Jump to content

Ateistlere soruyorum:

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1- İnsanoğlu günün birinde yağmuru istediği yere istediği kadar yağdırabilir mi?

cevap:

2- İnsanoğlu günün birinde ölüme çare bulabilir mi?

cevap:

3- İnsanoğlu günün birinde düşünebilen, kendi kararlarını kendisi veren bir tür canlı yaratabilir mi?

cevap:

Bu sorularla nereye varmaya çalışıyorsun? Bence 3 pas yapacağına direkt golünü atsan diyorum.

Sitelerde Paylaş

1- İnsanoğlu günün birinde yağmuru istediği yere istediği kadar yağdırabilir mi?

cevap:İnsanoğlu bugün bile istediği yere yağmur yağdırabiliyor.Dünya üzerinde konuşuyor isek,atmosfer dengelerini bozmayacak kadar miktarı belirleyebilir.

cevap:

Olabilir.Enerjiye dönüşebilen canlılar olabilir.Işınlama örnek olabilir.

3- İnsanoğlu günün birinde düşünebilen, kendi kararlarını kendisi veren bir tür canlı yaratabilir mi?

cevap:Kesinlikle evet

Sitelerde Paylaş

cevap:highone: Kesinlikle evet

Peki bunları imtihan edebilir mi?

Cubbeli şunu bilmeni isterim,Bilim hiçbir zaman ters yönde gitmez.Ancak kendini yok edebilir.Yani manyağın biri çıkıpta dünyayı yok edecek bir silah ürettiği zaman bilimde kalmaz canlıda.Ama sürekliliğini düşünürsek,hayal bile edemeyeceğimiz gelişmeler olur.Seni hayallerinle başbaşa bırakıyorum.... :)

Sitelerde Paylaş

Cubbeli şunu bilmeni isterim,Bilim hiçbir zaman ters yönde gitmez.Ancak kendini yok edebilir.Yani manyağın biri çıkıpta dünyayı yok edecek bir silah ürettiği zaman bilimde kalmaz canlıda.Ama sürekliliğini düşünürsek,hayal bile edemeyeceğimiz gelişmeler olur.Seni hayallerinle başbaşa bırakıyorum.... :)

Kaç bakalım kaç. Daha nereye kadar kafanı kuma gömeceksin? Neyse benim açımdan çok faydalı bir diyalog oldu.

Ateistlere bir nebze kılçık attıysam ne mutlu bana.

Sitelerde Paylaş

cevap:highone: Kesinlikle evet

Peki bunları imtihan edebilir mi?

Zeki canlılar yaratıp imtihan etmek mi? Bu kadar psikopatça ve sadistçe bişey hiç duymamıştım. ha pardon daha önce duydum galiba :blink:

Sitelerde Paylaş

Kaç bakalım kaç. Daha nereye kadar kafanı kuma gömeceksin? Neyse benim açımdan çok faydalı bir diyalog oldu.

Ateistlere bir nebze kılçık attıysam ne mutlu bana.

Senin arkadaşlığını çok seviyorum.O nedenle,iyiliğini istiyorum.Mutlu olmak için,ateistlere saldırmana gerek yok.Sonra mutsuz olursun.

Sitelerde Paylaş

Öğretmenlerin alayı piskopat o zaman..

Yani diyorsunuz ki, öğretmenler zeki canlılar yaratıp onları imtihan ediyorlar, yaratma özellikleri var allah gibi. Şimdi bu örneği vererek saçmaladığınızı biz anlıyoruz da, siz de bu durumda sanki şirke düşmüş gibi oluyorsunuz. Hatırlatayım dedim, benimki sadece iyi niyet :)

Sitelerde Paylaş

cevap: EVET

Hepsine EVET!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...