Jump to content

ERGENEKON ÇETESİNE DAİR.

Recommended Posts

Böyle bir garabet görülmemiştir.

Ortada bir iddianame yok; yani resmen yasadışı bir örgüt" suçu isnad edilmemiş henüz ergenekona.

İddianame hala hazırlanıyor.

Gerçi Şamil Tayyar isimli bir gazeteci iddianameyi henüz hazırlanmadığı halde ele geçirebildi!!!! Nasıl olduysa.

İlhan Selçuk ve diğerlerinin göz altına alınması hukuken ek bir iddianameye tabi olmalıydı.

Ortada asıl iddianame yok ki ek iddianame olsun.

Hem üye olmadığı halde vazife üstlenmek ne demek?

Madem ortada bir örgüt iddianamesi yok nasıl örgüte yardım etmekle suçlanabilir bir insan.

Bunlar garip işler.

Ayrıca anlaşılan o ki İlhan Selçuk "yardım ve yataklık"tan yargılanacak.

Veya sempatizanlık.

Ayrıca Ergenekon sadece bir siyasi oluşumsa elbette emekli paşalar, yazarlar, işadamları, akademisyenler, siyasiler bir araya gelip görüşebilir. Ne var bunda.

Önce Ergenekon'un bir terör örgütü olduğunun ispatlanması gerek.

Emre aköz de aynı hatayı yapmış: "Bunlar bir araya geliyorlarsa kesin bir suç işleyecekler" diye düşünmüş garibim.

Fuzuli,

Nickin gibi Fuzuli konusmussun , yok yargilanmadilar ,yok ek iddianame yok , yok "yasadışı bir örgüt suçu isnad edilmemis" , Sen nerede yasiyorsun , Gladio'nun her turlu pisligininin dunyada ayyuka ciktigi , devletin her turu pisligi hem yapip hemde yok ben yapmadim dedigi bir ulkede, olmayan adaletin, olmayan hukukun arkasinda mi durmaya calisyorsun?

Soruyorum,

Hangi Susurluk cetesi sanigi ceza aldi,

Hangi Mayfa babasina gercek bir ceza kesilmis yada uygulanmistir,

6,7 Eylul olaylari nasil tezgahlanmistir,

Mehmet Agar kimdir,

12 Eylul'un generali ve baskani , Kenan Evren ozel harp dairesinin nesidir ?Nerede egitim almistir?

Ozel Harp dairesi nedir ve nicin kurulmustur?

12 Eylul'de Amerika baskaninin kulagina Turkiye'de darbe yapildi diye fisildandiginda , Baskanin kim yapti deyince CIA ajaninin bizim cocuklar dedigini biliyor musun?

Kontra'nin adini masumane yapmaya calisman sadece ve sadece cehaletinle ilgilidir umarim. Yoksa insanligi tehdit eden bu tur terror orgutlenmelerini savunmak ancak kasit gerektirir.

Ergenekon, TIT, Susurluk vb saymakla bitmeyecek kontra orgutlenmeler emperyalizm tarafindan , bagimli ulkelerin yonetiminde yaklasik 60 yildan bu yana orgutlenen bir surectir ve Turkiye bu sorunun tum acilarini siyasi ekenomik ve sosyal hayatinda hergun cekmektedir. Ancak belkide sen cekmemektesindir onu ben bilemem!

Dikkatli olun lutfen , adi Ergenekon , Dandanakan, Rum ,Kurt , Turk , Ermeni olsada kontra bir seyi ile butun diger kavramlardan ayrilir, halk ve halklarin , insanligin dusmanidirlar , sistemli ve bilincli bir orgutturler. Emperyalizm tarafindan birebir orgutlenmektedirler.

Hadi size bol Ergenekonlu, bol kontrali geceler birgun gelir sizi halkinizin canina kastetmeye zorladiklarinda bu pisliklerin tezgahina geldiginizi hatirlarsiniz "umarim".

Hatirlamazsinizda bos bos soven nidalar atmayin. Insan olana Yakismaz

Orca

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yargıtay binası krokisi Taraf gazetesince mi İP'ye faxlandı?

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aT...i=&ver=7103

İP: Kroki, Taraf Gazetesi'nden fakslandı

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, parti genel merkezinde yapılan aramada bulunduğu

iddia edilen krokinin, resmi arama tutanağında belirtilmediğini savunarak, "Gazetede yayımlanan kroki büyütülerek bakıldığında, genel merkeze polis baskınından 8 gün önceki tarih ve Taraf gazetesinin Ankara bürosunun numarası bulunan bir faks metni olduğu açıkça görülmektedir" dedi.

Gültekin, parti genel merkezinde düzenlediği ve partililerin de katıldığı basın toplantısında, partisinin bir komployla karşı karşıya bulunduğunu ileri sürdü. Gültekin, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın hakkında kapatılması için iddianame hazırladığı parti, anayasa ve yasaların güvencesi altında olan bir siyasi partinin faaliyetlerini fiilen durdurma çabası içindedir" iddiasında bulundu.

Gültekin, bazı basın organlarında İP Genel Merkezi’ndeki aramada Yargıtay krokisinin bulunduğu iddiasına yönelik haberlerin yer aldığını hatırlatarak, bunun bir "komplonun ürünü olduğunu" savundu.

Bu iddianın yer aldığı basın kuruluşlarının "iktidar yanlısı" olduklarını ileri süren ve gizli olması gereken hazırlık soruşturması aşamasında bu tür haberlerin yayımlanmasının suç olduğunu kaydeden Gültekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kroki Taraf gazetesinin eline nasıl geçiyor? İktidar yanlısı gazetelerin, televizyonların eline nasıl geçiyor? Yargının, devletin, emniyetin içine sızmış olan bir çete, elindeki yayın organlarıyla kamuoyu imal etmeye çalışıyor. F tipi çete, ABD ile kaderini birleştirmiş olan çete, Türkiye’ye karşı bir komplo içerisinde. Bu belgeyi Taraf gazetesine sızdıranın peşine düşmeleri gerekmiyor mu?"

Krokinin büyütülmüş haline bakıldığında, üzerinde bir telefon numarası ve tarih görüldüğünü belirten Gültekin, "’Gazetede yayımlanan kroki büyütülerek bakıldığında genel merkeze polis baskınından 8 gün önceki tarih olan 13 Mart 2008 ve Taraf gazetesinin Ankara bürosunun numarası bulunan bir faks metni olduğu açıkça görülmektedir" dedi.

İP Genel Merkezi’nde 21 Mart tarihinde yapılan aramanın ardından hazırlanan resmi arama tutanağında iddialara konu edilen krokiye ilişkin bir belgenin bulunmadığını kaydeden Gültekin, partilerine yönelik yeni komplolara da hazırlıklı olduklarını söyledi.

Gültekin, "Şu anda cezaevinde bulunan bazı çete mensuplarına bazı menfaatler temin etmek suretiyle tekliflerde bulunulduğunu biliyoruz. Susurluk Davası hükümlüsü Yaşar Öz, Türk İntikam Tugayı adlı çete örgütlenmesinden tutuklu bulunan Semih Tufan Günaltay, Danıştay saldırısı sanıklarından Alparslan Aslan ve Osman Yıldırım’a, İşçi

Partisi ve bazı ordu mensupları aleyhine ifade verir, verdikleri ifadelerin arkasında tutarlı ve kararlı dururlarsa cezalarında indirime gidileceği, ifadelerinin ’gizli tanık’ ifadesi olarak değerlendirileceği vaatleri yapılmaktadır" iddiasında bulundu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gültekin, bir soru üzerine, faks metninin nereye gönderildiğini bilmediklerini ancak gönderilen numaranın Taraf gazetesi Ankara bürosuna ait olduğu iddiasını yineledi.

Gültekin, dün Genel Sekreter Nusret Senem’in de aralarında bulunduğu üç kişinin daha gözaltına alındığını anımsatarak, bütün bunların, senaryonun parçası olduğunu savundu. Gültekin "partilerinin yanı sıra yargı ve ordunun da yürütülen saldırının hedefi" olduğunu ileri sürdü.

Toplantıya katılan partililer zaman zaman sloganlar attılar.

Sitelerde Paylaş
gerçek dünya tek bir anlam taşır ; ulusların var olma savaşıdır.bu savaşlarda güçlü devlet kendisine güç oluşturabilecek devletlerin içindeki kanı bozuk bir takım kişileri satın alır ve kendi lehine kullanır.işte bu

operasyon kullanılamayacak ,düşüncesi ne olursa olsun vatanını satmayacak insanlara karşı düzenlenen

satılmış dincilerin baş rolünü oynadığı bir oyundur.

"gerçek dünya tek bir anlam taşır ; ulusların var olma savaşıdır" Yanlis, uluslarin ortyaa cikisi maksimum 300 yillik bir surectir,Daha oncede ulus mulus yoktur. Bundan sonraki 300 yillda da ne olacagi belli olmadigindan boyle genelleme yapmak ancak ve ancak safsatadir. Diyorsan ki ulus hep vardi bende sana diyorum ki atiyorsun hemde bol kepceden.

Kani bozukta olsa olsa bu genellemenin bir urunu olacak bir safsatadir. Nerden eminsin , test mi yaptin , varmi kani saglam diye bilimsel bir tanim ya da bir insan prototipi. Nazizmin , neo sundan baska bir aciklama olamaz dediklerin. Insanlarin kanlari bozuksa olurler. Mecazi anlamida dedigim gibi fasizme gider. Once bir kendini tanit , "kan ornegini gonderde" bakalim kanin bozuk mu degil mi diye sormazlar mi bu zihniyete! Ben bu tanimi kisacasi "kani bozugu" insanliga hakaret olarak algiliyorum. Lutfen kalemimizden cikani kulagimiz duysun.

Ulus kavraminin tarihsel gelisimini anlamayan evrenselligin yanina bile yaklasmaz.

Orca

tarihinde Orca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"gerçek dünya tek bir anlam taşır ; ulusların var olma savaşıdır" Yanlis, uluslarin ortyaa cikisi maksimum 300 yillik bir surectir,Daha oncede ulus mulus yoktur. Bundan sonraki 300 yillda da ne olacagi belli olmadigindan boyle genelleme yapmak ancak ve ancak safsatadir. Diyorsan ki ulus hep vardi bende sana diyorum ki atiyorsun hemde bol kepceden.

Kani bozukta olsa olsa bu genellemenin bir urunu olacak bir safsatadir. Nerden eminsin , test mi yaptin , varmi kani saglam diye bilimsel bir tanim ya da bir insan prototipi. Nazizmin , neo sundan baska bir aciklama olamaz dediklerin. Insanlarin kanlari bozuksa olurler. Mecazi anlamida dedigim gibi fasizme gider. Once bir kendini tanit , "kan ornegini gonderde" bakalim kanin bozuk mu degil mi diye sormazlar mi bu zihniyete! Ben bu tanimi kisacasi "kani bozugu" insanliga hakaret olarak algiliyorum. Lutfen kalemimizden cikani kulagimiz duysun.

Ulus kavraminin tarihsel gelisimini anlamayan evrenselligin yanina bile yaklasmaz.

Orca

ben senin gibi bir ulusa sahip olamayanları veya dinci yobazları kastedmedim.Bilmediğin Nazizm masturbasyınları yapma, bu işleri iki kitap okumayla çözemezsin.Faşizme gidermiş bak sen.Sanki tarihte faşisz diye bir yönetim şekli oldu , özellikle Türk tarihinde, ucuz yazılar yazma varsa bildiğin bir şey paylaş.senin söylemlerini bilderbergci gazetecilerden akşama kadar dinliyoruz.bu saatte senin ki biraz sıkıcı oldu.

sen git güney afrikada yaşa evrelselliğini.evrensellikmiş pehhhhh.dünya savaşlarıda çoluk çocuğa kaldıysa işimiz zor.

Sitelerde Paylaş
ben senin gibi bir ulusa sahip olamayanları veya dinci yobazları kastedmedim.Bilmediğin Nazizm masturbasyınları yapma, bu işleri iki kitap okumayla çözemezsin.Faşizme gidermiş bak sen.Sanki tarihte faşisz diye bir yönetim şekli oldu , özellikle Türk tarihinde, ucuz yazılar yazma varsa bildiğin bir şey paylaş.senin söylemlerini bilderbergci gazetecilerden akşama kadar dinliyoruz.bu saatte senin ki biraz sıkıcı oldu.

sen git güney afrikada yaşa evrelselliğini.evrensellikmiş pehhhhh.dünya savaşlarıda çoluk çocuğa kaldıysa işimiz zor.

Benim masturbasyon cagim gecti. Adam gibi yanit vereceksen ver. Soyle bakalim nasil oluyor Turk'luk, nasil karar veriyorsun kaninin bozuk olduguna insanlarin. Tarihte "faşisz" diye bir suru iktidar seklide oldu.(Ispanya,Franco, Italya Mussolini, Hitler Almanya, Tukiye Kenan Evren,Sili Pinochet vb) Sen yetemiyorsan Enver Pasa'ni Cemal Pasa'ni getir onunlada tartisayim. Oyle atmakla olmuyor getir kanit koy. Bildebergci gazetecileri iyi okumamasin sen onlar senin siniftan yetismedir.Fasist dusuncelerin icin oyle saga sola havale yapma, yani cocuk olma adam gibi cik soyle ne demek istiyorsan."dünya savaşlarıda çoluk çocuğa kaldıysa işimiz zor" cumlendeki engin tarih bilginide biraz gorelim boylece.

Sitelerde Paylaş
Benim masturbasyon cagim gecti. Adam gibi yanit vereceksen ver. Soyle bakalim nasil oluyor Turk'luk, nasil karar veriyorsun kaninin bozuk olduguna insanlarin. Tarihte "faşisz" diye bir suru iktidar seklide oldu.(Ispanya,Franco, Italya Mussolini, Hitler Almanya, Tukiye Kenan Evren,Sili Pinochet vb) Sen yetemiyorsan Enver Pasa'ni Cemal Pasa'ni getir onunlada tartisayim. Oyle atmakla olmuyor getir kanit koy. Bildebergci gazetecileri iyi okumamasin sen onlar senin siniftan yetismedir.Fasist dusuncelerin icin oyle saga sola havale yapma, yani cocuk olma adam gibi cik soyle ne demek istiyorsan."dünya savaşlarıda çoluk çocuğa kaldıysa işimiz zor" cumlendeki engin tarih bilginide biraz gorelim boylece.

Senin fiziksel olarak masturbasyon çağının yazılarının kokuşmuşluğundan geçtiği belli fakat düşünsel olarak geçmediği apaçık ortada.Hala seksen sonrası geçliğin özgürlüğü solun kucağına oturmaktan geçtiğini düşünen yurdum insanından manzaralar sergiliyorsun.Ama sene 2008 ve bu söylemlerini artık aşman gerekirdi, hemde bu bilgi çağında; her türlü bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu bir zamanda.Ama dincilerin diğer yüzü komünistlerde malesef yobazlıklarını üzerlerinden atamıyorlar

Diğer sorun kanı bozuk insan örneği istemişsin ; bu topraklarda bundan bol ne var.İstemediğin kadar hemde.Sana bir kaç örnek vereyim yetmezse ilet çarşaf çarşaf yazarım ,Fehmi Koru ,Cengiz Çandar,Nazlı Ilıcak,Mecliste ismi demokrat olarak başlayan partinin elemanları, bazı şehirlerin belediye başkanları...anlayacağın dolu.

Faşist yönetimler konusunda üç beş tane ülke yazmışsın fakat eksik yazmışsın, listene Sovyet Rusyayı, Maocu çini, Özgürlükçü abd yi, Fransayı ve İngiletereyi eklememen tarih bilginin ilkokul bilgilerinden öteye geçemeyen siyasi iktidarlarca dikte edilen anlayışın bir yansıması olarak oldukça sığ olduğu görülmekte.Yani bu işler senin anlayacağın sana düşünsel olrak büyük gelir , fiziksel olarak nasıldır bilemem.

Her neyse biz konumuza dönelim ; bu forumda oldukça yoğun sapmalar oldu,konu Ergenekon

varsa bildiğin bir şey yaz , ahkam kesmelerin gibi bilginide görelim.Konuyu dağıtma ama.

Ortada Ergenekon isimli bir çete olduğu söyleniyor ve bunu söyleyenlarin hepsi Fetullah Gülen orjinli, bu kapsamda 8 ay önce içeri alınan kişilerle ilgili iddianame dahi ortada yok.nedir senin

burdaki düşüncen onu yaz.

Bu konu ve bu tartışmalar 8 aylık bir mevzuda değil ayrıca ; satılmış kalemlerin 2000 lerin başından beri başlattığı bir dizi operasyonun sonucu, ve ülkede meydana gelen faili mechullerin kasıtlı olarak Ergenekon çetesi olarak adlandırılan ve abd nin kendisine en büyük engel olarak gördüğü ve son kalan kişiler üzerinde oynadığı bir oyunun parçası, konuyla ilgili can dündar ve ekürisi celal kazdağlının eski tarihli ergenekon isimli kitabı zaten mevcuttur.

şimdi sen konuya hakimsen yaz yoksa benim zamanımı alma, güneşimden çekil.

Sitelerde Paylaş

İnsanların hukuka güvenemediği toplumlar kaosun içinden zor çıkar..

Lütfen daha yapıcı yazılar yazalım..

http://haber.mynet.com/sayfali/guncel/Krok...1206598658421/3

Yalan ifade ve çelişkiler çok olduğu için emniyetin işi gerçekten zor...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnsanların hukuka güvenemediği toplumlar kaosun içinden zor çıkar..

Yalan ifade ve çelişkiler çok olduğu için emniyetin işi gerçekten zor...

yahu emniyet çok mu doğru sanki. onlarda yalan suçlamalarda bulunuyor.

palavra ülkenin palavra hukuku,palavra emniyeti palavra partileri.

Sitelerde Paylaş
yahu emniyet çok mu doğru sanki. onlarda yalan suçlamalarda bulunuyor.

palavra ülkenin palavra hukuku,palavra emniyeti palavra partileri.

Tribuss nasıl bir çözüm öneriyorsun?

Emniyetsiz hukuksuz?

İyi misiniz siz ya?

Sitelerde Paylaş

çözüm mü ?

ne çözümü illa bişelere palavra diyince çözüm demi üretmem lazım. maden daha iyisi yok. zaman kötü iyi kolla dötü modeli.

HAYIR ! zaman ve mekan kötü ise bunun sorumlusu işte hukuk devlet iktidar muhalefet polis vs idir. onlar seni beni onu bunu yönemek için talip oldular.çok güzel de yönetiyorlar. belki ben istemedim ama sen o bu şu istediniz oy verdiniz ve birisi bizi yönetsin istediniz. dediniz polislere haklar verin dötümüzü kollasınlar dediniz hukukumuzu insancıl yapın. onlarda bu bağlamda isteneni istedikleri şekilde yapıyorlar.

sonra benden çözüm önerisi beklemeyin.zati siz çözüyorsunuz.ben ise bakıyorum. bu ne lan diyorum.yaşamımı sürdürebileceğim kadarını reddediyorum.

işte benim çözümüm bu.(kendi içimde) toplumsal çözümler aramak akhmakça bi yaklaşım. bireyselden başlanmadığı sürece

Sitelerde Paylaş

bu arada ne ergenekonu ne derin deleti ya.

her mahallenin her semtin mafyası çetesi var. ohh ne ala bunlara bişe demeyin sonra wayy çete kurmuşlar vs de. en büyük mafya devletin kendisi.

buna kimsenin bişe dediği yok. peynir ekmek gibi ateşli silahlar satılıyor. buna da kimsenin dediği falan yok. sonra iktidarın ahanda bulduk bi çete deyipte abuk sabuk tipleri toplaması ve halkında bravo padişahım sen çok yaşa deyişi. evet ayakta alkışlıyorum . şak şak şak.

Sitelerde Paylaş

Nalları Diksem Çok Sevinecekler...

Mizah dehamızın ve Türkçemizin en güzel deyimlerinden biridir 'nalları dikmek...'

Anlamını açıklamaya gerek yok, herkes bilir...

Diyorum ki:

- Nalları diksem galiba kimileri için iyi olacak...

Gözaltından sonra dışarı çıkınca gazetelere biraz göz atma fırsatı oldu, gördüm ki en başta dinciler olmak üzere, liboşlardan kimileri, hakkımda çok iyi şeyler düşünüyorlar:

- Seksenlik yazar...

- Adam 83 yaşında...

Ve iktidara akıl öğretiyorlar:

- Aman, elinizde kalmasın...

Anlaşılan nalları diksem hepsi çok sevinecekler...

Sitelerde Paylaş
Taraf Gazetesi'nde şok

Gazetenin muhabiri Soner Arıkanoğlu gözaltına alındı

"Ergenekon" soruşturması kapsamında, Taraf

Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, polis tarafından, akşam 17.00 sıralarında

Arıkanoğlu'nun evinde arama yapıldı.

Arıkan, bu haber üzerine gittiği evinde, Ankara Emniyet Müdürlüğü

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

YANLIŞIKLA ANNESİNİN EVİ ARANDI!

Taraf Gazetesi'nin Ankara Bürosu'nda çalışan Soner Arıkanoğlu'nun annesinin evi polis tarafından basıldı.

Aktifhaber'in edindiği bilgilere göre; İstanbul 12. Ağır Ceza mahkemesinin kararıyla gerçekleşen baskında Soner Arıkanoğlu'nun annesinin evinin heryeri arandı.

Baskının Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek'in suçduyurusla gerçekleştiği öğrenildi. Ama baskının yanlışlıkla yapıldığı ortaya çıktı.

Arama emri yanlış çıkartılmıştı ve Soner Arıkanoğlu'nun kendi evi yerine annesinin evi basıldı.

Bunun üzerine Soner Arıkanoğlu'nun kendi evinin aranması için yeni emir çıkartıldı. Soner Arıkanoğlu'nun ifadesi alınırken emniyet güçlerince evi arandı.

Baskın Neden Yapıldı?

Yargıtay'a yönelik suikast krokilerinin İşçi Partisi'nde çıktığını belgeleriyle haberleştiren Soner Arıkanoğlu'ydu. Güneş Gazetesi, bu krokinin Taraf Gazetesi tarafından İşçi Partisi'ne fakslandığı ardından da polisin partiyi basarak bu belgeyi orada yakaladığını iddia etmişti. Gerekçe olarak ta gazetede çıkan krokilerin resminin üzerindeki faks numarasını göstermişti.

Ancak Taraf Gazetesi bu olayı tamamen yalanlamıştı. Gazete sözkonusu faksın Ankara Muhabiri Soner Arıkanoğlu'nun, krokiyi Taraf'ın İstanbul bürosuna fakslamasıyla görünen faks numarası olduğunu açıklamıştı. Ve faksın üzerindeki tarihin İşçi Partisine yapılan baskından sonra olduğunu belgelemişti.

Amma abarttılar yargıtay krokisini. işçi partisinde böyle bir kroki varsa bile ne anlama geliyor ki bu. çizdikleri krokiden çok daha iyisini hem de hangi daire hangi katta hangi oda kalem hangi oda üye odaları hepsini çizeyim, sanki girilmeyen bir yerin krokisini çizmişler gibi yaygara kopardılar. her gün vatandaşından avukatına kadar yüzlerce insan giriyor o binaya nedir ki bu yaygara. bir de analmadığım gizli bir soruşturma yürütülüyor diyerek bugüne kadar hiçbri bilgi verilmedi kamuoyuna ama her tülrü delil ve belge taraf gibi gazetelerden çıkıyor, bu nasıl gizlilik ?

Sitelerde Paylaş

Sahtekar Liboşlar ve onların kıçını yalayan arap uşakları için açıklama.

Ergenekon haberlerinin çoğu yalan

BU HABERİN DETAYI

Yargıtay Başsavcısı ilk kez konuştu

Yargıtay Başkanlığı, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen ‘Ergenekon’ soruşturmasına ilişkin basın ve kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Yargıtay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Halen sürdürülmekte olan bir adli soruşturma ile ilgili olarak mahkemece yayın yasağı da konulmuş bulunduğu halde, son zamanlarda gazete, televizyon ve internet gibi bir kısım kitle iletişim araçlarında, soruşturmanın gizliliğine ilişkin 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 157. maddesi ve bunun yaptırımını gösteren 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 285., adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs eylemine ilişkin aynı yasanın 288. maddelerine aykırı olarak, yargı ve özellikle Yargıtay ile ilgili kamuoyunu yanıltacak ve yanlış yorumlara neden olacak şekilde ve kişilik haklarına saldırı niteliğinde çeşitli haberler yayınlandığı üzüntü ile izlenmektedir” denildi.

Toplumu bilgilendirme ve iletişimi sağlama açısından çok önemli bir görev üstelenen medyanın büyük bölümünün üzerine düşen bu görevi sorumluluk bilinciyle ve saygınlığını koruyarak yerine getirdiği sırada, çok sınırlı bir bölümünün gerçeği yansıtmayan ve yasal sınırları ihlal eder mahiyette yayınlar yaptığına dikkat çeken Yargıtay Başkanlığı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu yasal olmayan davranışın tüm medyayı da bağlamayacağı açıktır. Daha önce de çeşitli vesilelerle belirttiğimiz gibi, kim olursa olsun herkes ve her kurum yasalara uygun davranmak; toplumun her kesiminin teminatı olan yargıya ve yargı bağımsızlığı ilkesine saygılı olmak durumundadır. Yapılmakta olan soruşturmanın sağlıklı olmasını engelleyecek ve kamuoyunda yanlış yorumlara neden olacak davranışlardan kesinlikle kaçınılması gerekir. Aksine davranışların yasada gösterilen yaptırımların uygulanmasına neden olacağı bilinmelidir.”

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...