Jump to content

Buda Hıra Dağı Çetesi

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8517996....29&sz=31199

El öpme kuyruğu

BOLU İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Risale-i Nur Enstitüsü’nün ‘Meşrutiyetin 100. Yılında Türkiye’nin Demokrasi Serüveni’ konulu konferansının kendi salonunda yapılmasını son anda iptal etti. Bunun üzerine harem- selamlık konferans Bolu Belediyesi’ne ait nikah salonunda yapılırken, Said Nursi’nin öğrencisi 80 yaşındaki Mustafa Sungur’un elini öpmek isteyenler sıraya girdi. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer elini tuttuğu Mustafa Sungur’un önünde saygı ile eğildi.

SAİD NURSİ'NİN ÖĞRENCİSİ ÖNÜNDE İŞTE BÖYLE KUYRUĞA GİRDİLER

Risale-i Nur Enstitüsü, dün akşam Bolu Belediyesi’ne ait eski nikah salonunda ‘Meşrutiyetin 100’ncü Yılında Türkiye’nin Demokrasi Serüveni’ konulu konferans düzenlendi. Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 3 Ocak tarihinde verdiği izinle 21 Mart tarihinde salonu Yeni Asya Gazetesi’ne tahsis etti. Ancak, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 21 Mart tarihinde yapılacak Nevruz kutlamalarını gerekçe göstererek Yeni Asya Gazetesi’nin programını son günde iptal etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan ve Vali Yardımcısı Veysel Özgür imzalı iptal yazısı ilgilileri iletildi. Günler öncesinden bilboard ve davetiyelerle programın yapılacağı yeri duyuran Risale-i Nur Enstitüsü programı Bolu Belediyesi’ne ait eski nikah salonuna taşıdı.

Salonda harem-selamlık olarak oturularak, erkekler salonun ön kısımlarındaki koltuklarda, kadınlar ise arka sıralarda oturdular. Konferansa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Öztürk ve Orhan Bozgeyik, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü yardımcıları, şube müdürleri ile çok sayıda bürokrat katıldı. Said Nursi’nin öğrencisi olduğu ve Kastamonu’da yaşadığı öğrenilen Mustafa Sungur programda en büyük ilgiyi topladı. En ön sırada koltukta oturan Mustafa Sungur’un önünde sıraya girenler elini öptüler. Sıraya girenler arasında bulunan Başkan Yardımcısı Abdullah Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ve bazı bürokratlar Mustafa Sungur’un elini tutarak önünde saygı ile eğildiler.

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Akgündüz ve yazar İbrahim Kaygusuz, konferans verdi. Konferansa katılan çocuklara salona girişte Kuran ve dini kitaplar dağıtıldı.

Risale-i Nur Enstitüsü Bolu Temsilcisi Feyzullah Arslan, konferansın yapılacağı salonda programın iptal edilmesine tepki göstererek, “Konferans için 3 Ocak’ta izin aldık. Onu göre davetiyeler basıldı ve tanıtımlar yapıldı. Toplantının yapılacağı gün başka bir gün program konulduğu için iptal edildiği belirtildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Valilik hakkında davacı olacağız” dedi.

Sitelerde Paylaş

yazı hakkında yorum yapmicam.fakat son peygamber atatürk imzalamışsın.bunu neye dayanarak söylüyorsun.atatürk peygamberliğini ilan etmişmidir.? böyle şeyler yaparak atanın aziz ruhunu incitmektesiniz.

"HAZRETİ MUHAMMED ALLAH'IN BİRİNCİ VE EN BÜYÜK KULUDUR.O'NUN İZİNDE BUGÜN MİLYONLARCA İNSAN YÜRÜYOR.BENİM,SENİN ADIN SİLİNİR,FAKAT SONSUZA KADAR O,ÖLÜMSÜZDÜR."

Mustafa Kemal Atatürk

(Atatürkçülük,Cilt:1,s.455

Sitelerde Paylaş
yazı hakkında yorum yapmicam.fakat son peygamber atatürk imzalamışsın.bunu neye dayanarak söylüyorsun.atatürk peygamberliğini ilan etmişmidir.? böyle şeyler yaparak atanın aziz ruhunu incitmektesiniz.

"HAZRETİ MUHAMMED ALLAH'IN BİRİNCİ VE EN BÜYÜK KULUDUR.O'NUN İZİNDE BUGÜN MİLYONLARCA İNSAN YÜRÜYOR.BENİM,SENİN ADIN SİLİNİR,FAKAT SONSUZA KADAR O,ÖLÜMSÜZDÜR."

Mustafa Kemal Atatürk

(Atatürkçülük,Cilt:1,s.455

SON BAŞBUĞ ATATÜRK bizim peygamberimizdir. Ve sizler, bahtsız bedeviyi peygamber edinen sizler bizim gözümüzde kafirsiniz. Cehennemliksiniz.

Var mı bir diyeceğin?

Sitelerde Paylaş
SON BAŞBUĞ ATATÜRK bizim peygamberimizdir. Ve sizler, bahtsız bedeviyi peygamber edinen sizler bizim gözümüzde kafirsiniz. Cehennemliksiniz.

Var mı bir diyeceğin?

Mustafa Kemal Atatürk

(Atatürkçülük,Cilt:1,s.455)

sen atatürkü sevmiyorsun.sevsen bu lafları edipte onun aziz ruhunu rahatsız etmezsin.sen mustafa kemal i bizim kadar sevemezsin.

Sitelerde Paylaş

Var mı bir diyeceğin?

kardeşim hepimiz Türküz ,Atatürkçüyüz ama sen işin mokunu çıkartarak kafatasçılık yapıyorsun..Atatürk duysaydı senin bu sözlerini inan senden utanırdı...

Sitelerde Paylaş

M. Hayri Egeli, ?Atatürk?ten Bilinmeyen Hatıralar? isimli eserinde şu olayı naklediyor:

?Atatürk için dinsiz diyenler oldu. Bunu bir moda imiş gibi yayanlar vardı. Onun laik anlayışını dinsiz gibi göstermekte fayda bulanlar oldu. Halbuki Atatürk yobaz aleyhtarı idi. Size başımdan geçen bir vak?ayı naklederek başlayayım:

Bir gün Necip Ali O?na:

Efendim, Münir Hayri namaz kılar, dedi.

En yakın bir dostumun beni bu şekilde takdim ettiğini gören beni sevmeyenler, şimdi kovulacağımı zannederek gülüştüler.

Atatürk?le aramızda şu konuşma geçti:

-Sahi mi?

-Evet, Paşam.

-Niçin namaz kılıyorsun?

-Namaz kılınca içimde bir huzur ve sükûn hissederim.

Atatürk demin gülenlere döndü:

-Batmak üzere olan bir gemide bulunsanız, herhalde, yetiş Gazi, demezsiniz; Allah, dersiniz. Bundan tabii ne olabilir.

Sonra bana döndü:

-Dünyadaki işlerine zarar getirmemek şartıyla namazını kıl, heykel yap, resim de.

Sevgili Tatar_ramazan,

Kalın harflerle belirttiğim yerin üzerinde önemle durmanı isterim.

Burada dikkat edilecek nokta heykel ve resim yap diyerek asıl aktarılmak istenen mesajdır.

Bunu dışında Atatürk'ün inançları konusunda tartışma yaratıp gerginliğe sebep olmamak lazım.

Atatürk'ün İslam hakkında farklı görüşleride olmuştur.

Asıl önemli olan, dinin bir gereklilik olarak devamlılığının farkında olmasıdır!

Yobazlığın nasıl bir tehlike olduğu bilinerek laik temelde bir devlet inşa süreci başlatılmıştır.

tarihinde Nektar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mustafa Kemal Atatürk

(Atatürkçülük,Cilt:1,s.455)

sen atatürkü sevmiyorsun.sevsen bu lafları edipte onun aziz ruhunu rahatsız etmezsin.sen mustafa kemal i bizim kadar sevemezsin.

bundan sonra bana mesaj falan atayım deme. ilk ve son uyarımdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...