Jump to content

Materyalizm insana ne vaadeder?

Recommended Posts

kaybedilen bir eşe,oğula,kıza,aneye,babaya kavuşmak için benim hepimizi yaratan ve mahşerle yeniden diriltecek olan Allah celle celalühü,ye ihtiyacım var.herşey onun insiyatifinde.

Kaybedilen insan karşısında hiç acı duymuyorsun yani, öyle mi?

Doğru, zaten sizin için kaybedilmiş değil bu insan. Tamamen acısız ruhsuz isteksiz hissiz odun gibi yaşayın gidin, nasılsa ahiret bekliyor.

Sonra gelip materyalizme odun gibi felsefe diyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaybedilen insan karşısında hiç acı duymuyorsun yani, öyle mi?

Doğru, zaten sizin için kaybedilmiş değil bu insan. Tamamen acısız ruhsuz isteksiz hissiz odun gibi yaşayın gidin, nasılsa ahiret bekliyor.

Sonra gelip materyalizme odun gibi felsefe diyorlar.

nerden biliyorsun duymadığımı,sesli olarak ağladım babamı kaybettiğimde araya girecek olan uzun ve karanlık ayrılıkdan dolayı.ben üzülmüyorum demedimki umut taşıyorum yeniden kavuşacağım için dedim.(hani sizde olmayan umut)Allah,dan ümit kesilmez.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nerden biliyorsun duymadığımı,sesli olarak ağladım babamı kaybettiğimde araya girecek olan uzun ve karanlık ayrılıkdan dolayı.ben üzülmüyorum demedimki umut taşıyorum yeniden kavuşacağım için dedim.Allah,dan ümit kesilmez.

Tamam işte neden ağladın? Neden ümitlisin? Ahiret 100% kesin var değil mi? Nasılsa herkes oraya gitmiyor mu? Ee? Neden üzüldün?

Bak benim son gittiğim cenazede imam ne dedi:

Böyle üzülenler vardır ki, yanlış yapıyorlar. Aslında sevinmeleri gerelidir. Hak yerini bulmuştur dedi.

İşte senin felsefene göre babanın ölümüne SEVİNMEN GEREK.

Tabii insanlık kırıntın kalmış ki halen üzülebiliyorsun.

En azından buna sevin.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte neden ağladın? Neden ümitlisin? Ahiret 100% kesin var değil mi? Nasılsa herkes oraya gitmiyor mu? Ee? Neden üzüldün?

Bak benim son gittiğim cenazede imam ne dedi:

Böyle üzülenler vardır ki, yanlış yapıyorlar. Aslında sevinmeleri gerelidir. Hak yerini bulmuştur dedi.

İşte senin felsefene göre babanın ölümüne SEVİNMEN GEREK.

Tabii insanlık kırıntın kalmış ki halen üzülebiliyorsun.

En azından buna sevin.

kesin diye bir şey yok.herşey Allah celle celalühü,nün insiyatifinde.amelin denk düşmeyebilir.ayrıca babamla arama girecek olan uzun ve belirsiz ayrılık üzmüşdü.insan oğlunu bile 1,5 yıllığına askere gönderirken üzülüyor.kaldıki tam anlamıyla bilinmeyen bir aleme ve süreside belli değil ne zaman kavuşacağının ama gerçek bir müslümanın yüreğinde sıcacık ona gülümseyen bir umut taşır.ALLAH CELLE CELALÜHÜ O UMUTTAN SİZLEREDE NASİP ETSİN.

Sitelerde Paylaş

Ne şimdi bu? Ahirette kavuşmayacak mısınız? Biri cennette biri cehennemde olunca görüşemiyor musunuz?

Cübbeliali ne güzel söyledi burada, sizler cehennemde yanarken ziyaret edeceğim, siz kebap olurken güleceğim diye. Sen de belki babana yaparsın aynısını.

İşte din böyle sapık fantaziler üretir. Bu dinin verdiği umudu istemem. Umut diye korku kakalıyorlar size.

Dinle kendini avutabilen gerçekten deli olmalı.

Bir de gelip şunun şurasında 30 yılcık daha yaşayıp öleceksiniz diye hayatı küçümseyen, ateiste yüklenen dinci, "uzun ve karanlık ayrılıklara" dert yanıyor. Tutarsızlığın bu kadarı.

Sitelerde Paylaş

Ne şimdi bu? Ahirette kavuşmayacak mısınız? Biri cennette biri cehennemde olunca görüşemiyor musunuz?

Cübbeliali ne güzel söyledi burada, sizler cehennemde yanarken ziyaret edeceğim, siz kebap olurken güleceğim diye. Sen de belki babana yaparsın aynısını.

İşte din böyle sapık fantaziler üretir. Bu dinin verdiği umudu istemem. Umut diye korku kakalıyorlar size.

Dinle kendini avutabilen gerçekten deli olmalı.

Bir de gelip şunun şurasında 30 yılcık daha yaşayıp öleceksiniz diye hayatı küçümseyen, ateiste yüklenen dinci, "uzun ve karanlık ayrılıklara" dert yanıyor. Tutarsızlığın bu kadarı.

cehenneme düşenler hiç bir hakka sahip değildir.kaldıki cehennem bekçisine sordukları maliiik Rabbine söylede artık bizi öldürsün yeter bu çektiğimiz sorusuna bile 1000 yıl sonra gelen siz burda ebedisiniz cevabıyla yıkılacaklardır.kaldıki kimsenin cehennemde yanışını izlemek gerçek bir müslümana fayda ve zevk vermez.hepimiz aynı Allahın yarattıklarıyız.sizide yaratanımıza iman eden bizler olarak aramızda görmek isteriz.aslında bu dediğiniz şey sizi dünyadayken doğruya çekme amaçlıdır.hani bir annenin çocuğuna bir daha sigara içdiğini görürsem sana zevkle dayak atarım demesi gibi.

Sitelerde Paylaş

cehenneme düşenler hiç bir hakka sahip değildir.kaldıki cehennem bekçisine sordukları maliiik Rabbine söylede artık bizi öldürsün yeter bu çektiğimiz sorusuna bile 1000 yıl sonra gelen siz burda ebedisiniz cevabıyla yıkılacaklardır.kaldıki kimsenin cehennemde yanışını izlemek gerçek bir müslümana fayda ve zevk vermez.hepimiz aynı Allahın yarattıklarıyız.sizide yaratanımıza iman eden bizler olarak aramızda görmek isteriz.aslında bu dediğiniz şey sizi dünyadayken doğruya çekme amaçlıdır.hani bir annenin çocuğuna bir daha sigara içdiğini görürsem sana zevkle dayak atarım demesi gibi.

Ben bilmem, bunu git internet ortamında dinini temsil eden insanlara söyle. Üç adamdan birinin cehennemde kebap yapılan ateistler hakkında fantazileri var. Demek ki bu dinde bir sorun var.

Ben size söyleyeyim ne sorun var:

Yaraılış dogmasına inanan biri hangi hakla yaratıcısının "hak edilmiş", "verdiğim her ceza uygundur" hükümlerini sorgulayabilir ki? Hakkın yerini bulmasına tabii ki de sevinmen gerek. Aile fertlerinin cehennemde yanması da dahil buna.

Cehennem oldukça tekrar buluşma ümidini kırar. (benim için) İyi vaadler aslında ilüzyon. Çünkü insan iyileri hatırlayıp kötüleri gözardı eder. İşte din ve ahiret masalı da insanları böyle kandırır.

Sitelerde Paylaş

Ceren kızım bu konuları daha önce seninle tartıştık ve yine devamını getirememiştin.

Devamını getiremedim değil. Ben diyeceğimi dedim o başlıkta, sense zaten cevapladığım şeyleri sanki hiç cevaplamamışım gibi tekrar ettin. Ben de o saatten sonra devam etmenin gereği olmadığına kanaat getirerek bıraktım. Malum, bu konularda bir takıntın var.

Yani yapay olarak kendi çıkarlarım uğruna bir takım ilaçlarla senin birşeyler hissetmeni sağlıyor olsamda farketmez diyorsun?

Kendi çıkarların uğruna olursa farkeder elbette. Benim çıkarlarım uğruna olmalı.

Senin bana yapay bir mutluluk hormonu vererek mutlu etmen ile benim hayat içerisinde insanlarla ilişki kurarak mutlu olmam arasında fark var. Burada ''sahtelik'', mutluluğun hormon ürünü olmasında değil, o hormonun gerçek ilişkilenmeler sonucunda salgılanmasındadır. Ne fark var dediğini duyar gibiyim. Farkı göremiyorsun sanırım. Şşşt, belli etme bari. :)

Neden düşürmesin? Sevginin, genlerin kopyalanması için beyin tarafından uydurulduğunun bilincinde olduktan sonra niye bir başkası için canımı feda edeyim?

Çünkü bilinç sadece sonuca bakar, sonucu farkeder. Fakat o sonuç elde edilene kadar ki karışık maddi süreçleri bilemez. Bu yüzden sonuçları sebep olarak algılar ve sonuca bakarak sebep üretir. Bilinç, bu anlamıyla bir yanılsamadır. Asıl gerçek olan ve bilincimizi önceleyen -senin beğenemediğin- o maddi süreçler ve bunun neticesinde ortaya çıkan duygulanımlardır. Senin akıl yürütmende, sevginin genlerin kopyalanması için beyin tarafından uydurulduğunun bilincinde olan o şey nedir Tyler? Ruh mu? Akıl yürütmende, gizli öncülün olarak ruhu gerçek kabul ediyor ve ruhsal ''gerçekten'' bakarak duyguların maddi oluşumunu ilüzyon gibi görüyorsun. Oysa biz ruhun en büyük ilüzyon olduğunu bildiğimiz için, duygulanımları oluşturan maddi süreçler bize hiç de ilüzyon gibi görünmüyor. Kapiş?

Sevdiğim kişi için canımı feda ederim, çünkü bu duygunun ''sahteliği'' karşısında sığınacak daha gerçek birşeyim yok. Canımı veririm, çünkü kendimi o ''sahte'' duygudan soyutlayamam. Canımı veririm, çünkü o ''sahte'' duygu benim benliğimi oluşturan en büyük şeylerden biri.

Sen, maddi süreçlerden sana göre daha gerçek olan birşeyi aklının bir köşesinde tuttuğun için maddi süreçlerin gerçekliğini beğenmiyor ve depresif bir hava yaratmaya çabalıyorsun. Fakat senin maddi süreçlerden daha ''gerçek'', daha ''samimi'' bulduğun o şey nedir? Ruh mu? Tanrı mı? Artık açık konuşmanın ve kaçak dövüşmeyi bırakmanın vakti gelmedi mi Tyler? Bak sana bir önceki iletimde bir soru sormuştum. Duyguların oluşumunda maddi süreçlerin rolünü duyguların ''sahteliğine'' kanıt gösteriyorsun ya, peki sence duygularımızın ''gerçek'' olması için ne olması gerekiyor? Bunu cevapla önce. Maç biraz da senin yarı sahanda devam etsin. :)

Sitelerde Paylaş

Ben bilmem, bunu git internet ortamında dinini temsil eden insanlara söyle. Üç adamdan birinin cehennemde kebap yapılan ateistler hakkında fantazileri var. Demek ki bu dinde bir sorun var.

Ben size söyleyeyim ne sorun var:

Yaraılış dogmasına inanan biri hangi hakla yaratıcısının "hak edilmiş", "verdiğim her ceza uygundur" hükümlerini sorgulayabilir ki? Hakkın yerini bulmasına tabii ki de sevinmen gerek. Aile fertlerinin cehennemde yanması da dahil buna.

Cehennem oldukça tekrar buluşma ümidini kırar. (benim için) İyi vaadler aslında ilüzyon. Çünkü insan iyileri hatırlayıp kötüleri gözardı eder. İşte din ve ahiret masalı da insanları böyle kandırır.

100 masum insanın kasten ölümüne neden olmuş oğlunun infaz edilmesini senin onayına bıraksalar büyük ihtimalle onaylamazsın yine yüreğin beynini yener.

ama ahirette torpil yok.üzülürsün ama hakkın yerini bulduğunuda düşünürsün.sorgulayamazsın tabiki.ama gereği zaten yapılmışdır.senin sorgulanmasını istediklerin kendi canının öyle istiyor olması durumudur.

Sitelerde Paylaş

100 masum insanın kasten ölümüne neden olmuş oğlunun infaz edilmesini senin onayına bıraksalar büyük ihtimalle onaylamazsın yine yüreğin beynini yener.

ama ahirette torpil yok.üzülürsün ama hakkın yerini bulduğunuda düşünürsün.sorgulayamazsın tabiki.ama gereği zaten yapılmışdır.senin sorguladıkların kendi canının öyle istiyor olması durumudur.

Bırakın masum insanları cinayetleri. Çok sevdiğim, yıllarca büyüttüğüm çocuğum ateist öldü, tek günahı bu. Cehennemin yedinci (en azaplı) katına gitti. Ben de üzülmeyeceğim, düşünmeyeceğim, çünkü hak yerini buldu. Dinin öğretisi budur. Bu umut falan değil. Bu adaletsizlik, sapıklık.

Sitelerde Paylaş

Bırakın masum insanları cinayetleri. Çok sevdiğim, yıllarca büyüttüğüm çocuğum ateist öldü, tek günahı bu. Cehennemin yedinci (en azaplı) katına gitti. Ben de üzülmeyeceğim, düşünmeyeceğim, çünkü hak yerini buldu. Dinin öğretisi budur. Bu umut falan değil. Bu adaletsizlik, sapıklık. Umut falan değil.

neden yaptın bunu çocuğuna.

kendi düşen ağlamaz diyeceğim ama bu durum için biraz ağır kaçacak.

Sitelerde Paylaş

Affedersiniz keza ölmüş olsaydı demek istedim.

Bir insanın ateist ölmesinde hiçbir sorun yok bence.

Bu sebeple ona bunu neden yaptın diye beni sorgulamanız saçma.

Ahiretin zırva olduğuna, masalla değil akılla yaşanılması gerektiğine inanan birine "bunu neden yapıyorsun" demek, müslümana "neden beş vakit namaz kılıyorsun" diye sormak gibi birşey.

Sitelerde Paylaş

Affedersiniz keza ölmüş olsaydı demek istedim.

Bir insanın ateist ölmesinde hiçbir sorun yok bence.

Bu sebeple ona bunu neden yaptın diye beni sorgulamanız saçma.

Ahiretin zırva olduğuna, masalla değil akılla yaşanılması gerektiğine inanan birine "bunu neden yapıyorsun" demek, müslümana "neden beş vakit namaz kılıyorsun" diye sormak gibi birşey.

diyelimki ateist olarak keza öldü.mahşerde baba beni niye inançsız yetişdirdin?beni niye camiye göndrmedin,bana niye kuran öğretmedin,bak şimdi senin yüzünden cehenneme giriyorum.bana bundan büyük kötülük yapamazdın deyince ne yapacaksın?

Sitelerde Paylaş

diyelimki ateist olarak keza öldü.mahşerde baba beni niye inançsız yetişdirdin?beni niye camiye göndrmedin,bana niye kuran öğretmedin,bak şimdi senin yüzünden cehenneme giriyorum.bana bundan büyük kötülük yapamazdın deyince ne yapacaksın?

Ben bir çocuğun seçimini beynini yıkayarak etkilemeye çalışmam. Sizin alıştığınız muameleyi çocuklar haketmiyor. Gitsin kendi araştırsın okusun çok beğeniyorsa.

Hem burada konu vaadler.

Din ahirette diğer dinlerden insanlara cayır cayır yanmayı vaadeder.

Siz kalkmış babama kavuşmak için ümit vaadeder diyorsunuz. Ne pahasına? Milyarlarca insanın yanması pahasına. Kalsın böyle bencil sadist ümit istemez.

Sitelerde Paylaş

Ben bir çocuğun seçimini beynini yıkayarak etkilemeye çalışmam. Sizin alıştığınız muameleyi çocuklar haketmiyor. Gitsin kendi araştırsın okusun çok beğeniyorsa.

Hem burada konu vaadler.

Din ahirette diğer dinlerden insanlara cayır cayır yanmayı vaadeder.

Siz kalkmış babama kavuşmak için ümit vaadeder diyorsunuz. Ne pahasına? Milyarlarca insanın yanması pahasına. Kalsın böyle bencil sadist ümit istemez.

bahsettiğiniz milyarlarca kişi alay etmeyin yoksa kaybedenlerden olursunuz denildikçe kişnediler dahada kafirleştiler dahada hakaret ettiler islama.kendi düşen ağlamaz.

Sitelerde Paylaş

bahsettiğiniz milyarlarca kişi alay etmeyin yoksa kaybedenlerden olursunuz denildikçe kişnediler dahada kafirleştiler dahada hakaret ettiler islama.kendi düşen ağlamaz.

Tabii, tabii. Müslüman olmayan milyarlarca insanın umurunda islam. Daha neler. Gerçekten de masal dünyasındasınız.

Sitelerde Paylaş

Şuraya bir iiki cümle daha ekleyeyim.

başta materyalizmin bir ideoloji olmadığını ve gerçeğin ta kendisi olup insana kazandırdığı dolaysıyla insana refahın mutluluğun dünyada kazandırdığını savunanlara soruyorum ;

Her şeyi ile aciz zavallı küçük bir virusa bile yenilen, hatta iç dünyasındaki çelişkilere dış dünyasındaki tehlikeli tehditlere karşı yenilen nasıl mutlu olabilir ? Kazanımları bu zavallıya kafi gelecekmidir ? Sevdiklerini yitirmiş ta doğumundan beri ölüm denilen gerçek başında asker gibi elinde zülfikarla sanki bir emri bekliyormuş gibi ..Bu insanı hangi geçici güzellikler kandırabilir ????

Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

Şuraya bir iiki cümle daha ekleyeyim.

başta materyalizmin bir ideoloji olmadığını ve gerçeğin ta kendisi olup insana kazandırdığı dolaysıyla insana refahın mutluluğun dünyada kazandırdığını savunanlara soruyorum ;

Her şeyi ile aciz zavallı küçük bir virusa bile yenilen, hatta iç dünyasındaki çelişkilere dış dünyasındaki tehlikeli tehditlere karşı yenilen nasıl mutlu olabilir ? Kazanımları bu zavallıya kafi gelecekmidir ? Sevdiklerini yitirmiş ta doğumundan beri ölüm denilen gerçek başında asker gibi elinde zülfikarla sanki bir emri bekliyormuş gibi ..Bu insanı hangi geçici güzellikler kandırabilir ????

Kendini kandırmak isteyenler sizin gibi kandırıyor işte. Kandırmak gerçekten de doğru kelime.

Birinin masal dinleme çağı geçmesine rağmen hala bu yaşında masallarla avunabiliyorsa, daha yeterince olgunlaşmamış belli ki.

Sitelerde Paylaş

Kendini kandırmak isteyenler sizin gibi kandırıyor işte. Kandırmak gerçekten de doğru kelime.

Birinin masal dinleme çağı geçmesine rağmen hala bu yaşında masallarla avunabiliyorsa, daha yeterince olgunlaşmamış belli ki.

Allah seni başımızdan eksizk etmesin , açıklamaların fevkalade mantıklı............

Bravo.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...