Jump to content

ATEİST'LERE ÇAĞRI

Recommended Posts

Benim en kızdığım nokta,insanın bir ömür tecrübe edinmesinden sonra bütün tecrübe ve bilgi birikimini kullanamadan toprak olmasıdır.Burda Hacının bu bilgi birikimi ve tecrübesini forumdakilere aktardığını görüyorum.Alana ne mutlu.Peki,bilgi,çok bilgi her yaşta bizi mutlu ediyormu? Tam tersi,farkındalık kişiyi mutsuzda yapabilir.Üniversite mezunu bir insan ile ilkokul bile okumamış bir çobanın dünyaya bakışları,onlara ne kazandırıyor.Dünyanın sorunlarının farkında olmak mı iyidir olmamak mı? Hacı,bu noktada nerede duruyor acaba? Bilgi ve tecrübelerin seni mutlu mu ediyor yoksa mutsuz mu? Ben,ateist olmasam da müslüman kalsaydım,diyorum.En azıdan sonsuz bir hayat vardı? Ama şimdi farkındayım.Yok olacağımı biliyorum.Geri dönüşü olmayan bir yol.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Benim en kızdığım nokta,insanın bir ömür tecrübe edinmesinden sonra bütün tecrübe ve bilgi birikimini kullanamadan toprak olmasıdır.Burda Hacının bu bilgi birikimi ve tecrübesini forumdakilere aktardığını görüyorum.Alana ne mutlu.Peki,bilgi,çok bilgi her yaşta bizi mutlu ediyormu? Tam tersi,farkındalık kişiyi mutsuzda yapabilir.Üniversite mezunu bir insan ile ilkokul bile okumamış bir çobanın dünyaya bakışları,onlara ne kazandırıyor.Dünyanın sorunlarının farkında olmak mı iyidir olmamak mı? Hacı,bu noktada nerede duruyor acaba? Bilgi ve tecrübelerin seni mutlu mu ediyor yoksa mutsuz mu? Ben,ateist olmasam da müslüman kalsaydım,diyorum.En azıdan sonsuz bir hayat vardı? Ama şimdi farkındayım.Yok olacağımı biliyorum.Geri dönüşü olmayan bir yol.

Sorduğun sorular zor gibi duruyor..

Ben farkındalığın, bilginin mutsuzluk değil de, gerçek anlamda yalnızlık getireceğini, getirdiğini düşünüyorum.

Farkındalık çok yararlıdır, sorunlarla kolay başa çıkmayı sağlar. Tabii diğer yandan sorun addettiğin şeylerin niteliği de değişir. Hiç okumamış cahil çobanın sorun olarak nitelemediği bir durum, senin için belki de hayatidir..

Farkındalığın getirdiği tek sorun, beraberinde eşlik eden çaresizlik duygusu. Belki mutsuzluk diye nitelediğin şey budur. Bir şeyler oluyordur, farkındasındır, çözümü de net olarak ortadadır ama asla müdahale şansız yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Farkında olduğun şey bazen evinin içindedir, bazen de dünyanın öte yanında. Bazen toplumsal bir sorundur, bazen de bireysel.

Düşünsene.. Birkaç bin kilometre ötemizde kadınlar toprağa gömülerek taşlanıyor, küçücük çocuklar cıvıl cıvıl giyinmesi ve yaşaması gerekirken simsiyah çarşaflara büründürülüyor, birileri bombalara sarınıp inançları adına insanları topluca katlediyor vs..

(Bu örneği iyi bildiğimiz ve sürekli konuştuğumuz dinlerle ilgili olduğu için verdim sadece. Dinleri tartışmak için değil)

Biz, sen, ben, bu yapılanların nedenini biliyoruz. Bizde yarattığı hissin önemi yok şimdilik. Önemli olan, bu korkunç eylemlerin neden yapıldığını biliyor olmamız.

Sebep: Din. O dinin İslam olup olmamasının da şimdi önemi yok.

Ama hiçbir şey yapamıyoruz. Onların dinsiz olmalarını beklemiyoruz elbette; beklediğimiz, olmasını istediğimiz şey, bu tür vahşetten vazgeçmeleri.

Farkındalığımız, bu suçlara neden olan şeyin "din" olduğunu bize gösterdi. Fakat aynı farkındalık ve sahip olduğumuz bilgi, o insanlardan bizler gibi dinsiz olmalarını beklemenin anlamsız ve yanlış olacağını da gösterdi.

Geriye sadece çaresizlik kalıyor.. Onu da kabullenmekten başka yol yok. Biz bir şeyler değişsin istiyor ve kendimizce çabalıyoruz zaten. Menzilimiz belli, gücümüz belli, kabul etmek istemesek de sınırlarımız belli. Farkındalık, bunları da bilip kabullenmeyi de gerektiriyor.

Bence farkındalık ve bilgi mutsuzluk değil, mutluluk getirir. Ben o mutluluğu kendine güven, iç huzur ve güçlü olmak olarak tanımlıyorum. O farkındalık beni, birilerinin ya da birtakım öznel fikirlerin, ideolojilerin esiri olmaktan koruyor. Özgür kılıyor.

Bütün bunlardan sonra da öte hayat, sonsuz yaşam gibi arzuların olmuyor...

Sitelerde Paylaş

Bütün bunlardan sonra da öte hayat, sonsuz yaşam gibi arzuların olmuyor...

Sonsuz yaşam istermiyim bilmiyorum ama insan ömrünün ne kadar olduğunu biliyorum.yaklaşık 100 yıl sonra şu an yaşayan insanların %99 u ölmüş olacak,bu ürkütücü bir durum.Bu durumu önceden biliyordum ama üzerinde durmuyordum.Şimdi üzerinde duruyorum,milyarlarca yılda insan yaşamının bir "an" bile olmamasını farkettim.Bu gerçekler,değer verdiklerini hiçe sayıyor.Belkide öte dünya yalanına inanıyor ondan önemsemiyordum.Ondandır mutsuzluğum.

Sitelerde Paylaş

Sonsuz yaşam istermiyim bilmiyorum ama insan ömrünün ne kadar olduğunu biliyorum.yaklaşık 100 yıl sonra şu an yaşayan insanların %99 u ölmüş olacak,bu ürkütücü bir durum.Bu durumu önceden biliyordum ama üzerinde durmuyordum.Şimdi üzerinde duruyorum,milyarlarca yılda insan yaşamının bir "an" bile olmamasını farkettim.Bu gerçekler,değer verdiklerini hiçe sayıyor.Belkide öte dünya yalanına inanıyor ondan önemsemiyordum.Ondandır mutsuzluğum.

Tam da tersi. Onları bir daha yapma, değiştirme, düzeltme şansın olmadığı için daha da değerli ve önemli kılıyor.

Dünyaya, insanlığa katkıları olanlar genellikle bu iç dinamikleri iyi çalıştığı için bu kadar şeyi bırakmıştır.

Ve onlar kesinlikle çok mutlu ölmüşlerdir.

Nasılsa öleceğim, ne anlamı var ki demezler, bilakis ellerindeki tek fırsat ve şansı en iyi biçimde değerlendirip ölümsüzlüğü kavuşurlar.

Hepimiz bunları beceremeyiz tabii ki. Kimse de bizden böyle şeyler beklememeli, yapabilen zaten yapıyor.

Diğer yandan dünya için çok önemsiziz, basit bir mekanizmanın küçük bir parçasıyız. Varlık nedenimiz sadece neslin devamı. Bunu kabullenmek güç olduğu, insanın şişik egosu bunu kaldıramadığı için öte alem senaryoları uydurulmuş zaten, öyle değil mi?

Gerçekle yüzleşince mutsuz değil, mutlu olmak lazım. Hafiflemek.. Belki bir süre sonra hafiflersin.

Sitelerde Paylaş

Tam da tersi. Onları bir daha yapma, değiştirme, düzeltme şansın olmadığı için daha da değerli ve önemli kılıyor.

Dünyaya, insanlığa katkıları olanlar genellikle bu iç dinamikleri iyi çalıştığı için bu kadar şeyi bırakmıştır.

Ve onlar kesinlikle çok mutlu ölmüşlerdir.

Nasılsa öleceğim, ne anlamı var ki demezler, bilakis ellerindeki tek fırsat ve şansı en iyi biçimde değerlendirip ölümsüzlüğü kavuşurlar.

Hepimiz bunları beceremeyiz tabii ki. Kimse de bizden böyle şeyler beklememeli, yapabilen zaten yapıyor.

Diğer yandan dünya için çok önemsiziz, basit bir mekanizmanın küçük bir parçasıyız. Varlık nedenimiz sadece neslin devamı. Bunu kabullenmek güç olduğu, insanın şişik egosu bunu kaldıramadığı için öte alem senaryoları uydurulmuş zaten, öyle değil mi?

Gerçekle yüzleşince mutsuz değil, mutlu olmak lazım. Hafiflemek.. Belki bir süre sonra hafiflersin.

Sizin iletilerinizi okudukça hafifliyorum zaten.İyiki varsınız.... :)

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Highone,cok güzel bir sey söyledi,demek istediki ACABA BILENMI DAHA MUTLU OLUR , YOKSA BILMEYENMI.

Bilgi birikimini en yüksek seviyeye cikaran bunu yeterli kullanma firsati bulamadan toprak olup gidiyor.

Gercekten dogru.

Ama benim aslindan enfazla ilgimi su cümle cekti.

Bilenlermi daha MUTLU olur yoksa bilmeyenlermi ?.

Demek istiyorki,bilen insani her olumsuzluk rahatsiz ederken ,bilgisiz bir insanin böyle bir rahatsizlih duymasi nerdeyse yok gibidir.Arkadasin yazisindan benim anladigima göre.

Gelin arkadasin bu cümlesi üstünde biraz duralim.

Ne dersiniz?

Para sikintisi olmayan iki kisi,biri Coban biri üniversitede hoca oldugunu düsünelim.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Ben öyle demedim ama..

O senin yanlış anlaman..

Ben ateizmle hiç bir izmi birleştiremezsin diyorum.

Yani komünist olmayan ateist olamaz diyemezsin. Her zaman ikisi birlikte gider, o halde ateist isen komünistsin de diyemezsin diyorum.

Buna itiraz mı ediyorsun?

Dayatmak ne demek ayrıca. Saçma sapan bir iddia..

Ben fikrimi sanal bir ortamda sana nasıl dayatabilirim.

Ateist olmak için bir kalıba falan ihtiyacın yok...

O da senin uydurman..

Bir tür ateist yok ki..

Ben senin veya diğer ateistlerin ateizme katkısı olsun istiyorum.

Bu bir emir değil ki..

İstediğin gibi davran.

Ama bir eğilime hizmet ettiğini unutma.. Sen o eğilimin sana hizmet etmesini beklemiyorsun, değil mi?

Ateizm bizden büyük bir ideal.. Onu küçültmeye çalışıyorsun.

Ateizmi yaymak istiyorsun. Çünkü onun bazı ilkeleri ve değerleri olduğuna inanıyorsun.

Yoksa yaymazsın, değil mi?

Sen onları kabul etmek istemiyorsun.

Bana göre hava hoş.. Seni zorlamıyorum.

Ama sendeki değeri ateizmden kazandığını belirtiyorum.

Sende içsel olarak başka değerler yok ki yalnız ateizmden yarrlanıyorsun

Hayır, bende ateizm dışında da bazı değerler var diyorsan, onu ateist görüşlerine yansıtmalısın..

Hepsi o kadar. Kafana tabanca mı dayadık..

Sen ne isen osun ve beni hiç ilgilendirmiyorsun.

Kusura bakma. Bu bir gerçek..

Hakaret için söylemedim.

ben sizi yanlış anlamadım aksine çok iyi anladım

işin aslı şu

benim sizi eleştirdiğim konuyu siz bilinçli olarak masaya koymadınız

sizin kastınız başkaydı

ve hiç düşünmediniz bu sonucu doğuracağını

ama doğuruyor işte

bu sizin "fault"unuz oluyor

bence bu bir mazaret olamaz...

ben komunist değilim

sadece sol eğilimim var

ateist dediğin komunistte olmalıdır demiyorum

ben fredie nin bir yazısını imza yaptım diye her konuda aynı fikird eolmak zorunda değilim

sizinle pek dost olmasak bile ara sıra bazı konularda aynı fikirde olabiliyorum mesela...

dayatıyorsunuz çünkü sizin "bildirinize" muhalefet yapan beni "ahlaksızlıkla" itham ediyorsunuz!

bunun haricindekiler "bizden değildir" gibi bir ortam yaratıyorsunuzü

ateizme katkı yapmak istiyorsan

nesnen din olmalı

bu konu üzerine çalışmalar yapmalısın

felsefi, bilimsel savlarla ortaya çıkmalı

yalanı dolanı mantıksızlığı tutarsızlığı ortaya koymalı

belki bir kaç taze beyin bu yazdıklarımı okurda feyz alır diye ümit etmelisin

ateizme katkı yapmak istiyorsan taze beyinlerin düşünmesini tetikleyecek cümleler kurmalısın!

hali hazırda "ahlaki profil" yaratıp insanların önüne sunmamalı, o insanların kendi "ahlaki profillerini" kendi elleriyle yazabilmesini sağlamalısın

sizin yaptığınız ateistin ahlakını kurcalamak vazifelerini söylemek üstünüze vazife olmayan işlere kalkışmaktır

ateizm din değil ki yayasın! benim öyle bir amacım yok...

ateizmi yaymayı üstüme vazife edinmedim

militan ateistlerden değilim...

bir insanın tanrıya inanarak veya inanmayarak bir şey kazandığını veya kaybettiğini düşünmüyorum

ben cehalete karşıyım

cahiller aramızda da olabiliyor karşı tarafta da

mesela siz!

allahı eleştirebilmiş bizim gibi beyinleri küçümsüyorsunuz

allahı sorgulayabilen insanların senin zırvalarını ciddiye alacağını mı sandın?

o dediğin islamda olur biri konuşur sürüsü ardında gider

biz senin müritlerin miyiz ki ardından gidelim haci bey?! herbirimizin gideceği kendi yolu var...

ahlak mahlak masalları ile ortalama bir mümini kandırabilirsin

bence en büyük ahlak özgür düşünebilen insanın ahlakıdır

değişen zaman mekan ve şartlarda bu insan zaten doğru kararı verebilir! en büyük ahlak budur!

ateist böyle bir insandır ama sen bunu unutmuş musun ne?

Sitelerde Paylaş

Uyuşuk...

Seni diğer iletilerinden biliyoruz. Tanıyoruz.

Sende ahlak sıfır. İnsan olarak değersizsin ve bir sapıksın.

Aynı zamanda sen bir psikopatsın. Seni susturmak için banlamakan başka çaremiz yok.

Sana söz hakkı vermek bu forumda özgür düşünceyi, etik ve iyi ahlakı savunanlara en büyük hakaret..

Bu minval üzere bir iletini daha görürsen, seni süresiz atacağım buradan. Bir daha bu nickle yazamayacakın.

Ayrıca ilerde seni tanır tanımaz hemen atacağım.

Kılıfını zorluyorsun. Sonunda sabrımızı taşırdın.

Forumda gerilim yaratıyor, burada özenle yazan ve değerli düşüncelerini savunmaya çalışan etik ateistleri rahatsız ediyorsun.

Sana ben katlanırım ama başkalarının da bu ahlaksızlığa tahammül etmelerine izin veremem..

Şutlanacak ve bir daha foruma ayak basamayacaksın uyuşuk..

Bu uyarıları ciddiye almanı tavsiye ediyorum.

Tahammülümüzün sonuna geldik..

Senden bu minval üzere bir ileti daha bardağı taşıracak son damla olacak..

Duydum duymadım deme.. Sonuna çok az kaldı bu forumda. Bir adım ötede sonun..

Sitelerde Paylaş

Haci,

uyusukkursun son derece makul, aklı başında, kendi düşüncesini belirten bir ileti yazmış ama senin iletine bakınca, sanki ana avrat sövmüş, iğrenç kelamlarda bulunmuş gibi bir netice çıkıyor. İnsan acaba Haci bu çocuğun iletisini okumadan mı cevap yazmış diye düşünmeden edemiyor.

Bence onun yazısını bir kere daha okumalı ve verdiğin cevabın o yazının cevabı olup olmadığını kontrol etmelisin.

Sitelerde Paylaş

Uyuşuk...

Seni diğer iletilerinden biliyoruz. Tanıyoruz.

Sende ahlak sıfır. İnsan olarak değersizsin ve bir sapıksın.

Aynı zamanda sen bir psikopatsın. Seni susturmak için banlamakan başka çaremiz yok.

Sana söz hakkı vermek bu forumda özgür düşünceyi, etik ve iyi ahlakı savunanlara en büyük hakaret..

Bu minval üzere bir iletini daha görürsen, seni süresiz atacağım buradan. Bir daha bu nickle yazamayacakın.

Ayrıca ilerde seni tanır tanımaz hemen atacağım.

Kılıfını zorluyorsun. Sonunda sabrımızı taşırdın.

Forumda gerilim yaratıyor, burada özenle yazan ve değerli düşüncelerini savunmaya çalışan etik ateistleri rahatsız ediyorsun.

Sana ben katlanırım ama başkalarının da bu ahlaksızlığa tahammül etmelerine izin veremem..

Şutlanacak ve bir daha foruma ayak basamayacaksın uyuşuk..

Bu uyarıları ciddiye almanı tavsiye ediyorum.

Tahammülümüzün sonuna geldik..

Senden bu minval üzere bir ileti daha bardağı taşıracak son damla olacak..

Duydum duymadım deme.. Sonuna çok az kaldı bu forumda. Bir adım ötede sonun..

ben gayet güzel bir insanım ihtiyar! bu konuda da hiç mütevazi değilimdir

kötü söz sahibine aittir

ama sen pis bir adamsın...

demokratik olmadığını da biliyoruz zaten beni atarsan

benim için hiçbir şey değişmez ben sen değilim benim bir hayatım var dışarıda

sonunda ölüm yok yani forumdan atılırsam

her zaman yaptığın faşoluğu yapıyorsun işte...

yıllardır varlığınla forumu "boktan" kılıyorsun

bence bu forumdan uzaklaştırılması gereken birisi varsa oda sensin, yıllardır gereksizsizlikler sergiliyorsun

gelip forumda pisliğini kusuyorsun

bana sapık, ahlaksız demenizin nedeni

cinayet hikayeleri kurgulamam mı?

stephan king de yapıyor bunu! ahlaksız mı olunuyormuş böyle?

sizin ciddi sorunlarınız var...

Haci,

uyusukkursun son derece makul, aklı başında, kendi düşüncesini belirten bir ileti yazmış ama senin iletine bakınca, sanki ana avrat sövmüş, iğrenç kelamlarda bulunmuş gibi bir netice çıkıyor. İnsan acaba Haci bu çocuğun iletisini okumadan mı cevap yazmış diye düşünmeden edemiyor.

Bence onun yazısını bir kere daha okumalı ve verdiğin cevabın o yazının cevabı olup olmadığını kontrol etmelisin.

kardeşim bu forum kurdu ihtiyarın

amacı

beni zıvanadan çıkarıp akla hayale gelmeyecek şeyler yazamı sağlamak ve

böylece beni forumdan şutlamak için "meşru" sebebi elde etmek

buna da şükür tarih keyfi şutlamalara da şahit olmuştur bu forumda :)

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haci,

Diğer iletilerine bakar mısınız?

Uyuşukkurşun daha önce yazdığı seksüel içerikli ve sapık iletilerinden dolayı şaibelidir.

Zaten forumdan birkaç kere dışlanmıştır.

Ve aynı minval üzere devam etmektedir. Kendisini tanımıyorsunuz...

Forumumuzda gerilim yaratmakta ve bir katkıda bulunmamaktadır.

Sapık seksüel fantezileri ile forumumuzun kirletmiştir.

Biz burada yazan her yazarı, ister ateist olsun, ister teist, iyi ahlaka sahip, etiksel değerleri yüksek bireyler olarak kabul ediyoruz.

Her forumun olduğu gibi bizim de bazı etik standardlarımız vardır.

Şimdiye kadar burada tutunamayan ateistlerin tutunamama nedeni ilginç olarak ahlaktır.

Türk ateistlerinin ahlak sorunu vardır.

Bu önemli bir sorundur.

Ama şu anda burada yazan bütün ateistler ve teistler, bizim gözümüzde etik ve iyi ahlak sahibi bireylerdir.

Hiç birisinden şüphe etmemiz için en ufak bir neden yoktur. Hepsinin etiği bizim geleneksel standrdımızının bile üstündedir.

Uyuşukkurşun bunun tek istisnasıdır.

Ona tahammülümüz kalmamıştır.

Yalnız ahlak düşkünlüğü sergilemiyor bu ateist arkadaşımız, aynı zamanda forumda gerilim yaratıyor ve ondan yararlanarak hakaretlerine devam ediyor.

Ona tanıdığımız hoşgörü ve tolerans artık tükenmiştir.

Bundan sonra yapacağı tek bir ahlaksızlık fişinin çekilmesi için yetecektir.

Sitelerde Paylaş

ben gayet güzel bir insanım ihtiyar! bu konuda da hiç mütevazi değilimdir

kötü söz sahibine aittir

ama sen pis bir adamsın...

demokratik olmadığını da biliyoruz zaten beni atarsan

benim için hiçbir şey değişmez ben sen değilim benim bir hayatım var dışarıda

sonunda ölüm yok yani forumdan atılırsam

her zaman yaptığın faşoluğu yapıyorsun işte...

yıllardır varlığınla forumu "boktan" kılıyorsun

bence bu forumdan uzaklaştırılması gereken birisi varsa oda sensin, yıllardır gereksizsizlikler sergiliyorsun

gelip forumda pisliğini kusuyorsun

bana sapık, ahlaksız demenizin nedeni

cinayet hikayeleri kurgulamam mı?

stephan king de yapıyor bunu! ahlaksız mı olunuyormuş böyle?

sizin ciddi sorunlarınız var...

Bir daha burada yazamayacaksın..

Senin sapık bir seks manyağı olduğunu biliyoruz.

Kendin yazdın seksüel fantezilerini ve fiyatını ödeyeceksin.

Sitelerde Paylaş

Tamam uyuşukkurşun öyle biri olabilir ama burada düzgün giden bir yazışma neden birdenbire sapıkığa, ahlaksızlığa ve atma noktasına geliyor? İşte bunu anlamak mümkün değil.

Yukarda bu sorunun cevabını kendisi veriyor. Bir üstte..

Sitelerde Paylaş

Bir daha burada yazamayacaksın..

Senin sapık bir seks manyağı olduğunu biliyoruz.

Kendin yazdın seksüel fantezilerini ve fiyatını ödeyeceksin.

iftira atarak ne kadar kalitesiz bir adam olduğunu tekrar ispat ettin ihtiyar

buradan forum ahalisine sesleniyorum

böyle bir şey yaşanmamıştır

gerçek değildir

iftiradır

senin moderator olduğun forumda bulunmak büyük hata

hadi bana eyvallah

Sitelerde Paylaş

gerçek değildir

iftiradır

hadi bana eyvallah

oguz bey abiye selamlar...

Atıldın zaten..

Sitelerde Paylaş

Bu çocuk boş yere ve gereksiz olarak atıldı. Bu başlık altında atılmasına neden olabilecek hiç bir gerekçe mevcut değildi.

Taaa bilmem ne zaman söylediği bir şeyler var ise, o sözler atılması için o gün gerekçe olmalıydı, bu gün değil. Aradan aylar geçtikten sonra sen şöyle demiştin diyerek atmaya gerekçe göstermek komiktir.

Forum yönetimi olarak bu konu ciddidir ve benzerlerinin yaşanmaması için arka ortamda ciddi olarak konuşulmalıdır...

(Yazım öncekiler gibi silinmesin veya düzenlenmesin lütfen!!!)

Sitelerde Paylaş

haci amca seni yanlış anlamışım, orda söylediğin şeyin, dayatma yapmaya çalışanlara karşı çıktığını yeni görüyorum....

yani "ateist olan komünist olmalıdır" demek yanlıştır, ateist isterse komünist olabilir ama olmayabilirde demek istemişsin, ben anlamamışım seni, kusuruma bakma...

Sitelerde Paylaş

Bu çocuk boş yere ve gereksiz olarak atıldı. Bu başlık altında atılmasına neden olabilecek hiç bir gerekçe mevcut değildi.

Taaa bilmem ne zaman söylediği bir şeyler var ise, o sözler atılması için o gün gerekçe olmalıydı, bu gün değil. Aradan aylar geçtikten sonra sen şöyle demiştin diyerek atmaya gerekçe göstermek komiktir.

Forum yönetimi olarak bu konu ciddidir ve benzerlerinin yaşanmaması için arka ortamda ciddi olarak konuşulmalıdır...

(Yazım öncekiler gibi silinmesin veya düzenlenmesin lütfen!!!)

Çok eskiye gitmeye gerek yok. Son bir gün içinde epeyi hakaret etti..

Eski iletileri de ona hiç yardım etmemişti zaten.

Sussaydı sorun yoktu. Ama susamadı adam. Bana öfkesi çok aşırı idi.

Bende kişisel saldırılar kime yönelik olursa olsun, çok çirkin. Hepimiz insanız. Hepimizin gururu var.

İletilerin silinmemesi lazım.

Sitelerde Paylaş

gerçek değildir

iftiradır

hadi bana eyvallah

senin topuğuna falan mı sıktılar ? sürekli mermili,silahlı,kurşunlu nickler alıyorsunda.

varsa bir yaran bilelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...