Jump to content

ATEİST'LERE ÇAĞRI

Recommended Posts

huyum kurusun

insanlara hakettikleri gibi muamele ederim...

ctrl+F yap sonra kutucuğa şunu yaz "olmalıdır"

o zaman benim hayal mahsulü savlarla sana muhalefet etmediğimi anlarsın

ayrıca ateistin vazifelerini de yazmışsın

teker teker alıntılamama gerek olmamalı

ne de olsa

o kadar bunamamışsındır herhalde

ne yazdığını unutacak kadar...

Uyuşuk...

Senin ateist olmaktan başka değerin yok.

Ahlaksal değerlerden yoksun olduğunu sen ileri sürdün zaten.

Başka değerlere de sahip olmadığını biliyoruz.

Sen ateizmden yararlanan bir zavallısın.

Oysa ateizme katkıların olması gerekir.

Sen bana ve diğerlerine hakaret ederek varlığını sürdürüyorsun.

Seni susturmak çok kolay ve susturulmuştun geçmişte..

İstediğini yaz.. Sonunda onlardan sen etkileneceksin.

Burası özgür bir forum.. Senin gibilere de ihtiyacımız var..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sn haci atistlere çağrı diyorsun da,

Soruyorum bu forumdaki dürüst gençlere ne oldu ?

Hepsi birer birer gittiler.

Astur ,murteddd,sangre,ludwig şimdi hatırlamadığım ama ateist olmalarına rağmen son derece düsürt olduklarına emin olduğum bu insanlar neden gittiler ?

Hele Astur bu forumu ne kadar seviyordu.

İşte görüyorsun ateizmin içi bomboş kof bir inanıştır.İnsanlar doğruyu gerçeği arıyorlar ama bunu onlara kendi fikrinde olanlar bile veremiyor.

Sürekli birbirine tefrika halindedir insan.Hele senin gibi kendine aşık biri ise :D

Boşver birilerine mesajlar vermeyi alçakgönüllü olma erdemini göstermeye bak.

Sitelerde Paylaş

Sn haci atistlere çağrı diyorsun da,

Soruyorum bu forumdaki dürüst gençlere ne oldu ?

Hepsi birer birer gittiler.

Astur ,murteddd,sangre,ludwig şimdi hatırlamadığım ama ateist olmalarına rağmen son derece düsürt olduklarına emin olduğum bu insanlar neden gittiler ?

Hele Astur bu forumu ne kadar seviyordu.

İşte görüyorsun ateizmin içi bomboş kof bir inanıştır.İnsanlar doğruyu gerçeği arıyorlar ama bunu onlara kendi fikrinde olanlar bile veremiyor.

Sürekli birbirine tefrika halindedir insan.Hele senin gibi kendine aşık biri ise :D

Boşver birilerine mesajlar vermeyi alçakgönüllü olma erdemini göstermeye bak.

Neden gittiler dersin?

Bir fikrin var mı?

Ben onları disipline sokmaya çalıştığım için mi gittiler?

Ben onlara Atatürkçülüğü dayattığım için mi gittiler?

Onlara fikirlerimi dayattığım için mi gittiler?

Ve ben onlara nasıl dayattım?

Onların hiç biri atılmadı.. Birinin modluktan uzaklaşması dışında..

Hepsi gelebilirler ve yazabilirler.

Ama düşüncelerini savunacak cephaneden, alt yapıdan ve bilgiden yoksun onlar...

Ruhsuz onlar..

Bazıları Uyuşuk'a çok benziyor.

Eleştirmeyi değil, hakaret etmesini çok iyi biliyorlar.

Ve küfredip kaçıyor onlar..

Karşıma almayı çok isterdim onları..

Ve aldım da kısa bir süre ama, fazla dayanamadılar..

Sana göre neden gitti onlar?

Hadi bize açıkla onların ayrılma nedenlerini..

Tabii bir olasılık daha var..

Belki onlar farklı nicklerle hala aramızdadırlar.. Değil mi?

Buradan ayrılan burada belirtilen fikirleri ve görüşleri beğenmiyor demektir.. Değil mi?

Ama bu da yetmez.. Burada belirtilen fikirlere karşı fikir üretecek güçte değil demektir... Değil mi?

Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir..

Sitelerde Paylaş

İyi de, bütün bunlar ateist olsun olmasın, her insan için geçerli değil midir?

Hiçbir doğrusu olmayan biri sizce makbul biri midir? Nasıl güvenir ve saygı duyarsınız ki?

Temelde ateist olmakla bile ilgisi yok aslında bütün bunların.

Ama Hacı'nın ifade ettiğine göre, ateist kişi için etik gibi bir kavram daha da önemli olmalıdır.

Güvenilirlik, dürüstlük, saygınlık, hiçbir dogma ya da izm'in esiri olmamak vs...

Ben de onun gibi düşünüyorum. Ateistler yanlış anlıyor ve karşı çıkıyor.

Bence yanlış anlaşılmıyor, dayatma yapmak gibi bu, yani biz deriz ya "bunu yapan müslüman değil, bunu yapan müslüman" vs vs hacı amcanın yaptığının bundan farkının olduğunu düşünmüyorum...

Şunu dese "bizim için yanlızca bu hayat var, başka hayat yok.. Ödeşme gibi birşey olmayacak.. Kendinizi toplayın" dese eyw.. Etik olmayan ateist olmaz diyor :) işin kısacası garip ve yanlış bence...

Bilmiyorum bence öyle..

Ateizm in yanında başka bir izm olmaz derken mesela :D komünist, ateist olamaz gibi birşey demiş oluyor... Yanlış bence...

Sitelerde Paylaş

Bence yanlış anlaşılmıyor, dayatma yapmak gibi bu, yani biz deriz ya "bunu yapan müslüman değil, bunu yapan müslüman" vs vs hacı amcanın yaptığının bundan farkının olduğunu düşünmüyorum...

Şunu dese "bizim için yanlızca bu hayat var, başka hayat yok.. Ödeşme gibi birşey olmayacak.. Kendinizi toplayın" dese eyw.. Etik olmayan ateist olmaz diyor :) işin kısacası garip ve yanlış bence...

Bilmiyorum bence öyle..

Ateizm in yanında başka bir izm olmaz derken mesela :D komünist, ateist olamaz gibi birşey demiş oluyor... Yanlış bence...

Yani sana dayatamadım mı demek istiyorsun*

Çok üzüldüm buna.

Nasıl oldu bilmiyorum ama ben düşüncelerimi herkese dayatmak istiyorum.

Dayatmadan yaşayamam ben..

Ne olacak şimdi?

Bana yazık değil mi? Sana dayatamadım..

Sen bu yazdıklarına inanıyor musun?

Hem bir forumda dayatmak ne demek kardeşim?

Ben nasıl dayatabilirim.

Birileri nasıl dayatabilir.

Akılları fikirleri yok mu katılanların...

Bir meczup gelecek ve onlara forumda dayatacak..

Bu nasıl mümkün olabilir?

O yüzden bırakın şu dayatma mazeretini..

Benim size karşı düşüncem yok deyin, olsun bitsin.

Burada fizik olarak yoksunuz. Fikir olarak varsınız..

Ve fikirler sanal ortamda dayatılamaz.

Sitelerde Paylaş

Bilmeyen de sanır ki forum bu şahısların omuzlarında, bu şahıslarım emeği ve gayretiyle yükselip bu güne geldi...

Ateistforum 9 yaşındadır, sözünü ettiğin kişilerin foruma dahil oluşları ise en fazla 1,5 sene öncesine dayanır. Onlardan önce bu forumda yapılanlar nedir? Yapılanların, harcanan çabaların, verilen emeklerin ve yüzbinlerce mesaj yazan diğer katılımcıların hiç mi değeri, hiç mi önemi ve kıymeti yoktur? Onca handikap ve gailenin atlatılması için cansiperane mücadele edenlerin hiç mi katkısı yoktur?

Sitelerde Paylaş

Hacı ahlaki değerlerimizi neye göre belirleyecez.Mesela ben ahlaki değerlerimi ailemden aldığım kültüre göre şekillendiriyorum.Ateizme tersmi davranıyorum yani.

Yazındaki ideoljilere yönelik kısıma katılıyorum.Tamam dürüstlük erdem filan da bunları bize sağlayan ne?

TEKRAR

Sitelerde Paylaş

Sen bu yazdıklarına inanıyor musun?

Hem bir forumda dayatmak ne demek kardeşim?

Ben nasıl dayatabilirim.

Birileri nasıl dayatabilir.

Akılları fikirleri yok mu katılanların...

Bir meczup gelecek ve onlara forumda dayatacak..

Bu nasıl mümkün olabilir?

O yüzden bırakın şu dayatma mazeretini..

Benim size karşı düşüncem yok deyin, olsun bitsin.

Burada fizik olarak yoksunuz. Fikir olarak varsınız..

Ve fikirler sanal ortamda dayatılamaz.

haci psikolojik baskı ne demek biliyorsundur heralde sende??

namaz kılmayan müslüman olamaz der gibi bir şey söylüyorsun burda..

deregezenin son dönemde kullandığı bir ifade var, oksimoron.. şuanda yaptığın şey tam olarak oksimoron...

Sitelerde Paylaş

Uyuşuk...

Senin ateist olmaktan başka değerin yok.

Ahlaksal değerlerden yoksun olduğunu sen ileri sürdün zaten.

Başka değerlere de sahip olmadığını biliyoruz.

Sen ateizmden yararlanan bir zavallısın.

Oysa ateizme katkıların olması gerekir.

Sen bana ve diğerlerine hakaret ederek varlığını sürdürüyorsun.

Seni susturmak çok kolay ve susturulmuştun geçmişte..

İstediğini yaz.. Sonunda onlardan sen etkileneceksin.

Burası özgür bir forum.. Senin gibilere de ihtiyacımız var..

bu forumda yeni moda galiba

yapmadığım

söylemediğim

şeyleri

yapmışım gibi göstermek

isteyen bir kitle var

ben ahlaksızım demedim

üstelik

benim ahlakımdan sanane?

senin nasıl bir terazin var

ayrıca senin terazinin doğru tarttığını kim söylemiş?

ayrıca freddie ne güzel demişti

kaç zamandır imzam oldu

oku da ilham al bunak tabii bu imzadaki ince espriyi anlayabilir misin bilemiyorum, biz asla ahlaksızlığı ilke edinmedik senin gibi hödüklerin bizi ahlaksızlıkla suçlamasına alıştık...

sen bu kadar aciz bir adamsın

paçan tutuştuğunda "susturmakla" tehdit edebilirsin sadece

benim değer yargılarımı anlayabilecek kapasiten yok senin

nasıl anlatsam?

hardware software uyumsuzluğu var

benim software yeni sürüm

senin hardware millattan önce kalma

sen kaldırmazsın bu software yi!

o kapasiten yok...

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum bence öyle..

Ne tür bir dayatma var Allahaşkına? Adam fikrini söylemiş. Üstelik dayatma ise bile adı, ben seve seve yanında olurum onun.

İnsanlar dürüst, ilkeli, güvenilir ve saygın olmalı; öncelikle ateistler diyorsa, dibine kadar dayatsın.

Bence müslümanlara da dayatsın.

Artık doğruları konuşmak veya hatırlatmak, beklemek de "dayatma" olmuş...

Ateistlerin yazdığı ve benim okuduğum bütün kitaplarda anlatılan, ateistlerin dürüst, saygın ve güvenilir insanlar olduğu/olması gerektiğiydi. Dinlerin ahlak öğretilerinin karşısında kendini nasıl temsil etmeyi düşünür bir ateist?

Sormazlar mı adama "yerine ne koyalım" diye? Nasıl güvenle savunacağım ben dinsizliği?

Bu tercih meselesidir arkadaşım. İyi ve güvenilir insan olmak iyi bir şeydir.

Ve bütün ateist bilim adamı ve düşünürler son derece saygın, dürüst, ahlaklı ve bağımsız düşünen insanlardı.

Hacı söyleyince neden dayatma oldu acaba...

Sitelerde Paylaş

Ne tür bir dayatma var Allahaşkına? Adam fikrini söylemiş. Üstelik dayatma ise bile adı, ben seve seve yanında olurum onun.

İnsanlar dürüst, ilkeli, güvenilir ve saygın olmalı; öncelikle ateistler diyorsa, dibine kadar dayatsın.

Bence müslümanlara da dayatsın.

Artık doğruları konuşmak veya hatırlatmak, beklemek de "dayatma" olmuş...

Ateistlerin yazdığı ve benim okuduğum bütün kitaplarda, ateistlerin dürüst, saygın ve güvenilir insanlar olduğu/olması gerektiğiydi.

Ve bütün ateist bilim adamı ve düşünürler son derece saygın, dürüst, ahlaklı ve bağımsız düşünen insanlardı.

Hacı söyleyince neden dayatma oldu acaba...

Yanlız uyusukkursununda dediği gibi olmaması gerekiyor demedim ben...O kişinin kendi seçimidir dedim...Verdiğim örnek anlaşılmadı mı ne =/

Ben bir müslümana "şunu yapmassan müslüman olamassın" diyemeyeceğim gibi

Bir ateistte öteki ateiste "sen komünizmle ateizmi yan yana koyamassın o zaman ateist olamassın" diyememelidir diyorum ben...

Dürüst, ahlaklı ve bağımsız olmayın aman bunlardan uzak olun dediğimi hatırlamıyorum ben :)

Haci dayattı çünkü. Ateist olman için bu kalıba girmelisin dedi... =) Kalıp olmalı mı? Herkes bu kalıbı kabul eder mi? Kalıbı kabul etmeyene sen teistsin mi denmeli??

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.12.2009 at 01:47, BilgeYoda yazdı:

Yanlız uyusukkursununda dediği gibi olmaması gerekiyor demedim ben...O kişinin kendi seçimidir dedim...Verdiğim örnek anlaşılmadı mı ne =/

Bir ateistte öteki ateiste "sen komünizmle ateizmi yan yana koyamassın o zaman ateist olamassın" diyememelidir diyorum ben...

Dürüst, ahlaklı ve bağımsız olmayın aman bunlardan uzak olun dediğimi hatırlamıyorum ben :)

Tabii kişinin kendi tecihidir. İnsan bir pislik olarak da yaşamak isteyebilir. Ateist de olsa...

Başlıktaki çağrı (dayatma değil çağrı), forum ateistlerini ateizme hizmet etmeye davet. Ben öyle algıladım.

Ve Hacı da "kendine göre" bunun yolunu/yollarını anlatmış. Herhangi bir ateist profili çizmemiş, bir kimlik biçmemiş, bir manifesto hazırlamamış.

Çok genel doğrulardan bahsetmiş ama ilginç olarak işin ahlak kısmında takıldı herkes.

Freddie bir komünist olarak örneğin, bütün ateistlerin komünist olmak zorunda olduğunu, eğer değillerse de tutarsız olacaklarını düşünüyor ve söylüyorsa, Hacı da bir ateistin hiçbir izm'e saplanmaması gerektiğini söyleyebilir. Ya da ne bileyim, başka bir şey önerebilir.. Her ikisinin de hakkı var.

Ama nedense Hacı söyleyince anında büyük bir tepki gösteririlip dayatma yapmakla suçlanıyor.

Yaw adam öyle düşünüyor ve istiyor..

Sen bana dayatamazsın yerine söylediklerini eleştirmek daha makul olmaz mı?

Hem peygamber midir bu adam? O deyince hemen herkes hazır ol'a geçip de dediklerini mi yapacak?

Bazen hakikaten anlayamıyorum..

Son cümlende haklısın, özür dilerim. Ama zaten genel bir ifadeydi o; sırf seninle ilgili değildi.

Sitelerde Paylaş

Haci dayattı çünkü. Ateist olman için bu kalıba girmelisin dedi... =) Kalıp olmalı mı? Herkes bu kalıbı kabul eder mi? Kalıbı kabul etmeyene sen teistsin mi denmeli??

Ben öyle demedim ama..

O senin yanlış anlaman..

Ben ateizmle hiç bir izmi birleştiremezsin diyorum.

Yani komünist olmayan ateist olamaz diyemezsin. Her zaman ikisi birlikte gider, o halde ateist isen komünistsin de diyemezsin diyorum.

Buna itiraz mı ediyorsun?

Dayatmak ne demek ayrıca. Saçma sapan bir iddia..

Ben fikrimi sanal bir ortamda sana nasıl dayatabilirim.

Ateist olmak için bir kalıba falan ihtiyacın yok...

O da senin uydurman..

Bir tür ateist yok ki..

Ben senin veya diğer ateistlerin ateizme katkısı olsun istiyorum.

Bu bir emir değil ki..

İstediğin gibi davran.

Ama bir eğilime hizmet ettiğini unutma.. Sen o eğilimin sana hizmet etmesini beklemiyorsun, değil mi?

Ateizm bizden büyük bir ideal.. Onu küçültmeye çalışıyorsun.

Ateizmi yaymak istiyorsun. Çünkü onun bazı ilkeleri ve değerleri olduğuna inanıyorsun.

Yoksa yaymazsın, değil mi?

Sen onları kabul etmek istemiyorsun.

Bana göre hava hoş.. Seni zorlamıyorum.

Ama sendeki değeri ateizmden kazandığını belirtiyorum.

Sende içsel olarak başka değerler yok ki yalnız ateizmden yarrlanıyorsun

Hayır, bende ateizm dışında da bazı değerler var diyorsan, onu ateist görüşlerine yansıtmalısın..

Hepsi o kadar. Kafana tabanca mı dayadık..

Sen ne isen osun ve beni hiç ilgilendirmiyorsun.

Kusura bakma. Bu bir gerçek..

Hakaret için söylemedim.

Sitelerde Paylaş

Neden gittiler dersin?

Bir fikrin var mı?

Ben onları disipline sokmaya çalıştığım için mi gittiler?

Ben onlara Atatürkçülüğü dayattığım için mi gittiler?

Onlara fikirlerimi dayattığım için mi gittiler?

Ve ben onlara nasıl dayattım?

Onların hiç biri atılmadı.. Birinin modluktan uzaklaşması dışında..

Hepsi gelebilirler ve yazabilirler.

Ama düşüncelerini savunacak cephaneden, alt yapıdan ve bilgiden yoksun onlar...

Ruhsuz onlar..

Bazıları Uyuşuk'a çok benziyor.

Eleştirmeyi değil, hakaret etmesini çok iyi biliyorlar.

Ve küfredip kaçıyor onlar..

Karşıma almayı çok isterdim onları..

Ve aldım da kısa bir süre ama, fazla dayanamadılar..

Sana göre neden gitti onlar?

Hadi bize açıkla onların ayrılma nedenlerini..

Tabii bir olasılık daha var..

Belki onlar farklı nicklerle hala aramızdadırlar.. Değil mi?

Buradan ayrılan burada belirtilen fikirleri ve görüşleri beğenmiyor demektir.. Değil mi?

Ama bu da yetmez.. Burada belirtilen fikirlere karşı fikir üretecek güçte değil demektir... Değil mi?

Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir..

Yahu Tanrıyı reddetmiş kişiler neden birilerinin doğrularını kabul etsin ?

Hem bunlar gencecik insanlar ölçüp biçip kendi doğrularını edinmek için sorguluyorlar.Senin doğrularını neden kabul edeceklermiş ?

Hem ben kendi gözlerimle haklı olduğun konularda bile nasılda megolamanlığınla haksız konumuna düştüğünü gördüm.

İyisin hoşsun senin bilimsel olan bütün yazılarını zevkle okuyorum ama megolamansın haci.

Bu zaafın yüzünden forumda kimse kalmayacak.Kalan sağlar senin sözünden çıkmayan sustalı maymunlar olacak :D

Bilmeyen de sanır ki forum bu şahısların omuzlarında, bu şahıslarım emeği ve gayretiyle yükselip bu güne geldi...

Ateistforum 9 yaşındadır, sözünü ettiğin kişilerin foruma dahil oluşları ise en fazla 1,5 sene öncesine dayanır. Onlardan önce bu forumda yapılanlar nedir? Yapılanların, harcanan çabaların, verilen emeklerin ve yüzbinlerce mesaj yazan diğer katılımcıların hiç mi değeri, hiç mi önemi ve kıymeti yoktur? Onca handikap ve gailenin atlatılması için cansiperane mücadele edenlerin hiç mi katkısı yoktur?

Vay bee

İleti sayısına göre forumun geçmişini çok iyi biliyorsun.

Bu yazı bile forumun ne kadar subjektif olduğunun kanıtı.

Ben sözümün arkasında duruyorum saydığım ve saymayı unuttuğum bir sürü düsürt genç yok oldu gitti .Gelseler bile güvensizce gelecekler foruma.

Neyse analayan anlıyor.

Sitelerde Paylaş

Vay bee

İleti sayısına göre forumun geçmişini çok iyi biliyorsun.

Bu yazı bile forumun ne kadar subjektif olduğunun kanıtı.

Ben sözümün arkasında duruyorum saydığım ve saymayı unuttuğum bir sürü düsürt genç yok oldu gitti .Gelseler bile güvensizce gelecekler foruma.

Neyse analayan anlıyor.

Sen hala buradasın değil mi?

Bizi sen ilgilendiriyorsun.. Diğerleri değil.

Neden buradasın?

Diğerleri de burada olduğu için mi buradaydın?

Hayır. Çünkü onlar gitti ama, sen hala buradasın.

Onların ayrılışında gizli bir entrika mı arıyorsun?

Öyle bir entrika yok...

Onlar düşüncelerini burada savunamadılar.. Burada onlara karşı tepki çoğalınca, kurtuluşu kaçmada buldular.

Hepsi o kadar.

Dana altında buzağı arama..

Sitelerde Paylaş
Ateist büyük manzarayı arar, görür ve bulur. Büyük manzara olmadan ateizm olmaz.

Ve o büyük manzarada herşey vardır.

Ateizm ne kadar özgün olursa olsun, tek bir değer ve dogma değildir.

Ateizmi komünizm veya faşizmle birleştiremezsiniz.

Ateizmi başka hiç bir izmle birleştiremezsiniz.

olmalıdır dediğin yerlerde eyw.

yanlız burda yapamazsınız edemezsiniz li konuşman yanlış, haci kabul et.

ifeel başlık mı önemli içerik mi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...