğer kuyruk sokumu oturmaya yarar diyorsan tabi)

O zaman Allah'ın yaptığı herşeyi sorgulayabilirsin

Bu nedenler bitmez sonsuza kadar devam eder

Her nedenden sonra bir neden gelir

Yani bu iş uzar gider

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...