Jump to content

İslam'a göre zina nedir?

Recommended Posts

Yani ne bileyim serare'cim, sen ehli sünnet, geleneksel islam cizgisinde, antilaik görüşler sergileyen, batılı medeniyetleri düşman bellemiş ve kafasında en muhteşem yönetim sistemi olarak Osmanlıyı canlandırmış bir kadınsın. Cübbeli de tam olarak bu işte

:)

Bu ben miyim :)

Evet haklıymışsınız, biz ruh ikiziymişiz de haberim yokmuş sizlere çok teşekkür ediyorum haberdar ettiniz beni, bana kim olduğumu anlattınız, yoksa kim olduğumu bilmeden yaşayıp gidecektim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ben miyim :)

Evet haklıymışsınız, biz ruh ikiziymişiz de haberim yokmuş sizlere çok teşekkür ediyorum haberdar ettiniz beni, bana kim olduğumu anlattınız, yoksa kim olduğumu bilmeden yaşayıp gidecektim.

offf serare çok bayıksın yani. Şu ana kadar yazmış olduğun iletiler bu çizgide bir insan olduğunu gösteriyor. Ama sen burada yazarken farklı bir kimlige bürünüyorsan yada çift kişilik hastalığından muzdaripsen orasını bilemem tabi

Sitelerde Paylaş

sen zinanın ne olduğunu adam gibi tanımlasana önce

Yaw harbi sen fotosentez falan mı yapıyorsun?

sen muhatap olduğun soruyu cevaplamayıp saçmalamsana hem

evet neden ne kadar isteseniz de adaleti sağlayamazsınız ayeti sapıkların şeyi y uğruna değiştirilip cinsellikten bahsetmediği iddia edilir

madem kadın iktidarsız kocadan boşanamaz aldatamaz

adam gib yazsana nedenini

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

offf serare çok bayıksın yani. Şu ana kadar yazmış olduğun iletiler bu çizgide bir insan olduğunu gösteriyor. Ama sen burada yazarken farklı bir kimlige bürünüyorsan yada çift kişilik hastalığından muzdaripsen orasını bilemem tabi

Bunu söylüyor olman için cidden hiçbir şeyden anlamıyor olman lazım, bana bir iletimi getir bu söylediklerini tanımlayan, haklısın derim.

Tek bir ileti.

Sitelerde Paylaş

Bunu söylüyor olman için cidden hiçbir şeyden anlamıyor olman lazım, bana bir iletimi getir bu söylediklerini tanımlayan, haklısın derim.

Tek bir ileti.

ya sabır, hangi başlıktan getirmemi istesin? Antilaik görüşler sergilediğin iletiler mi, sana anlatılan palavralar doğrultusunda kafanda canlandırdığın Osmanlı hayranlığına mı, medeniyet düşmanlığına mı? yüzlerce bulurum herbirinden

Sitelerde Paylaş

evet neden ne kadar isteseniz de adaleti sağlayamazsınız ayeti sapıkların şeyi y uğruna değiştirilip cinsellikten bahsetmediği iddia edilir

Tamam tamam kızma sadece şaka yaptım

Hemencik de alınıyorsun

:lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

ya sabır, hangi başlıktan getirmemi istesin? Antilaik görüşler sergilediğin iletiler mi, sana anlatılan palavralar doğrultusunda kafanda canlandırdığın Osmanlı hayranlığına mı, medeniyet düşmanlığına mı? yüzlerce bulurum herbirinden

Yüzlerce hem de :)

Peki bu konuyu meşgul etmeyelim, özelden gönder bir tane bakayım, hangi konudan istersen :)

Ben de sana forumda olan iletilerimden bir kaçını gösteririm, aslında içinde ne çok şey saklı olan.

Yani siz beyazın beyaz, siyahın siyah olduğunu görüpte söyleyeni yaftalıyorsunuz hemen, gördükleri sizin gördüklerinizden farklı diye, beyazı sizin beyazınız değil, siyahı sizin siyahınız değil diye bir kalıba sokmak istiyorsunuz hemen, ya siyah olacak ya da beyaz gören.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam tamam kızma sadece şaka yaptım

Hemencik de alınıyorsun

:lol: :lol:

haklısın mayo sorduğum soruya cevabın yok

Sitelerde Paylaş

Yüzlerce hem de :)

Peki bu konuyu meşgul etmeyelim, özelden gönder bir tane bakayım, hangi konudan istersen :)

Ben de sana forumda olan iletilerimden bir kaçını gösteririm, aslında içinde ne çok şey saklı olan.

Yani siz beyazın beyaz, siyahın siyah olduğunu görüpte söyleyeni yaftalıyorsunuz hemen, gördükleri sizin gördüklerinizden farklı diye, beyazı sizin beyazınız değil, siyahı sizin siyahınız değil diye bir kalıba sokmak istiyorsunuz hemen, ya siyah olacak ya da beyaz gören.

Ya serare, şu ana kadar yazdıklarından kafamda geleneksel, cemaatçi bir kadın imajı çizildiyse bu benim suçum mu? Böyle düşünen sadece ben değilim ayrıca. Bu güne kadar sana bu konuda bir sataşmada bulunmuşta değilim. Kendini olduğun gibi ifade edemiyorsan bu senin problemin

Sitelerde Paylaş

Ya serare, şu ana kadar yazdıklarından kafamda geleneksel, cemaatçi bir kadın imajı çizildiyse bu benim suçum mu? Böyle düşünen sadece ben değilim ayrıca. Bu güne kadar sana bu konuda bir sataşmada bulunmuşta değilim. Kendini olduğun gibi ifade edemiyorsan bu senin problemin

Kendimizi ifade etmekten çok düşüncelerin doğruluğunu konuşmak için burada değil miyiz?

Kaç sefer belirttim oysa bunu değil mi?

Ben forumda gördüklerime karşı olarak doğru gördüklerimi söyledim sadece.

(Neyse uzatmayalım sana özelden bir ileti yollayayım da anlarsın belki sonrasında.)

Belki bir umut :)

Sitelerde Paylaş

neyi tartışıyorsunuz anlamadım.islamda zina yasak sayılan bir fiil olarak kabul edilmiş ve bu fiili işleyenlere ceza öngörülmüştür.neden yasak;her hukuk kendi önem verdiği değerlerin korunması için yapılmasını istemediği şeyler için cezalar öngörür.bu cezalar toplumun refahı ve istenen yönde şekillenmesi için gereklidir.

Allaha inanmıyacaksın, peygambere inanmıyacaksın dolayısıyla islamın ortaya koyduğu değerler sistemini inkar edeceksin.sonra soracaksın zina islamda neden yasak diye sanane ya

Bak kardeşim hem müslümansın hemde gençsin. Neyin tartışıldığını bilmeyecek kadarda cahil olman normal. Bilgi sahibi oldukça fikirlerinde değişir. Bilgi sahibi olmadan fikir beyan eden insana cahil derler. Biri sana cahil derse sakın kızma. Kızarsan cahilliğin dahada belirginleşir.

İslamda zina yasak diye sana kim söyledi? Zinada dört şahit istenmesinin amacı nedir sence? Hemde kılıcın kınına girdiği gibi görmeleri gerektiğinin? 1-2-3 şahit görürse zina olayını bunu söyleyebilirmi? Söylerse dördüncü şahit olmadığı için bunların başına ne gelir? Yani yaparsanız gizli yapın diyor. Araştır bakalım.

Başlıkta verilen iki hadis sana ne anlatıyor? Kadın peygambere kendini sunuyor. Peygamberde kimsenin olmadığı bir sokağa götürerek kadını beceriyor. Dört şahit olmadığı için zina yapmamış oluyor. İki-üç kişi görsede sorun yok. Zina olmuyor zaten.

Yanlış anlama bende müslümanım ama islamın hukuk sistemini savunmak zorunda değilim. Yalandan nefret ederim. Bu gün müslüman denilince yalan akla geliyor. Dünyada hiçbir millet müslümana güven duymuyor. Neden acaba?

Peki koyu müslüman erkeklerin evine davet ettiği yakın arkadaşlarının yanına bile eşlerini çıkarmamalarının sebebi nedir sence? Koyu müslüman erkeğininde kadınınında aklı neden cinsel organlarının yanından hiç ayrılmıyor? Bunların bir sebebi olmalı değilmi?

Araştır, bilgi sahibi ol, ondan sonra fikir beyan et. Yoksa cehaletin paçalarından aşağıya aktığını herkes ayan beyan görüyor. Bunu unutma.

tarihinde tuvat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim hem müslümansın hemde gençsin. Neyin tartışıldığını bilmeyecek kadarda cahil olman normal. Bilgi sahibi oldukça fikirlerinde değişir. Bilgi sahibi olmadan fikir beyan eden insana cahil derler. Biri sana cahil derse sakın kızma. Kızarsan cahilliğin dahada belirginleşir.

İslamda zina yasak diye sana kim söyledi? Zinada dört şahit istenmesinin amacı nedir sence? Hemde kılıcın kınına girdiği gibi görmeleri gerektiğinin? 1-2-3 şahit görürse zina olayını bunu söyleyebilirmi? Söylerse dördüncü şahit olmadığı için bunların başına ne gelir? Yani yaparsanız gizli yapın diyor. Araştır bakalım.

Başlıkta verilen iki hadis sana ne anlatıyor? Kadın peygambere kendini sunuyor. Peygamberde kimsenin olmadığı bir sokağa götürerek kadını beceriyor. Dört şahit olmadığı için zina yapmamış oluyor. İki-üç kişi görsede sorun yok. Zina olmuyor zaten.

Yanlış anlama bende müslümanım ama islamın hukuk sistemini savunmak zorunda değilim. Yalandan nefret ederim. Bu gün müslüman denilince yalan akla geliyor. Dünyada hiçbir millet müslümana güven duymuyor. Neden acaba?

Peki koyu müslüman erkeklerin evine davet ettiği yakın arkadaşlarının yanına bile eşlerini çıkarmamalarının sebebi nedir sence? Koyu müslüman erkeğininde kadınınında aklı neden cinsel organlarının yanından hiç ayrılmıyor? Bunların bir sebebi olmalı değilmi?

Araştır, bilgi sahibi ol, ondan sonra fikir beyan et. Yoksa cehaletin paçalarından aşağıya aktığını herkes ayan beyan görüyor. Bunu unutma.

Güzel tespitlerde bulunmuşsunuz.

Diğer arkadaşların yaptığı yorumlara gelince; Benim demek istediğimi bi çok arkadaş anlamamış.Kelime olarak zina'nın anlamını biliyorum fakat ortada islam'ın bazı gerçekleri olduğundan ötürü bu zina kavramı tekrar tanımlanmalı, yoksa bu büyük bir ikiyüzlülüktür.. Eskiden bazı hocalar masturbasyonun bile büyük günah olduğunu söylüyorlardı bu hadisleri okuyunca düşünüyorum da :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Zina sahapli kadinlarin erkeklerin nikahsiz bir birinin üstüne cikmasina denir.

Sahapsizlara ne yaparsaniz serbestsiniz anlastiginiz sekilde.

Kimmis bunlar

Sokak kadinlari

Anlastiktan sonra ister parali isterse parasiz,tarla sürter kimin sür, ne cazasi vardir nede günahi

Hediye edilenlerlede

Savaslarda kocalari öldürülüp savas ganimeti olararah alinan kadinlarda

Köle pazarlarinda satilan kadinlarada nikah gerekmez islamca, cih üstüne istedigin kadar VUR.

Bu sartlardaki erkeklerin durumuda ayni tabiiii.Islamda ayricalih olmaz.

Hec unutmam,bir gün gökOguzlarin elcisi olarahdan GOCA Fatihle gonusmaya getmistim,böyyük bir salona goydulardi beni.

Dedilerki Fatih Vezire bozuh caliyor, bu gonusma bittimi salona gelecek,o zaman tanitirsin kendini.

Bende girip salona goltuga oturdumki

Sultan ortaligi yIHIY,veziri muazzamaya söyle bagirdigini gapi araligindan duydum.

Ulan deyyus ,ULAN IPI......e, ULAN PIZ.........enk ,sen hanki hahla benim lokkum kimin parilah oglanima sulanirda ona yanim yanim yandigini acihlayan siiri YAZARSAN.Ben sana simdi nedenm heeeeeee?Söyle ULAN DÜMBELEK nedem sana?

Al su siiri yazdigin kagidi susuz ceynemeden cabuh yutki polisler görmesin, IREZIL.

Polisler nerdeyise eski meclis baskanina suikast arastirmalarindan dönerler.

Gir su kenefe bir hafta gatihsiz hapissin demesinmi göcaman vezire.

Vezirde ammada ayip etmis KOSKOCA padisahin GILMANINADA siir yazacah gadarda sulanilirmi canim diye düsündüm.

O an kendim ahlima geldi,ulan bende pasparlah bir elciyim buralarda fazla dolasmiyim TÜYIYIM dedim.Yosa seyden olmah icten bülem degil buralarda.Herkes eline almis dolaniy.

Vallah nabzim firladi birden 500 e.Nasil firlamasinki`?

Fatihin sesi kesilmeden nerden gacacagima gerer verdim.

Yildirim kimin arha gapiya gosdum.

Zatan atimi arha gapiya govmustum,ata atladigim kimin Gökoguzyaya dogru atimi depikledim.Atimda benim gorhumu anlamis gibi,dersün mubarak, Ruslarin ILYUSIN tipi savas ucagi.Arhamizdan degül atsürmek GURGURSUN atsalar bülem yetisemezdi bize.

Neise

GÖKTANRIMIZA bin kellim dua ettim,sapasaglam ülkeme dönebüldügüm icin.

Bu olaya Tarihci BARDAKCIDA sahattir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

sen zinanın ne olduğunu adam gibi tanımlasana önce

Yaw harbi sen fotosentez falan mı yapıyorsun?

Evet avatarın kişiliğini çok güzel yansıtıyor.Umarım değiştirmezsinde,her iletinde sana önyargılı davranırım.:)

tarihinde highone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

--alıntı--

Dubai’de Pakistan asıllı İngiltere vatandaşı Müslüman bir kadın, “Dubai Marina’s Address Oteli’nde tecavüze uğradığını belirterek gittiği polis tarafından evlilik dışı cinsel ilişki suçundan tutuklandı.

--alıntı--

Kadıncağız x bana tecavüz etti diyor. Polise göre bu bir itiraf. Tamam işte zina yapmışsın, cezaya çarptırılacaksın diyor polis. İşte islam mantığı!

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1183774&Date=09.01.2010&b=Tecavuze%20ugrayan%20kadinin%206%20yil%20hapsini%20istediler..&KategoriID=5

Sitelerde Paylaş

islamı yer yüzüne dubai polisi yaydı ya şimdi islamdan çıkarız biz.. malzemeye bak.. yav sizde kuş kadar akıl olsa islamı konserve kutusuna sıkıştırmaya çalışmazsınız. karına tacizde bulunanın elini kessem gıkın çıkmaz ama egoist ateist...

tarihinde golge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islamı yer yüzüne dubai polisi yaydı ya şimdi islamdan çıkarız biz.. malzemeye bak.. yav sizde kuş kadar akıl olsa islamı konserve kutusuna sıkıştırmaya çalışmazsınız. karına tacizde bulunanın elini kessem gıkın çıkmaz ama egoist ateist...

Abicim,

1. Haberi ben yazmadım, kısayol veriyorum.

2. Konu tacizcinin cezalandırılması değil.

3. Konu tecavüz edenin cezalandırılması da değil,

4. Konu tecavüze uğrayanın cezalandırılması.

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte islam mantığı!

benim tepkim tam olarak burayaydı... şeriat hükümleri senin çıkarların doğrultusunda işlese islam mantığını eleştirmezsin demeye çalışarak bitirmiştim. ama yanlış yapmışım. sizde kuş kadar akıl yok lafını en sona söyleyip öyle bitirmeliymişim.

tarihinde golge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...