Jump to content

Kur'an'daki Çelişkiler Doğru mu? -1

Recommended Posts

Peki senin dediğin gibi olsun bakalım bu sonuç nereye varacak

120 lirası var adamın miras olarak. Vefat etti ve anası,babası,eşi ve üç kızı kaldı

Şimdi önce anası ve babasına verelim hadi (gerçi anası mı önce babası mı önce bunuda bilmiyoruz)

ana-baba toplam 40 lira aldı mı.

Kaldı 80 lira

Kız çocuklar bunun 2/3'ünü alsın 53.333333333.. aldılar mı

Geriye ne kaldı? 26.66666666...

Bu da eşe kaldı. Eş kalanın %100'ünü aldı

Ama eş için verilen bir oran vardı. Neydi? 1/8

Şimdi soruyorum bu 26.6666..... neyin 1/8'i?

Hemen bakıyoruz 213.333333333 çıkıyor

Haydaaa!! Bu sayıda neyin nesi?

:lol: Dehri bari sen yapma ya..

Bak abi çok basit bir şey soracağım:

Oran nedir? Ne zaman kullanılır? Oranlamaya giren faktörler eğer yok veya kalmamış ise oranlama kullanılır mı?

Örneğin

Bir adam ölüyor. Geriye bir tek kızı kalıyor. Bu durumda senin maalesef henüz anlayamadığın bir mantık kuralını dışlamamız gerekiyor

ve kıza sadece kural 3'te belirtilen mirasın ''Kız çocuk tek ise terekenin yarısı onundur.'' ifadesine binaen sadece kızcağıza mirasın yarısını

vermemiz gerektir ki bu tamamen saçmalıktır. Çünkü o zaman çıkıp '' Haydaaaa mirasın diğer yarısı ne olacak?'' diye sormamız gerekecek. Adam ölmüş kız tek başına geride kalmış ise ve başka hak sahibi bulunmuyor ise mirasın tamamı kızındır.

Bu düşülen hata basit bir mantık çıkarımının görülememesinden kaynaklanıyor. Kesirli Oranlar sadece oranlamaya katılan faktörler mevcut ise kullanılır.

Zamanım olunca detaylı anlatacağım tüm modeli. Şimdilik çıkıyorum. Önceki iletilerde verdiğim modeli iyice incele ve biraz kafanı yor lütfen.

Selamlar...

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 664
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anne: 120x4/27=17.78 milyon alır.

Baba: 120x4/27=17.78 milyon alır.

Kız çocuklar toplamda: 120X16/27=71.11 milyon alır

Eşi: 120X3/27=13.33 milyon alır.

Seninkisi kulağı ters taraftan tutmak olmuş.

17,78 /120 = 0,148 ama ayete göre 0,166 olmalıydı.

71,11 / 120 = 0,592 ama ayete göre 0,666 olmalıydı.

13,33 /120 = 0,111 ama ayete göre 0,125 olmalıydı.

Ben bir sorun görebiliyorum. :D

Bu arada Nisa-12'de bir noktaya dikkat çekmek istiyorum:

Çocukları yoksa, hanımlarınızın bıraktığı mirasın yarısı sizindir. Çocukları var ise, bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Bu pay, borçlarının ödenmesinden ve yaptıkları vasiyetteki payların dağıtılmasından sonradır. Çocuklarınız yoksa bıraktığınızın dörtte biri onlarındır. Çocuklarınız varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. Bu pay, borçlarınızın ödenmesinden ve yaptığınız vasiyetteki payların dağıtılmasından sonradır. Miras bırakan erkeğin veya kadının, çocuğu ve eşi olmayıp bir erkek veya bir kız kardeşi var ise bu durumda herbirine altıda bir düşer. Bundan fazla iseler, üçte biri paylaşırlar. Bu paylaşım vasiyetteki payların dağıtılmasından ve borçların ödenmesinden sonra uygulanmalıdır ki kimseye zarar verilmesin. Bu, ALLAH'tan bir vasiyettir. ALLAH Bilir, Şefkatlidir.

Aynı ayette aynı cümlenin iki kez kullanılmasının nedeni nedir dersiniz?

3 kez tekrarlasaydı, insanlar daha da dikkatli mi olurdu acaba?

Yoksa bu tekrarın 19'la bir ilgisi mi var? :D

Sitelerde Paylaş
Zamanım olunca detaylı anlatacağım tüm modeli. Şimdilik çıkıyorum. Önceki iletilerde verdiğim modeli iyice incele ve biraz kafanı yor lütfen.
Her konuya cevap bulmak zorunda bırakacaksın beni bu gidişle Pantecim. laugh.gif

Sen DreiMalAli geldiğinde görürsün modeli falan.

Seni onun şefkatli ellerine havale edeceğim. :lol:

Sitelerde Paylaş

Ciddi misin? Harika :)

Arada Muhammed yaşadı mı yaşamadı mı diye de konuyu saptırmama izin verecektir herhalde. :)

Sitelerde Paylaş

Bir adam ölüyor. Geriye bir tek kızı kalıyor. Bu durumda senin maalesef henüz anlayamadığın bir mantık kuralını dışlamamız gerekiyor

ve kıza sadece kural 3'te belirtilen mirasın ''Kız çocuk tek ise terekenin yarısı onundur.'' ifadesine binaen sadece kızcağıza mirasın yarısını

vermemiz gerektir ki bu tamamen saçmalıktır. Çünkü o zaman çıkıp '' Haydaaaa mirasın diğer yarısı ne olacak?'' diye sormamız gerekecek. Adam ölmüş kız tek başına geride kalmış ise ve başka hak sahibi bulunmuyor ise mirasın tamamı kızındır.

Bu düşülen hata basit bir mantık çıkarımının görülememesinden kaynaklanıyor. Kesirli Oranlar sadece oranlamaya katılan faktörler mevcut ise kullanılır.

Selamlar...

Bak şimdi dragon ben Allah olsam nasıl dağıtırdım

Önce mirasçıları sıralardım bunlara A,B,C,D... diyelim

A = x birim

B = y birim

C = z birim

D = t birim

sonra mirası (x+y+z+t)'ye bölerek A'ya x, B'ye y... şeklinde dağıtırdım

Mirasçılardan bazıları yoksa yada öldüyse O zaman onun payını silinir derdim. Mesela A mirasçısı yok, toplam mirası (y+z+t)'ye bölerek dağıtırdık. Tek bir satır ile bu iş çözülürdü - "olmayan mirasçının payı silinir"

Allah benim kadar düşünememiş mi işi arapsaçına çevirmiş?

tarihinde Dehri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak şimdi dragon ben Allah olsam nasıl dağıtırdım

Önce mirasçıları sıralardım bunlara A,B,C,D... diyelim

A = x birim

B = y birim

C = z birim

D = t birim

sonra mirası (x+y+z+t)'ye bölerek A'ya x, B'ye y... şeklinde dağıtırdım

Mirasçılardan bazıları yoksa yada öldüyse O zaman onun payını silinir derdim. Mesela A mirasçısı yok, toplam mirası (y+z+t)'ye bölerek dağıtırdık. Tek bir satır ile bu iş çözülürdü - "olmayan mirasçının payı silinir"

Allah benim kadar düşünememiş mi işi arapsaçına çevirmiş?

Kaç ayet indireceksin bakalım Sevgili Hz. Dehri bunun için. :D Yap bakalım bütün kombinasyonlar için kaç ayet indirmen gerektiğini de hep beraber görelim.

Ya bu arada yukarıda ana baba, eş, üç çocuk sorusunu benim söylediğim şekilde çözmediğini farkettim ve geri döndüm.

Bak onun cevabını da daha önce söylediğim gibi konu ile ilgili sanırım 66. iletide vermiştim. Ona bakmamışsın. Asıl ileti orada. Diğerleri sorulara verilen kısa cevaplar.

Aşağıda o iletide gösterdiğim sıralama ve sonuç resmi aşağıda.

post-2756-126211844405_thumb.jpg

Selamlar

Sitelerde Paylaş

Seninkisi kulağı ters taraftan tutmak olmuş.

17,78 /120 = 0,148 ama ayete göre 0,166 olmalıydı.

71,11 / 120 = 0,592 ama ayete göre 0,666 olmalıydı.

13,33 /120 = 0,111 ama ayete göre 0,125 olmalıydı.

Ben bir sorun görebiliyorum. :D

Bu arada Nisa-12'de bir noktaya dikkat çekmek istiyorum:

Çocukları yoksa, hanımlarınızın bıraktığı mirasın yarısı sizindir. Çocukları var ise, bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Bu pay, borçlarının ödenmesinden ve yaptıkları vasiyetteki payların dağıtılmasından sonradır. Çocuklarınız yoksa bıraktığınızın dörtte biri onlarındır. Çocuklarınız varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. Bu pay, borçlarınızın ödenmesinden ve yaptığınız vasiyetteki payların dağıtılmasından sonradır. Miras bırakan erkeğin veya kadının, çocuğu ve eşi olmayıp bir erkek veya bir kız kardeşi var ise bu durumda herbirine altıda bir düşer. Bundan fazla iseler, üçte biri paylaşırlar. Bu paylaşım vasiyetteki payların dağıtılmasından ve borçların ödenmesinden sonra uygulanmalıdır ki kimseye zarar verilmesin. Bu, ALLAH'tan bir vasiyettir. ALLAH Bilir, Şefkatlidir.

Aynı ayette aynı cümlenin iki kez kullanılmasının nedeni nedir dersiniz?

3 kez tekrarlasaydı, insanlar daha da dikkatli mi olurdu acaba?

Yoksa bu tekrarın 19'la bir ilgisi mi var? :D

farkettiysen hala 1. derece denklem mantığını sürdürüyorsun. 1. dereceden bakarsan evet oran 1'den büyük çıkıyor. Sizde kalkıp oran birden büyük çıkıyor diye matematiksel bir hata var diyorsunuz. Asıl hata sizin matematiği ilkokulda gördüğümüz oran orantı mantığıyla sınırlandırmak. Bu paylaşım 1. derece denklem mantığıyla yapmaya çalışanlar 2. derece denklem kurmayı oturtamayanlardır. 2. derece denklem mantığını da bir önceki yorumumda durup durup sorduğunuz örnek üzerinde gösterdim. Matematikten gerçekten anlayan kişiler ayette hata değil matematiksel bir ifade göreceklerdir. Bu ifade geçmiş zamanlarda avliye olarak ifade edilmiş. Ancak günümüz matematiğinden bakarsan bu 2. dereceden denklem ile ifade edilir.

Sitelerde Paylaş

Kaç ayet indireceksin bakalım Sevgili Hz. Dehri bunun için. :D Yap bakalım bütün kombinasyonlar için kaç ayet indirmen gerektiğini de hep beraber görelim.

Ya bu arada yukarıda ana baba, eş, üç çocuk sorusunu benim söylediğim şekilde çözmediğini farkettim ve geri döndüm.

Bak onun cevabını da daha önce söylediğim gibi konu ile ilgili sanırım 66. iletide vermiştim. Ona bakmamışsın. Asıl ileti orada. Diğerleri sorulara verilen kısa cevaplar.

Aşağıda o iletide gösterdiğim sıralama ve sonuç resmi aşağıda.

post-2756-126211844405_thumb.jpg

Selamlar

2 ayetle işi veriririm varmısın iddiaya?

Yaparsam bana tapacak mısın? :)

66. iletiyi boşver lütfen rica ediyorum

bak şunu bana bir anlat

adamın 120 lirası var öldü mirasçıları ana, baba, eş ve kızlar olarak hepsi sağ

Bunlar paylaştırıver

Kaç lira alıyorlar

O kadar hatrım yok mu yahu ? :)

Bir yazıver şunu

Hangi sıra yapıyorsun, nasıl yapıyorsun kısaca görelim

Tablolara gerek yok. Ben tek bir olası durumu inceliyorum şu an.

Verdiğin tablodan bişi anlamadım ben, o oranlar nerden geldi?

Sitelerde Paylaş

2 ayetle işi veriririm varmısın iddiaya?

Yaparsam bana tapacak mısın? :)

66. iletiyi boşver lütfen rica ediyorum

bak şunu bana bir anlat

Abi sen Allah ile iddialaş bence :D Ayetleri indiren o.

Ama gerçekten tüm sıralı kombinasyonları söylediğin biçimde kurandaki kadar kısa tutman çok zor.

Çünkü her durumda değişen bir öncelik var ve bunu yansıtman gerekiyor.

Ya inan bilalce bir konuda link istedi diye girdim ve başlığa bakıp senin iletini görünce

hatırın olduğu için cevapladım. Şu an zamanım kısıtlı. Ama dediğin gibi inspeakte veya

academianet.ning.com (bedava reklamını da yaptım bu arada :D) adresinde elimden geldiğince

anlatırım. Metod çok basit. Elegant diyorlar ya, o türden. :D

Burada verdiğim bilgiyi es geçmeki orada anlatırken daha net anlaşılmış olsun.

Sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş

Yahu dragon 120 lirayı şöyle paylaştırmışsın.

önce 2/3'ünü yani 80 lirayı kızlara verdin yolladın.

kaldı 40 lira

Bunun

1/6'sını (6.6666667) babaya

1/6'sını (6.6666667) anaya verdin

Geri kalanınıda eşe verdin gitti?

Bu mu yani?

1/8 diye birşey demiş ama Allah senin umrunda değil :))))))

Sitelerde Paylaş

Kuranda gökyüzü anlatımı var, onu tartışmayacak mısınız?

Türkiye de göğün yedi tabaka olduğu yalanı öğretilmekte ve insanlar keklenmektedir. Çünkü kuranın birçok yerinde göğün yedi katından bahsedilir. Oysa modern bilime göre gökyüzü beş ana tabakaya ayrılmaktadır

layat510.jpg

Yedi tabaka bilgisinin dışında yıldızların en yakın göğe(yani everest dağının bir kaç metre üstüne) yerleştirildiği söylenir. Bunların hepsi ciddi bilimsel hatalardır.

Ayrıca kuranın yazarına göre gökyüzü camdan bir tavan gibidir, direksiz olarak yıkılmadan durabilmektedir. Allah gökyüzünü yıkılmaması için tutar ...vs

Sitelerde Paylaş

MİRASIN PAYLAŞIMINI NEDEN 1. DERECE DENKLEM MANTIĞIYLA DÜŞÜNÜYORSUNUZ? 2. DERECE DENKLEM OLARAK DÜŞÜNELİM (YANİ 2 BİLİNMEYEN KOYALIM) VE MATEMATİKSEL BİR HATA VAR MI BAKALIM:

Mirasın tamamına M diyelim ve mirasçıların mirastaki hisselerini P bilinmeyeni üzerinden paylaştıralım

Annenin hissesi: P/6

Babanın hissesi: P/6

Kız Çocukların toplam hisseleri: 2P/3

Eşin hissesi: P/8

P=24k olsun.

Annenin hissesi: 24k/6=4k

Babanın hissesi: 24k/6=4k

Kız Çocukların toplam hisseleri: 24X2k/3=16k

Eşin hissesi: 24k/8=3k

Şimdi mirası paylaştıralım:

4k+4k+16k+3k=27k

27k=M

k=M/27

M=120 Milyon olsun

Anne: 120x4/27=17.78 milyon alır.

Baba: 120x4/27=17.78 milyon alır.

Kız çocuklar toplamda: 120X16/27=71.11 milyon alır

Eşi: 120X3/27=13.33 milyon alır.

Toplayalım hepsini: 17.78+17.78+71.11+13.33=120

BEN BİR HATA GÖREMEDİM.

alık

4/27 veriyorsun anne babaya kuran 4/24 diyor.

kız çocuklara toplamda 16/27 veriyorsun kuran 16/24 diyor.

eşe 3/27 diyorsun kuran 3/24 diyor.

oranları değiştirdin. bu paylaşım kurana göre değil.

x/24=x/27 diyorsun sonrada bir yanlışlık yok diyorsun :D

en can alıcı noktada yok 1. derece yok 2. derece diye gevelemesi :D

tarihinde Honolulu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

alık

4/27 veriyorsun anne babaya kuran 4/24 diyor.

kız çocuklara toplamda 16/27 veriyorsun kuran 16/24 diyor.

eşe 3/27 diyorsun kuran 3/24 diyor.

oranları değiştirdin. bu paylaşım kurana göre değil.

x/24=x/27 diyorsun sonrada bir yanlışlık yok diyorsun :D

asıl alık olan senin ilkokul da öğrendiğin oran orantı zihniyetin. 1.derece denklem mantığı ile mirası paylaştırmaya kalkarsan hata yaparsın. Çünkü ayetteki anlatım ilkokulda gördüğün matematiğin çok üzerinde bir anlatım. ben orada 2. dereceden denklem mantığı üzerinden paylaşım yapılabileceğini gösterdim.

P=24k

k=M/27 eşitliklerindeki matematiksel ifadeyi anlamıyorsan diyebileceğim bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Ciddi misin? Harika :)

Arada Muhammed yaşadı mı yaşamadı mı diye de konuyu saptırmama izin verecektir herhalde. :)

Yok yav! Beni karıştırmayın bu laf kalabalıklarına.

Dragon ile Dehri gayet iyi gidiyorlar.

Dragon öncelik sırlaması koymuş. Ayette önce kim anılıyorsa, önce onun payını veriyor. Mirasdan geriye kalan miktarı hesaplıyor. Ayette daha sonra anılan kişini payını mirasdan geriye kalandan alıyor. vs. Ayette en son anılan kişi için bu kuralı geçersiz kılıyor. Bu kişi mirasdan geriye ne kalmışsa sahipleniyor. Kuranın bu son kişi için verdiği oran işe yaramıyor.

Gerçi işin içine erkek çocuk girdiğinde, kendi kuralını çiğneyerek öncelik sıralamasını değiştirmek zorunda kalmış. Tabi çaresizlikten. O kadarcık kusur kadı kızında da bulunur. İşin içine yeni bir kural daha sokmak/uydurmak/koymak zorunda kalmış oluyor. Tabi üzerinde biraz daha çalışması lazım.

Dragon; ben böyle anlamak istiyorum, Kuranın söylemi beni ilgilendirmez, ben Kurandan daha iyi bilirim demek istiyor.

Modeli Kuranın söylemine uymasa da, Kuranın yazarından daha iyi bildiği kesin.

Ve tersine Kuranın yazarlarının (Bunlara Muhammed dahil değildir. Çünkü yaşamamış kişilerin yazı yazdığı görülmemiştir henüz.) geri zekalı oldukları tekrar ayan beyan ortaya çıkıyor.

50 altının 1/4 'ü 30 altın eder diyen geri zekalıları da gördük forumda, 50 altının 1/6 'sı 20 altın eder diye gözümüzün içine baka baka yalan söyleyenleri de.

Bunlarla karşılaştırınca Dragon modeli(!) çok masum kalıyor.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

MİRASIN PAYLAŞIMINI NEDEN 1. DERECE DENKLEM MANTIĞIYLA DÜŞÜNÜYORSUNUZ? 2. DERECE DENKLEM OLARAK DÜŞÜNELİM (YANİ 2 BİLİNMEYEN KOYALIM) VE MATEMATİKSEL BİR HATA VAR MI BAKALIM:

Önce 2. dereceden denklem ile 2 bilimeyenli denklem ifadelerinin ne olduğunu ve aralarında ne fark olduğunu öğren! Ondan sonra bu ifadeleri yaz diyelim.

Yaptığın işlemin ise 1. derceden 1 bilinmeyenli bir denklem olduğunu da ekleyelim.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Kuranda gökyüzü anlatımı var, onu tartışmayacak mısınız?

Türkiye de göğün yedi tabaka olduğu yalanı öğretilmekte ve insanlar keklenmektedir. Çünkü kuranın birçok yerinde göğün yedi katından bahsedilir. Oysa modern bilime göre gökyüzü beş ana tabakaya ayrılmaktadır

layat510.jpg

Yedi tabaka bilgisinin dışında yıldızların en yakın göğe(yani everest dağının bir kaç metre üstüne) yerleştirildiği söylenir. Bunların hepsi ciddi bilimsel hatalardır.

Ayrıca kuranın yazarına göre gökyüzü camdan bir tavan gibidir, direksiz olarak yıkılmadan durabilmektedir. Allah gökyüzünü yıkılmaması için tutar ...vs

Bu tarz konulara daha var. Şimdilik ikili ayetler arasındaki çelişki iddialarına bakılıyor.

---

Pante 3. çelişki işlendikten sonra ayrı topickler açmaya başlayacak. Her topickte 3 iddia tartışılacak.

Her topickte konu dışı iletiler silinecek.

Bu aralar fazla bakamıyacam, bu görevi panteye veriyorum şimdilik.

Konu dışı ileti yazmayalım lütfen. Jadı bayan olman sana kıyak geçeceğimiz anlamına gelmez bak

Bende kendimi mod hissettim birden, görev verir gibi böle, kusurabakmayın artık

Sitelerde Paylaş

Peki Edip ilgili ayette insandan bahsetme gibi bir olasılık yok mu acaba ?

Bunu ben de çok yerde hatırlatmak istemişimdir ama kimse ses vermedi...

Felyenzuril'insanü mimme hulika.

İnsan neden yaratıldığına bir baksın.

Hulika min main dafikin.

Atılan bir sudan yaratıldı. (kendinden uzağa gönderilen anlamında, atılan)

Yahrücü min beynissulbi vetteraibi.

Bel ile kaburgalar arasından çıkar.

İnnehu 'ala rec'ihi lekadirün.

O, Onu tekrar döndürmeye kadirdir.

Toparlayınca:

(İnsan) atılan bir sudan yaratıldı.

(İnsan) bel ile kaburgalar arasından çıkar.

O, Onu (insanı) tekrar döndürmeye kadirdir.

Ayette yorum taşıyan parantezden hayatta haz etmem, ama burada kullandığım parantezler, gizli örneye atıftır.

Yoksa ki o zaman şu ayet de şöyle midir size göre: "O, Onu (meniyi) tekrar döndürmeye kadirdir.

Bunlar benim şahsi algılarım olup sadece beni bağlamaktadır. "Yanlış" derseniz doğrusunu dinlerim.

Ben boşuna tartıştığınızı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bunu ben de çok yerde hatırlatmak istemişimdir ama kimse ses vermedi...

Felyenzuril'insanü mimme hulika.

Hulika min main dafikin.

Atılan bir sudan yaratıldı. (kendinden uzağa gönderilen anlamında, atılan)

Yahrücü min beynissulbi vetteraibi.

Bel ile kaburgalar arasından çıkar.

İnnehu 'ala rec'ihi lekadirün.

O, Onu tekrar döndürmeye kadirdir.

Toparlayınca:

(İnsan) atılan bir sudan yaratıldı.

(İnsan) bel ile kaburgalar arasından çıkar.

O, Onu (insanı) tekrar döndürmeye kadirdir.

Ayette yorum taşıyan parantezden hayatta haz etmem, ama burada kullandığım parantezler, gizli örneye atıftır.

Yoksa ki o zaman şu ayet de şöyle midir size göre: "O, Onu (meniyi) tekrar döndürmeye kadirdir.

Bunlar benim şahsi algılarım olup sadece beni bağlamaktadır. "Yanlış" derseniz doğrusunu dinlerim.

Ben boşuna tartıştığınızı düşünüyorum.

Mantıken bu söyledikleriniz tutarlı. İnsaflı olmak gerekirse tek yorum bu olmalı. Çünkü eğer söylediğiniz gibi orada söylenilen meni olsaydı onun tekrar döndürülmesinden de bahsediyor diye kabul etmiş olmamız gerekebilirdi ki bu çok saçma.

Ayrıca ifade de arasında (between) ifadesi de aşağıda verdiğim linkteki bölgeyi işaret ettiği apaçıktır. O bölgeden de insan çıkartılır çıksa çıksa ancak. :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kar%C4%B1n_%28anatomi%29

Sitelerde Paylaş

Yahu dragon 120 lirayı şöyle paylaştırmışsın.

önce 2/3'ünü yani 80 lirayı kızlara verdin yolladın.

kaldı 40 lira

Bunun

1/6'sını (6.6666667) babaya

1/6'sını (6.6666667) anaya verdin

Geri kalanınıda eşe verdin gitti?

Bu mu yani?

1/8 diye birşey demiş ama Allah senin umrunda değil :))))))

Oranlar hakkında yazdığım mantıki çıkarımı okumuştun değil mi?

Orada neden o şekilde verilmesi gerektiğini açıkladım saf mantıkla.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33928&view=findpost&p=538239

Ve diyorum ki o oran başka bir kombinasyonda gerekli oluyor. Yani Allah'ın bahsettiği 1/8 lik oran hiç kullanılmayan bir oran değil.

Sadece farklı kombinasyonlarda kullanmak zorunda olduğun bir oran.

Bu örnekte neden kullanılmasına gerek kalmadığına basit bir mantıksal çıkarım ile yukarıda linkini verdiğim iletide gösterdim.

Selamlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...