Jump to content

Mustafa Kemal ile Said Nursinin meclisteki diyalogları

Recommended Posts

medeniyet dedigin acmaksa bedeni desene hayvanlar bizden daha medeni

Mehmet Akif Ersoy

Evet çoğu zaman hayvanlar sizden daha medeni gerçekten.

Giyim tarzında medenilik bedeni açmak değildir, sadece giyim tarzının doğru anlayışa doğru zamana paralele olmasıdır.

Bu durumda açmak ta gerekebilir kapatmakta.

Sokağa çıplak çıkarsan da sana medeni diyemeyiz mesela.

Yani herşeyi g.tünüzden anlamaya çabalamayın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlara göre medeniyet minimum 4 maksimum 23 karı alıp onlarca çocuk yapmaktır. Aval aval 24 saat gezip hiçbir şey üretmemektir. Araplar gibi pisliğin içinde yaşayıp yeyip içip gezmektir. Medeniyet budur. Sadece kadınlar burka giysin yeter. Yaşasın burka kahrolsun medeniyet!

Sitelerde Paylaş

Üstad çok güçlüydü, nüfusluydu, halkın sevgilisiydi ayrıca allahın özel koruması altındaydı ama cesedinin denize atılmasına engel olunamadı öyle değilmi. İnançsız bir insan bile cenazesinin başına böyle bir olay gelmesini istemez illegal, kendinizi kandırmayın, üstadın özel bir gücü yada kalkanı falan yoktu.

Cesedinin denize atıldığını nerden duydun :S

Gerçektende şu nurculuğu size kim anlatıyor merak ediyorum.

benim söylediklerimin gerçekliğini sınamanın tek yolu var oda araştırmak jadı..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlara göre medeniyet minimum 4 maksimum 23 karı alıp onlarca çocuk yapmaktır. Aval aval 24 saat gezip hiçbir şey üretmemektir. Araplar gibi pisliğin içinde yaşayıp yeyip içip gezmektir. Medeniyet budur. Sadece kadınlar burka giysin yeter. Yaşasın burka kahrolsun medeniyet!

Evet, birde pilav dahil her yemeyi elle yerler, çatal kaşık istemezler. Ama sol el asla kullanılmaz, çünkü onla g.tlerini siliyorlar. Bu davranış biçimlerinin hepsi sünnet, yani kutsaldır

Sitelerde Paylaş

Senden mi öğrenecem ibibik medeniyeti

Benden öğrenmen mümkün değil zaten. benim öğreteceklerim sana ağır gelir.

Daha basit düzeyden başlamalısın eğtime.

Kendine hoca olarak bir şempanze tut mesela.

O alt yapını yapsın. Önce onun kadar olmayı başar sonra daha çok yolun var.

Sitelerde Paylaş

Cesedinin denize atıldığını nerden duydun :S

Gerçektende şu nurculuğu size kim anlatıyor merak ediyorum.

benim söylediklerimin gerçekliğini sınamanın tek yolu var oda araştırmak jadı..

Cesedi mezarından çıkartılıp yok edildi, yüzde yüze yakın bir ihtimalle askeri bir uçakla kıbrıs açıklarından akdenize atıldı. Bu olay beni mutlu eden bişey değil, ama üstadınızın özel güçlere sahip süper kahraman olduğunu idda ederek insanı zorla söylettiriyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Cesedi mezarından çıkartılıp yok edildi, yüzde yüze yakın bir ihtimalle askeri bir uçakla kıbrıs açıklarından akdenize atıldı. Bu olay beni mutlu eden bişey değil, ama üstadınızın özel güçlere sahip süper kahraman olduğunu idda ederek insanı zorla söylettiriyorsunuz

jadı seni fena keklemişler.

her okunana inanmakla müslümanları suçlarsınız.ama nedense onlardan geri kalır bir yanınızı göremiyorum..

üstadın mezar meselesini bizler gayet iyi biliyoruz.şundan emin olabilirsin ki akdenizde kıbrıs açıklarında denizin altında değil.

bence sen bu konuyu güzel araştır.araştır ama bir kulp takmak için değil güzelce öğrenmek için.ben zamanında merak edip araştırdım.hatta bir gazete bir köşe yazarının araştırmasınıda okudum.muhakak sende o köşe yazarının geldiği noktada tıkanacaksın.araştırırsan o nktayavarabilirsin en uç nokta orası..ondan sonra ne olduğuda bizlerde sen hele bir öğren oraya kadar sonrasını ben anlatırım..

Sitelerde Paylaş

Bazı atatürkcüler atatürkü ona buna hayt huyt diye gezen bi tip sanıyorlar galiba.

Atatürk başkalarını fikirlerine önem veren, devamlı öğrenen ve düşüncelerini başkalarıyla tartışan birisidir.

Nurcularda hiç sorgulamıyorlarmı millet meclisi gibi siyasi bir yerde ve tüm ülkenin mozaği olması gereken bir yerde.

insanları namaz kılan ve kılmayan diye ayırmanın yanlış olduğunu.

ve kılmayanların hükümlerinin geçersiz olduğu inancının nekadar yanlış olduğunu.

Ayrıca Said Nursinin kurtuluş savaşına katkısının olmadığı halde kurtuluş savaşını yapan ve cumhuriyeti kuran insanlara karşı terbiyesizlik ve küstahlık yaptığını.

ve aynı kafayla bugünde türkiyenin kurumlarında örgütlenip rasyonel olmayan dini ölçülerle insanları böldüklerini

GÖRMÜYORLARMI.

Sitelerde Paylaş

Bazı atatürkcüler atatürkü ona buna hayt huyt diye gezen bi tip sanıyorlar galiba.

Atatürk başkalarını fikirlerine önem veren, devamlı öğrenen ve düşüncelerini başkalarıyla tartışan birisidir.

Nurcularda hiç sorgulamıyorlarmı millet meclisi gibi siyasi bir yerde ve tüm ülkenin mozaği olması gereken bir yerde.

insanları namaz kılan ve kılmayan diye ayırmanın yanlış olduğunu.

ve kılmayanların hükümlerinin geçersiz olduğu inancının nekadar yanlış olduğunu.

Ayrıca Said Nursinin kurtuluş savaşına katkısının olmadığı halde kurtuluş savaşını yapan ve cumhuriyeti kuran insanlara karşı terbiyesizlik ve küstahlık yaptığını.

ve aynı kafayla bugünde türkiyenin kurumlarında örgütlenip rasyonel olmayan dini ölçülerle insanları böldüklerini

GÖRMÜYORLARMI.

Öyle geğilmi ama okullarda öyle öğrenmedikmi?

Daha yeni yeni şeyler duymaya başladık hakkında ..

Eskiden üstü kapalı bir şeyler duyardık.

Bakalım daha neler var.

Sitelerde Paylaş

Bakalım daha neler var.

a sen duymadın mı oğlancıymış aynı zamanda!!!!!!

korkakmış mesela !!!!

kürtleri katletmiş falan!!!

batı ile işbirliği yaparak kurmuş devleti!!!!

neler var neler

Sitelerde Paylaş

Bakalım daha neler var.

Hakkaten Atatürk bi değişik anlatılırdı.

Sanki insan dışı bi yartık gibi

Halbuki oda insanımış.

Hemde ne güzel bi insanımış.

Bizim insanımız.

Bi çocuk kadar öğrenmeye meraklı.

Duygulu.

Gayretli

Bizi seven bizden biri işte.

Sitelerde Paylaş

a sen duymadın mı oğlancıymış aynı zamanda!!!!!!

korkakmış mesela !!!!

kürtleri katletmiş falan!!!

batı ile işbirliği yaparak kurmuş devleti!!!!

neler var neler

İnanma kesin nurcu yada birbaşka şeriatçı yalanıdır. Çevremdende çok iyi biliyorum. Bunlar yalanı söyler ama hiç yüzleri kızarmaz. Vicdanları hiç sızlamaz. Çünkü yokki. Allah bunlara fırsat vermesin.

Bunlar birde yalanı ikiye ayırırlar. Siyah yalan, beyaz yalan diye. Atatürk için uydurdukları yalanları beyaz olarak nitelerler ve sevap kazandıklarını düşünürler. Ne garip değilmi?

Sitelerde Paylaş

atatürk ile bedüzımbırtının diyaloğu kısa olmuştur. atatürk kısa kesermış zaten böyle insanlarla diyaloğu. yüz verdik eşşeğe geldi s.çtı eşiğe hesabı olmuştur aralarındaki diyalog.

Olayı güzel özetlemişsin

Sitelerde Paylaş

Bende azbuçuk bilirim camın o kadarda değil.

Dr. rıza nur mesela onuda okudum.

hmm rıza nur

yani raporlu deli ve vatan haini

anlıyorum canım

c. Annesi ve Babasına Yönelik Saldırılar ve Yanıtlar :

Zübeyde Hanım bir kişiyle beraber yaşıyormuş. O kişi ölünce babalık davası açmış. Kişinin yakınları ölen kişinin, Zübeyde Hanım’ı genelevden iki yaşında oğlu ile birlikte odalık aldığını söylemişler. Mahkeme geneleve sormuş ve genelevin yanıtına göre Zübeyde Hanım 19 Haziran 1881’de oğlu ile beraber geneleve girmiş ve 11 Nisan 1882’de ölen kişi tarafından çıkarılmış. Diğer bir ifade ile babası belli değilmiş.

bak işte ahlaksızın iftiralarından biri

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ç. Soyuna Yönelik Saldırılar ve Yanıtlar

Mustafa Kemal Türk değilmiş. Yahudi dönmesi, Sırp, Bulgar, Makedonmuş.

Zübeyde Hanım’ın soyu yörüktür. Fatih Sultan Mehmet döneminde Karamanoğlu Beyliği’nin yıkılmasından sonra (1466), Balkanlar’da fethedilen yerlerin Türkleştirilmesi için göç ettirilen ailelerdendir. Aile, Vodina sancağının Sarıgöl nahiyesine yerleştirilmiştir ve sonra Selanik’e göç etmiştir. Konya bölgesinden geldikleri için “Konyarlar” ismi ile resmi kayıtlara geçmiş ve anılmışlardır.

ikinci iftirası da bu

e. Cinsel Yaşamına Yönelik Saldırılar ve Yanıtlar

Eşcinsel imiş. Latife Hanım ile bu yüzden ayrılmış. Başkalarının eşlerine sarkıntılık edermiş.

Atatürk öncelikle bir insandır. Tabii ki sevmiş ve sevilmiştir. Sevdiklerine mektup, şiir ve şarkılar yazmış ve bunları günlüklerinde açıkça ifade etmiştir.

Eşcinselliğine yönelik Rıza Nur’un iftiralarından başka hiçbir belge ve kanıt bulunmamaktadır. Yakınları hiçbir evli kadınla ilişkisi olmadığını belirtmektedir. Ayrıca hiçbir ilişkisini Köşk’e taşımadığı, saati saatine tutulan Nöbet Defteri’nden anlaşılmaktadır. Bu defterde bazen “Büyük Bayan”a gittiğinden bahsedilmektedir. Ancak bu bayan kardeşi Makbule Boysan (Atadan)’dır.

asıl kendi eşcinsel olan bu paranoidin iftiraları işte devam etmekte

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...