Jump to content

türk ateistlere bir şey anlatmak yada deveye hendek atlatmak

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hukuk bilginiz yerlerde sürünüyor.hukukta cezalar laf olsun diye konmaz her hukuk benimsediği şekilde bir toplumun şekillenmesi için toplum refahı için suçluları cezalandırır.örneğin kapitalist zihniyete sahip bir hukuk kişisel mülkiyete saldırıları en acımasız bir şekilde cezalandırmaya çalışır çünkü o sistemin temeli özel mülkiyet üzerine kurulmuştur.islam hukuku nesli korumak için zinanın toplumda yaygınlaşmasını önlemek için zina suçunu cezalandırıyor.olay bu kadar basit

Sitelerde Paylaş

hukuk bilginiz yerlerde sürünüyor.hukukta cezalar laf olsun diye konmaz her hukuk benimsediği şekilde bir toplumun şekillenmesi için toplum refahı için suçluları cezalandırır.örneğin kapitalist zihniyete sahip bir hukuk kişisel mülkiyete saldırıları en acımasız bir şekilde cezalandırmaya çalışır çünkü o sistemin temeli özel mülkiyet üzerine kurulmuştur.islam hukuku nesli korumak için zinanın toplumda yaygınlaşmasını önlemek için zina suçunu cezalandırıyor.olay bu kadar basit

hukuk mu şeriat bilgisi mi????

Sitelerde Paylaş

bir hukuktan söz ediyoruz ortada kanunuların suç saydığı bir fiil var ise bu fiili işleyen cezalandırılır.kişlerin kararları duyguları suçun failinin cezalandırılmasına engel olamaz

Anladım.. İki yetişkinin karşılıklı rıza göstererek beraber olması, hukukun meselesi diyorsun. Şeriat hukukunun.

Ortada şikayetçi olan kimse yok ama o hukuk ille de yatak odasıyla uğraşacak..

Kadın kocasını aldatacak, koca da resmen bilecek ama hiç de şikayetçi olmayıp kabullenecek ve bağışlayacak, ama şeriat hukukuna göre de kadın cezalandırılacak. Kırbaç ya da recm. Bu tür durumlarda recm ediliyorlar genellikle.

Ama tabii günümüz modern hukukunda "zina" diye bir suç yok. Türkiye'de de yok.

Modern hukuk kimsenin yatak odasına burnunu sokmuyor. Bir de siz çıkarsaydınız hayırlısıyla?...

Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah. Şu savunduğu şeye bak!

Sitelerde Paylaş

benim vurgulamak istediğim şey şu bir şeyi bilmemek farklı bildiğini sanmak çok farklıdır.bilmeyene anlatırsın inanır inanmaz bu kişilere göre değişir.ama türk ateistleri islamı bildiğini sanıyorlar bildiklerini sandıkları 5-6 konu bu konuları da islam düşmanı bir kaç yazardan öğrenmişler öğrenmek ile kalmamışlar bir din gibi inanmışlar bu konulara

artık ne söylesek boş

daha açtığın konunun başlığı falsolu kalkmışsın birde şunu anlatmak istiyordum diyorsun. sorularımı yanıtlarmısın? eğer hiç türk olmayan ateistle tanışmadısan sen malmısın neden böyle bir başlık açıyorsun? azından çıkanı kulağın duysun.

Sitelerde Paylaş

daha açtığın konunun başlığı falsolu kalkmışsın birde şunu anlatmak istiyordum diyorsun. sorularımı yanıtlarmısın? eğer hiç türk olmayan ateistle tanışmadısan sen malmısın neden böyle bir başlık açıyorsun? azından çıkanı kulağın duysun.

eflatun senin aklın başında mı? mal gibi kavramlar ile benim bir alakam yok o kavramı kendinde ara.çünkü sana yazdığın yazıdan alıntı yaparak cevap verdim.kör gibi bu cevabımı görmemişsin başka bir üyeye verdiğim cevabı almaışsın bana cevap vermiyor diye ağlıyorsun ya sabır

Sitelerde Paylaş

O zaman deistim diceksin attığım taşların menzilinden çıkacaksın.müslüman demek kuranda yazan her şeyi kabul eden demek.o zaman da sana kurandan eleştiri yaptığımda gocunmicaksın.

ne gocunması yaa :D

sanane benim neye inandığımdan deistim diyecek mişim :blink:

üstelik deistler tanrıya inanır

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...