Jump to content

avrupa birligi

Recommended Posts

nihil adlı ırkçının iletisinin dikkate alınmasını talep ediyorum.

nihilist adam Türk ırkını aşağılık ilan ediyor.Niyetlerini belli ediyorlar en azından.

E yok artık, hiç eleştirmeyelim türkleri. Nenden? ÇÜnkü türkler üstün ırk onlar leştirlmez.

Üstlik ben türk derken türkeyede yaşayan tüm ırkları kastediyorum. Bunlar avrupalı da olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Atatürk'ü sonradan görme ilan ediyorsun,sonra hemen lafını değiştiriyorsun seni falan kastettim diyorsun.

Lafının arkasında dursana.Bu yüzden ikiyüzlü ve sinsisin.Hakaretlerini yeraltından yapıyorsun.

Atatürk için dememiştim ki ben onu aslında, bu başlık altında bir önceki iletimde onun için Avrupalıdır demişim, o halde o değil sonradan görme olan, iletisini alıntıladığım kişi birine gönderme yapmış ben de ona güldüm ve sönradan görme bir kültürün ancak o kadar olabileceğini ima ettim yalnızca, her iki tarafada uyum sağlayamayan ortada kalan, kendini bulmayan bir dolu insan.

Sitelerde Paylaş

Psinge :

Avrupa birliginde nüfusu fazla olanin borusu ötüyor.Türkiye girerse Almanya dan sonra ikinci siraya çıkacak, dogum cok oldugundan daha sonra ki yillar da parlementede 1.siraya cikacak.[/quote]

Evet, AB üst düzey yöneticileri Türkiye'nin tam üyeliğine bir bu, bir de kendi içerisinde İKİNCİ BİR TRUVA ATI istemedikleri için karşı çıkıyorlar.

Peki, Birinci Truva Atı kim ?

İngiltere ...

İngiltere sömürgelerini birer birer kaybettikten sonra Amerika'nın Avrupa'daki sadık bekçisi gibi davranmıştır.

Irak'a yapılan operasyonları düşünün; İngiltere'nin AB menfaatlerini hiçe sayarak

Amerika'nın peşinde gitmesi unutuldu mu sanılıyor?

AB'nin kocamanlarından Almanya ve Fransa İngiltere'ye işte bu yüzden çok gıcık. Türkiye'nin ise 1950'lerden beri Amerika'nın kuyruğuna takılıp tek gram sözünden çıkmadığını Mısır'daki sağır sultan bile bilir .

O sebeple hemen yanıbaşlarında Türkiye gibi Amerikan ajanı kılıklı ikinci bir başbelasını istemiyorlar.

Türkiye de az ikiyüzlü değil ha, ne yardan geçiyor ne serden, ne Amerika'dan ne Avrupa'dan .

Sevgili Vahşi

Hacı arkadaşımız sadece şahsiyetli olalım diyor, hepsi bu.

Kürtlere özerklik veya bağımsızlık vermekle iş bitecek mi sanıyorsun?

Kıbrıs'ın tamamını da versen, Ermeni soykırımını tanıyıp trilyonlarca dolar tazminat dahi ödesen yine almazlar bizleri içlerine.

Arkadaşım, ülkemize gelen AB komiserlerinin sömürge valisi edalarında Türkiye'ye karşı onyıllarca yönelttikleri korkunç dayatmacı küstah tavırlarını nasıl unutmuş olabilirsin?

Bir zamanlar Karen Fogg denilen kadın bu ülkede ne dümenler çevirdi, çoktan deşifre olmasına rağmen hala daha ne dümenler çeviriliyor haberin var mı?

Ha, girersek çok iyi olur diyorsun.

O halde ben de soruyorum; Nasrettin Hoca'nın göle çaldığı maya tuttu mu ?!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin hiçbir standartı yok. Avrupa birliği muktesabatı sayesinde binalara yangın merdivenleri zorunlu hale getirildi. Gelir tabana yayılsın diye iş yerlerine zorunlu güvenlik ve hizmet şartı getirildi. Sırf bu yüzden erozyonla mücadele yasaları getirildi, mecburi damla sulamaya geçiliyor. Sırf bu yüzden trafik yasaları değişti, devrilen araç sahipleri Kara yollarını dava edemezkn şimdi tazminatı koparmayı başardı, sırf bu yüzden Cumhurbaşkanı ile başbakanın yetkilerini gerektiğinde kullanabilen MGK sekreteri tırpanlandı. Benzinliklere mecburi Makina mühendisleri zorunluluğu getirildi. Türkiyenin Tersane kanunu bile yoktu ve saire ve saire yani velhasıl anlıycağınız Türkiye AB sayesinde "ve güneş doğarken tombul bir adam

yatağından çıkar dalgın giyinir

'bugün kimi kime gammazlamalı,

amirin gözüne nasıl girmeli' " ülkesi olmaktan çıkıp insanlığın evrensel standartlarına ulaşacak

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanlış kişi atılmış...

Söylemeden edemiycem...

Irkçılığın hiçbir savunulur yanı yoktur...

Ortada ırkçılık yok. Irkçı ifadeler olduğunu sadece Vahşi iddia etti. Burada ırkçılar barınamaz, bunu da herkes bilir.

Nihil Türk halkını eleştirmiş, beğenmediğini söylemiş. Burada ırkçılık yok.

Vahşi de sayfalar boyu onlarca küfür etmiş. Hepsi de birbirinden iğrenç küfürler.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin hiçbir standartı yok. Avrupa birliği muktesabatı sayesinde binalara yangın merdivenleri zorunlu hale getirildi. Gelir tabana yayılsın diye iş yerlerine zorunlu güvenlik ve hizmet şartı getirildi. Sırf bu yüzden erozyonla mücadele yasaları getirildi, mecburi damla sulamaya geçiliyor. Sırf bu yüzden trafik yasaları değişti, devrilen araç sahipleri Kara yollarını dava edemezkn şimdi tazminatı koparmayı başardı, sırf bu yüzden Cumhurbaşkanı ile başbakanın yetkilerini gerektiğinde kullanabilen MGK sekreteri tırpanlandı. Benzinliklere mecburi Makina mühendisleri zorunluluğu getirildi. Türkiyenin Tersane kanunu bile yoktu ve saire ve saire yani velhasıl anlıycağınız Türkiye AB sayesinde "ve güneş doğarken tombul bir adam

yatağından çıkar dalgın giyinir

'bugün kimi kime gammazlamalı,

amirin gözüne nasıl girmeli' " ülkesi olmaktan çıkıp insanlığın evrensel standartlarına ulaşacak

türkler niye böyle medeniyetsiz di mi

Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgisi olmayan, özel sataşmalar içeren iletilerin hepsi temizlendi.

Lütfen konuyu kişiselleştirmeden tartışın. Bu AKP'ye oy verdin-vermedin meselesi artık gerçekten baydı, ben yoruldum hep aynı iletileri silmekten.

Kişisel sataşmalardan kaçının lütfen, başlığı özel meselelerle boğmayın, saptırmayın.

Sitelerde Paylaş

Bana ne diye saygı duyuyorsun ki?

Elbette biz Batı'ya aitiz. Atatürk bunu istiyordu...

Ama gidin AB'nin mandası olun demiyordu, değil mi?

Emperyalizm ile mücadele ediyordu, değil mi?

Siz AB'nin kucağına oturunca ne olacak?

Bunu hiç düşündünüz mü?

AB'nin dayatmalarının kaçını kabul edebilirsiniz?

Kıbısı, Kürt'leri.. Azınlıkları, din özgürlüğünü, ekonomik bağımlılığı. Diğerlerini..

Bunları AKP İslam adına kabul ediyor.

Siz ne adına kabul ediyorsunuz?

Bizde adam yok diyoruz ya..

Almanya gibi değiliz diyoruz ya..

Geri, ilkel, bağnaz, cahil bir ülkeyiz, diyoruz ya..

Tek gücümüz ordumuz. Entellektüel bir gücümüz yok..

Batı bizi sömürür ve posamızı kaldırır atar..

Sen daha benim yazdıklarımı anlamıyorsun.

Biz AB ile rekabet edelim diyorum ben..

AB'ye girip onun kölesi olacağımıza, ona karşı gelip, ilerleyelim diyorum..

Sen köşeyi kolay dönmeden bahsediyorsun. Bütün yarı aydın, kurnaz Türk'ler gibi düşünüyorsun.

Ben ise Atatürk'ü ve ilkelerini bilen ve benimseyen biri olarak düşünüyorum..

ab dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir organizasyondur

ab nin bir ordusu yoktur

bir başkanı da yoktur

uluslararasıdır ama ayrıca uluslarüstüdür

uluslar arası bir organizasyonla benzer özellikler taşı ama değildir

meclisi vardır ama devlette değildir

şimdi hacı bey abi

avrupa birliği ile ilgili bir şeyler okumanızı tavsiye ediyorum size çünkü

bilmelisiniz ki

ab nin oturulacak bir kucağı yok

mesela atıyorum oturulacak kucağı olan abd olabilir

ab böyle bir şey değil kuruluş amacı ihtimal dahilindeki savaşları engellemek

ekonomik entegrasyon ile kademe kademe politik entegrasyonu sağlamaktır amacı

ab nin dayatmaları yoktur

sizin yanlışlarınız vardır

kıbrısa hiç geldiniz mi

hiç burada yaşadınız mı?

burada yaşayan türklerle konuştunuz mu?

türkiyede yaşayan ortalama bir vatandaş gibi konuşuyorsunuz

kıbrıs vatan toprağı bile değil

misak-i millide yok!

aşırıya kaçan duygasallık değil mi yaptığınız?

kürtler veya azınlıklr konusunda ab ne dayatmış?

insana insan gibi muamele etmek zorunda olmaktan dolayı mı gocunuyorsunuz?

ab üyelerinin bağımlılığını değil bağımsızlığını hedefler

abnin ortalama milli gelirinin ltında kaln bölgelere direkt maddi yardım yapılır

türkiye ab ye üye olsa ingiltere fransa almanya ispanya bize çalışır

biz onlara değil!

hitler zamanında ab yoktu ama

eminim hitler de sizin gibi düşünürdü

abd de yaşayan bir doktor için fazla protectionist değil misiniz?

nasıl başarıyorsunuz bunu? hem de abd de!

Sitelerde Paylaş

Kıbrıs halkının Türkiye ye bakış açılarını bilen biriyim.Türkiye mi İngiltere mi denirse,hiç düşünmeden İngiltere diyeceklerini de biliyorum.Avrupa birliği konusunda ise,düşüncelerinize hiç katılmıyorum.Avrupa birliği ülkelerinden kaçı çalışarak bugünlere gelmiştir.Bugün bile hala gizli sömürge ile yaşamaktadırlar.Türkiye,onlar için bakire bir sömürge.Müslümanlığın olmadığı bir Türkiye olmuş olsa idik,şimdi tamamen farklı bir Türkiye olurduk.İşte o zaman Avrupa bizim kucağımıza oturmak isterdi.Bundan emin ol.Ha birde,büyük balık küçük balığı her zaman yutar.Bunu unutma...

Sitelerde Paylaş

Kıbrıslı Türk'ler için Türkiye mi, İngiltere mi diye bir seçenek yok.

Türkiye mi, Greek'ler mi seçeneği var...

O yüzden Kıbrıslı Türk'ler için seçenek çok kolay.. Türkiye... İstemeseler de.. Sevmeseler de..

AB bizim sorunlarımızı kendi anlayışına göre çözecektir.

Bizi otonomik eyaletlere ayırmak onlar için bir sorun oluşturmaz.

Göze alırsak bizim için de bir sorun değildir. İslam başımızdan eksik olmasın yeter....

Türkiye'nin sorunlarından hiç birisi çözüme bağlanmayacaktır.

AB'ye girersek çözümleri beğenmeyeceğiz...

Girmezsek onları istediğimiz gibi çözemeyeceğiz..

Sitelerde Paylaş

türkiye ingiltere diye bir seçenek yok!

çözüm veya çözümsüzlük diye bir seçenek var

şuanda kıbrısta ihtimal dahilindeki tek çözüm 2 devletli bir confederasyon

bu kadar tartışmanın nedeni bu yeni kurulacak devletin ince ayrıntıları

kıbrıslı türkler de kıbrıslı rumlar da ingilizleri adadan tamamiyle atmak niyetinde

hatta her iki taraf türkiyeden gelen göçmenler konusunda da bence hemfikir

meseleyi çözümsüz hale getiren büyük güçlerdir

sen ver rumlara cyprus republic'in meşru temsil gücünü

ver avrupa birliği üyeliğini

allahın rumu bundan sonra neden istesin ki çözümü?

onlar zaten kendi açısından çözmüş

bunu kim yaptı?

ingiltere ve abd

buna kim neden oldu? türkiyenin o tarihlerde ki politik yetersizliği

bugün beğenmediğiniz akp hükümeti santranç oynar gibi oynuyor uluslararası arenada politik açıdan...

kıbrıs sorunu bizim sorunumuz değil bunu anlamanız lazım kıbrıs sorunu üstümüze vazife edindiğimiz bir sorun

ben kıbrısa her indiğimde ecevite küfür ederim...

Sitelerde Paylaş
bugün beğenmediğiniz akp hükümeti santranç oynar gibi oynuyor uluslararası arenada politik açıdan...

Evet aynen, çarpık zihniyet (forumdaki Ateistler) ise bunları görmüyor, icraatları ile değil, kılık kıyafetleri (inancı) ile ilgileniyor ve ısrarla oy verenlerin kılıkkıyafetlerinden dolayı oy verdiklerini iddia ediyor.

Hâlâ.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

türkiye ingiltere diye bir seçenek yok!

çözüm veya çözümsüzlük diye bir seçenek var

şuanda kıbrısta ihtimal dahilindeki tek çözüm 2 devletli bir confederasyon

bu kadar tartışmanın nedeni bu yeni kurulacak devletin ince ayrıntıları

kıbrıslı türkler de kıbrıslı rumlar da ingilizleri adadan tamamiyle atmak niyetinde

hatta her iki taraf türkiyeden gelen göçmenler konusunda da bence hemfikir

meseleyi çözümsüz hale getiren büyük güçlerdir

sen ver rumlara cyprus republic'in meşru temsil gücünü

ver avrupa birliği üyeliğini

allahın rumu bundan sonra neden istesin ki çözümü?

onlar zaten kendi açısından çözmüş

bunu kim yaptı?

ingiltere ve abd

buna kim neden oldu? türkiyenin o tarihlerde ki politik yetersizliği

kıbrıs sorunu bizim sorunumuz değil bunu anlamanız lazım kıbrıs sorunu üstümüze vazife edindiğimiz bir sorun

ben kıbrısa her indiğimde ecevite küfür ederim...

Kıbrıs sorununun Ecevit ile ne alakası var.

Çok önceleri başlayan ve DP tarafından kışkırtılan bir sorun.

Kıbrısı stratejik olarak Rum'lara bırakmak da hiç doğru değil.

Siz yöre halkına hangi devlete bağlanmak istiyorsunuz diye sorar mısınız hiç?

Ya da sevmediğiniz komşunuzla birleşip, yeni bir devlet kurar mısınız diye sorar mısınız?

Sorun Kıbrıslı Türk'ler değil. Nasıl keserseniz kesniz onlar kurban. Kafaları karışık onların..

Bu sorun onları aşar. Rumları da aşar. Yunanistan ve Türkiye arasındaki bir sorun.

En temizi adayı bölmek.. Kıbrıs Rum cumhuriyetine ben şahsen hiç bir şekilde izin vermem.

Sorun iyice çıkmaza girmiş durumda.. ve artık taviz veremeyiz kimseye.

Sitelerde Paylaş

Kıbrıs sorununun Ecevit ile ne alakası var.

Çok önceleri başlayan ve DP tarafından kışkırtılan bir sorun.

Kıbrısı stratejik olarak Rum'lara bırakmak da hiç doğru değil.

Siz yöre halkına hangi devlete bağlanmak istiyorsunuz diye sorar mısınız hiç?

Ya da sevmediğiniz komşunuzla birleşip, yeni bir devlet kurar mısınız diye sorar mısınız?

Sorun Kıbrıslı Türk'ler değil. Nasıl keserseniz kesniz onlar kurban. Kafaları karışık onların..

Bu sorun onları aşar. Rumları da aşar. Yunanistan ve Türkiye arasındaki bir sorun.

En temizi adayı bölmek.. Kıbrıs Rum cumhuriyetine ben şahsen hiç bir şekilde izin vermem.

Sorun iyice çıkmaza girmiş durumda.. ve artık taviz veremeyiz kimseye.

populerizm mevzusu

ecevit ayşeyi tatile çıkaran adamdır

alaka budur kıbrıs mevzusuna yapılan ilk hata da budur!

kıbrısı stratejik olarak rumlara bırakmak elbet doğru değildir ama rumların domine ettiği bir kıbrısın önüne geçmenin başka yolları da vardı ki bugün kıbrısı rumlar domine etmektedir askeri harekatın ve sonrasında yapılanların yanlış olduğunun ispatı da budur

rumlar bugün adanın tek temsilcisi olarak kabul edilmektedir! bugün türklerin yaptıkları yanlışlar yüzünden 1960 cyprus republic'in meşru temsilcileridir yani bu devlet türk askeri harekatı sonrasında tarihe karışmamıştır bu harekat sonrasında cyprus republic devam etmiştir kktc nin kurulmasıyla türkler birleşmiş milletler kararlarına aykırı hareket etmiş ve rumların eline büyük koz vermiştir

kktc nin kurulmasının amacı adada iki devletli fedaral bir çözümün önünü açmaktı ancak türk tarafının bu hamlesinin karşılığı büyük bir kayıp oldu

bugün avrupa birliğinin bütün yardımları rumlara akıyor çünkü bütün adayı onlar temsil ediyor! türkün hakkı da ruma gidiyor...

avrupa birliği kanunları kuzeyde uygulanamıyor ama rum mahkemeleri kuzeydeki toprakları üzerinde karar verebiliyor! ve bunu avrupa da tanıyor!

adayı bölmek mümkün değil

kanun var nizam var

uyulması gereken anlaşmalar birleşmiş milletler kararları var

bunların bağlayıcılığı var

adada tek devlet olabilir

ama bu devletin yapısı farklı farklı olabilir

1980 lerde türkler federal bir devlet isterken

bugün rumlar federal bir devlet istiyor ancak bu sefer türkler konfederasyon istiyor

yani kimse aynı topraklarda yaşamak istemiyor zaten

1960 da iki topluluk da adaya yayılmış aynı topraklarda yaşıyordu ancak

şuanda çözüm adına ortaya atılan fikirlerin tek ortak noktası

bi-communal bi-zonal one republic

türk mahkemeleri rum mahkemeleri

türk federal devleti rum federal devleti

muhtemel bir çözüm de adanın ortasında yine bi sınır olacak ama uluslararası alanda temsile gelince ülkeyi iki toplum ortaklaşa temsil edecektir...

kim ne derse desin rumlar adayı her zaman domine edeceklerdir çünkü ortaya konulmuş tüm çözümlerde

galli plani

annan planı

ve ihtimal dahilindeki planlarda

bakanlıklarda ve alt meclislerde temsil oranı hep 7ye 3 şeklindedir çünkü türkler adada azınlıktadır...

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...