Jump to content

İslam'a göre zina nedir?

Recommended Posts

Peygamberler tarihine baktığımızda Süleyman denen bir peygamber var.700 karısı ve 300 cariyesi olduğu rivayet edilen…Süleyman peygamber her gece bir karısı/cariye’siyle vakit geçirse ilk birlikte olduğu zevcesiyle 2,7 yıl sonra tekrar birlikte olabiliyor.Hal böyleyken Süleyman peygamberden İslami kaynaklar dahi övgüyle söz eder.

Bu konuda Muhammed’i ele alacak olursak Süleyman peygamberden hallice biraz daha iyi.

Muhammed’in yalnızca 11 karısı vardı. Cariyeleri saymazsak tabii.

Muhammed’in ve İslam’ın zina anlayışını daha iyi kavrayabilmek için bir hadis’i örnek verelim :

Aklında bir şeyler olan bir Kadın vardı. Bir gün Resulullah (sav)`a: "Ey Allah`ın Resulü! Benim sana bir ihtiyacım var!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Ey ümmü fülan, yollardan hangisini dilersen bak da ihtiyacını göreyim" dedi. Kadınla birlikte bir sokağa gitti, Kadın da ihtiyacını arzetti.

Kutubu sitte, Ravi: Enes, Hadis 3434

Ben Hz. Enes (ra)`in yanında idim. Onun yanında bir kızı vardı. Enes dedi ki: "Resulullah (sav)`a bir kadın gelerek nefsini ona arzetti ve: "Ey Allah`ın Resulü! Senin bana ihtiyacın var mı?" dedi. Bunun üzerine Enes`in kızı: "Bu kadının hayası ne kadar az! Ne ayıp, ne ayıp!" dedi. Enes: "Hayır, o senden daha hayırlı! Resulullah`a rağbet ve arzu duydu ve nefsini ona arzetti" buyurdu."

Sahih muslim, Nikah, Ravi; Sabit, 5621

Durum böyle…

Peki İslam’a göre zina nedir? Ben anlayamadım, bir anlayan varsa anlatsın.

tarihinde YuceEgo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birbiriyle evli olmayan farklı cinsten iki kişinin herhangi bir şekilde cinsel ilişki kurması ve bunun 4 şahitle veya reddedilemeyecek bir delille (hamile kalmak gibi, vajinal muayenede sperm bulunması gibi) ispatlanmasına zina denir.

Bu kavramda rızaya bakılmaz, tecavüz de zinadır, bekar iki kişinin gönüllü olarak birlikte olması da. Bir kıza tecavüz edilmiş ve hamile kalmışsa, kız ceza alır (recm) çünkü kesin delil vardır. Erkek 4 şahit bulunamadığı için suçsuzdur.

tarihinde deregezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birbiriyle evli olmayan farklı cinsten iki kişinin herhangi bir şekilde cinsel ilişki kurması ve bunun 4 şahitle veya reddedilemeyecek bir delille (hamile kalmak gibi, vajinal muayenede sperm bulunması gibi) ispatlanmasına zina denir.

Bu kavramda rızaya bakılmaz, tecavüz de zinadır, bekar iki kişinin gönüllü olarak birlikte olması da. Bir kıza tecavüz edilmiş ve hamile kalmışsa, kız ceza alır (recm) çünkü kesin delil vardır. Erkek 4 şahit bulunamadığı için suçsuzdur.

Tecavüze uğrayan bir kadın eğer dört şahidi yoksa şikayeçi olamayacak yani, gerçi şahidi olsa bile yine kadını suçlayacak bişeyler bulur bu müslümanlar. Kadın ya kuyruk sallamıştır, ya yanlız başına sokağa çıkmıştır yada açık saçık giyinmiştir ..vs. Yanlız başına örtünmeden sokağa çıkan bir kadın başına gelecek her felaketi haketmiştir islama göre. Ne müthiş bir din

Sitelerde Paylaş

Tecavüze uğrayan bir kadın eğer dört şahidi yoksa şikayeçi olamayacak yani, gerçi şahidi olsa bile yine kadını suçlayacak bişeyler bulur bu müslümanlar. Kadın ya kuyruk sallamıştır, ya yanlız başına sokağa çıkmıştır yada açık saçık giyinmiştir ..vs. Yanlız başına örtünmeden sokağa çıkan bir kadın başına gelecek her felaketi haketmiştir islama göre. Ne müthiş bir din

E öyle zaten...

Sitelerde Paylaş

Ben Hz. Enes (ra)`in yanında idim. Onun yanında bir kızı vardı. Enes dedi ki: "Resulullah (sav)`a bir kadın gelerek nefsini ona arzetti ve: "Ey Allah`ın Resulü! Senin bana ihtiyacın var mı?" dedi. Bunun üzerine Enes`in kızı: "Bu kadının hayası ne kadar az! Ne ayıp, ne ayıp!" dedi. Enes: "Hayır, o senden daha hayırlı! Resulullah`a rağbet ve arzu duydu ve nefsini ona arzetti" buyurdu."

Sahih muslim, Nikah, Ravi; Sabit, 5621

Bugün Brad Pitt'e böyle bir teklifi yapacak kaç kadın çıkar.?

Hiç mi,

Çok mu?

Ondan sonra konuşalım...

Sitelerde Paylaş

Aklında bir şeyler olan bir Kadın vardı. Bir gün Resulullah (sav)`a: "Ey Allah`ın Resulü! Benim sana bir ihtiyacım var!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Ey ümmü fülan, yollardan hangisini dilersen bak da ihtiyacını göreyim" dedi. Kadınla birlikte bir sokağa gitti, Kadın da ihtiyacını arzetti.

Bu hadisten ancak içi pislik olan kötü mana çıkarır. Kişi kendinden bilir işi...

Sitelerde Paylaş
Benim 50 kızla ilişkim oldu. (Ruslar bu rakama dahil değil)

Sayısını mı tuttunuz :)

Peki etrafınızda 50 erkekle ilişkisi olduğunu (Ruslar bu rakama dahil değil) söyleyen kadınlar var mı, akrabalarınızdan? Onlara ne gözle bakarsınız?

Umarım birgün kadınlarınız da bu duruma gelir.

İslam zinakar erkekler zinakar kadınlarla evlenebilir demiyor mu?

Burada sizin tercihleriniz değil eleştirdiğim, yalnızca İslam' ı herkesin kendine göre şekillendirdiğini ve yaşadığını belirtmek istiyorum.

not: Bu yorumu yazdım ama bu forumda kimsenin müslüman olduğuna güvenmediğimi belirtmek istiyorum ve yorumum toplumun eğri zihniyetine bir tepkidir.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zina için 4 şahit şartı vardır.

Ama itiraf şahit gerektirmez.

Recmlik kubbeli. :lol:

Evet şeriat gelse şu durumda ne güzel olurdu, toplumumuzda pek çok erkek bunu açık açık her yerde itiraf ediyor, anlatıyor, yapmayanlar da aşağılık durummuş gibi bu kendini diğerlerinden geri kalmış hissetmemek, aşağı kalmamak için aynını yapıyor, toplum bu zihniyete sahip kimselerden kurtulur, arındırdı en azından.

Ne güzel olurdu :)

Sitelerde Paylaş

Bu hadisten ancak içi pislik olan kötü mana çıkarır. Kişi kendinden bilir işi...

Sen hadis okumayı da bilmiyorsun yahu.

bak o verdiğim 2 hadiste aynı olayı anlatıyor.Bir tanesi bu olaya tanıklık eden Enes anlatmış.Diğerini Enes'in evine misafirliğe giden Ravi, Enes'in ağzından bu olayı anlattığını anlatıyor.Yani bu olay tasdiklenmiş oluyor böylece.

Benim 50 kızla ilişkim oldu. (Ruslar bu rakama dahil değil)

böyle bir şeyle övünüyor olman şaşılacak bir şey.Aşk dışı olan bir birlikteliğe ancak iğrenerek bakarım.Her tuttuğumuzla ilişkiye girsek hayvanlardan ne farkımız kalır?

Sitelerde Paylaş

Al işte.... :blink: Bir de Ruslar niye dahil olmuyor; "zenciler" falan gibi bir şeyler mi?...

:)

Yok onlar hayat kadını oluyor, diğer 50 hayat kadını olmayanlardan sanırım :)

Sitelerde Paylaş

Sayısını mı tuttunuz :)

Peki etrafınızda 50 erkekle ilişkisi olduğunu (Ruslar bu rakama dahil değil) söyleyen kadınlar var mı, akrabalarınızdan? Onlara ne gözle bakarsınız?

Umarım birgün kadınlarınız da bu duruma gelir.

İslam zinakar erkekler zinakar kadınlarla evlenebilir demiyor mu?

Burada sizin tercihleriniz değil eleştirdiğim, yalnızca İslam' ı herkesin kendine göre şekillendirdiğini ve yaşadığını belirtmek istiyorum.

not: Bu yorumu yazdım ama bu forumda kimsenin müslüman olduğuna güvenmediğimi belirtmek istiyorum ve yorumum toplumun eğri zihniyetine bir tepkidir.

İslam'dan bir haberken ki yaşantımı örnek verdim.

Sitelerde Paylaş

İslam'dan bir haberken ki yaşantımı örnek verdim.

50 erkekle ilişkisi olduğunu (Ruslar bu rakama dahil değil) söyleyen İslam' dan bihaberken tabi, bir kadınla da evlilik yapabilirdiniz.

Yapar mıydınız?

Hayır!

İşte çarpık İslam' dır bu toplumumuzda yaşanan.

Sitelerde Paylaş

50 erkekle ilişkisi olduğunu (Ruslar bu rakama dahil değil) söyleyen İslam' dan bihaberken tabi, bir kadınla da evlilik yapabilirdiniz.

Yapar mıydınız?

Hayır!

İşte çarpık İslam' dır bu toplumumuzda yaşanan.

Beni tanıyormuş gibi benim adıma nasıl hüküm veriyorsunuz? Ben Almanya'da bir bayana bu teklifi yapmıştım, gelseydi evlenirdim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...