Jump to content

Kur'an'daki Çelişkiler Doğru mu? -1

Recommended Posts

Benim sorum basit. Orada çok net bir şekilde ''hazır bulunurlarsa'' diyor. Ya peki hazır bulunmazlar ise? Neden özellikle hazır bulunmaları belirtilmiş? diyorum.

Demek ki bu zorunlu bir paylaşım değil. Gönüllü bir durum. İsteyen payından hazır bulunanlara verebilir.

Ben buna itiraz etmedim ki :)

Ben başka birşey dedim. İstediğin kuralı istediğin yerde değiştirerek her duruma çözüm bulursun bunada "mantıklı" dersin diyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 664
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

De ki:”…“

Bence, “de ki” geçen ayetlerin tamamında ağızdan çıkan, yani eylemsel değil de sözlü şeylerden bahsedilmektedir.

Mesela, “şükretmek” ile “şükrettim demek” arasındaki fark gibi… Eğer “de ki: şükrettim.” denseydi, ağızdan şükrettim dememiz öğütlenmiş olurdu.

Benim için “de ki”lerin özü: sorgulama, karşı tarafı söylediklerimizle sorgulamaya itme, işitsel algımızı kullanmamızı ve görsel iletişim kadar sözlü iletişimin de büyük gücü olduğunu göstermeye yöneliktir.

“De ki” geçen ayetlerin hiç birinde kendi kendine söylenme yoktur, mutlak surette karşınızdaki kişiye bir sesleniş söz konusudur.

Bu cesaretlendirmeye ve sözlü iletişimle ilgili iradeyi de güçlendirmeye yöneliktir. Bu nedenle “de ki”lerin neredeyse tamamı ya bir açıklama, ya bir telkin, ya bir tür meydan okuma, ya da karşıt görüşü sözlü olarak tebliği içermektedir…

Kayıp “de ki”/ler konusuna gelince, yukarıda izah ettiğim gibi, “de ki” denmeden bir ifade veya konuşma söz konusu ise ben içinde “de ki” olmayan o ifadeleri “denmiş” veya “denilen” bilgilendirme amaçlı ifadeler olarak algılıyorum. Ve aynen “…” şeklinde okunmasını veya yazılmasını uygun buluyorum…

Her daim dediğim gibi, şahsi görüşümdür, tartışmaya açıktır... ^_^

Miras Dağılımı

Miras dağılımı konusu çok şiddetli tartışmalara sahne oluyor olmasına da... Neden ısrarla Nisa 11–12 üzerine takıldık onu anlayamadım.

Bir de, bu oranları belirlenmiş hesap sisteminde illa da mülk/sermaye/v.s. sahibinin ölmesini neden bekliyoruz onu anlamadım...

Bence bu ayetler aslında konuyu daha bi netleştirmiştir:

Bakara 180- 181 – 182 ayetleri:

İçinizden birine ölüm geldiğinde, eğer bir hayır bırakacaksa, üzerinize yazılan şudur: Ana-babaya, akrabaya, örfe uygun vasiyette bulunmak. Takva sahipleri üstüne bir hak olarak...

Kim işittikten sonra vasiyeti değiştirirse hiç kuşkusuz bunun günahı onu değiştirenler üzerinedir. Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir.

Kim vasiyet edenin haksızlığa sapmış veya günah işlemiş olmasından endişelenip de ilgililerin arasını bulursa ona günah yoktur. Allah çok affedici, çok merhamet edicidir.

Eğer ki bir ölü ardından bırakılan katıksız, standart, oranları tamamen belli bir miras sistemi olaydı, bu ayet/ayetler orada öylece durmazdı.

Mesela, bu üç ayete beraber bakıldığında: ölümden önce adaletli şekilde miras bırakınız, kim ki bu mirası sonradan bile bile değiştirmeye kalkarsa suçtur, ancak hak sahibi vasiyette aşırıya kaçarsa bunu düzeltmek için müdahale ediniz.

Miras bırak (öğüt), kimse değiştirmeye kalkmasın (suç), itiraz hakkı bulunsun (hukuk)...

"Ee hani Allah Nisa 11–12 v.s'de mirasa/terakeye çok net oranlar vermişti, o zaman bağımsız vasiyete ne gerek var" diyorsanız, buyurun buradan yakın...

Şimdi bir daha düşünüp öyle tartışalım derim.

Kendimce yazacak çok şeyim var da, huyum kurusun yavaş yavaş giderim… :)

Meninin Kaynağı

(Daha önceki iletimin özetidir)

İnsan neden yaratıldığına bir baksın.

(İnsan) atılan bir sudan yaratıldı.

(İnsan) bel ile kaburgalar arasından çıkar.

O, Onu (insanı) tekrar döndürmeye kadirdir.

Burada kullandığım parantezler gizli özneye atıftır.

Yoksa ki: "O, onu (meniyi) tekrar döndürmeye kadirdir.” olurdu.

Ben, “Meninin Kaynağı” ile ilgili konuyu boşuna tartıştığımızı düşünüyorum.

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan neden yaratıldığına bir baksın.

(İnsan) atılan bir sudan yaratıldı.

(İnsan) bel ile kaburgalar arasından çıkar.

O, Onu (insanı) tekrar döndürmeye kadirdir.

Burada kullandığım parantezler gizli özneye atıftır.

Yoksa ki: "O, onu (meniyi) tekrar döndürmeye kadirdir. olurdu.

Ben, Meninin Kaynağı ile ilgili konuyu boşuna tartıştığımızı düşünüyorum.

Hayır bu iki ayrı cümle değildir virgülle bağlanmıştır. Su ortak öznedir. Özne insan değildir.

http://corpus.quran.com/wordbyword.jsp?chapter=86&verse=6

http://corpus.quran.com/wordbyword.jsp?chapter=86&verse=7

http://www.kuranikerim.com/melmalili/tarik.htm

6 - Atılan bir sudan yaratıldı.

7 - O su, erkeğin sulbü ile kadının göğüs kemikleri arasından çıkar.

Sitelerde Paylaş
Çok basit şeyler soruyorsun model hakkında ya. Ben de sıkıldım. Bu kadar basit mantık çıkarımını daha anlatamıyorum diye.

İnan cevap verilmeyecek hiç bir şey yok söylediklerinde. Zaten iletilerin akışı içinde incele. Hepsine cevap var aslında.

Basit olan senin modelin.

Bakıyorum da konuyu sulandırmaya başladın Dragon.

Madem ki ortaya bir model koydun ve doğruluğunu iddia ediyorsun, sahiplenecek ve gelen eleştirilere, sorulara tahammül göstereceksin. Ne demek sıkıldım?

Cevap veremeyince böyle mi yapacaksın?

"En basit mantık çıkarımı" imiş. Mantıksızlık çıkarımı olduğu için izah etmekte zorlanmayasın.

Terekeyi asıl sen incele. Bak yukarıda bir arkadaşa cevaben linkleri verdim. Sen özel olarak sana yazmamı bekliyorsun herhalde.

İşte bunu yapmak üşendirici. Niye sürekli tekrar yapayım.

Hangi oran olursa olsun elbette işleyecek. Senin matematikten çakmadığın çıkıyor bu durumda.

Ben demiyorum ki belli oranlar için geçerlidir bu.

Sen kafadan sallarsın, bir müslüman Allah'ın dileği bu der.

Tereke konusunda resmen demagoji yapıyorsun.

Türkçenin suyu mu çıkmış, yabancı linkler verip kafa karıştırmaya yelteniyorsun.

Al sana tereke:

http://www.sevde.de/islam_Ans/V/22.htm

http://www.turkcebilgi.com/tereke/ansiklopedi

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=425

http://www.belgenet.com/yasa/medenikanun/640-682.html

http://rehber.ihya.org/yenirehber/tereke.html

"Matematikten çakmadığın" vb. ifadelerinle de çirkinleşmeye başladın.

Gerçeğin karşısında böyle mi tavır alacaksın?

Sana adam gibi "hangi oran olursa olsun, bu yazdığın modele uyar." diyorum.

Bunu tasdik ediyor, ardından da bunun benim matematiği bilmediğimi gösterdiğini saçmalıyorsun.

Bu, benim matematiği bilmediğimi değil, senin modelinin düzenbaz bir model olduğunu gösterir.

Şu modelini git, istediğin matematikçi ile konuş, asıl matematikten çakmayanın kendin olduğunu belki anlarsın.

Yıllardır bu konuyu irdeleyip tartışıyoruz. Böyle rezil bir mantıkla karşılaşmış değiliz. Sen misin matematikçi de, kalkıp bastırmaya çalışıyorsun insanları? Düne kadar nerdeydin? Şu forumda defalarca tartışıldı bu konu? Şimdi ilham mı geldi bir taraftan? Kafana şimdi mi esti bu düzenbazlık?

Dediğim gibi sadece çelişki kurallar arasında bir tezatlık olması halinde mümkündür. Yani bir yerde a dediğine bir yerde b derse işte orada çelişkiden bahsedilebilir.

Nisa 176 konusuna bakayım. Eğer çelişki var diye iddia ediyorsan işte bunu iddia edebilirsin. Çünkü aynı koşullarda farklı oranlar verilmemeli. Veriliyorsa bu düpedüz çelişkidir.

Hala "176'ya bakayım" diyerek boğuntuya getiriyorsun.

Sanki 50 sayfa yazı okuyacaksın. Alt tarafı 2 ayeti kıyaslamak sadece 2 dk'nı alır.

Ben de bundan sıkılıyorum işte. Şu mesajını yazmadan önce rahatlıkla bakabilirdin.

Seninle sidik yarışı yapmıyorum. Sorulara net cevap istiyorum.

Ama sen "sıkıldım tekrar etmekten" diye yan çiziyorsun.

Neyin peşindesin anlamak mümkün değil.

Kendini ispatlamaya çalışıyorsan yanlış yerdesin.

Sitelerde Paylaş

Basit olan senin modelin.

Bakıyorum da konuyu sulandırmaya başladın Dragon.

Madem ki ortaya bir model koydun ve doğruluğunu iddia ediyorsun, sahiplenecek ve gelen eleştirilere, sorulara tahammül göstereceksin. Ne demek sıkıldım?

Cevap veremeyince böyle mi yapacaksın?

"En basit mantık çıkarımı" imiş. Mantıksızlık çıkarımı olduğu için izah etmekte zorlanmayasın.

Basit tabi ki. Zaten güzel olan tarafı da bu. Basit bir yöntem senin saçma sapan bakış açını altüst ediyor.

Konuyu sulandırmak mı? Ben senin gibi bilgisayar önünde yaşayan bir insan değilim ki.

Zamanımı sevdiklerime ayırıyorum daha çok.

Basit şeyleri anlamaktan aciz olduğunuzu söylemiş olmaktan dolayımı işi sulandırmış oluyor.

Sulu bir şey var ama o kesinlikle benim sıkılmam değil. Beyin sulanmış olabilir.

Yüz defa bir şeyi anlatmak zorunda mıyım ben? Sahiplenecekmişmişim. Al işte gereken cevapların hepsi verildi.

Daha oranlama mantığını kavrayamıyorsan bunu sorumlusu ben miyim? Yoksa senin anlayışının azlığı mı?

Oran hangi koşullarda geçerlidir bir say bakalım iletilerimi kaç defa anlatmışım.

Sen embesillerle dolu bir okula gitsen sıkılmazmısın? Al işte sıkıldım. :)

Tereke konusunda resmen demagoji yapıyorsun.

Türkçenin suyu mu çıkmış, yabancı linkler verip kafa karıştırmaya yelteniyorsun.

Al sana tereke:

http://www.sevde.de/islam_Ans/V/22.htm

http://www.turkcebil...eke/ansiklopedi

http://www.turkhukuk...hread.php?t=425

http://www.belgenet....un/640-682.html

http://rehber.ihya.o...ber/tereke.html

Gelmiş bana link veriyor. O linklerde günümüzde kelimeye verilen anlam üzerinden ve anlayışa göre terimleşmiş olan ifadeleri anlatıyor.

http://corpus.quran.com/qurandictionary.jsp?root=trk#%284:11:17%29

= Ta-Ra-Kaf = To leave off, leave alone, abandon/desert/relinquish/quit, forsake, give up anything, neglect, omit, bequeath anything to anyone.

A certain nation, Turks, Turkish.

taraka vb. (I)

perf. act. 2:17, 2:180, 2:248, 2:264, 4:7, 4:7, 4:9, 4:11, 4:11, 4:12, 4:12, 4:12, 4:12, 4:33, 4:176, 4:176, 6:94, 12:17, 12:37, 16:61, 18:99, 23:100, 29:35, 35:45, 37:78, 37:108, 37:119, 37:129, 44:25, 51:37, 54:15, 59:5, 62:11

impf. act. 7:176, 11:87

impv. 44:24

impf. pass. 9:16, 26:146, 29:2, 75:36

pcple. act. 11:12, 11:53, 37:36

Lane's Lexicon, Volume 1, pages: 341, 342

Al işte. Burada kelimenin ne anlama geldiğini gösteren linkleri de ben veriyorum sana.

Bana ne ingilizce bilmiyorsan. Arapça da bilmiyorsun ama konuşuyorsun.

"Matematikten çakmadığın" vb. ifadelerinle de çirkinleşmeye başladın.

Gerçeğin karşısında böyle mi tavır alacaksın?

Sana adam gibi "hangi oran olursa olsun, bu yazdığın modele uyar." diyorum.

Bunu tasdik ediyor, ardından da bunun benim matematiği bilmediğimi gösterdiğini saçmalıyorsun.

Bu, benim matematiği bilmediğimi değil, senin modelinin düzenbaz bir model olduğunu gösterir.

Şu modelini git, istediğin matematikçi ile konuş, asıl matematikten çakmayanın kendin olduğunu belki anlarsın.

Yıllardır bu konuyu irdeleyip tartışıyoruz. Böyle rezil bir mantıkla karşılaşmış değiliz. Sen misin matematikçi de, kalkıp bastırmaya çalışıyorsun insanları? Düne kadar nerdeydin? Şu forumda defalarca tartışıldı bu konu? Şimdi ilham mı geldi bir taraftan? Kafana şimdi mi esti bu düzenbazlık?

Çakmıyorsun tabi ki. Çirkinleşmek olarak algılama. Arapça bilmediğin gibi Matematik'te bilmiyorsun. Bu bir tespit.

Gerçek mi? Senin kendi kendine ön kabullerin var ve olaya öyle bakıyorsun. Benim de kendime göre ön kabullerim var öyle bakıyorum.

Senin ön kabullerin ile hiç bir şeyi çözemez iken benim ön kabullerim ile ortada matematiksel bir sorun kalmıyor.

Demek ki ön kabuller sonucu değiştirebiliyor. O zaman burada matematiksel hata var iddiası sağlam bir iddia değil.

Orada her modelin çalıştığı bir sistem ortaya koyuyorum ve hilebaz oluyorum. Diyelim ki bu ayetlerde senin bakış açına göre algılayıp

değerlendirildiğinde hiç bir matematiksel hata olmasaydı o zaman da mı hilebaz diyecektin? Hayır. İşine gelmedi tabi.

Sen oranları kafandan salladığın zaman kutsal mı olacak sanıyorsun? Ama bir müslümana göre Allah'ın kafasından söylediği oranlar kutsal olacak.

Mesela sistemin hangi oranlar üzerine kurulmuş olması değil, oranların işliyor olmasıdır. Daha bunu anlatamıyorum gelmiş bana neden bizden böyle sıkıldın diyorsun.

Sebep belli de her neyse.

İşine niye gelsin ki? Kendine bir din yaratmak üzeresin. Kendi kafanın söylediğinden başkası doğru olamaz. Farklı bir bakış açısı korkuttu seni.

Sen Kuranı bu kafa ile okuyorsan senin iddialarının hepsinde bir gedik vardır diyorum ben de.

Biraz önceki arkadaş avukata gönderiyordu, şimdi sen de bir matematikçi'ye git sor diyorsun.

Yahu Matematikçi'nin kralını getir buraya. Sistem her koşulda işler demezse ve göstermez ise tamam diyeceğim.

Ama diyemeyeceğini de biliyorum. Yoksa bu iddianın arkasında durur muyum?

Bak niye ilk defa burada ele alıyorsun diye soruyorsun. Ben burada bunu defalarca anlatmak zorunda mıyım?

Yukarıdaki iletilerde anlattım halbuki. Defalarca defalarca yaz dur işin yoksa.

Sen de diğerleri gibi kısa kısa yazsan her neyse. Uzun uzun yazmaya alışmışsın da.

Evet daha önce hiç bakmadım. İlk kez burada duru şartlanmamış bir şekilde bakma şansım oldu.

Hala "176'ya bakayım" diyerek boğuntuya getiriyorsun.

Sanki 50 sayfa yazı okuyacaksın. Alt tarafı 2 ayeti kıyaslamak sadece 2 dk'nı alır.

Ben de bundan sıkılıyorum işte. Şu mesajını yazmadan önce rahatlıkla bakabilirdin.

Seninle sidik yarışı yapmıyorum. Sorulara net cevap istiyorum.

Ama sen "sıkıldım tekrar etmekten" diye yan çiziyorsun.

Neyin peşindesin anlamak mümkün değil.

Kendini ispatlamaya çalışıyorsan yanlış yerdesin.

Bakacağım yahu dur. Bugün yılbaşı. Eğer dediğin gibi ise işte o çelişkidir.

Bu iletiyi bile yazmam için harcadığım zamana yazık. İnsaf et.

Kendimi ispatlamak gibi bir derdim yok.

Kendini ispatlamaya çalışan sensin. Bak bir blogum bile yok. :D

Sitelerde Paylaş

Dragon müslüman oldu olma yolunda hızla ilerliyor.

Bu kadar akla ziyan bir mantık ancak iman yoluna girince ortaya çıkar.

:lol: Lucretius, akıldan bahsetme.

Bu şartlanmışlıklarla 25.inde ve bugün kutlama yaptığım için hristiyan bile olabilirim.

Halbuki 25 Aralık benim doğum günüm. Bugün de sadece adetlere uyuyorum.

Hadi hepinize şartlanmamış beyinler dileyim yeni yılda...:D

Sitelerde Paylaş
Gerçek mi? Senin kendi kendine ön kabullerin var ve olaya öyle bakıyorsun. Benim de kendime göre ön kabullerim var öyle bakıyorum.

Senin ön kabullerin ile hiç bir şeyi çözemez iken benim ön kabullerim ile ortada matematiksel bir sorun kalmıyor.

:)))))))))

Yaaaa pante gördün mü .........

Kafana göre önkabuller yapacaksın. Durumu kurtarma adına kuralı istediğin yerde değiştireceksin, kur'an ne demiş ne dememiş şeyinde olmayacak, sonrada matematiksel olarak bir sorun kalmıyor diye övüneceksin. Nobel ekonomi ödülünü alır aslında dragon bu mantıkla. :))))))) Size kur'an mı dayanır be, kim tutar sizi yazın yenisini

Sitelerde Paylaş

:lol: Lucretius, akıldan bahsetme.

Bu şartlanmışlıklarla 25.inde ve bugün kutlama yaptığım için hristiyan bile olabilirim.

Halbuki 25 Aralık benim doğum günüm. Bugün de sadece adetlere uyuyorum.

Hadi hepinize şartlanmamış beyinler dileyim yeni yılda...:D

Eminim sen şimdi kendine müslüman diyemesende panteist yada deist falan diyorsundur ve kur'anıda çok etkileyici buluyorsundur.

Yolun sonunda ışığı görüyor musun dragon :)))

tarihinde Lucretius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eminim sen şimdi kendine müslüman diyemesende panteist yada deist falan diyorsundur ve kur'anıda çok etkileyici buluyorsundur.

Yolun sonunda ışığı görüyor musun dragon :)))

Kuran'ın etkileyici olduğunu dünya kabul ediyor. Ateistler bile kabul ediyor.

Ama bu onun inanılacak bir kitap olduğu anlamına gelmez.

Bu mesela inanç meselesi. İneğe tapanlar da inanıp tapıyorlar.

Yolun sonunu bilmem ama içimde bir ışık olduğunu biliyorum zaten. :)

Buna şartlanmamış beyin deniyor.

Sitelerde Paylaş

Özetlemek istiyorum:

3 kız 1 anne 1 baba 1 eş durumuna getirilen öneriler:

24 paydasını 27 yapmak -> Yanlış

Doğru çözüm getirilemedi diye anlıyorum bütün bu tartışmalardan.

Tarakaf, bırakmak anlamında kullanılıyor. Kızlara 2/3ü verildikten sonra tarakaf kullanılması 1/3ü üzerinden işlem yapılacağı anlamına gelmez.

GELSE BİLE ZATEN HESAP TUTMUYOR.

Sitelerde Paylaş

:)))))))))

Yaaaa pante gördün mü .........

Kafana göre önkabuller yapacaksın. Durumu kurtarma adına kuralı istediğin yerde değiştireceksin, kur'an ne demiş ne dememiş şeyinde olmayacak, sonrada matematiksel olarak bir sorun kalmıyor diye övüneceksin. Nobel ekonomi ödülünü alır aslında dragon bu mantıkla. :))))))) Size kur'an mı dayanır be, kim tutar sizi yazın yenisini

Önkabullerin mantıksal dayanaklarını sundum. İster beğen al ister alma. Sonuçta burada önkabullere göre değişen bir durum var. Demek ki bu iddia o kadar geçerli değil.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın etkileyici olduğunu dünya kabul ediyor. Ateistler bile kabul ediyor.

Ama bu onun inanılacak bir kitap olduğu anlamına gelmez.

Bu mesela inanç meselesi. İneğe tapanlar da inanıp tapıyorlar.

Yolun sonunu bilmem ama içimde bir ışık olduğunu biliyorum zaten. :)

Buna şartlanmamış beyin deniyor.

Çok etkileyicidir evet kur'an. Öyle böyle değil.

Sen akıllı mantıklı bir adamdın dragon böyle değildin. Sonra ne olduysa bişiler olmuş sana. Belki yaşadıgın bir mutsuzluk dini, mistik şeylere kaptırmana sebep olmuştur. Umarım düzelirsin.

Sitelerde Paylaş
Bakacağım yahu dur. Bugün yılbaşı. Eğer dediğin gibi ise işte o çelişkidir.

Bu iletiyi bile yazmam için harcadığım zamana yazık. İnsaf et.

Kendimi ispatlamak gibi bir derdim yok.

Kendini ispatlamaya çalışan sensin. Bak bir blogum bile yok.

Yılbaşı akşamını zehir etmemek için önceki yazdıklarına yanıt vermeyeceğim Dragon.

Bu da sana yılbaşı hediyem olsun. :lol:

Ama yarın bu türden ithamların devam ettiğinde benden insaf bekleme.

Yenilir yutulur cinsten olmayan laflarına ağır yanıt veririm haberin olsun.

Düzeyli bir tartışmanın içine edeceksin bu gidişle.

Hadi bekliyoruz bakalım Nisa-176 incelemeni.

Sitelerde Paylaş

Önkabullerin mantıksal dayanaklarını sundum. İster beğen al ister alma. Sonuçta burada önkabullere göre değişen bir durum var. Demek ki bu iddia o kadar geçerli değil.

Senin o kabullerinin bir sistematiği yok.

Durumu kurtarmak kadına kural değişikliği yapıyorsun.

Neyse ya diyecek birşey kalmadı artık

Senin metodunu kabul eden etsin. Bence tam anlamıyla bir saçmalık.

Vallahi bak, tutarlı olsa tutarlı derdim. Ne yani miras dağıtımı kur'anı toptan doğrulayacak değil ya.

Ama yok değil. Şöyle bir sakin kafa ile düşün. Ben ne yapıyorum diye. Kolonya falan dök eline kokla. Kendine gel.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, sizin anlamakta zorlandığınız şey şu; matematik bilimi bu şekilde tartışmaya yada yoruma açık bişey değildir. Bir işlem eğer yanlışsa yanlıştır. Bu tartışma saçmalık rekoru kırmaya aday gibi

Sitelerde Paylaş

Yılbaşı akşamını zehir etmemek için önceki yazdıklarına yanıt vermeyeceğim Dragon.

Bu da sana yılbaşı hediyem olsun. :lol:

Ama yarın bu türden ithamların devam ettiğinde benden insaf bekleme.

Yenilir yutulur cinsten olmayan laflarına ağır yanıt veririm haberin olsun.

Düzeyli bir tartışmanın içine edeceksin bu gidişle.

Hadi bekliyoruz bakalım Nisa-176 incelemeni.

Hediyen için teşekkürler. :)

Ama beni tanıyamamışsın. Ben aşağılanırsam hiç acımam aşağılarım.Kim olursa olsun.

Tanrı tanımayan adam seni mi tanır be. Adamın aklını da canını da alırım yerine göre.

Nisa 176 konusuna bakacağım.

O zaman bu konuyu artık matematiksel hata düzleminden oraya çekmeni beklerim.

Eğer oranlar gerçekten aynı koşullarda farklı ise evet çelişkidir. Ama farklı durumlar

ve buna göre oranlar var ise çelişki değildir.

Verdiğim linklerden arapça kelimelere teker teker baktığımı anlamış olman gerekiyor.

İşte yapacağım çalışma bu olacak. Ondan sonra çelişki varsa var diyeceğim elbette.

Hadi iyi noeller!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...