Jump to content

Kemalist Bir Yahudi...

Recommended Posts

Bu konuda çalışma yapmış bir Yahudi, bir Rum, bir Ermeni felan yok mudur acaba... Bir rum kökenli vatandaş (ilginçtir anası rum babası kürt :) )İstiklal Marşı'nı Türk çocuklarından daha güzel okuyor, Türkçülüğün esaslarını Ziya Gökalp yazıyor, Türk Ruhu'nu Bir Yahudi anlatıyor... Hani Türkün Türkten başka dostu yoktu. Rumlar, Yahudiler, bilumum halklar Türkler için döktürüyor ama hala Türkün Türkten başka dostu olmuyor. Daha nasıl dost olsunlar :)

niye içinize batıyor yahudinin rumun ermeninin kendini türk gibi hissetmesi

bir de bize faşist dersiniz

işte bu yüzden ironi yaptım

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de soydaşınız oluyor muyum bu durumda? Beni de aranıza kabul eder misiniz?

Fena halde duygusal bir ortam oluştu. Sizi böyle yalnız, mahzun görünce kalbim cız etti :)

Boşverin Türkleri Kürtleri ne olursanız olun gelin bizim dergahta herkese oturacak bir yer vardır. Allaaaahhh dergâh dedik artık tekke ve zaviye kanuna muhalefetten gereği yapılmaz umarım :)

Sitelerde Paylaş

Ah ahh az bir şey mantaliteyi yakalasınız ya cezerye kardeşliği.. Nerde ironi yaptınız niye yaptınız ne yapayım. İroninize bir laf mı attım haberim olmadan :)

Hala anlayamadığınız nokta şu. Yahudi Yahudidir. Rum Rumdur. Ermeni Ermenidir. Türkte Türktür. Bir insanın kendisini bir Türk gibi hissetmesi nasıl bir şey anlatırmısınız. Mesela ben hiç bir zaman "kendimi Kürt gibi hissediyorum" demedim diyememde. Bu nasıl bir duygudur bilmiyorum ki öyle bir iddiam olsun.. Hadi size zahmet olmazsa siz kendinizi bir Türk gibi hissedirken nasıl duygu yoğunluğu yaşıyorsunuz, bu his size nasıl bir ayrıcalık katıyor anlatırsanız sevinirim..

Aklıma gelmişken size faşist dedim mide böyle bir söylemde bulundunuz?

Sitelerde Paylaş

Fena halde duygusal bir ortam oluştu. Sizi böyle yalnız, mahzun görünce kalbim cız etti :)

Boşverin Türkleri Kürtleri ne olursanız olun gelin bizim dergahta herkese oturacak bir yer vardır. Allaaaahhh dergâh dedik artık tekke ve zaviye kanuna muhalefetten gereği yapılmaz umarım :)

Evet, onları öyle görünce kıskandım biraz.. Ben de Türkmenim, beni de alırlar belki aralarına dedim.

Sizin kastettiğiniz manada dergâha elbette varım. Aslında çoğumuz zaten oradayız..

Sitelerde Paylaş

Ah ahh az bir şey mantaliteyi yakalasınız ya cezerye kardeşliği.. Nerde ironi yaptınız niye yaptınız ne yapayım. İroninize bir laf mı attım haberim olmadan :)

Hala anlayamadığınız nokta şu. Yahudi Yahudidir. Rum Rumdur. Ermeni Ermenidir. Türkte Türktür. Bir insanın kendisini bir Türk gibi hissetmesi nasıl bir şey anlatırmısınız. Mesela ben hiç bir zaman "kendimi Kürt gibi hissediyorum" demedim diyememde. Bu nasıl bir duygudur bilmiyorum ki öyle bir iddiam olsun.. Hadi size zahmet olmazsa siz kendinizi bir Türk gibi hissedirken nasıl duygu yoğunluğu yaşıyorsunuz, bu his size nasıl bir ayrıcalık katıyor anlatırsanız sevinirim..

Aklıma gelmişken size faşist dedim mide böyle bir söylemde bulundunuz?

türk vatandaşı olan herkes türktür anayasaya göre

bunu bile ırkçılıkla ilişkilendirmeniz nasıl bir komplex anlamıyorum ^_^

adam öyle hisssediyor size ne yahu :blink:

siz elbeette kendinizi kürt gibi hissediyorsunuz yoksa kürdüm demezsiniz

işte bu kafayla asla bizden olamazsınız kendinizi kendiniz ayırıyorsunuz hallaç <_<

Sitelerde Paylaş

Bir yahudi niye desin ki?

Kızım bu yahudiler setmiyeceği eşeğe ot vermez

Haberin olsun

tayyip siyonist haberin yok mu

bakma filistin şovuna onun

nato kafa nato mermerrr

:wacko:

Sitelerde Paylaş

Ben bir verem olup geliyorum...

EDIT: Tam verem olmak için şu sorumu yineliyeyim

Hadi size zahmet olmazsa siz kendinizi bir Türk gibi hissedirken nasıl duygu yoğunluğu yaşıyorsunuz, bu his size nasıl bir ayrıcalık katıyor anlatırsanız sevinirim..
tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

istiklal marşını beğenmeyen hata aşşağılayan birine nasıl anlatılır ki ^_^

Ama bu saygısızlık, bu yalancılık, bu itiraf atmaktır. İstiklal Marşı'nı beğenmek zorundayımıyız? Ne müziğini beğeniyorum ne de sözlerini size ne kime ne?

Ayrıca sorduğum sorunun yanıtını veremeyeceğiniz kesindi. Altını dolduramayacağınız söylemlerden bir adım ötesine geçmeyi becerebilirsiniz umarım.

Sitelerde Paylaş

Ama bu saygısızlık, bu yalancılık, bu itiraf atmaktır. İstiklal Marşı'nı beğenmek zorundayımıyız? Ne müziğini beğeniyorum ne de sözlerini size ne kime ne?

Ayrıca sorduğum sorunun yanıtını veremeyeceğiniz kesindi. Altını dolduramayacağınız söylemlerden bir adım ötesine geçmeyi becerebilirsiniz umarım.

ya saçmalama

daha nasıl doldurayım arkadaşım bütün değerlere düşman birine nasıl anlatayım ben bunu

biri kendini türk hissediyor içinize batıyor

daha ne demeli buna :blink:

dalga geçer gibi nasıl bir duygu dıyor bir de

kardeşim sen kendini ısrarla nasıl kürt gibi görüyorsan ve nasıl duygular hissediyorsan bizde öyle hissediyoruz

farklı bir şey değil yani

yoksa kürt olmak sana çoşku vermedi mi hiç

Sitelerde Paylaş

bunu nasıl anlatayım ben sana

sorunun amacı zaten anlamamak üzerine kurgulu

istiklal marşını beğenmeyen hata aşşağılayan birine nasıl anlatılır ki ^_^

Hallaç çok güzel, çok yerinde bir soru sormuş Queen. Türk'üz, iyi tamam ama Türk olduğunu düşününce insan ne tür bir mutluluk duyar veya ne hisseder?

Veya Kürt...

Ben İstiklal Marşı'nı çok seven biriyim ama bu konuda tam da onun gibi düşünüyorum. Türk olunca ne oluyor bilmiyorum.

Kültürel ortaklık, ortak geçmiş ve benzeri sosyolojik ve psikolojik kavramlarla da açıklanamayan bir şey bu. Hiç de anlayamadım..

Bu, daha ziyade ırkların üstünlüğü durumuyla flört eden, ona çok fazla bağlı bir his sanırım.

Sitelerde Paylaş

Hallaç çok güzel, çok yerinde bir soru sormuş Queen. Türk'üz, iyi tamam ama Türk olduğunu düşününce insan ne tür bir mutluluk duyar veya ne hisseder?

Veya Kürt...

Ben İstiklal Marşı'nı çok seven biriyim ama bu konuda tam da onun gibi düşünüyorum. Türk olunca ne oluyor bilmiyorum.

Kültürel ortaklık, ortak geçmiş ve benzeri sosyolojik ve psikolojik kavramlarla da açıklanamayan bir şey bu. Hiç de anlayamadım..

Bu, daha ziyade ırkların üstünlüğü durumuyla flört eden, ona çok fazla bağlı bir his sanırım.

alakası yok feelgoodcum karşımda herşeyi eleştiren insanlar varken türk olmak güzel oluyor

etki tepki olayı yani

Sitelerde Paylaş

yani amerika ve israille işbirliği yapmıyor öyle mi :D

http://www.uludagsoz...ine-dua-etmesi/

sözlüklere düşmüş artık

Kaynağın süpermiş

:lol: :lol:

bu lafı etmedi mi yani ben duydum herkes de duydu

samimi inanan saadete oy verir sömürgen siyoniste değil

bop başkanıyım diyen yine kendisi

ağzıyla söyledi

korkarım ki menenjitli olduğua inanıcam :D

Sitelerde Paylaş

alakası yok feelgoodcum karşımda herşeyi eleştiren insanlar varken türk olmak güzel oluyor

etki tepki olayı yani

Ama ben bunun da çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Mesela Hallaç azılı bir Kürt ırkçısı olsa ve her gün burada Türkleri aşağılasa, hakaretler etse bile Türk olmakla ilgili herhangi özel bir hissim olmaz.

Yani Kürtleri (ya da başka bir halkı) eleştirirken Türk olmakla ilgilenmem, onların söylediği hiçbir şeyden etkilenmem. Söylemek istediğimi anlıyor musun bilmiyorum..

Ama tabii Türk olmakla yerinmem de. Ben bu işleri daha çok kültürel anlamda değerlendiriyorum sanırım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...