Jump to content

Muhammed, Ayşe’yi 6 Yaşında İken Nasıl Nikahlamış?

Recommended Posts

• İleti 318
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konuya cevap verildi ve akademisyenlerin bu yazınızla aynı görüşte olmadığı belirtilerek Aişe'nin 6 yaşında evlendiği ve 9 yaşnda gerdeğe girdiği ispatlandı...Bu uzun makaleyi şimdi tekrar mı asayım?...Bu kadar kıvranmaya gerek yok yani; ne ise kabul edin gitsin... Zaten Türklerden başka da bu konuda tartışan yok...

sakın bunları hakikat ehline kulak verip din dersini almış insanlara söyleme... çok gülünç duruma düşersin..

gülerler sana güler

senin akademisyenlerin dediğin yazı okundu incelendi bunun üzerine yukarıda yazı yazılmıştı... hatırlamıyormusun !o akdemisyen yazıda buhari müslim kitapları öne sürülüyor

halbuki o yazıyı diğer balıktan bana yollamadan evvel... buhari muslin rivaytlerine tabbin ve etbaıı tabindeki dinde aşırılık çıkaranların şahitlikleri ile bu eselerin yazıldığını sana o başlıkta ispatlanmıştı onu iyi okusaydınız

o MAKALEYİ yollmakan sıkılır utanırdınızdın..

ama işte iyi okumadınız..! gaflette kaldınız !

başlıktaki İlk yazı boynumun rahatsızlığın evvel yolladım son yazılardan biriydim.. hatırlamıyormusun ! neyse

fazla uğraşamıycam !

Sitelerde Paylaş

Bu konuya cevap verildi ve akademisyenlerin bu yazınızla aynı görüşte olmadığı belirtilerek Aişe'nin 6 yaşında evlendiği ve 9 yaşnda gerdeğe girdiği ispatlandı...Bu uzun makaleyi şimdi tekrar mı asayım?...Bu kadar kıvranmaya gerek yok yani; ne ise kabul edin gitsin... Zaten Türklerden başka da bu konuda tartışan yok...

"İlahiyatçı" sıfatına sahip olanları saygın bilim adamından sayarsak, o saygın makale buraya asıldı ve ben dahil olmak üzere ne kadar sağlıksız ve tutarsız olduğu üzerine defalarca cevaplandı. Daha sonra da üzerine laf edilmedi nedense.

Yukarıda ise, Aişe'nin 6 ve 9 yaşından bahsedilmiyor bile. 13 yaşına karşı çıkılıyor. Ben şahsen 14 yaşında olduğu kanaatindeyim. Yukarıda, o da değil, 22 civarı diyerek karşı çıkılıyor. 6 ve 9 ise o kadar yanlış, o kadar amaçlı bir sayı ki, midemiz bulanıyor. Turan Dursun başta ateistler bu sayıyı öyle objektiflik dışı ve sömürerek kullandı ki hiç saygımız yok. Biz gerçeğe saygı duyarız, onu ararız.

Sitelerde Paylaş

Ciddi anlamda Türkiyedeki müslümanlar hariç Ayşe konusunu yani yaşını oturup tartışan yok.. Türkiye nin batı ya yakınlaşmış olması bu yaş konusunu gündeme getirip duruyor.. Oysa Arapların yaş meselesini taktıkları bile yok..

Konuya gelince koskoca Allah acaba neden Kuranda bir yaş sınırı belirtmemiştir asıl bunu tartışmak gerekmektedir.. Bu tartışılınca Ayşe yok 9 imiş yok 14 yok 22 hiç bir önemi kalmamaktadır..

Sitelerde Paylaş

BAŞLIK açıp : Hazreti Aişenin 9 yaşında evlenmediğini Kuranı Mübinden ispat ile yazdığım.. YAZIDAN korktunuz mu...

Hayır derseniz

o halde neden o başlığı ve zikredilen yazıyı diğer başlığın içine atı verdiniz... gürültüye mi vermek istediniz anlamadım.!

ehli hakikatten aldığım derslerle size yolladığım bu ispat internete hiç bir yerde yok.. ilk defa karşınıza birden bire çıktı dimi ! o yüzden diğer başlığa attınız..

şimdi istediğiniz kadar demagoji yapınız.. işte şunun için o başlığın arasına atı verdik falan filan diyiniz... ne fark eder..

eğer AKADEMİSYENLERİNİZE güveniyorsanız !?!? lütfen o başlığı ve içerini tekrar geri getirir VE o başlığın altında konuşunuz

ilk defa birden bire karşınıza çıkan İSPAT hakkında yorumlarınızı alır okuruz bizde !

VARMISINIZ !!!?

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"İlahiyatçı" sıfatına sahip olanları saygın bilim adamından sayarsak, o saygın makale buraya asıldı ve ben dahil olmak üzere ne kadar sağlıksız ve tutarsız olduğu üzerine defalarca cevaplandı. Daha sonra da üzerine laf edilmedi nedense.

Yukarıda ise, Aişe'nin 6 ve 9 yaşından bahsedilmiyor bile. 13 yaşına karşı çıkılıyor. Ben şahsen 14 yaşında olduğu kanaatindeyim. Yukarıda, o da değil, 22 civarı diyerek karşı çıkılıyor. 6 ve 9 ise o kadar yanlış, o kadar amaçlı bir sayı ki, midemiz bulanıyor. Turan Dursun başta ateistler bu sayıyı öyle objektiflik dışı ve sömürerek kullandı ki hiç saygımız yok. Biz gerçeğe saygı duyarız, onu ararız.

14 yaşındalardı.. ifk hadisesinde ise 22 yaşlarındaydı! nur 20 ayeti ifk hadisesinde indi anladın mı !!!

kuranda yaş sınırı var

işte zekere ünsa.. rical nisa anladın mı !!

Sitelerde Paylaş

Hzreti Aişenin 9 yaşında elnemiştir sözleri yalandır işte KURAN dan İSPATI

bu başlık ve içeriği olduğu gibi nerde... cevap: diğer başlığın içinde...

ben de ilk defa birden bire karşınıza çıkan bu ispatı korkudan mı oraya attınız diyorum..

AKADEMİYENLERİNİZE güveniyorsanız.. ESKİ YERİNE geri getirin VARMISINIZ diyorum...

Sitelerde Paylaş

ben de ilk defa birden bire karşınıza çıkan bu ispatı korkudan mı oraya attınız diyorum..

AKADEMİYENLERİNİZE güveniyorsanız.. ESKİ YERİNE geri getirin VARMISINIZ diyorum...

Abi işte ne güzel söylemişsin, ispatıyla filan vermişsin. Bak arapça da biliyorsun. Yaz bir makale gönder diyanetin dergisine. Dergiyi referans da verip burada bize hava atarsın.

Sitelerde Paylaş

Kelimeler üzerinden saçmasapan yorumlarla ispat olmaz... Açık ifade var mı Kur'an'da... Kur'an'dan "İslamda namaz kaç rekattır" bunu bile çıkartamıyorlar arkadaşım; her kafadan bir ses çıkıyor... 3 rekat kılan da bir sürü insan var ve argümanları da son derece güçlü... Herkes "Kur'an" diyor ve herkes başka şey söyleyip, yapıyor... Demek ki tek kelime yorumuna dayalı yaklaşımlardan medet bekleme...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Peygamberimizin(SAV) evliliklerini nefsanî ve şehevanî telâkki etmek o dönemi bilmemem demektir.

Evliliğin iki ana gayesi vardır.. Biri neslin çoğalması, diğeri şehevanî duyguların meşru dairede tatmin edilmesidir.. Neslin çoğalması evliliğin illeti, yani en öncelikli gayesidir. Nefsanî arzuların tatmini ise o vazifeyi gördürmek için yaratıcı tarafından verilmiş cüzi bir ücrettir. Tıpkı şahsi hayatın devamı için yemeğin içine konulan lezzet gibi.

Gerisi için tıklayınız

tarihinde Mohammed tarafından düzenlendi
kopyala yapıştır
Sitelerde Paylaş

Ciddi anlamda Türkiyedeki müslümanlar hariç Ayşe konusunu yani yaşını oturup tartışan yok.. Türkiye nin batı ya yakınlaşmış olması bu yaş konusunu gündeme getirip duruyor.. Oysa Arapların yaş meselesini taktıkları bile yok..

Konuya gelince koskoca Allah acaba neden Kuranda bir yaş sınırı belirtmemiştir asıl bunu tartışmak gerekmektedir.. Bu tartışılınca Ayşe yok 9 imiş yok 14 yok 22 hiç bir önemi kalmamaktadır..

Neden? Çünkü bu apaçık Arap kültürüdür Türklere hatta Türk Müslümanlara dahi kuşku uyandıran sebep budur. Sürekli bunu düşünürler rahat etmezler hatta bir kısmı...

Şimdi bugünkü zorba ağalık sisteminde de bu yok mu? Bunu sadece Müslümanlar için değil de insanlık için bir ayıp olarak değerlendirmek lazımdır. Mesela Batı'da da yok mu kendisinden onlarca yaş küçük birisiyle beraber olanlar vardır elbette de olacaktır. Ama bunun insanlığı düzeltmek için indiğini söyleyen bir dine yakıştırmak nasıl bir ruh halidir o da var?

Sitelerde Paylaş

sunduğum kanıtlar galiba birilerinin zoruna gitmişşş..neden zorunuza gidiyor? gerçeğin ortaya çıkmasındanmı korkuyorsunuz?

...

Arkadaşım, ben sana bir soru sorabilir miyim?

Peygamberin Ayşe'den çocuğu olmuş mu olmamış mı?

Ben cevabı ve de o cevabın nedenlerini kendimce çok iyi biliyorum da, bakalım sen ne diyeceksin...

Sitelerde Paylaş

zekere: erkek çocuk

ünsa: kız çocuk

rical : adam

nisa: kadın

Müminun: Mümin ADAMLAR

müminati : Mümin KADINLAR

DİKKAT ! ! kuranda mealler de bir çok tekrar vardır.. fakat böyle de farklar vardır..

Tamam o farklara dikkat ederek bir meal yapalım

Bakara 178

1. yâ eyyuhâ : ey

2. ellezîne : onlar, olanlar

3. âmenû : âmenû oldular

4. kutibe : yazıldı, farz kılındı

5. aleykum(u) : sizin üzerinize, size

6. el kısâsu : kısas, eşit olarak misilleme

7. fî el katlâ : öldürülme hakkında

8. el hurru : hür

9. bi el hurri : hür ile

10. ve el abdu : ve köle

11. bi el abdi : köle ile

12. ve el unsâ : ve kız çocuğu ,

13. bi el unsâ : kız çocuğu ile,

Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kız çocuğuna karşı kız çocuğu kısas edilir.

Birde tefsir yapalım : rappim burda şöyle diyor birisi sizin kız çocuğunuzu öldürür ise sizde onun kundaktaki

kız çocuğunu öldürün sabiymiş subyanmış demeyin basın kurşunu ha eger afederseniz oda sizin büyüklügünüze kalmış

Daha geniş bilgi icin renoferro hocamın ilmihalini okuyunuz

Sitelerde Paylaş

Buhari, Muslim, Tirmizi, Ibni Majeh, Ebu Davud, Ibni Hanbel ve daha nice atmasyon rivayet kitaplarını Muhammed peygamberin en büyük düşmanlarıdırlar. Onların uydurmalarını, hakaretlerini, palavralarını din diye yapışanlar maalesef Muhammed'i bir cinsel sapığa döndürmüşler ve örnek ahlaka sahip bir kişiye en büyük hakareti yapmışlardır.(Bak Kuran 6:114-116).

Muhammed peygamberden yüzyıllar sonra uydurulan o kitapların uydurma olduklarını bile bile o kitaplarda Muhammed peygambere yönelik hakaretleri cımbızla seçip Muhammed peygambere hakaret için kullanan ateistler de o hadisçilerden farksız maalesef.

Dürüst bir araştırmacı o kitapların hiçbirini ciddiye almaz, zira o kitaplardaki Muhammed bir yandan 30 erkek gücündedir bir yandan da bir işaretle ayı ikiye bölüp yarısını Ali'nin bahçesine düşürendir....

Hadisçi sünnetçilerin hiç akıllarını kullanmadan ateistlerle olan tatışmalarda o kitaplardan nakil yapmaları yok mu... Ateistlerin de "mal bulmuş mağribi gibi" bunlarla bayram yapmaları yok mu... Gerçek adına traji-komik!

Selam,

Edip

tarihinde EdipYuksel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buhari, Muslim, Tirmizi, Ibni Majeh, Ebu Davud, Ibni Hanbel ve daha nice atmasyon ravileri Muhammed peygamberin en büyük düşmanlarıdırlar. Onların uydurmalarını, hakaretlerini, palavralarını din diye yapışanlar maalesef Muhammed'i bir cinsel sapığa döndürmüşler ve örnek ahlaka sahip bir kişiye en büyük hakareti yapmışlardır.(Bak Kuran 6:114-116).

Hiç akıllarını kullanmadan ateistlerle olan tatışmalarda o kitaplardan nakil yapmaları yok mu... Traji-komik.

Selam,

Edip

muhammedmi o kim ?

Sitelerde Paylaş

Buhari, Muslim, Tirmizi, Ibni Majeh, Ebu Davud, Ibni Hanbel ve daha nice atmasyon ravileri Muhammed peygamberin en büyük düşmanlarıdırlar. Onların uydurmalarını, hakaretlerini, palavralarını din diye yapışanlar maalesef Muhammed'i bir cinsel sapığa döndürmüşler ve örnek ahlaka sahip bir kişiye en büyük hakareti yapmışlardır.(Bak Kuran 6:114-116).

Hiç akıllarını kullanmadan ateistlerle olan tatışmalarda o kitaplardan nakil yapmaları yok mu... Traji-komik.

Selam,

Edip

"Buhari, Muslim, Tirmizi, Ibni Majeh, Ebu Davud, Ibni Hanbel ve daha nice atmasyon ravileri Muhammed peygamberin en büyük düşmanlarıdırlar."

İslam geleneğinin içinden gelen ve bu dinin yaratılıp halka şırınga edildiği dönemden bu yana asırlardır el üstünde tutulan bu hadisçilerin Muhammed'e düşman oluşunun ne gibi bir nedeni olabilir?

Bu garip iddianızı nasıl kanıtlayacaksınız? İslam imparatorluğunun totoliter/monarşik toplum düzeni içinde Muhammed düşmanlığı güdebilmenin imkanı var mıdır?

Adamın kellesini uçuruverirler, siz nelerden bahsediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

"Buhari, Muslim, Tirmizi, Ibni Majeh, Ebu Davud, Ibni Hanbel ve daha nice atmasyon ravileri Muhammed peygamberin en büyük düşmanlarıdırlar."

İslam geleneğinin içinden gelen ve bu dinin yaratılıp halka şırınga edildiği dönemden bu yana asırlardır el üstünde tutulan bu hadisçilerin Muhammed'e düşman oluşunun ne gibi bir nedeni olabilir?

Bu garip iddianızı nasıl kanıtlayacaksınız? İslam imparatorluğunun totoliter/monarşik toplum düzeni içinde Muhammed düşmanlığı güdebilmenin imkanı var mıdır?

Adamın kellesini uçuruverirler, siz nelerden bahsediyorsunuz?

Ben hadis kitapların çok iyi biliyorum. Eğer biraz inceleseniz Hadis kitapları Muhammed'e ve Tevhid mesajına karşı en büyük ihanetin ve hakaretin ürünleridir. Nitekim Kuran, hadis kelimesini Kuran dışında bir söz için kullanınca sürekli olumsuz olarak tanıtır ve onu yukarıda referansını verdiğim ayette Muhammed'in düşmanlarının süslü hadisler üreteceğini bildirir.

Kuran'ın rasyonel, özgürlüğe kavuşturucu ileri mesajını tahrif etmek isteyen akıl düşmanı, politeist ve gerici çevrelerin Muhammed'en sonra uydurmaya başladığı ama ancak 200-300 yıl sonra popülarize edebildikleri öğretilerdir hadisler...

Size Müslüman Din Adamlarına 19 Soru ve İslami Reform için Manifesto kitaplarımı okumanızı öneriyorum. Hem basılı kitap olarak hem de online olarak bulabilirsiniz. Online olarak indirmek isterseniz lütfen www.islamicreform.org sitesine bakınız.

Selam,

Edip

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Sn. Edip Yüksel,

"Kuran'ın rasyonel, özgürlüğe kavuşturucu ileri mesajını tahrif etmek isteyen akıl düşmanı, politeist ve gerici çevrelerin Muhammed'en sonra uydurmaya başladığı ama ancak 200-300 yıl sonra popülarize edebildikleri öğretilerdir hadisler..."

Muhammed'den sonra uydurulmaya başlandı değil, çünkü Muhammed ve İslam efsanesinin tamamı bir uydurmadır.

Esasen yaratılan efsane ile tesis edilen otoriteye karşı bu tür bir harekette bulunulabileceğine ihtimal vermek imkansızdır. Rasyonel ve özgürlükçü olmayan şey zaten dinin kendisinden başka birşey değildir. Zaten o çağlarda rasyonaliteden söz etmek de mümkün değildir. Akılcılık ekolünü, fen bilimlerinin doğuşu ile varlığını ihdas edebilmiştir. Olguları birbirinden kopuk ele almayın.

İslam ve Muhammed efsanesinin 200-300 yıl sonra popülarize edilmiş oluşu üzerinde düşünmek gerekir. Koskoca ve yeni din doğuyor ve akınlarla hızla yayılmaya başlıyor; buna rağmen hiçbir yazılı kaynakta, arşivlerde, tarihsel diğer belge ve artifaktlarda bu olaydan söz edilmiyor. Muhammed'in yaşadığını ve İslam'ı halkına bildirdiğini gösteren bir tek kanıt mevcut değildir.

Var diyenler çıkarıp ortaya koymakla, iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür.

tarihinde MrGuitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...