Jump to content

Bu seferde aynı terane mi

Recommended Posts

Bir çok kürtçü parti kapatıldı.

DTP'den sonra BDP geldi şimdide,yine aynı terane olacağını zannediyor bu yaratıklar.

Bu sefer akıllı olmaları lazım,bu kadar şaklabanlık yeter.

BDP ilçe merkezi açılışında savaş uçakları alçak uçuş yaptı.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı açılışta jetlerin geçişi kalabalık tarafından ıslık çalınarak protesto edildi.

Cengiz Topel Caddesi üzerinde bir binanın ikinci katındaki ilçe merkezinin açılışına, BDP Hakkari Miletvekili Hamit Geylani, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanığlu, Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin, BDP Yüksekova İlçe Başkanı Vahit Şahinoğlu ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Açılışa katılan kalabalık PKK ve Abudallah Öcalan lehine sloganlar attı. Geylani Türkçe ve Kürtçe yaptığı konuşmasında, hükümetin açılım politikasını eleştirerek, "DTP’yi kapattılar, genel başkanlarını da siyasi yasağa soktular. Grubu düşürdüler, şimdi de tüm bunları dokunulmazlıkları henüz kakmadığı halde yapıyorlar.

Zira siyasi yasağa giren genel başkan ve eski eş başkan Aysel Tuğluk, Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı resmi gazetede yayınlanmadığı müdettçe milletvekillikleri devam ediyor. Ağır suçlamalarla, yolsuzluklarıyla, ihale satmaları ile yüzlerce milletvekilinin dokunulmazlık fezlekeleri ise meclisin tozlu raflarında çürümeye terk edilmiştir. Ama barış ve demokrasi isteyen DTP miletvekillerine tüm bu yapılanlar reva görülüyor" dedi. Açılış sırasında 2 savaş uçağının Yüksekova semalarında geçişi ise protesto edildi. Alçak uçuş yapan savaş jetleri, kalabalık ıslık çalarak protesto etti.

ya akıllı olunacak yada bu sefer o geçen uçaklar boş olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bazı milletler gibi Kürtlerinde milliyetçi olmaları normaldir...

Sonuçta kendi soylarından olan birilerine destek veriyorlar ve onlara güveniyorlar...

Bizim politikacılar güven vermiyor.

Umarım PKK ile bu işin yürümeyeceğini artık anlarlar...Aç kapa aç kapa nereye kadar...

Not= Ben şahsen milliyetçilikten nefret eden biriyim. Herşey dozunda olmalı.

Sitelerde Paylaş

Kendi halkına savaş uçakları ile göz dağı veren bir devlet,

Kendi halkını yabancı düşmanların saldırısından korumakla görevil bir devlet.

Artık o halka laf geçirebilir mi? Artık o halk sizden olur mu?

ya akıllı olunacak yada bu sefer o geçen uçaklar boş olmaz.

Lafa bak hizaya gel.

Uçaklar dolu olunca ne olacak?

Bütün dünyanın gözü önünde

Miting yapanların başına bomba yağdırılacak.

Böyle mi çözülecek kürt sorunu?

Bunun hitler faşizminden ne eksiği olur.

Böyle yapılırsa sonucu da hitlere benzer.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

kürtler milliyetçi olabilecek bir durumda değiller.

onların bu gelenekleri var oldukça milliyetçi olamazlar,böyle dağa çıkan liderleri değil reform yapan,kürtleri çağdaş milletler seviyesine çıkarmak için uğraşan bir liderleri olması gerekiyor.

yoksa bu aşiretler ile zor Starr adlı kardeşim.

kürtler gelenekleri hakkında reform yapmazsa milliyetçi olma hakları olamaz malesef.

çünkü bu gelenek ile milliyetçilik yoğurulusa kürtler ancak kanı,savaşı,terörü hedef alır,gözlerini kan bürür.

kürtlerin milliyetçi olabilmesi için bilim,çağdaşlık adına çalışmaları lazım.

onlar milliyetçiliği kan dökerek besliyorlar,bizim için milliyetçilik bilim alanında,kültür alanında ülkene birşeyler vermektir.

kürtler ise kendilerine birşey vermiyor,kendilerine zarar veriyor.

mesela lazlar milliyetçi olmak isterse anlarım,trakyalılar (özellikle ben trakyalıyım) milliyetçi olmak isterse anlarım,ama kürtler bu aşiretleriyle zor malesef.

bu dağ anlayışına son vermeleri gerek.

Sitelerde Paylaş

Kendi halkına savaş uçakları ile göz dağı veren bir devlet,

Kendi halkını yabancı düşmanların saldırısından korumakla görevil bir devlet.

Artık o halka laf geçirebilir mi? Artık o halk sizden olur mu?

Lafa bak hizaya gel.

Uçaklar dolu olunca ne olacak?

Bütün dünyanın gözü önünde

Miting yapanların başına bomba yağdırılacak.

Böyle mi çözülecek kürt sorunu?

Bunun hitler faşizminden ne eksiği olur.

Böyle yapılırsa sonucu da hitlere benzer.

Sevgiler.

buna gözdağı denir,mitinge bomba atmakla birşeylerin çözülemeyeceğini azıcık aklı olan insan bilir,ama biz ne kadar türk-kürt kardeş dediysek onlar pkk demeye devam etti.

bunun için vahşice yöntemlerle gözdağı vermek lazım,fiziksel olarak değil sadece gözdağı,yoksa bomba atacak değilim elimde olsa.

bu halkın bizden olabilmesi için dediğim gibi cahilliklerinden arınması gerek.

çünkü biz ne kadar türk-kürt kardeş demeye devam edersek pkk kürtleri kullanacak ve cahilliklerinden yararlanacak bunun gibi binlerce insan sokağa dökülmeye devam edicek.

bu geleneklerin devam etmesinde tek suçlu kürtler değil tabiki bizde suçluyuz,kürt bölgelerine hiç yatırım yapılmadı,oralara cahil kaldı,doğrudur.

aşiretle ağalarla beyinleri sulanınca bu hale geldiler.

kürtlere üzülüyorum.

bu savaşla çözülecek iş değil,çünkü bu insanlar savaşın niye çıktığını bile bilmeden birilerinin kışkırtmasıyla savaşa gider vurdurtur kendini.

sorun pkk dır.

onu destekleyenlerede laf anlatamayacağın için gözlerini korkutup susturmak gerek,pkk tamamen silinince bizde kürt bölgelerine yatırım yapıp cahilliklerinden arınmalarını sağlamalıyız.

ama şuan için laftan anlamaları zor,çünkü laf anlatmaya çalışarakta birşey çözülemez.

sonuçta elektriği zor bulan insanlar bunlar,zamanında yatırım yapılmalıydı geç kalındı malesef.

bu gap denen şey ne ise elini çabuk tutmalı.

tarihinde Sambaci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

drekinci arkadaşım işte bunun gibi insanlardan bahsediyorum,gördüğün gibi böyle terbiyesizler oldukça laf anlatabilmen zor,bu yüzden bunlar şiddetle göz dağı vermekten anlarlar.

susmalarını sağlamalıyız ve pkk'ya olan desteği manevi olmasada maddi olarak kesmek zorundayız.

ben bundan bahsediyorum zaten.

işte bunun gibi kürtçüler kürt asıllı olsun olmasın kürtleri bu hale düşürüyor.

yazık ne diyeyim.

Sitelerde Paylaş

drekinci arkadaşım işte bunun gibi insanlardan bahsediyorum,gördüğün gibi böyle terbiyesizler oldukça laf anlatabilmen zor,bu yüzden bunlar şiddetle göz dağı vermekten anlarlar.

susmalarını sağlamalıyız ve pkk'ya olan desteği manevi olmasada maddi olarak kesmek zorundayız.

ben bundan bahsediyorum zaten.

işte bunun gibi kürtçüler kürt asıllı olsun olmasın kürtleri bu hale düşürüyor.

yazık ne diyeyim.

Sana çok merak ettiğim bir soru sordum sen ise cevap vereceğine topu taca atıyorsun. Çok basit evet veya hayır diyecektin. Zira deminden beri cevap yazmamak için kendimi zor tuttum kardeş, durmadam Kürtlere atıp tutmanın başka bir açıklaması olamaz. Ve malesef pkkcılarda senin gibi adamlardan medet umup çoğalıyorlar. Zaten zihin olarak bu forumda pkkcılara en çok sen benziyorsun. Bölücülükten forumdan atılanların iletilerini bir oku hele, kendinden çok şey göreceksin.

Sitelerde Paylaş

ben kürtlere nefret besleseydim onları geliştirme isteğimi belirtmek yerine yoketmek isteğimi belirtirdim dimi.

kürtlerin yok edilmesini değil gelişmesini istiyorum.

mesela gap projesinin hızla gerçekleşmesini istediğimi belirtmişim çünkü kürtler çağdaşlaşmalı modern olmalı bu saçma geleneklerden arınmalı.

bu kötü birşey değilki bizde zamanında Atatürk sayesinde saçma geleneklerden arındık bunda gocunacak birşey yok kürtlerinde her millet gibi arınması gerektiği gelenekleri var ama liderleri hep bu gelenekleri savunuyor aşiretçi terörist insanlar dolayısıyla kürtleri modernleştirmek için gap projesi atıldı daha iyi imkanlar sunulacak mesela.

bebeklerin kaderlerini kendileri çizen insanlar için acilen birşeyler yapılması gerek.

topu taca falan atıyorum çünkü golü zaten atmışım senin haberin yok,taca atıyorum ki zaman geçsin.

daha sen yazmadan ben kürtlerin gelişmesi gerektiğini söyledim zaten.

hayır gelişmesin yokolsun mu diyim onu mu istiyorsun.insanlık diye birşey var yoksa çokmu zor hidrojen bombasını sallarım ölür giderler ben böyle birşeymi dedim dersemde gözlerini korkutmak için söylerim bunun nedeninide belirttim.

Sitelerde Paylaş

ben kürtlere nefret besleseydim onları geliştirme isteğimi belirtmek yerine yoketmek isteğimi belirtirdim dimi.

kürtlerin yok edilmesini değil gelişmesini istiyorum.

mesela gap projesinin hızla gerçekleşmesini istediğimi belirtmişim çünkü kürtler çağdaşlaşmalı modern olmalı bu saçma geleneklerden arınmalı.

bu kötü birşey değilki bizde zamanında Atatürk sayesinde saçma geleneklerden arındık bunda gocunacak birşey yok kürtlerinde her millet gibi arınması gerektiği gelenekleri var ama liderleri hep bu gelenekleri savunuyor aşiretçi terörist insanlar dolayısıyla kürtleri modernleştirmek için gap projesi atıldı daha iyi imkanlar sunulacak mesela.

bebeklerin kaderlerini kendileri çizen insanlar için acilen birşeyler yapılması gerek.

Sen Kürtleri geliştirecerğine kendini geliştir. Aşağılık komplexinin birinci babı kendini avutmak için diğer taraftan üstün gösterme dürtüsüdür ki bu da adamı ucuz ırkçı yapar.

Türkiye'nin batısı da doğusu da aynı ilkelliğin içindedir. Devlet ağanın otoritesi karşısında boynu kıldan incedir. Bu ülke insanı sömürüle sömürüle açlığın en çıplağına mahkum edilince aydın trakyalılardan bir ses çıktı mı. En pahalı benzini kullanırken en pahalı elektiriği kullanırken sessiz kalmak yarabbi şükürcülük değil mi? Körfez depreminde devletin umursamazlığı karşısında sesiz kalan yığınlar çağdaş olamaz. offshor yolluyla 50 milyar dolar ülkeden çıkarılıp bu halk soyulurken "ben çağdaşım, sen ilkelsin" demek pek yakışıksız oluyor. Daha döne kadar askerlerin ve öğrencilerin başı bitlenmesin diye saçları sıfıra vurulurdu, böyle bir yerde çağdaş laflarını ballandırmak fazlasıyla ayıp oluyor. Neyse kardeş kullandığım ilk iletiden dolayı üzür dilerim..

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hiç bir millet hiç bir milletten üstün değildir.

yaratılış olarak.

bu pahalılaşmaya ses çıkaranda var çıkarmayanda var.

çağdaş olmak için sokaklara çıkıp anırmak gerekmez ki nereden biliyorsun ses çıkarılmadığını.

ben kimseden üstün görmüyorum kendimi,ama şöyle birşey var.

birbirinden üstün milletler olabilir ama doğuştan değil gelişmişlik açısından.

mesela japonlar,amerikalılar en gelişmiş milletlerdir benim gözümde.

fransızlar,ingilizler bunlarda türklerden gelişmiş milletlerdir.

çünkü onlarda geleneklerinden asırlar önce kurtulmuş.

bizde kurtultuk neredeyse bir asır önce.

ama kürtler hala kurtulamadı.

şovenizme gerek yok,beşik kertmesi,ağalık,namus belaları,kan davaları hepsi malesef kürtleri esir almış durumda.

kürtlerde bunlardan kurtulmak zorunda.

ben bunlardan bahsediyorum zaten.

kürtlerde ne zaman modernleşir,çağdaşlaşır ki bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz kürtler ne kadar pkk yı savunmaya devam etsede.

ben kimseye bomba atılmasını savunmadım.

milletler birbirinden üstündür gelişmişlik olarak,yok demek körgözlülük demektir,türklerden üstün bir çok millet vardır,ileri bir çok millet vardır.

ileri olmayan milletlerde kendilerini geliştirmeli.

ben eşsiziz demedim ki,bizimde gelişmemiz gerekiyor ama biz geleneklerden arındık yanlışlarımızı düzeltme aşamasındayız.

kürtler ise geleneklerinden kurtulmalı şuan için.

kimseyle yarış yapmanın alemi yok,gelişmişliği olmayanlar geliştirilmeli,yok etmeklede laf anlatmaklada olmaz bu iş.

cahile laf anlatmak iyi niyetlilik falan olmaz cahili zorla eğiteceksin başka yolu yok.

kürtler her ne kadar biz gecekondularımızdan ağalarımızdan pkk da memnunuz desede zorla kürt bölgeleri modernleştirilecek,pkk ile savaşılacak,imkanlar dahada arttırılacak.

Sitelerde Paylaş

Sevgili, Sambacı senin gol attığın falan yok. Yalnızca gol attığını zannedip sevinme safhasındasın. Halbuki durum ofsaid idi ve hakem golü saymadı.

Ne anlatıyorsun.

Kürtlerin geriliğini, cahilliğini, fakirliğini, işsizliğini.

Bu halk senin halkın ise bunların bu halinden sen sorumlusun.

Ne diyor İbrahim Tatlıses.

Oksford vardı da biz mi okumadık.

Müfettiş sınıfa giriyor. Sınıfın seviyesine göre öğrencilere sorular soruyor. Hiçbiri, hiçbir soruyu bilemiyor.

Dönüp öğretmene soruyor.

Hocam bu ne hal? Bunlara hiçbirşey öğretmemişsin!

Öğretmen

Bunların hepsi tembel! diyebilir mi?

Kürtlerin bu hale düşmesi senin yüzünden, senin bu bakış açından.

Sev beni seveyim seni. Ne ekersen onu biçersin. En basit insan ilişkisidir.

Kürt türk kardeştir, bin yıllık kardeşlik söylemlerini kimse yutmuyor.

Sözde değil özde kardeşlik istiyor kürt halkı da türk halkı da.

Bak biraz kızdırınca nasıl gerçek duygularınızı açık ediyorsunuz.

Pek çok aklıbaşında zannettiğim insanlar bu kritik dönemde koyu birer faşist olduklarını deklare ediyorlar.

Aslında halkları birbirine düşman edenler daha başka merkezlerdir. Onların kışkırtmalarını göremezseniz böyle savaş uçağı muhabbeti ile onların amaçlarına hizmet edersiniz.

Sen şimdi koltuğunda arkana yaslan. Genel bir değerlendirme yap.

Mensup olduğun ırk için övünme, başka ırkları hor görme.

Hepsi bu.

Bahsettiğin yöntemlerle iç savaş çıkar. Ve bundan kimse karlı ve galip çıkmaz.

Güçsüz düşen, hasta adam haline gelen osmanlı imparatorluğu gibi, gelir ülkeni paylaştırırlar.

Hayatta kalmışsan bakakalırsın. Ben ne bok yedim diye dövünmenin de yararı olmaz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

gelişmişlik açısından.

mesela japonlar,amerikalılar en gelişmiş milletlerdir benim gözümde.

fransızlar,ingilizler bunlarda türklerden gelişmiş milletlerdir.

çünkü onlarda geleneklerinden asırlar önce kurtulmuş.

bizde kurtultuk neredeyse bir asır önce.

ama kürtler hala kurtulamadı.

şovenizme gerek yok,beşik kertmesi,ağalık,namus belaları,kan davaları hepsi malesef kürtleri esir almış durumda.

kürtlerde bunlardan kurtulmak zorunda.

ben bunlardan bahsediyorum zaten.

kürtlerde ne zaman modernleşir,çağdaşlaşır ki bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz kürtler ne kadar pkk yı savunmaya devam etsede.

ben kimseye bomba atılmasını savunmadım.

milletler birbirinden üstündür gelişmişlik olarak,yok demek körgözlülük demektir,türklerden üstün bir çok millet vardır,ileri bir çok millet vardır.

ileri olmayan milletlerde kendilerini geliştirmeli.

ben eşsiziz demedim ki,bizimde gelişmemiz gerekiyor ama biz geleneklerden arındık yanlışlarımızı düzeltme aşamasındayız.

kürtler ise geleneklerinden kurtulmalı şuan için.

kimseyle yarış yapmanın alemi yok,gelişmişliği olmayanlar geliştirilmeli,yok etmeklede laf anlatmaklada olmaz bu iş.

cahile laf anlatmak iyi niyetlilik falan olmaz cahili zorla eğiteceksin başka yolu yok.

kürtler her ne kadar biz gecekondularımızdan ağalarımızdan pkk da memnunuz desede zorla kürt bölgeleri modernleştirilecek,pkk ile savaşılacak,imkanlar dahada arttırılacak.

Kürt bölgelerindeki ağalar derin devletin desteğine rağmen yok olup gidiyorlar hem de o yanlış toprak reformu sayesinde modrenleşip(yurdum insanı tarzı)/paralanıp batı illerine doluyorlar.

ilginçtir ki Bölgedeki gecekondulardan memnun olanlar devlet ve pkkcılardan başkası değil.

Ve yine ilginçtir ki pkkcıların çağdaşlık zihniyeti ile Kemalistlerin zihniyeti arasında yığınla benzerlik. İkisi de ağayı kollar; biri yaptığı toprak reformuyla ağanın kesesini doldurur diğeri de ağa haraç verdiği sürece ona ses çıkarmaz.

pkk ile savaşa gelince bu zaten 25 yıldır yapılıyor ve sanırım taraflar bu savaştan rant elşde ettiği sürece daha onlarca yıl süreceğe benzer.

Ah! Bu arada unutuyordum Türkiye'nin kan davasıyla ünlü şehri Denizli'dir:

http://www.forumilk.com/genel-gundem/4599-denizlideki-korkunc-kan-davasi-11-olu.html

Bak bu da çağdaş bir şehrimizde feodal ölüm manzarası:

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=393937

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu yazdıkların gösteriyor ki benim yazılarımı zerre okumamışsın.

yazdıklarından farklı bir şey demedim ırkımı övdüğüm gerçeğinde.

ben ırk kavramına bile inanmam hatta türklerden daha üstün milletleri saydım sana.

ben ne dedim kürtlerin bu halinden biz sorumluyuz dedim zaten,bizimde suçumuz var dedim,zamanında yatırım yapılmadı bu hale bırakıldı dedim.

sürekli ırkımı övüp duruyormuşum ne diyorsun sen ya.

rezilliğin lüzumu yok.

dilimde tüy bitti niye okumuyorsunuz yazdıklarımı gerçekten çok kötü bir duygu ne dedim türklerin yanlışları var düzeltilmesi gerek dedim.

kürt halkı benim halkım ve bende geliştirmek istiyorum ama adamın biri gelip bana kürtler seni becerdi mi lan diyor

kendi ırkımı övüyormuşum amerikalılar uzaya çıkıyorlar bizde daha uzay tesisi yok japonlar organ yapıyor bizde hala evrim var mı yok mu tartışması fransızlarda asillik var bizde hala üslup bozukluğu vs. türklerde daha düzeltilmesi gereken bir çok yanlış var bu ülke üzerindeki her halkta düzelicek umarım ama ben kürtlerin kötü yanlarını sayınca faşist oluyorum ırkçı oluyorum anlamıyorum bu işi.

kürtlerin yanlış taraflarını göstermek için türkçü mü olmak gerekiyor ben herşeyden önce bir insan olarak kürtlerin bu geleneklerinin insanlık dışı olduğunu düşünüyorum.

her milletin aşağılık gelenekleri vardı bizimde insanlık dışı geleneklerimiz vardı ben sadece kürtlerdemi var diyorum lafı .ıçınızdan anlayıp duruyorsunuz her kelimeye tdk gibi açıklama yapmak zorunda bırakmayın beni.

Sitelerde Paylaş

Kürt bölgelerindeki ağalar derin devletin desteğine rağmen yok olup gidiyorlar hem de o yanlış toprak reformu sayesinde modrenleşip(yurdum insanı tarzı)/paralanıp batı illerine doluyorlar.

ilginçtir ki Bölgedeki gecekondulardan memnun olanlar devlet ve pkkcılardan başkası değil.

Ve yine ilginçtir ki pkkcıların çağdaşlık zihniyeti ile Kemalistlerin zihniyeti arasında yığınla benzerlik. İkisi de ağayı kollar; biri yaptığı toprak reformuyla ağanın kesesini doldurur diğeri de ağa haraç verdiği sürece ona ses çıkarmaz.

pkk ile savaşa gelince bu zaten 25 yıldır yapılıyor ve sanırım taraflar bu savaştan rant elşde ettiği sürece daha onlarca yıl süreceğe benzer.

Ah! Bu arada unutuyordum Türkiye'nin kan davasıyla ünlü şehri Denizli'dir:

http://www.forumilk.com/genel-gundem/4599-denizlideki-korkunc-kan-davasi-11-olu.html

Bak bu da çağdaş bir şehrimizde feodal ölüm manzarası:

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=393937

türkler aşiretin asimilesine uğruyor,normaldir.

aşiret kürtlerin ürünü,başka milletleride asimile etmeleri doğal,bizdede hata var bu geleneklerin yok olunması için uğraşılmıyor.

kemalistte değilim pkklı ile kemalistin benzerliği benim için anlam ifade etmiyor.

zaten kürtlerin %99'u yada pkk'yı alenen savunur yada pkk'yı alenen eleştiremez bu normaldir,pkk'yı savunmak demek sokağa çıkıp bağırmak değildir miting yapmak değildir,buda cahillikten kaynaklanıyor pkk oradaki halkın kahramanı ve tek kurtuluş umudu malesef.

burada hata bizim cahillik için birşey yapmadık doğrudur bu yüzden bize olan güvenlerini kaybettiler.

Sitelerde Paylaş

Ben bir Kürt olarak sunu söyleyeyim.Kürtler hakkinda kararlari Kürtler verir.Nasil yasayacagimiza,kültürümüze kimse karisamaz.Karisilirsa sonucta kaos cikar.Yüzyildir bu kaos devam ediyor.Medeniyet catal bicak tutmak degil,adam olmak adam...

Sitelerde Paylaş

bu yazdıkların gösteriyor ki benim yazılarımı zerre okumamışsın.

El insaf arkadaşım! Benim iletim 12.36, seninki 12.37. Yazdığım iletiden bir dakika sonra ileti yazmışsın. Ne çabuk okudun ne çabuk iletini yazdın. Bunu bir dakikaya sığdırmak imkansız.

Kim kimin iletisini okumadığı böylelikle ortaya çıktı. :)

Sitelerde Paylaş

El insaf arkadaşım! Benim iletim 12.36, seninki 12.37. Yazdığım iletiden bir dakika sonra ileti yazmışsın. Ne çabuk okudun ne çabuk iletini yazdın. Bunu bir dakikaya sığdırmak imkansız.

Kim kimin iletisini okumadığı böylelikle ortaya çıktı. :)

söylemeyi unuttum sanırım farkettiniz sanıyorum ben yazdıklarınızı alıntılamak yerine boşluk bırakara yazıyorum neye cevap verdiğim belli oluyor zaten toptan cevap yazmıyorum yazarken okuyorum cümlelere yazıp diğer cümleye geçiyorum

yanlış anlaşılma bile olabiliyor bazen bir konudan başka konuya geçmem bu yüzdendir yoksa o cümleyi alıntılayıp cevap vermek uğraştırıcı oluyor ben tembel bir insanım.

pisinge arkadaşım;

kürt halkı Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir halktır.

yani sizin kendinize özel bir devletiniz yok,bu yüzden sizin aşireti,beşik kertmesini,namus belasını veya kan davasını savunma hakkınız yoktur.

bunların ortadan kaldırılması gerekmektedir,hem sizin iyiliğiniz için hemde bu gelenekleriniz ile tüm ülkeyi etkiniz altında bıraktığınız için.

hemde bu gelenekler pkk gibi bir sonuç doğuruyor.

siz kendi kararlarınızı kendiniz verebilecek bir halk olduğunuzu düşünüyorsanız ırakta bir devlet kurun ve o gelenekler ile nasıl yaşayacağınıza bakalım.

ama bu ülkede yaşıyorsanız sizin bu insanlık dışı faaliyetlerinize karışma hakkımız var,kendinizede yazık ediyorsunuz bizede.

hadi ırakta iranda yaşayan bir topluluk olsanız banane derdimde sonuçta bu ülkede yaşayan hiçte azımsanmayacak bir topluluksunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...