Jump to content

avrupa birligi

Recommended Posts

Senin gibi "pakedi açılmamış bakire kız isterim" diye ortalarda dolaşan tipler var olduğu sürece ab'ye falan giremeyiz. Gireceğimiz tek birlik Arap Birliği olabilir, oda belki

:)

İşte Atatürk bizi böyle ortada bıraktı :)

Ne o birliğe ne bu birliğe giripte bir türlü bir birlik olamayacak şekilde.

Sonradan görmelikle bu işlerin olmayacağını anlayamadı belki.

Sonradan görmeler hiçbir yerde istenmezler maalesef, dünyanın kanunu bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Atatürk'ün devrimlerine ve ilkelerine ne oldu?

Önce onlara bakarak AB'ye girmenin nasıl bir sonucu olacağını saptayabilirsiniz.

Günümüzde ortam şeriatı Atatürk devrimlerindan daha değerli bulan ve kendini aydın ilan eden Türk ateistleri yetiştirdi.

Bu mu ülkemizde aydınlık?

AB'ye girin ve orada AB'nin mandası olun.

Bunu ateistler de istiyor, Müslüman'lar da..

Belki de haklsınız..

Bize daha iyisi layık değil..

Belki başka türlü adam olamayız biz..

Atatürk matatürk laf-ı güzaf deyip, AB'nin kucağına oturalım..

İdare-i maslahat buna denir her halde..

İdare elimizden gidince geride maslahat kalacak..

Hayırlı olsun..

Böyle Atatürkçülük olmaz.

Türkiye Cumhuriyeti'ni gothic kızlar gibi yalnız bırakmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.İçimize kapanık duruyoruz hiç bir ülkeyle ilişkilerimiz iyi düzeyde gitmiyor.

Ne zaman bir ülkeyle iyi ilişki kuralım aman mandaya giricez aman bağımsızlık gidiyor ülke gidiyor bize istediklerini yaptırıcaklar.

Avrupa Birliği kriter koyunca hemen diyorsunuz ki mandasına giricez bağımsızlığımızı alıcaklar.Oldu AB zaten kriter koymasın direk alsın bizi hiç incelemeden sorgulamadan.

la en ufak kriterde olay çıkartıyorsunuz.

Atatürk Batı ile yakınlaşmayı öngörmekteydi,Ülkeler ile ilişkiler kurmuştu,ne yapmak istiyorsunuz anlamıyorum ki.

Bİrde şeriatı Atatürk devrimlerinden daha üstün gördüğümüzü iddia etmiş bu hacı denen şahıs.

Hacı sana olan saygımı azaltıyorsun,Seni yanlış tanımışım,Yazık.

Sitelerde Paylaş

Bak ben sana şu kadar söyliyim, benim büyüdüğüm kasaba halkı dahil, marmara, ege ve akdeniz halkının bir kısmı ayaklansa ve ülkenin geri kısmından ayrılarak yeni bir devlet kursa, ab ile müzakerler üç ay falan sürerdi. Biz ne yazıkki diğer çapulcusu sürüsünü sırtımızı taşımak zorunda olduğumuz için ilerleyemiyoruz ve Atatürk ilkelerine bağlı insanlarız. Dışlanan biz değiliz yani

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin fahişe olmama hakkını bazı Çağdaş ülkelerden önce Atatürk koydu.Söyleyeyim dedim.

Atatürk zamanı Türkiye Cumhuriyeti dünyanın yeni otorite ve saygın devletlerinden biriydi,Atatürk sayesinde bir çok islam ülkesi Cumhuriyet'i ve Demokrasi'yi tanıdı krallığı,şahlığı bırakarak.

Milletler Cemiyeti'ne girende Atatürk Türkiye'sidir.

Sitelerde Paylaş

Bak ben sana şu kadar söyliyim, benim büyüdüğüm kasaba halkı dahil, marmara, ege ve akdeniz halkının bir kısmı ayaklansa ve ülkenin geri kısmından ayrılarak yeni bir devlet kursa, ab ile müzakerler üç ay falan sürerdi. Biz ne yazıkki diğer çapulcusu sürüsünü sırtımızı taşımak zorunda olduğumuz için ilerleyemiyor ve Atatürk ilkelerine bağlı insanlarız. Dışlanan biz değiliz yani

Doğru aslında,adamlara istediği devleti verelim diyorum bazen.

Bir çok ilkel namus belaları,beşik kertmeleri gibi yaratıkça gelenekler bela oluyor başımıza,Avrupa bizden biliyor.

tarihinde VahsiZenci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sadece gerçekçiyim ..

Bizde aydın yok. Bizde ileriye yönelik düşünceleri yaratanlar ve savunanlar yok.

Bizde adam yok adam ..

Nerden uyduruyorsunuz ülkemizde çoğu Müslüman'ın laik olduğunu ..

Sizin çevreniz öyledir belki ama gerçekleri nasıl göremezsiniz bilmiyorum.

70 milyon Türkün en azından 50 milyonu yobaz Müslümandır. Aydınların, gazetecilerin, profesörlerin en azından yarısı ki bana göre Dörte üçü, yobaz Müslüman'dır.

Çok safsınız ..

Türkiye bu haliyle AB'ye girerse, Atatürk'ün bütün çabaları boşa gidecek ve Ülkemiz dine önem veren ve dinle uyutulan bir AB üyesi olacaktır.

AB bizim özgürlüğümüzün sonunu simgeleyecektir.

Düşünsenize. Almanya bile bizim kadar özgür değildir.

Ama Almanya'nın sindirilmesi mümkün değildir. Çünkü kendi değerleri vardır.

Yok Bizim de kendi Değerlerimiz. İslam'dan başka ..

Nobel alan bir yazarımız var ama, onun bile durumu şaibeli.

Değeri düşünceleri olan filozoflarımız yok. Yazarlarımız yok. Devlet adamlarımız yok. Politikacılarımız yok.

Dil bilenimiz bile yok ... Bilim adamlarımız hırsız .. Sahtekar. Evrim düşmanlığı üniversitelerde bile yaygın ..

Halkımız trilyonlarını soysuz dincilere kaptırıyor.

Evrim düşmanları yaratışı Atlası bastırıp, BATININ ünlü evrimilerine ve üniversitelerine gönderme küstahylığına cesaret edebiliyor.

Ülke olarak dibe vurduk ..

Sen neden bahsediyorsun kardeşim ...

ATEİZMİN ve düşünce özgürlüğünün suç olduğu bir AB ülkesi olarak İslam'dan mı kurtulacağımızı sanıyorsun?

Sen sanmaya devam et ..

[/ Quote]

Avrupa birliginde nüfusu fazla olanin borusu ötüyor.Türkiye girerse Almanya dan sonra ikinci siraya çıkacak, dogum cok oldugundan daha sonra ki yillar da parlementede 1.siraya cikacak.Sevgili Hacı önce gel buralarda yasa sonra tekrar karar ver.Senin iznini mecbur bekleyecegiz.Bilimsel bazda sen Avrupa ya girmissin, bir de gövdeni sok. B)

tarihinde pisinge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğru aslında,adamlara istediği devleti verelim diyorum bazen.

Bir çok ilkel namus belaları,beşik kertmeleri gibi yaratıkça gelenekler bela oluyor başımıza,Avrupa bizden biliyor.

Evet, ne yazık ki bu Araplarla aynı devletin pasaportunu taşıdığımız için böyle şanssız bir durumdayız. İsyan etmesi gereken Kürtler değil biziz aslında :)

Sitelerde Paylaş

Evet, ne yazık ki bu Araplarla aynı devletin pasaportunu taşıdığımız için böyle Şanssız bir durumdayız. Isyan etmesi gereken Kürtler değil biziz aslında:)

[/ quote]

Avrupa birligine kürtler evet diyor,yoksa Türkiye nin kürtleri adamdam saymasi icin günesin batidan dogmasi lazim...

Sitelerde Paylaş

kürtlerin hepsini katmıyorum ama avrupa birliğini kabul etmeleri yeterli değil.Geleneklerinden kurtulmalılar.

Nasıl bizim için yeterli değilse onlar içinde yeterli değil.

Suç kürtlerin mi ? hayır,onlar bu geleneklere hala bağlı olduğu için suçlu,bizde orayı zenginleştirmediğimiz,yatırım yapmadığımız için suçluyuz.

Sitelerde Paylaş

Böyle Atatürkçülük olmaz.

Türkiye Cumhuriyeti'ni gothic kızlar gibi yalnız bırakmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.İçimize kapanık duruyoruz hiç bir ülkeyle ilişkilerimiz iyi düzeyde gitmiyor.

Ne zaman bir ülkeyle iyi ilişki kuralım aman mandaya giricez aman bağımsızlık gidiyor ülke gidiyor bize istediklerini yaptırıcaklar.

Avrupa Birliği kriter koyunca hemen diyorsunuz ki mandasına giricez bağımsızlığımızı alıcaklar.Oldu AB zaten kriter koymasın direk alsın bizi hiç incelemeden sorgulamadan.

la en ufak kriterde olay çıkartıyorsunuz.

Atatürk Batı ile yakınlaşmayı öngörmekteydi,Ülkeler ile ilişkiler kurmuştu,ne yapmak istiyorsunuz anlamıyorum ki.

Bİrde şeriatı Atatürk devrimlerinden daha üstün gördüğümüzü iddia etmiş bu hacı denen şahıs.

Hacı sana olan saygımı azaltıyorsun,Seni yanlış tanımışım,Yazık.

Bana ne diye saygı duyuyorsun ki?

Elbette biz Batı'ya aitiz. Atatürk bunu istiyordu...

Ama gidin AB'nin mandası olun demiyordu, değil mi?

Emperyalizm ile mücadele ediyordu, değil mi?

Siz AB'nin kucağına oturunca ne olacak?

Bunu hiç düşündünüz mü?

AB'nin dayatmalarının kaçını kabul edebilirsiniz?

Kıbısı, Kürt'leri.. Azınlıkları, din özgürlüğünü, ekonomik bağımlılığı. Diğerlerini..

Bunları AKP İslam adına kabul ediyor.

Siz ne adına kabul ediyorsunuz?

Bizde adam yok diyoruz ya..

Almanya gibi değiliz diyoruz ya..

Geri, ilkel, bağnaz, cahil bir ülkeyiz, diyoruz ya..

Tek gücümüz ordumuz. Entellektüel bir gücümüz yok..

Batı bizi sömürür ve posamızı kaldırır atar..

Sen daha benim yazdıklarımı anlamıyorsun.

Biz AB ile rekabet edelim diyorum ben..

AB'ye girip onun kölesi olacağımıza, ona karşı gelip, ilerleyelim diyorum..

Sen köşeyi kolay dönmeden bahsediyorsun. Bütün yarı aydın, kurnaz Türk'ler gibi düşünüyorsun.

Ben ise Atatürk'ü ve ilkelerini bilen ve benimseyen biri olarak düşünüyorum..

Sitelerde Paylaş

Avrupa birligine kürtler evet diyor,yoksa Türkiye nin kürtleri adamdam saymasi icin günesin batidan dogmasi lazim...

Kürtler ab'ye evet diyorlar da bütün iğrenç törelerini tam gaz devam ettirdikten sonra bunun ne anlamı var?

Mesela İstanbul da özellikle doğulu göçmenlerin yoğun yaşadığı semtlerdeki yerlerde bulunan balgam miktarı bile Türkiye'nin ab'ye girmemesi için yeterli bir neden. Medeniyetsiz insanların Avrupa'yı ele geçirmesini ben bile istemezken onlar neden istesin?

Sitelerde Paylaş

Kürtlerin hepsini katmıyorum ama avrupa birliğini kabul etmeleri yeterli değil.Geleneklerinden kurtulmalılar.

Nasıl bizim için yeterli değilse onlar içinde yeterli değil.

Suç Kürtlerin mi? hayır, onlar bu geleneklere hala bağlı olduğu için suçlu, bizde orayı zenginleştirmediğimiz, yatırım yapmadığımız için suçluyuz.

[/ quote]

Adam anasini bacisini kesiyor,dogruyor,Türk mahkemeleride caydiri sucla cezalandiracagina adam hapisten cikiyor.Kürtler sacma törelerinden kurtulamamissa Türk devleti sucludur.Orasi Türkiye degil mi.. :ph34r:

Sitelerde Paylaş

Bana ne diye saygı duyuyorsun ki?

Elbette biz Batı'ya aitiz. Atatürk bunu istiyordu...

Ama gidin AB'nin mandası olun demiyordu, değil mi?

Emperyalizm ile mücadele ediyordu, değil mi?

Siz AB'nin kucağına oturunca ne olacak?

Bunu hiç düşündünüz mü?

AB'nin dayatmalarının kaçını kabul edebilirsiniz?

Kıbısı, Kürt'leri.. Azınlıkları, din özgürlüğünü, ekonomik bağımlılığı. Diğerlerini..

Bunları AKP İslam adına kabul ediyor.

Siz ne adına kabul ediyorsunuz?

Bizde adam yok diyoruz ya..

Almanya gibi değiliz diyoruz ya..

Geri, ilkel, bağnaz, cahil bir ülkeyiz, diyoruz ya..

Tek gücümüz ordumuz. Entellektüel bir gücümüz yok..

Batı bizi sömürür ve posamızı kaldırır atar..

Sen daha benim yazdıklarımı anlamıyorsun.

Biz AB ile rekabet edelim diyorum ben..

AB'ye girip onun kölesi olacağımıza, ona karşı gelip, ilerleyelim diyorum..

Sen köşeyi kolay dönmeden bahsediyorsun. Bütün yarı aydın, kurnaz Türk'ler gibi düşünüyorsun.

Ben ise Atatürk'ü ve ilkelerini bilen ve benimseyen biri olarak düşünüyorum..

Eğer Türkiye azimli olursa AB'yi yönetebilen ve yasalarına etki eden ülkelerden biri olabilir.Bunun için girmemesine gerek yok.

Zaten Atatürk'ü ve ilkelerini anlayan bir tek sen varsın.

Ben sanki mandası olalım dedim.

Kriterleri kabul etmek mandacılık değildir,Toptan kabul edelimde demedim,Ama kriterlerin çoğunda sorun yok ve hepsi bizim sahip olamadığımız şeyler.

Sitelerde Paylaş

Eğer Türkiye azimli olursa AB'yi yönetebilen ve yasalarına etki eden ülkelerden biri olabilir.Bunun için girmemesine gerek yok.

Zaten Atatürk'ü ve ilkelerini anlayan bir tek sen varsın.

Ben sanki mandası olalım dedim.

Kriterleri kabul etmek mandacılık değildir,Toptan kabul edelimde demedim,Ama kriterlerin çoğunda sorun yok ve hepsi bizim sahip olamadığımız şeyler.

Ben ilke ve temel olarak bir birliğe girmeye karşı olalım demiyorum.

Çünkü biz batıya aitiz. Atatürk ilkelerine göre de batıya aitiz..

Tarihsel gelişmeler açısından da batıya aitiz.

Biz doğudan batıya yöneldik.

Timur bu çabamızı geciktirdi. Ve kendisi hiç bir zaman Avrupa'ya yönelmedi.

Avrupayı ilkel ve fakir buldu. Saldırıya değersiz buldu.

Geldiği yere döndü ve oradan yeni bir Çin seferi yapacakken hastalanıp öldü.

Timur Çin'in Avrupa'dan çok daha değerli zenginlikleri olduğunu biliyordu.

Biz hiç bir zaman doğuya, geldiğimiz yöne bakmadık. Gözümüz hep batıdaydı.

Zaten Avrupa'nın bütün insanları doğu kökenli değil mi?

Şimdi de batıya yöneliyoruz. Bu zaten eski politikamız.

Ama farklı nedenlerden bunu yapıyoruz.

Batı'ya saldırmıyoruz. Batı ile rekabet yapmıyoruz.

Batı'nın kirli işlerini yapmaya gidiyoruz. Batıya hizmet etmeye gidiyoruz. Ve buna can-ı gönülden razıyız..

Kara Mustafa Paşa kumandasındaki Osmanlı orduları Viyena'yı ikinci defa kuşattığı zaman amacı Viyena'yı aldıktan sonra, Roma'yı fethetmek ve papalığı Osmanlıya getirmekti. Avrupa'nın dini lideri de olmak istemişti Kara Mustafa paşa ve bu uğurda kelleyi kaybetti..

Aradan çok geçmedi sayılır bu olay vuku bulalı. O ana kadar Türk'ler Avrupa'daki teknoloji ve uygarlığı izliyorlardı.

Ama İkinci Viyena kuşatması sırasında bütün eksikliklerimiz anlaşıldı.

Barutlarımızın bile kalitesiz olduğu gerçeği ile karşılaştık ve kazanabileceğimiz bir savaşı bozguna uğrayarak kaybettik.

Osmanlının sonu yine de hemen gelmedi. 300 yıl sürdü..

Ama artık Avrupaya tam anlamı ile teslim olduk.

Atatürk onlarla yaptığımız son savaşları kazanmıştı.

Bu keresinde biz savaş yapmadan kimliğimizi, onurumuzu, gururumuzu kaybediyoruz.

Yazıklar olsun bize..

Kiminiz İslam'ı kiminiz İslam düşmanlığını bahane ederek kapağı AB'ye atmaya çalışıyorsunuz.

Ortak paydanız AB... İlkeleriniz ne olursa olsun, bu ortak payda sizi Atatürk'ün ilkelerinden, Türklük onur ve gururundan uzaklaştırıyor.

Siz tarihimize, geçmişimize ihanet ediyorsunuz.

Ben uzaktan sizleri böyle görüyorum.

AB'ye girmeye şiddetle karşıyım.

AB ile rekabet etmek istiyorum.

Ben bizim için başka onurlu ve gururlu bir kurtuluş göremiyorum..

Sitelerde Paylaş

Aslında hiç birinizin aklına gelmiyor..

AB Türkiye'siz yapamaz.

Türkiye girmek istemiyorum desin, AB peşine düşecektir.

AB Türk'lerin akıllarını başlarına toplamalarından korkmuştur her zaman.

Türkiye'nin AB'ye alınmaması, hatta alınmayacağı izlenimi verilmesi, bizi daha güçlü yapacaktır.

Nitekim yapmışdır da..

Türkiye AB'ye girme sürecini deneyimlerken, olumsuz gelişmeler karşısında, biraz kendini toparlamış ve bir güç olduğunu göstermiştir.

Alınmayacağı kesinleşirse, daha da büyük bir güç olabilir.

Rekabetin önemini küçümsememelisiniz. Çok önemlidir.

Sitelerde Paylaş

ırkçı faşist diye eleştiriyorsunuz birde.

kürtleri eleştirince hemen ırkçı diyorsunuz,ne mutlu türküm diyince faşist.

liboşlar bu ırkçıya ne diceksiniz ?

Sende ırkçısın, bende ırkçıyım. O liboşlar da bir yerlerde biraz ırkçı.

Boş ver bunu.

Ben bu söylediklerimi bir türkiyeli olarak söylüyorum, avrupalı olarka değil.

Türkiye'yi, tükçe konuşup türkiyede türklerle yaşan birinden daha bilmez avrupalılar.

Ben hainlik ediyorum ama dürüst olduğunda sen de aynı şeyleri söylerdin.Yanlış mı?

Gerçekten hayal et. Gözünü karartan kör eden bağnaz vatansevgini bir anlık bırak ve avrupa birliğine girdiğimizi ve o avrupa sokaklarında dolaşan türkleri bir an hayl et.

Sitelerde Paylaş

Avrupa Birliği nedir? Avrupa Birliği eski Roma İmparatorluğu'nun devamıdır. Avrupa Birliği'ne güçlü, birlik beraberlik içinde girersek iyidir ama bu halde girecek olursak Avrupa bizi yer. Şu halde hükümetin askere güvenmediği askerin hükümete güvenmediği, istibaratın emniyete güvenmeiği emniyetin istihbarata güvenmediği ve toplumun kimseye güvenmediği bir Türkiye'yi Avrupa çıtır çıtır yer. Bu Avrupalılar felaket adamlar. Bir proje için fon istiyorsunuz vermiyorlar ama Tükiye'de kaç tane Kürt var, kaç tane Yahudi var, kaç tane Ermeni var diye istatistik tutmak için fon isteyin anında para yağdıyorlar. Bilmiyorum istenmediğimiz yere girmeye çalışmak ne kadar doğru. Eski bir İngiliz başbakanı adı Gladstone der ki; " İnsan olduğum için utanıyorum çünkü Türkler de insan soyundan " Bunlar böyle ırkçı adamlar. İsmet Paşa'nın dediği gibi " Batılılarla aynı yatağa girilmez çünkü ne yapacakları belli olmuyor "

Velhasıl, eğer güçlü olarak, birlik bütünlük içinde onurlu bir şekilde girersek o zaman faydası olabilir aksi halde Avrupa bizi yetmişiki millete böler.

Sitelerde Paylaş

Sende ırkçısın, bende ırkçıyım. O liboşlar da bir yerlerde biraz ırkçı.

Boş ver bunu.

Ben bu söylediklerimi bir türkiyeli olarak söylüyorum, avrupalı olarka değil.

Türkiye'yi, tükçe konuşup türkiyede türklerle yaşan birinden daha bilmez avrupalılar.

Ben hainlik ediyorum ama dürüst olduğunda sen de aynı şeyleri söylerdin.Yanlış mı?

Gerçekten hayal et. Gözünü karartan kör eden bağnaz vatansevgini bir anlık bırak ve avrupa birliğine girdiğimizi ve o avrupa sokaklarında dolaşan türkleri bir an hayl et.

''Türk elini nereye atsa .ok bulaştırır'' gibi aşağılıkça yazıp birde saçmalamasan.

Vatan sevgisiymiş,Avrupa'lılarda sanki hiç ot çeken yok,cahilliğinde bir modernliği var size göre,biz cahiliz ot çeken avrupalılar modern.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...