Jump to content

türk ateistlere bir şey anlatmak yada deveye hendek atlatmak

Recommended Posts

ikisi de zor.forumdaki tartışmalar kalıplaşmış kimin hangi konuda ne söyleyeceği belli ve hiç değişmiyor.herkes mevcut fikrini karşı taraf ne söyler se söylesin nasıl ispat ederse etsin sonuna kadar savunuyor.bir savaş psikolojisi gibi karşı tarafı bir şekilde mat etme sevdası insanların yeni şeyler benimsemesini ve öğrenmesini çok zorlaşıtırıyor.kimse samimi değil.oo yanılmışım yada bu konuyu yanlış anlamışım diyen bir ateiste rastlamadım şimdiye kadar.oysa

-ateist üyelerin hiç biri tüm bilimsel dallarda profosör olmuş kişiler değil yani yanılma ihtimalleri her an mevcut.uzman bir ateist eminim forumdaki bir çok ateist yazısı için atma ateist kardeş ne alakası var der.ama içinden der uzman da olsa sonuçta ateisttir ve klasik ateist hastalığı onda da mevcuttur o hastalık

HER ŞEYE RAĞEMEN SONUNA KADAR İNKAR ET AMA YERİNE HİÇ BİR ŞEY KOYMA

bu ilke ateistleri şismanlatacak çünkü tembel ve karanlık bir düşüncenin ürünüdür bu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu müslümangenc gibileri gördüğümde bazı insanların neden islam bu kadar kesin bir şekilde yerile bir edildiği halde hala körü körüne bu ilken dini savunduğunu anlıyorum, çünki beyinlerini hiç ama hiç çalıştırmıyorlar.

herkes mevcut fikrini karşı taraf ne söyler se söylesin nasıl ispat ederse etsin sonuna kadar savunuyor.

Tek ama tek bir tane örnek versene, tek bir tane.

bir savaş psikolojisi gibi karşı tarafı bir şekilde mat etme sevdası insanların yeni şeyler benimsemesini ve öğrenmesini çok zorlaşıtırıyor.

Sizler öğrenmek için burada değilsinizki. Sizler ne olduğundan habersiz olduğunuz bu saçmalıklar çelişkiler yığınının doğru olduğuna şartlanmış zavallılarsınız.

kimse samimi değil.oo yanılmışım yada bu konuyu yanlış anlamışım diyen bir ateiste rastlamadım şimdiye kadar.

Beynin yaşamadığı için 3 yaşındaki bir çocuğun bile zekasına sahip olmadığın için böyle düşünmen normal.

Ateistler senin yukarıda söylediğini yapmadığı için değil yaptığı için ateisttirler be cahil.

Bende zamanında müslümandım ama haaa bu islam saçmalıklar yığını demekki ben yanılmışım diyebilen insanlar olduğumuz için şimdi ateisttiz.

Daha bunu anlayacak kapasitesi olmyan bu insanlara iki tane ikinin dört ettiğini nasıl anlatacağız.

oysa

-ateist üyelerin hiç biri tüm bilimsel dallarda profosör olmuş kişiler değil yani yanılma ihtimalleri her an mevcut.

Bir ateist yanıldığını görürse aaaa ben yanılmışım der. Onun böyle demesi ona birşey kaybettirmediği gibi kazandırır.

Ama bir müslümanın bunu yapması yasaktır. Çünki gördüğümüz gibi müslümanın düşünmesi yasaktır.

Onlar bu kuran denen cehalet kitabının doğruluğu dışında başka hiç bir şey düşünemezler.

Bu kara cahilere inandıkları allah gelse bu kuran saçma dese onada inanmazlar.

uzman bir ateist eminim forumdaki bir çok ateist yazısı için atma ateist kardeş ne alakası var der.ama içinden der uzman da olsa sonuçta ateisttir ve klasik ateist hastalığı onda da mevcuttur o hastalık

Burada defalarca ateistlerin biribirine yanlış düşündüğünü körler bile gördü.

Ama dürüstlüğü d sinden haberiniz olmadığı için birde görmek için beyinde gerektiği için sizlerin görmemesi normal.

Biryerlerden ateizm inkar eder yerine birşey koyma sözünü öğrenmişsin ehr tarafta aynı şeyleri söyleyip duruyorsun.

Yav kardeşim adamın birisi çıkmış (hatta çıkıp çıkmadığı bile kesşin belli değil) bir allah var benide elçisi yaptı bana itaat edin tüm kaılar bana helaldir kadınları dövün, kadınlar maldırlar gibi sözler söylemiş siz bu sadiste inanmışsınız bizler inanamamışız, şimdi biz bu inanmadığımız şey yerine neden birşey koyalım be cahalet abidesi.

Bak aynanın karşısına geç başına bak onun içinde beyin denilen bir şey var onu çalıştırmayı dene.

bu ilke ateistleri şismanlatacak çünkü tembel ve karanlık bir düşüncenin ürünüdür bu

Evet ateistler günde beş kere var olduğuna inanılan bir tanrıya tapınıyorlar.

Tembellik sizin gibi bağnazların işidir.

Çıkmış bir arap kainatın en büyük sorusuna uydurmuş bir cevap sizde inanmışsınız oooohhh gel keyfim gel.

Düşünmek yok düşünmediğini anlayacak kapasite yok, araştırma yok (müslümanlığın doğruluğundan başka)

Birde bu kişi sürüm sürüm sürünen müslüman ülkelerin haline bakmadan ateizme karanlık diyor şimdi buna cehalet denmezde başka şeylerde denir ama burası yeri değil.

Sitelerde Paylaş

gördünüz işte söyledim size çok zor ya ben en iyisi deveye hendek atlatmaya çalışayım :D

xislam günlük kalıplaşmış duasını yapmış yine şöyle diyor

"Yav kardeşim adamın birisi çıkmış (hatta çıkıp çıkmadığı bile kesşin belli değil) bir allah var benide elçisi yaptı bana itaat edin tüm kaılar bana helaldir kadınları dövün, kadınlar maldırlar gibi sözler söylemiş siz bu sadiste inanmışsınız bizler inanamamışız, şimdi biz bu inanmadığımız şey yerine neden birşey koyalım be cahalet abidesi.

Bak aynanın karşısına geç başına bak onun içinde beyin denilen bir şey var onu çalıştırmayı dene."

şu seviyeye bakarmısınız üst düzey doğrusu :) şimdi bu söylediklerinin saçma sapan komik şeyler olduğunu sende biliyorsun ama tekrar edip duruyorsun.duaya devam xislam her şeye rağmen

Sitelerde Paylaş

gördünüz işte söyledim size çok zor ya ben en iyisi deveye hendek atlatmaya çalışayım

"Yav kardeşim adamın birisi çıkmış (hatta çıkıp çıkmadığı bile kesşin belli değil) bir allah var benide elçisi yaptı bana itaat edin tüm kaılar bana helaldir kadınları dövün, kadınlar maldırlar gibi sözler söylemiş siz bu sadiste inanmışsınız bizler inanamamışız, şimdi biz bu inanmadığımız şey yerine neden birşey koyalım be cahalet abidesi.

Bak aynanın karşısına geç başına bak onun içinde beyin denilen bir şey var onu çalıştırmayı dene."

şu seviyeye bakarmısınız üst düzey doğrusu şimdi bu söylediklerinin saçma sapan komik şeyler olduğunu sende biliyorsun ama tekrar edip duruyorsun.duaya devam xislam her şeye rağmen

Palavra cehalet ile ateistte birşey annlatamazsın önce dürüst olacaksın.

Yukarıda sana sorulan sorular var onlara cevap verki okuyucular bu söylediklerini yapanın aslında sen olduğunu düşünmesinler.

Sen hangi ateiste bir şey ispatladında o ateist bunu inkar etti?

Evet sana bir örnek ver dedim neden vermedin yoksa sen birde yalancımısın???

Söylediklerin saçma olduğnu düşünüyorsa bunlar saçma demek ile olmaz neden saçma olduğunuda yazacaksın yukarıda benim yaptığım gibi.

Böyle giderse yukarıda söylediğin ne varsa senin için geçerli oluyor.

İşin garibi söylediğim tek bir şeyi çürütememiş üstüne üstlükte söylediklerimi doğrulamışsın.

Sonrada utanmadan ateistlere laf anlatmaktan söz ediyorsun.

Beynin yaşasa anlayacaksın, senin anlatmaya çalıştığının binlerce katı ateistlerin unuttuğu vardır.

Bu cahil birde üsluptan söz etmiş şimdi bu kişinin cehaletini kesin olarak ispatlayalım.

Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun

Yukarıdaki sözler kuranda geçen bir kaç hakaret.

Bu cahiller kuranda bu kadar hakaret olduğu halde hala başkalarının üslubundan söz edebiliyorlar çünki kapkara cahiller.

Sitelerde Paylaş

gördünüz işte söyledim size çok zor ya ben en iyisi deveye hendek atlatmaya çalışayım :D

şu seviyeye bakarmısınız üst düzey doğrusu :) şimdi bu söylediklerinin saçma sapan komik şeyler olduğunu sende biliyorsun ama tekrar edip duruyorsun.duaya devam xislam her şeye rağmen

Kimseyi inanmıyor diye suçlayamazsın,ama ben seni inandığın için suçlarım.İnandığın şey,yanlış olabilir,uydurma olabilir,yönlendirme olabilir.Sen beni inanmıyorum diye neyle suçluyorsun?İnanmıyorum çünkü;inanmama bir delil yok.

Sitelerde Paylaş

ikisi de zor.forumdaki tartışmalar kalıplaşmış kimin hangi konuda ne söyleyeceği belli ve hiç değişmiyor.herkes mevcut fikrini karşı taraf ne söyler se söylesin nasıl ispat ederse etsin sonuna kadar savunuyor.bir savaş psikolojisi gibi karşı tarafı bir şekilde mat etme sevdası insanların yeni şeyler benimsemesini ve öğrenmesini çok zorlaşıtırıyor.kimse samimi değil.oo yanılmışım yada bu konuyu yanlış anlamışım diyen bir ateiste rastlamadım şimdiye kadar.oysa

-ateist üyelerin hiç biri tüm bilimsel dallarda profosör olmuş kişiler değil yani yanılma ihtimalleri her an mevcut.uzman bir ateist eminim forumdaki bir çok ateist yazısı için atma ateist kardeş ne alakası var der.ama içinden der uzman da olsa sonuçta ateisttir ve klasik ateist hastalığı onda da mevcuttur o hastalık

Sen neyi ispatladın da kabul etmedik. Senin ispat dediğin ayet ve hadislerse onların bizim için bir kıymeti harbiyesi yok. Sen aklınca birşey biliyorum sanıyorsun ama hiçbirşey bildiğin yok genç çocuk.

Bunu da yeni gördüm " uzman ateist, çaylak ateist " Bunun da dereceleri var galiba. " Hard, medium, easy " olarak. Sen ateizmi sizin tarikatlarla karıştırıyorsun. Burda mertebe yok. Herkesin inanmama sebepleri çok farklı olabilir.

Sitelerde Paylaş

başlığa bakarmısınız:

"türk ateistlere bir şey anlatmak yada deveye hendek atlatmak"

öyle bir başlık atmış ki "abi türk ateistlere bir şey anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor ya. anlatamam. halbuki alman ateistler öyle değil. bi kere anlatıyorum hemen imana geliyorlar. hele birde amerikalı ateistler varki onlara daha islamını i sini sölüorum anında namaza duruyorlar"

adama sorarlar kaç tane türk olmayan ateistle tanıştın?

tanıştıklarından kaç tanesiyle sağlıklı diyalog kurabildin?

sağlıklı diyalog kurabildiklerinden kaç tanesini imana getirdin?

siz daha kendi yazdıklarınızı okuyup da saçmalıkları bulmaktan acizsiniz. biz de kalkmış size başkalarının yazdığı kuranda çelişki anlatıyoruz. biz deveye hendeği atlatmışız çoktan sınırları zorluyoruz size bişi anlatmaya çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Tabi tabii, ıstırabını anlayabiliyorum.

Alışmışınız camide, tekkede, dergahta, ışıkevlerinde ocağınıza düşürdüğünüz garibanları meraya salınmış kuzular gibi gütmeye ve zamanı gelince de etinden, sütünden, derisinden yararlanmaya, ama burada biraz sıkıyor değil mi?

Bir ateist niçin ateizmi seçmiştir, bence sen ilkönce bu soruya cevap bul bence.

Ateistlerin senin kadar da mı aklı yoktur ki bile bile cehennemi tercih etsin.

Buradaki ateistlerin birçoğu bir zamanlar aslında senin gibi Allah'a inanırlardı ve karınca kararınca ibadetlerini de yaparlardı. Saftılar, temizdiler, çok iyiniyetli idiler. Ama ne zamanki din gerçeğine ulaştılar, kendilerini tecavüze uğramış veya eşi tarafından aldatılmış birisi gibi hissetmeye başladılar.

Sen anlayabilir misin bu duyguyu?

Henüz ateizme yeni geçmiş BAZI ateist arkadaşlarımızın neden bazen böyle hınç dolu, aslında bazen de oldukça abartılı bulduğum sert yorumlar yapmasını şimdi daha iyi anlayabiliyor musun?

Hem arkadaşım burası ateistforum, Hacı Baba Tekkesi değil, kendini yavaş yavaş ortama alıştırsan iyi edersin. Varsa fikrin yaz, savun dinini, kim sana engel oluyor ? İki de bir böylesi başlıklar açarak sızlanıp durma allasen.

Sitelerde Paylaş

Sen şimdi kuran ayetlerine ''saçma sapan komik şeyler'' mi diyorsun? Tamam sana cevap veren bunu biliyor ama seninde bildiğini ben bilmiyordum doğrusu. Yazdığın cevabı bir daha oku istersen. Yoksa kuranı hiç okumadınmı?

Sitelerde Paylaş

bu adam haftada bir gelip saçma sapan bir konu açıyor, sonra söylenenlere cevap veremeyince 2-3 gün sonra başka saçma sapan bir konu açıp geri geliyor. Ne yaptığını anlayabilmiş değilim. Bir konu açıyorsan takip et bari değil mi? Önceki açtığı konulara da ben dahil, bir sürü kişi cevap yazmış, bir çoğuna cevap verememiş bile.. Tam bir inançlı müslüman portresi çiziyor. İddia et, ispat istendiğinde geçiştir ya da unuttur. Taktiği bu bunların..

Sitelerde Paylaş

bu adam haftada bir gelip saçma sapan bir konu açıyor, sonra söylenenlere cevap veremeyince 2-3 gün sonra başka saçma sapan bir konu açıp geri geliyor. Ne yaptığını anlayabilmiş değilim. Bir konu açıyorsan takip et bari değil mi? Önceki açtığı konulara da ben dahil, bir sürü kişi cevap yazmış, bir çoğuna cevap verememiş bile.. Tam bir inançlı müslüman portresi çiziyor. İddia et, ispat istendiğinde geçiştir ya da unuttur. Taktiği bu bunların..

sorulan tüm sorulara cevap verdim ama sorunun soru özelliği olması lazım.örneğin buyrun xislam isimli üyenin söylediği söze bakın "Yav kardeşim adamın birisi çıkmış (hatta çıkıp çıkmadığı bile kesşin belli değil) bir allah var benide elçisi yaptı bana itaat edin tüm kaılar bana helaldir kadınları dövün, kadınlar maldırlar gibi sözler söylemiş siz bu sadiste inanmışsınız bizler inanamamışız, şimdi biz bu inanmadığımız şey yerine neden birşey koyalım be cahalet abidesi.

şimd böyle bir söze ne cevap verilebilir ki kendisi islam ile ilgili ipe sapa gelmez laflar etmiş.islamda kadını dövmek mal olarak görmek.bunlar farklı defalarca izah ettim islam hukukuna göre kadın kocasını aldatırsa yani zina yaparsa kadın cezayı hak eder.kadınlara saygı ile ilgili bir çok hadis ayet var.bunları xislam bilmiyor mu biliyordur.şimdi xislama ben ciddi ciddi hayır kadınlar islama göre mal değildir tam tersi kadına karşı islamda aşırı saygı vardır deyip hadis ve ayet mi yazayım.gereksiz bir çaba olur ben ne delil getirirsem getireyim xislam biraz susar başka bir topicte aynı şeyleri söylemeye devam eder.

benim bu topicte söylediğim farklı bir şey forumda insanlar bir birlerini mat dışında bir amaç gütmüyorlar ve herkes kendisini her konuda uzman sanıyor

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başlığa bakarmısınız:

"türk ateistlere bir şey anlatmak yada deveye hendek atlatmak"

öyle bir başlık atmış ki "abi türk ateistlere bir şey anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor ya. anlatamam. halbuki alman ateistler öyle değil. bi kere anlatıyorum hemen imana geliyorlar. hele birde amerikalı ateistler varki onlara daha islamını i sini sölüorum anında namaza duruyorlar"

adama sorarlar kaç tane türk olmayan ateistle tanıştın?

tanıştıklarından kaç tanesiyle sağlıklı diyalog kurabildin?

sağlıklı diyalog kurabildiklerinden kaç tanesini imana getirdin?

siz daha kendi yazdıklarınızı okuyup da saçmalıkları bulmaktan acizsiniz. biz de kalkmış size başkalarının yazdığı kuranda çelişki anlatıyoruz. biz deveye hendeği atlatmışız çoktan sınırları zorluyoruz size bişi anlatmaya çalışıyoruz.

benim vurgulamak istediğim şey şu bir şeyi bilmemek farklı bildiğini sanmak çok farklıdır.bilmeyene anlatırsın inanır inanmaz bu kişilere göre değişir.ama türk ateistleri islamı bildiğini sanıyorlar bildiklerini sandıkları 5-6 konu bu konuları da islam düşmanı bir kaç yazardan öğrenmişler öğrenmek ile kalmamışlar bir din gibi inanmışlar bu konulara

artık ne söylesek boş

Sitelerde Paylaş

islam hukukuna göre kadın kocasını aldatırsa yani zina yaparsa kadın cezayı hak eder.

Peki bir şey soracağım..

Diyelim ki kadın kocasını aldattı, Allah'ın hikmetine bak ki 4 kişi de bu işi bir şekilde gördü.

Sonra gelip kocaya anlattı, gidip elaleme yaydı vs.... Yani kadının kocayı aldattığı gün gibi ortada.

Ama gel gör ki kocası hiç şikayetçi değil, kadrısını bağışlıyor.. Olur ya, neden olmasın? Kime ne?

Bu durumda olay ayyuka çıktığı için de cezalandıracak mıyız kadını? Açıkça suç işlemiş ama birinci dereceden kocasını ilgilendirdiği ve o da bağışladığı için yine de cezayı haketmiş olacak mı?

Yani dinin verdiği kararla, kocanın verdiği karar çelişebilir mi? İnsanın, kendi kararını kendisinin verebilmesi gibi bir hak ve özgürlüğü var mı?

Sitelerde Paylaş

bir savaş psikolojisi gibi karşı tarafı bir şekilde mat etme sevdası insanların yeni şeyler benimsemesini ve öğrenmesini çok zorlaşıtırıyor.

Başlığı açma yazınızı bir özeleştri olarak sunmanız gerekirdi benci. Yeni şeyler öğrenme veya benimseme. Ateist kişi doğuştan ateist değil. İslamın veya mensubu olduğu dinin tüm evrelerini bir şekilde yaşamış, mantalitesini kavramış insandır. Bu mantalideki mantıksızlığı yakaladığı için öğrendiği yeni şeyi benimsemiştir. Siz ise bebeklikten başlayıp tüm hayatınız boyunce empoze edilen anlayışı savunuyorsunuz... Kendi nize dair bir şey yok. Bebekken vermişler mamayı beslenmişsiniz, çocukken "Allah birdir, Hz Muhammed onun resulüdür" demişler sizde kabullenmişsiniz...

Şimdi yeni birşey benimsemeyen ve öğrenmeyen kim sizce...

Sitelerde Paylaş

Başlığı açma yazınızı bir özeleştri olarak sunmanız gerekirdi benci. Yeni şeyler öğrenme veya benimseme. Ateist kişi doğuştan ateist değil. İslamın veya mensubu olduğu dinin tüm evrelerini bir şekilde yaşamış, mantalitesini kavramış insandır. Bu mantalideki mantıksızlığı yakaladığı için öğrendiği yeni şeyi benimsemiştir. Siz ise bebeklikten başlayıp tüm hayatınız boyunce empoze edilen anlayışı savunuyorsunuz... Kendi nize dair bir şey yok. Bebekken vermişler mamayı beslenmişsiniz, çocukken "Allah birdir, Hz Muhammed onun resulüdür" demişler sizde kabullenmişsiniz...

Şimdi yeni birşey benimsemeyen ve öğrenmeyen kim sizce...

bilmek ve inanmak farklı kavramlar.öyle islam müsterşikleri vardır ki islamı en ufak ayrıntısına kadar biliyorlar gerçekten hayatlarını bu konuya harcamışlar.ama inanmıyorla buna saygı duyuyorum.ancak bu forumda olan çok farklı bir konu yukarıda da izah ettim ilkokul seviyesinde bir islami bilgi ile islamı yargılamaya çalışıyorlar

Sitelerde Paylaş

Peki bir şey soracağım..

Diyelim ki kadın kocasını aldattı, Allah'ın hikmetine bak ki 4 kişi de bu işi bir şekilde gördü.

Sonra gelip kocaya anlattı, gidip elaleme yaydı vs.... Yani kadının kocayı aldattığı gün gibi ortada.

Ama gel gör ki kocası hiç şikayetçi değil, kadrısını bağışlıyor.. Olur ya, neden olmasın? Kime ne?

Bu durumda olay ayyuka çıktığı için de cezalandıracak mıyız kadını? Açıkça suç işlemiş ama birinci dereceden kocasını ilgilendirdiği ve o da bağışladığı için yine de cezayı haketmiş olacak mı?

Yani dinin verdiği kararla, kocanın verdiği karar çelişebilir mi? İnsanın, kendi kararını kendisinin verebilmesi gibi bir hak ve özgürlüğü var mı?

bir hukuktan söz ediyoruz ortada kanunuların suç saydığı bir fiil var ise bu fiili işleyen cezalandırılır.kişlerin kararları duyguları suçun failinin cezalandırılmasına engel olamaz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...