Jump to content

Kuyruklu İnsan Var mıdır?

Recommended Posts

Bu söylediğini kendinde anladın mı nitro ne hayaller kurmuşun böyle.. Neyse burdaki kritik nokta şuydu konu dağılmasın jenerasyonların evrimi de bir teori sonuçta tek hücrelilerin oluşturduğu jenerasyondan çoklu hücre yapısına geçilirken bazı hücreler populasyonun yaşam dögüsüne aykırı hareket etmeliler bunu bir iki bireyle değil milyonlarcası deneyerek yapmalılar çünkü bir çoğu başarısız olacak ortak bir genetik meteryal belirlemek, hücre bölünmelerinin kontrolünün sağlanması için epeyce bir denemeye ihtiyaçları olacak o halde jenerasyonların evrimi teorisinde de tutarsızlık var demekki kimi hücreler bireysel evrilmiş kimileri de tek hücre yapısını koruyarak yaşamına devam etmiştir.

Güzel bir noktaya değindin, demek ki arada bir canlı türü hem bireysel hem de çok hücreli topluluklar halinde yaşamayı ilke edinmiş olmalı geçişi sağlamak için

Bunların örneklerini günümüzde ilkel olarak koloni halinde yaşayan tek hücreli canlılara bakarak görebilirsin.

Evrimde geçiş olan her aşama için çıkıp da bunu kullanıyorsunuz ama farkında olmadığınız şey HER ZAMAN arada bir geçiş canlısı olabileceği - ve biz buna göre araştırdığımız zaman bunun kanıtlarını bulabiliyoruz

Ken Miller'ın flagellum'un evrimi hakkında söylediği bir şeyi aktarayım size aklımda kaldığı kadarıyla

Şimdi flagellum/kamçı bakterilerde olan ve hareketi sağlayan çok parçalı bir organ ve yaratılışçılar çok parçalı bir organın bir anda evrimleşmesinin mümkün olmadığını her parçanın ayrı oluştuğu zaman ise fonksiyonel olmadığını söylüyorlardı - tamamen mantıklı geliyor insana

Bu durumda evrimciler ne dedi: "Demek ki o parçalar parça parça oldukları zaman da bir fonksiyon sahibi imişler"

Flagellum'un yapısındaki proteinleri parçalara ayırınca hepsinin farklı fonksiyonları olan başka bakteri proteinlerine benzediği ortaya çıktı

Siz evrimi eleştirerek bize soru soruyorsunuz ve biz araştırıp evrim ile yeni kanıtlar buluyoruz :)

Sana gelip arada mutlaka bir geçiş formu olduğunu söyleyenler olduğunda ise burada ancak "Pfff, uyduruyorsunuz" deyip geçiyorsun belki sen de içinden biliyorsun gerçekten araştırsan bunların hepsinin çoktan konuşulmuş ve açıklamalarının bulunmuş yolda evrim için yeni 200 tane kanıt bulunmuş olacağını :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki aynı ortamda yaşayıpda farklı şekilde evrimleşen canlılar neden farklı şekilde değişime uğradı?

Toplumda gen alışverişi ile ilgili

Aynı ortamda yaşayan ve aynı tür olan canlılar farklı türlere ayrılmazlar çünkü avantajlı genleri birbirlerine aktarıp en avantajlı olanları seçerler, tür halinde evrimleşmek budur

Bir ortamda 100 tane geyik var- daha fazlası için yiyecek yok, bu geyiklerden biri daha iri boynuzlu ve bu yüzden iyi kavga ediyor çok dişi kapıyor 10 tane çocuk yapıyor. Bazıları ise hiç yapamıyor

10 yavrusundan 5 tane erkek var ve 3 tanesi onun gibi boynuzlu, bu sefer bu 3 canlı çok çiftleşiyor ve diyelim ki toplamda 23 torun veriyor bu adama, bu 23 torundan 7 tanesi erkek ve iri boynuzlu bu sefer onlar toplam 40 tane yavru yapıyorlar vs. vs. vs. vs. vs. sonunda bütün türün erkekleri iri boynuzlu oluyor

Toplumsal türleşme böyle olur, aynı ortamda yaşayıp da farklı şekillerde evrimleşen canlı eşeyli üreyen canlılar arasında ben hiç duymadım :) Mutlaka bir coğrafi izolasyon ve/veya ortam değişikliği olmalıdır - daha sonra değişen canlılar tekrar aynı ortamda buluştuklarında farklı canlılar olmuş olurlar ve rekabete girerler.

tarihinde Yakılan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Biz türler halinde evrimleşince evrildiğimizin farkına varmıyoruz demek. Bireysel evrilme yok topluca yapacağız. Peki birde topluca evrilmenin önündeki büyük engellere bakalım ilk hücreden çoklu hücre yapısına geçiyoruz milyonlarca canlı oluşuyor bunların günümüzde de oluşuyor hala bir hücreli jenerasyonu oluştu. Biri evrilmeden yeni bir jenerasyon oluşması söz konusu olamaz değilmi o halde topluca evrilme hikayesi biter

Şu yorumunu değişik bir karşılaştırmaya sunmak istiyorum

Bu Kuran var ya öyle bir kitap ki Müslümanlar kendi çocuklarını pişirip yiyyorlarmış, ben Naruh Ayhay'ın sitesinde okudum

Arada çok bir fark yok çünkü iki argüman da konu hakkında hiçbir fikri olmayan kişinin yanlış bilgileri üzerinden gitmesi ile kurulmuş

Canlılar alemi önce üçe ayrılır, sonra bir daha üçe ayrılır :)Ben oradan gireceğim

Bakteriler, Arkebakteriler, Ökaryotlar

Topluca evrilme eşeyli üreme ile beraber söz konusudur ve eşeyli üreme sadece ökaryotlarda vardır, ondan önce ağırlıklı olarak bireysel evrim olur ama bu bir sorun değildir zira bir bakteri zırt pırt kendini bölerek çabucak koca bir koloni oluşturabilir.

Ökaryotların bir kısmında eşeyli üreme mekanizmaları olsa da hepsinde yoktur.

Çok hücreliliğe geçen canlılar ilk aşamada hem koloni olarak hem de tek hücreli olarak yaşamayı sürdürmüşlerdir ve bu aşamada dünyanın muhtemelen sadece bir yerinde gerçekleşen bu değişimin neden KOSKOCA DÜNYANIN HER YERİNDE BÜTÜN TÜRLERİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUN BRE CAHİL?

Aynı ortamda bulunan canlılarla gen alışverişi yaptıklarını düşünmek için bile bir sebep yok çünkü ilkel canlılar için eşeyli üreme/kendi türünden diğer canlılar ile etkileşme sadece bir opsiyondur bir zorunluluk değil!

Sitelerde Paylaş

AEROSOL adli katilimcimiz bir soru listesi hazirlamis. Bu soru listesinden ilkini ben aciklama geregi hissettim. Kendisi burda birinci soru icin tartisabilir. 1. Soru ve benim ona simdilik cevabim asagida;

Kirmizi yaptigim bölümde sordugunuz sorunun cevaplarinin olup olmadigini iyice arastirdinizmi? Insan olarak yada modern insan olarak kim size milyonlarca senedir burdayiz dedi? Bugünkü modern insanin bir cok atasi oldugunu okumus olmalisiniz. Yoksa onlarida "bunlar maymun" diye görmezdenmi geldiniz? Ben bir cok kere kuyruklu insan haberi okudum ve yalan haber degillerdi. Kuyruklu insanlar tarihin her diliminde dogmustur ve hala yüzdesi cok düsmekle beraber halada dogmaktadir. Bunlarin eski zamanlarda dogar dogmaz öldürüldüklerinin cünkü seytan ile eslestirildiklerinin bir cok anlatimi var. Bugünkü modern insanda hala kuyruk izi var. Bu kuyruk izi insanin derisinin hemen üzerinde gözükmeyebilir ama cok ayrintili incelemelerde bu izler bilim adamlari tarafindan görülmüs ve kayda gecmistir.

Asagidaki linki iyice incele aralarinda asparagas haberlerde var ama bunlari ayird edebilecek kadar bilgili oldugunu görüyorum. Haberlerin cogu ciddi ve kayda gecmis haberlerdir.

http://www.google.de/#hl=de&source=hp&q=kuyruklu+insan&btnG=Google-Suche&meta=&aq=f&oq=kuyruklu+insan&fp=6e1a413bb204dd20

Bir örnegi buraya yapistiriyorum resimi büyütmek icin üzerine tikle ;

post-9-126165406703_thumb.jpg

SAYGILAR

Buna kim inanır ancak "Kadir İnanır" :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

diğer maddeleri de tartışmak isteyenler olursa memnun olurum. http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=18421&st=200

Burada yukarıda bahsettiğiniz 4 nolu soruya mükemmel bir cevap verilmiş. Sonlara doğru ise 1 nolu sorunuzun gayet güzel bir örneklemeyle cevaplandığını görebilirsiniz.

Ben de yıllar boyu yaradılışçı/dini zihniyete kandım ve son birkaç aydır tamamen evrim üzerine kitaplar okuyarak, belgeseller izleyerek anlamaya çalışıyorum. İnanın anlamaya çalıştıkça gerçekten de öyle olduğunu görüyorsunuz. Evrimi anladıkça yıllarca din saçmalığı tarafından nasıl kandırıldığınızı ve sömürüldüğünüzü anlayacaksınız(anladım)...

tarihinde Falconer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...