Jump to content

Muhammed, Ayşe’yi 6 Yaşında İken Nasıl Nikahlamış?

Recommended Posts

Macchiato,

Olabilir bunu onun keyfi bilir(boyle bir oyuncakci yoktur ya ) ama ornegimizin ortusmesi acisindan bizim ayni kalitede oldugunu gordugumuz hatta labarotuarda test ettigimiz malin ayni kalitede olmadigini iddia etmesi onun uretici olmasindan suphe duymamiza yol acar.Kuran'in durumu boyledir,kadinlar gercekten asagilanmak icin yaratilmis olsalar bunu gozlemlerdik,oysa durum oyle degil.

Deha abi,aynı kalitede olmadığını iddia etmesi derken ne demek istediğinizi anlamadım.

Mesela "Kadınlar sizin tarlanızdır" diyen islama karşılık,bilim kadınların tarla olarak kullanılmayacağını mı kanıtlamıştır?

Bir yerlerde bir seyleri karistiriyorsun gibi geliyor !!

Olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 318
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deha abi,aynı kalitede olmadığını iddia etmesi derken ne demek istediğinizi anlamadım.

Biz olgusal olarak gorduk anladik ve bilimsel olarak biliyoruz ki kadin erkek esittir,Kuranin soyledigi gibi kadin erkekten dusuk degildir,dolayisi ile Kurandaki bu bilgi yanlistir,bu bilgi yanlissa ve eger biz direk bir yaratici ile konusamiyorsak once araci dogru mu soyluyor onu okkali bir sorgulamak lazim ve hatta boyle bir yaratici olamaz diye dusunmek mantiksiz degil.Veya ureticiyi gormuyoruz,satici cok unlu bir ureticinin ismini kullaniyor ama bize soylediklerine ve mallardan anlama durumuna vs bakip bu oyuncaklari evde kendi yapmis olabilir dememizin anormalligi yok,cunku satici ispata yanasmiyor,bizi uretici ile gorusturmuyor sadece elinde ureticiden geldigini iddia ettigi mektup var oda lazca,neden dersen insanlik anlayabilsin diye diyor.ama yazi kargacik burgacik,vs vs

Mesela "Kadınlar sizin tarlanızdır" diyen islama karşılık,bilim kadınların tarla olarak kullanılmayacağını mı kanıtlamıştır?

Evet aynen oyle,Kuranin yazildigi devirde insanlarin inanisina gore zurriyet babadan devam ederdi,kadinlar sadece tarla gorevi gorurdu,onemli olan tohumdu,ha o tarlaya ek ha bu tarlaya hic farketmezdi(aslinda bu gorusun nesillere cok zarari olmustur),Kuran ne der insanlara "ey ademoglu" zurriyeti erkeklerden sayar,Ibrahim Ismail,vs vs hatta memleketimizde hala kiz torunlar yabancininmis gibi algilanir,veya nerelesin hemsehrim deyince babanin memleketi soylenir,hatta meryem tarla ya ruhul kudus ufleyince istediginin cikacagi savlanir vs vs

Bilimsel calismalar bize gostermistir ki kadin ve erkek cocuga esit genler verirler ve zurriyet hem anneden hem babadandir,demek ki kadinlar tarla degildir

bunu anlatmaya calismistim

Sitelerde Paylaş
Bilimsel calismalar bize gostermistir ki kadin ve erkek cocuga esit genler verirler ve zurriyet hem anneden hem babadandir,demek ki kadinlar tarla degildir

Bilimsel çalışma bunu nasıl gösterir?

Kadınların tarla olarak kullanılabildiğini siz de söylemişsiniz,eğer bilimsel çalışma kadının tarla olamayacağını göstermişse olabildiğine göre yanlış bir çalışma oluyor bu çalışma.

Ben kendimi anlatamıyorum.Kadının tarla olarak görülmesini destekliyormuşum gibi anlaşılsın istemiyorum.Sadece islamda kadının tarla olarak görülmesine karşı oluşum,bilimsel değil duygusaldır diyorum.

Ben elektronikle ilgili biriyim.Tv üreticisi bir firmanın 600 liraya sattığı televizyon ile hemen hemen aynı kalitede televizyonu üretip 300 liraya sattığını biliyorum ve aynı kalitede televizyonları farklı fiyatlara satmasında,üretici firma olmadığını kanıtlayacak bişey göremiyorum.

"İslam kadını dövün der" bunu inceleyelim.

Kadının dövülmemesi gerektiğini düşünüp karşı olursam bu duygusaldır.

"Kadının" dayak yemeyecek kadar güçlü kaslı kuvvetli olduğunu iddia edip bunu kanıtlayıp öyle karşı olursam bu bilimseldir.

Sitelerde Paylaş

erkeklerde tohum değil

ne yani biz şimdi tohummuyuz

DEHA

öyle deme lan ben alınıyom

ebem aklıma geliyo

köyde dedemin ufak bi köy bakkalı vardı (evin bi odası) sakizdı gofretti bisküvit vs.. satardı bebelere

bazen gizlice girer çalardık bunları

ebemde anlar kızınca: yahudinin tohumları papazın dölleri dedeniz sizi öldürüüüü

derdi

tohum deme lan

sensin tohum

:)

sevgi ile

Sitelerde Paylaş
Bilimsel çalışma bunu nasıl gösterir?

Beni sasirtiyorsun,bilimsel calismalar gosterdi ki cocugun genetik ozellikleri % 50 anneden % 50 babadan gelir,yani zurriyet dedigimiz sey de %50, %50 dir,ama Kuran a gore %100 genetik ozellik yani zurriyet erkekten gelir,yani erkegin tohumundan,kadinin fonksiyonu tarlalik yapmaktir,o tohumu hangi kadina eksen sonuc ayni olur saniyorlardi.

Kadınların tarla olarak kullanılabildiğini siz de söylemişsiniz,eğer bilimsel çalışma kadının tarla olamayacağını göstermişse olabildiğine göre yanlış bir çalışma oluyor bu çalışma.

Sanirim yanlis anlasilma var !!

Ben kendimi anlatamıyorum.Kadının tarla olarak görülmesini destekliyormuşum gibi anlaşılsın istemiyorum.Sadece islamda kadının tarla olarak görülmesine karşı oluşum,bilimsel değil duygusaldır diyorum.

Bak benimkide bilimsel duygusal degil !!

Ben elektronikle ilgili biriyim.Tv üreticisi bir firmanın 600 liraya sattığı televizyon ile hemen hemen aynı kalitede televizyonu üretip 300 liraya sattığını biliyorum ve aynı kalitede televizyonları farklı fiyatlara satmasında,üretici firma olmadığını kanıtlayacak bişey göremiyorum.

Bunu bende biliyorum,bir cok firma yapiyor ama burada sen bizzat uretici ile muhatapsin araci yok,sahsen ben araci bana bu sekilde mal satmaya gelse ben ureticiyi tanimiyorsam almam.

Sunu anlamalisin boyle bir firmanin olabilirligi,Burhan Pazarlamanin her soyledigini dogru farzetmemizi gerektirmez ,elindeki 185 YTk lik Tv nin de o ureticiye ait olduguna inanmamizi gerektirmez,ha goturup bize kanitlarsa o baska !!kanita boynumuz kildan ince ama getiren yok !!

Sitelerde Paylaş
Beni sasirtiyorsun,bilimsel calismalar gosterdi ki cocugun genetik ozellikleri % 50 anneden % 50 babadan gelir,yani zurriyet dedigimiz sey de %50, %50 dir,ama Kuran a gore %100 genetik ozellik yani zurriyet erkekten gelir,yani erkegin tohumundan,kadinin fonksiyonu tarlalik yapmaktir,o tohumu hangi kadina eksen sonuc ayni olur saniyorlardi.

Ben "kadınlar sizin tarlanızdır" derken genetik özelliğin erkekten geldiği anlamının çıktığını bilmiyordum.

"Kadınlar sizin tarlanızdır" sözünü sadece kadının aşağılanması olarak düşündüm.Genetik özellikle ilgili iddiadan haberim yoktu.

Sitelerde Paylaş
Sunu anlamalisin boyle bir firmanin olabilirligi,Burhan Pazarlamanin her soyledigini dogru farzetmemizi gerektirmez ,elindeki 185 YTk lik Tv nin de o ureticiye ait olduguna inanmamizi gerektirmez,ha goturup bize kanitlarsa o baska !!kanita boynumuz kildan ince ama getiren yok !!

Ben inanmak için kanıttır demedim hiç.

İnanmamak için kanıt olamayacağını söyledim.

Sitelerde Paylaş

Macchiato,

Elmalili aciklamasi

HARS: aslında ziraat gibi ekin ekmek demek olup ekin yeri, ekilecek tarla anlamına isim de olur ki burada bu mânâdadır. Bu ifade ile kadının kadınlık organı bir yere, erkeğin spermi tohuma, doğacak çocuk da bitecek ürüne benzetilerek bir istiâre yapılmış ve bununla Allah'ın emrettiği ekin yeri açıklanmıştır ki anlam şu olur: Kadınlar sizin ekinliğinizdir, siz onlara insan ve müslüman tohumları ekip ürün olarak nesil, döl yetiştireceksiniz. Öyle ise tarlanıza (tarla anlamı unutulmamak ve ekin yerinden olmak şartıyla) dilediğiniz taraftan, hangi pozisyonda isterseniz gidiniz

http://www.kuranikerim.com/telmalili/bakara3.htm

Sitelerde Paylaş

Hem oyle tohumu her tarlaya, istedigin zamanda birakamzsin cimada .

Bakin Unlu alim Ibrahim Hakki Erzurumlu cok unlu ve sirf bilim iceren kitabi Marifet Namede ne demis, Cima adabi, tohumlarin ekilmesi kaidesi.

Öğleden sonra yapılan çocuk şaşı gözlü olur Yeni ayın ilk günü cima yapılırsa çocuk güzel olur.

Öğleden evvel cima yapılırsa çocuk hakim ve kerim olur.

Pazartesi gecesi cima yapılırsa çocuk Kur'an hafızı olur.

Salı gecesi cima yapılırsa çocuk cömert ve merhametli olur.

Perşembe gecesi cima yapılırsa çocuk alim ve amil olur.

Cuma gecesi cima yapılırsa çocuk ábid ve arif olur.

Cuma namazından evvel cima yapılırsa çocuk mutlu ve ölümünde şehid olur.

Kadının rızası dışında cima yapılırsa çocuk ahmak olur.

Yeni ayın ilk gecesi veya onbeşinci veyahut da son gecesi cima yapılırsa çocuk deli olur.

Pazar gecesi cima yapılırsa çocuk yol kesici olur.

Çarşamba gecesi cima yapılırsa doğacak çocuk öldürmeye eğilimli olur.

Gündüz öğleden sonra cima yapılırsa doğan çocuk şaşı gözlü olur.

Ramazan bayramı gecesi cima yapılırsa doğan çocuk serkeş, inatçı olur.

Kurban bayramı gecesi cima yapılırsa doğan çocuk altı veya dört parmaklı olur.

Cima ayakta yapılırsa doğan çocuk uykuda yatağına işer.

Erkek, yanılır da baldızıyla sevişir ve cima yaparsa doğan çocuk hünsa

(kendisinde hem erkek hem de dişi alameti olan) olur. :lol::lol::unsure:

Cima meyve ağacının altında yapılırsa çocuk zalim olur.

Allahu Akbaaaarrr.

Acaba merak ediyorum, Muhammed tohumlarini Haticenn tarlasina hangi durum ve gunde ektiki cocuklari sagliksiz ve sorunlu oldu??

Neden Ayseden cocuk olmadi???

Himmmm?????

Sitelerde Paylaş
Kutsal, son sordugun sorunun cevabini sende biliyorsun sanirim :)

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=7774

aynı gecekondu mahallelerinde ki

köşe başlarında veya merdiven başlarında toplaşıp

ayaküstü 5 dakikada da olsa dedikodulaşan ağızlarında çiklet cemberli eşarplı karılara benziyoruz

burda bu başlıkta iddia:

ayyy kıııııızz duydunuz mu

muhammed azmış nerdeyse 60'ında adam azmış ayol

ayyy vallaha azmış gıııı

her gördüğü kümese dalıyormuş kart horoz

bırakın tavukları piliçlere bile atlıyormuş

peygamber böyle ederse müüslüman ne etmez

aman allahım başımıza taş yağacak vallaha

tuh tuh tuh tövbe tövbe allahım sen bizi koru

adamın yaşı 60'lı yaşlara dayandıgı ve bu yaşlara doğru sapıklığını eşini ve yaşını vede eşlerini yada 50 cariyesne kadar konuştuk

yukarda verdiğin diğer link de ise yine aynı adam bu seferde iddia:

ayol gelin gelin yeni dedikodularım var kııızzz

ayyy vallaha inanmıycaksınız duyunca

hani muhammed vardı ya gııı

şu kart horoz sandığımız ve nerdeyse 60'ından sonra azmış sandığımız adam

meğer kuşu ötmüyormuş bu muhammedin adamın günhını aldık kız

bizim muhammed mi ggııı

ay evet o

tuh tuh ay yazık gıııı 60'lı yaşlarda iktidarsız ve hastaymış meğer adam

hadi o neysede yazık o körepecik kızlara yazık kız

hele ayşeye ne demeli daha yaşı başı kaç gıııız

boşuna kolyesini düşürmemiş

ay kız desene hhani şu mariyadan olma ibrahim vardıı ya oda ondan olamaz o zaman demi gı

aman aman öbürleri demi yoksa gız..? vs...

ordada aynı adam yaşı 60'lı yaşlara dayanmış eşleri vede 50 cariyesi ile sevişemediğini hatta bu yüzden çocukları bile başkalarından olabileceğiine kadar konuş

günaha giriyoz gı

ayol ben kaçtım benim dizi başlıycak televizyonda az sonra

bye bye

Sitelerde Paylaş
aynı gecekondu mahallelerinde ki.............

sünni muhammedistler ve ateistler bu konuda mutabıktır.

nedir, kırk erkeğin cinsel gücüne sahiptir, sahabeleriyle birlikte ereksiyonla gezerler, ya da azgın sapıktır (ne farkeder ki)

yeri geldiğinde iktidarsızdır, eşcinseldir... tüm kötü özellikler onda toplanmıştır unuttun mu?

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sünni muhammedistler ve ateistler bu konuda mutabıktır.

nedir, kırk erkeğin cinsel gücüne sahiptir, sahabeleriyle birlikte ereksiyonla gezerler, ya da azgın sapıktır (ne farkeder ki)

yeri geldiğinde iktidarsızdır, eşcinseldir... tüm kötü özellikler onda toplanmıştır unuttun mu?

gı sende dedikodu daha çokmuş

:)

ayol bi alemsin

bunlar herşey olurda bu dediklerin hiç biri olamaz

valaha inanmam

gözünle görsen bile

hatta

beni bile becerdiler vallaha desende

inanmam

adamlar bunları yapanların başı olan lut'a bi bak gı

herif yapmayın etmeyin yalvar yakar durduramıyoda gızlarını bile sunuyo bunlara ya

yinede vazgeçiremiyo

yok ayol ay daha neler

vallaha inanmam

insan bunları vazcaydırmak için kendi kızlarını bile peşkeş çekerde

kendi eder mi hiç

yok yok ay vallaha günaha gircez gı boşver

kız yeni bi dizi başlamış pek güzel bakıyon mu

son ağa diye

?

Sitelerde Paylaş
dogan önce

bu başlığı açan Sexy Huriye bir teşekkür eder

Sexy Huriye dostumuz müslümanlar inanmaz düşüncesiyle olsa gerek ki ayşe’nin yaşını çok kısa vede güzel bir şekilde açıklamış vede ispatlamış

ve

forum ile başlık altında da yazılanlardan da görüyoruz ki durum aynende öyle ve kendisi çok haklı vede verdiği islami kaynaklar ve linklerde durumun ne olduğunu çok açık şekilde zaten gösteriyor

buna rağmen hala ayşe’nin yaşına

kimi 14

kimi 17

kimi 18

kimi 20 vs... dahi desede ayşe’nin yaşı belli

6’sında nişanlanmış 9’unda da evlenmiş

ve

herbirinizin yazısını tek tek okudum

hatta

çok uzun olsada Mehmet AZIMLI (Yrd. Doç. Dr. Dicle Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi)’inden bu konuda yapmış olduğu akademik çalışmalarda aktarılmış

onun yazısını dahi tek tek okudum

pek bir şey dediği yok üç asagi beş yukari hep ayni şeyler ve sonunda oda dönmüş dolaşmış ayşe’nin yaşı belli 6’sında nişanlanmış 9’unda da evlenmişdir demiş

yazık bu adama

boşa yorulmuş

halbuki

Sexy Huriye 2 paragrafta olayı ne güzel özetlemiş zaten

konu her ne kadar ayşe’nin yaşı olsada

ayşe’nin yaşına fazla girmiycem

çünki

o zaten belli

bu apaçık belli olan gerçeğin üzerini açan ateistler doğru derken

bu gerçeği örten müslümanlar da kafirdir

ve

o inandıkları allaha görede yeryüzünde en büyük kötülük gerçeğin üzerini örten kafirlerdir

kafir demek de gerçeği doğruyu hakkı gizleyen örten saklayan demektir

.....................

bu muhammed diye bilinen biri çıkmış

ben bir olan allahın elçisiyim diyor ve ayşe diye biri ile 6’sında nişanlamış 9’unda da evlenmiş

bu adamın allahın sözlerine elçilik ettiğini söylediği sözler ise bir kitap halinde toplanıyor ve bugün bu kitap elimizde

neyse

öyle yada böyle bu haliyle bu kitap elimizde mevcut

bu elçi neye elçi

bu sözlere

insanları derece olarak bu canlılara üstün ve hükmeden eylediğini söylüyor

burda ki konumuz ise yaş ve cinsellik olduğu için oraya bakalım

bu canlıları yaratan hepsini bir yaradılış ve hilkat veya bir fıtrat üzerine yaratmış öyle diyor

yani

yaratılan bu canlılar onun düzeninde (sünnetullahı diyorlar)

börtü böceğin çoğu aynı günde cinsellik yaşarken

kurtlar kuşlar sudaki balıklar yerdeki sürüngenler ve hayvanların tümü

kimi haftalar kimi aylar kiminide bir kaç yıl içinde cinsellik yaşamak üzere yaratmış

insanları ise sıcak iklim soğuk iklim hikayelerini ve anormal durumları boş verirsek normal durumlarda dünya geneli ve ortalamasında

insanlarada bu yaratan 2 yıl emzik dönemi

ve

buluğ çağına kadar çocukluk döneminin ardından

dişisinin çoğunluğunu 8-9 yaşlarında

erkeğini de 12-13 yaşlarında diyelim cinsel yaşamlarını başlatmış

40’ına kadarda çok hoşgörülü

ama

40’ından sonrada halamı hayat sana ders öğretmedi diyede bir son uyarı daha veriyor

yalan mı..?

yok değil hepsi o kitaptan

ayetleri isteyenlere tek tek sunabilirim

ama

konu dağılmaması için buraya almadan durumu özetliyorum

ama

gerçektende o’nun yarattım dediği durum bu

ve

bu durum da zaten aynen yaşamlarımızda da mevcut

eee peki durum bundan ibaret diye

ve

cinsellik de o yaşlarda başlıyor diye

o yaşa erişen erişkin kişi cinsel yaşama başlarsa ne olcak..?

hiç birşey

................................................................................

.............

not: cımbızlanmıştır.

Cinellik ergenlik çağında başlar. Ama olgun bir adamla evlendirilecek kadar erişkinliğe ulaşmış olmaz. Yazını doğru anlamışsam, bu ortaya çıkıyor, bu eğer gerçekten böyle olsaydı, mazur görülebilir bir hata olmazdı. Zamanın ruhu'na uygun falan da değil. Sübyancılık diye tepki gösterilen budur. İnsan zihninde tepki görmesinin sebebi de bir tarafın zihinsel ve cinsel olgunluğa henüz ulaşmamış olması, bunun aşırı dengesizlik yaratmasıdır. Muhammed sd böyle yapmış olsaydı evet tüm yazdıklarınızdan sonra hala onu sapık olarak kabul ederdim.

Ayrıca Ayşe evlendiğinde 14 yaşındadır. iklim olarak da cinsel ve zihinsel olgunluk yaşı yaklaşık olarak budur. 9 hesabının hepsi tek bir hadise dayanır. islam ansiklopedilerindeki bilgiler tek hadisten onu destekler gibi görünen bir kaç hadisten oraya çıkmıştır. Aynı veriler etrafında aynı hadisi avuçlarlar. Verinin özüne bakılmalıdır. kaldı ki islami kaynaklara dayanan, sexy'nin çok sevdiğin satırlarında hesap hatası var:

Referans;

http://dinimekan.com/

http://www.hikayearsivi.net

http://firaset.net

Ayse islam oncesini neden hatirlamiyor?

Biraz inceleyelim;

"Hz. Ebu Bekr es-Siddîk'in kizi ve Hz. Peygamber'in zevcesi. Hicret'ten dokuz veya on sene önce Mekke-i Mükerreme'de dogdu. (Kaynak; Samil Islam ansiklopedisi)"

Referans;

http://www.sevde.de/islam_Ansiklopedisi

Hicret'in gerceklestigi yil 622

Ayse hicretten 9-10 yil once dogduguna gore 612-613 yillarinda dogmus olmasi lazim..

Muhammed peygamberligini ilan ettigi zaman Ebu Bekir (Ayse'nin babasi) musluman olmustur. Tarih 610

Ebu Bekir'in 610 yilinda musluman oldugunu ve Ayse'nin 612-613 yilinda dogdugunu ele aldigimizda, Ayse'nin Islam dini indiginde(!) 2-3 yaslarinda oldugu ortaya cikiyor..

Ayse'nin "îslâm öncesini asla hatırlamıyorum." demesi de zaten bu yuzden. Icinizde 2-3 yasinda iken ailesinin dini inancini bilen ya da hatirlayan var mi?

---------------------------

Peki efendim...

2 dakikaligina bir musluman gibi dusunecegim ve beynimin buyuk bir bolumunu kullanmayarak duruma bir musluman gozu ile bakacagim...

Farzedelim ki Ayse evlendiginde 18 idi..

bakiniz islam Aniklopedisi Ayse'nin hicretten 9-10 yil once dogdugunu yaziyor..Samil Islam Ansiklopedisi (Tikla!)

Yani tarih 612 veya 613.

Yine ayni Islam ansiklopedisinde soyle bir yazi var;

"Hz. Âişe'nin Resulullah'a nikâhlanması Hicret'ten iki veya üç sene önce oldu."

Hicret 622 yilinda gerceklestigine gore Ayse 618 ya da 619 yilinda evlenmis olmasi lazim..Farzedelim ki 618

O halde;

618-18=600

Yani senin osurdugun bilgilere dayanarak aysenin 600 yilinda dogdugu ortaya cikiyor..

Oysa tum Islami kaynaklar Ayse'nin 612 ya da 613 yilinda dogdugunu gosteriyor..

Hadi yine biraz daha zorlayalim..hani musluman gibi dusunuyorum ya..

Ayse'nin 600 yilinda dogdugunu koru korune kabul edelim..

O halde Ebu bekir'in islami kabul ettiginde Ayse'nin 10 yasinda olmasi lazim..

Osurukcu arkadasim, sen 10 yasindayken ananin babanin dini inancini hatirlamiyor muydun?

Bak ben yazarken islami kaynaklari ele alarak ve referans gostererek yaziyorum...

Sen iddialarini kicindan tombala usulu mu cekiyorsun?

'nübüvvet', hesaba göre zaten aişe'nin doğumundan 3-4 yıl önce (610). Yani Aişe a'nin islam öncesini hatırlamıyor olması için rahatlıkla yaşına +6 kadar eklenebilir. 18 yaşında olması için 10 değil, 5 yaşında olması lazım. 14 için de 1...

dedim ya 18 olması zordur. Ama zorlanılsın ve vazgeçilsin diye kurnazların işine gelir iyiniyetli safların yaptığı. Tabi ki bu rakamlara göre aişe a'nin hala 9 yaşında olma ihtimali var. Bir hadiste böyle rivayet ediliyor diye..

Ama çok zeki ve dürüst arkadaşların, hatta müslüman ya da ateist olmayanların (yani tarafsız oldukları için övdüğümüz), bu sağlam olmayan hadise sırf "ben 18 diyen, saf ılımlı müslüman değilim," diyebilmesi için iNAnmaSı lazım.

(taş kime olduğunu kendileri bilir: dogan ve heraklese idi tabi ki.) ;}

Sitelerde Paylaş
'nübüvvet', hesaba göre zaten aişe'nin doğumundan 3-4 yıl önce (610). Yani Aişe a'nin islam öncesini hatırlamıyor olması için rahatlıkla yaşına +6 kadar eklenebilir. 18 yaşında olması için 10 değil, 5 yaşında olması lazım. 14 için de 1...

dedim ya 18 olması zordur. Ama zorlanılsın ve vazgeçilsin diye kurnazların işine gelir iyiniyetli safların yaptığı. Tabi ki bu rakamlara göre aişe a'nin hala 9 yaşında olma ihtimali var. Bir hadiste böyle rivayet ediliyor diye..

Ama çok zeki ve dürüst arkadaşların, hatta müslüman ya da ateist olmayanların (yani tarafsız oldukları için övdüğümüz), bu sağlam olmayan hadise sırf "ben 18 diyen, saf ılımlı müslüman değilim," diyebilmesi için iNAnmaSı lazım.

(taş kime olduğunu kendileri bilir: dogan ve heraklese idi tabi ki.) ;}

puppet

sen doganın ne dediğini bile anlamamışsın

dön bida oku

biliyorum türkçem kıt eğer benden dolayı kaynaklanıyor ise

tekrar kısaca özetleyeyim:

dogan için ayşe

5 yaşında olsada

50 yaşında olsada hiç farketmez

dogan elinde ki mesaja bakıyor onu okuyor (kuran)

istersen sen yazmış ol bu kitabı

isterse çok ahlaklı dürüst arkadşımız Sexy Nuriye yazsın

bana ne elçi ne yapmış

ayşe ne etmiş

bu arada

dogan değil hadis 1000'lerce yıl daha önce ki mitoloji ve masalları bile inkar etmez

sevgi ile

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...