Jump to content

Nedir şu evrim ki, ikide bir ondan dem vuruyorsunuz?

Recommended Posts

Sevgili yakup, bildiğim kadarı ile sen zaten materyalizmi kabul etmiyorsun. Dolayısıyla

Evim bir felsefe değildir doğru ama felsefi bir boyut kazandırlmıştır.Materyalizm felsefesiyle iç içe işlemektedir dedim.

Bu yaklaşımına da açıklık getirmen gerek. Herhalde kinaye yapmıyorsundur.

Yani materyalizm felsefesiyle iç içe olmasından faturayı evrime mi, yoksa materyalist felsefeye mi kesiyorsun.

Bu yaklaşımında materyalist felsefenin bilimsel bir felsefe olduğunu mu çıkaralım. Yoksa evrim bilimseldir ama ne yazık ki materyalist felsefe ile iç içe yürüyor yaklaşımını mı?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabiki ekinci kardeşim

Nedir?

Kısac canlının zaman diliminde değişim ve hayatta kalmalarının nedenseliğini rastlantılarla açıklamaya evrim diyoruz.

Bilim ile ne alakası var rastlantının....?

İşte bende bu manıtkla,

Evrim diye öne sürülen mantık ve bunun özü şüphesiz varlıktaki olguyu rastlantısal savunmasıdır dedim.

ve,

Evim bir felsefe değildir doğru ama felsefi bir boyut kazandırlmıştır.Materyalizm felsefesiyle iç içe işlemektedir dedim.

Arkadaşlar basit anlaşılır mantıktan yüzçevirip , kendinizi kalıplaşmış mantık içine hapsetmeyin..

Bilim insanları fosiller, genetik deliller, kromozomlardan örnekler gösteriyorlar bu etkileyici bilimsel modeli daha da mükemmelleştimek ve delillemek için; peki sizin kuru laflardan başka bir söyleminiz var mı?...

"Mantık" diyorsunuz da cümlelerinizde bir mantık da göremedim... Evrim modeli sizce doğru değilse daha mantıklı alternatifiniz ne bu konuda?...

Sitelerde Paylaş

Nedir,bu müslümanların bilimden korkmaları? Ben size anlatayım;

Biiimin gerçek oluşu bir cazibe kazandırmıyor? Cazibe olması için sonsuz hayat olmalı,kandırılma olmalı,tanrı ve peygamberler, kitaplar gibi aracılar olmalı.Olmalı diyorum,çünkü;Yoklar,hiçbiri yok.Var olan bilim ve gerçekler.Bunlar zaten elde var olan şeyler.Müslümanlar için dahası olmalı.Ama herseferinde gerçekler tarafından bi şekilde uyarılıyorlar.Bu uyarıyı çoğunlukla kendi beyinleri yapıyor.İnsan beyninde,sağ duyu dediğimiz iç güdülerimiz vardır.Milyonlarca yılın birikimi olarak kendini geliştirdiği için sahteliklere karşı bizi içten içe uyarır.Ama deistler dinlemez,örtbas ederler,tıpkı konu başlığını açan arkadaşın veryansınları gibi.O arkadaşın şiddetle sağduyusuna kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

çok merak ettiğim bir nokta var. evrim teorisinin bilim tarafından dışlandığı, bilimsel olmadığı şeklindeki düşüncelere nereden varıyorsunuz? bilim deyince, daha doğrusu bilimadamları , üniversiteler, araştırma kuruluşları gibi yerler diyince aklınıza ne geliyor?

Bu ne iş chase, onca soruya yanıt yerine sorularla cevap vermen hoşunamı gidiyor.

Ne yapacaksın ben neyi kimden nerden öğrendiğimi? İnsan düşünen bir mahluktur..evrimciler demiyorlarmiki kendi özüne güven sorgula öğren aklet vs....Şunu demk istiyorum , sende aklet,düşün ,aklını onun bunun cebine koyma, diğerlerinin fikri altında ezilme, muhakemeli aklı selim ol bulursun.Bu o kadar zor değil.

Bu yüzden bende sordum .aslında olay evrim gibi ne idiğu belirsiz olunca binlerce sorular açığa kendiliğinden çıkıyor .Eğer sorular müslümanlara olsaydı bak hemen Allahın isimlerini vasıflarını nasıl anlatırlardı görürsün.

İş evime gelince evrimciler ne hikmetse hemencik bilim şunu diyor bilim bunu diyor diye ikide bir evrimle uzaktan yakından hiçbir ilişkisi olmayanlarla ilişki kurarak kendilerini avutuyorlar. İnsanlığın ortak birikimi olan Bilimi lütfen kendi haline bırakın .Bilim zamanı geldiğinde neyin ne olduğunu açıklar bundan şüpheniz olmasın...

evrimin mantık yapısını anlamak sanıldığı kadar güç değil , hatta mümkün olmayanı, olamayacağı, anlamaya çalışmak kadar mantıksızlık diye düşünüyorum.Tıpkı ben yokken kendimi yarattım diyecek kadar saçma.

Canılın rastlantılarla varolduğunu savunmak akıl dışı ..Bu savunmaya hangi isim takarsanız takın külliyen uydurma mantıksızlık,saçma sapan felsefe yani..Yahu baksanız a dünyaya doğan canlılar gözlerimiz önünde doğmuyormu ? nesilden nesile ilk yaratılışları nasılsa öylece devam etmiyormu.Fsılasız ilk yaratılış her an olmuyormu ?Fasılasız yaratılış ne dmek onu bir sorun öğrenin ..... Aynı türler bir halden diğer hale değişimleri , değişimde birbirlerinin aynısı olmamayışları (farklılık) acaba milyarlarca insanların farklı olmaları neyi ifade eder hiç düşündünüzmü? Bu nasıl bir rastlantı ki bunları birbirinden ayırt edebiliyor ?? Bak bakalım insana, hiç maymun olduğu gürülmüşü, yahut tersi ? bak şimdi şu balığa kanatlanıp uçtuğu nerde görülmüş .Yukardada dediğim gibi evrim denilen efsane yunan tanrıçaların zeusundan pagasusundan daha ilkel..

Dna daki aklın boyun eğdiği hayran kaldığı donanımı rastlantılarla açıklmak bilime düşman olmanın ta kendisi değilmi? Bence evrim denilen masal salt yaratılışa değil bilimede düşman..

Asıl meselenin canalıcı yönü varlığın kendiliğinden oluşumu diye kendini kandıran zavallılar , hangi bilim, varlık kendiliğinden oldu demiş bre gafiller ?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

sanki uçan balık yok da.

Tabiki var......

Evrim masalında ...

Hatta daha fazlazı var ..olması da gerekir.Birazdan görürsün resimleri bak nasıl asacaklar rengarenk olacak burası.

tarihinde Turgay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim kısaca islamın yalan olduğunu, hitlerin yaptıklarının doğru olduğunu savunan, bilim akademilerinin tekelinde bulunan, kötü niyetli ateistler tarafından yayılan, insanın maymundan türediğini savunan, harun yahya tarafından defalarca çökertilmiş, din karşıtı dünya çapında bir komplo teorisidir.

Evrim teorisinin asıl amacı dünyaya kaos ve kötülüğün hakim olmasını sağlamaktır.

Bunu yaparken de asıl hedefi saf müslümanlardır. Diğer dinlerle ilgilenmez çünkü onlar zaten bozulmuştur. Evrimin tek derdi ve hedefi islamdır.

Darwinin Osmanlı İmparatorluğuna karşı duyduğu nefret yüzünden ortaya atılmıştır. Osmanlıyı zayıf anında yakalamıştır Darwin ingilizi.

Evrim teorisine kanıt babında her sene binlerce yalancı fosil üretilir, üniversitelerde akademik yayınlar yapılır, dergiler kapak kapak yeni buluşlarla donatılır, her sene genetik algoritmaları kullandığını iddia eden, hepsi yalancı ve hatalı binlerce yeni bilgisayar programı yazılır, gâvurlar endüstüriyel tasarımda bile evrimsel metotları kullandıklarını iddia ederler.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur şimdi.

Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

Canılın rastlantılarla varolduğunu savunmak akıl dışı ..Bu savunmaya hangi isim takarsanız takın külliyen uydurma mantıksızlık,saçma sapan felsefe yani..Yahu baksanız a dünyaya doğan canlılar gözlerimiz önünde doğmuyormu ? nesilden nesile ilk yaratılışları nasılsa öylece devam etmiyormu.Fsılasız ilk yaratılış her an olmuyormu ?Fasılasız yaratılış ne dmek onu bir sorun öğrenin ..... Aynı türler bir halden diğer hale değişimleri , değişimde birbirlerinin aynısı olmamayışları (farklılık) acaba milyarlarca insanların farklı olmaları neyi ifade eder hiç düşündünüzmü? Bu nasıl bir rastlantı ki bunları birbirinden ayırt edebiliyor ?? Bak bakalım insana, hiç maymun olduğu gürülmüşü, yahut tersi ? bak şimdi şu balığa kanatlanıp uçtuğu nerde görülmüş .Yukardada dediğim gibi evrim denilen efsane yunan tanrıçaların zeusundan pagasusundan daha ilkel..

Dna daki aklın boyun eğdiği hayran kaldığı donanımı rastlantılarla açıklmak bilime düşman olmanın ta kendisi değilmi? Bence evrim denilen masal salt yaratılışa değil bilimede düşman..

Asıl meselenin canalıcı yönü varlığın kendiliğinden oluşumu diye kendini kandıran zavallılar , hangi bilim, varlık kendiliğinden oldu demiş bre gafiller ?

Evrimdeki rastgele kelimesinin kullanılışı senin sandığın gibi değil. Bilimadamlarının da tamamen saçmalık, uydurma, rastlantısal bir şey üzerine 150 yıldır deney yapacaklarını sanmıyorum. Kaldı ki bu deneylerin hepsi evrimi destekleyici kanıt sağlıyor.

Yüzüncüye diyorum: Evrimi bir açıp öğren yalvartacaksın yakında. Evrime karşı çıkarken kullandığın savlar çok komik ve çocuksu. Anca bir çocuk gelir de her insandan insan doğuyor, evrim hiç olacak iş mi der. Evrimi kendi kısa yaşamın içinde büyük çok hücreli canlılarda gözlemleyemiyor olman evrimi yok etmez, senin araştırmacı ruhunun eksikliğini gösterir.

İngilizcen varsa lütfen önyargısızca izle:

(10 partlık belgeselin ilk partı)
Sitelerde Paylaş

Evrimin olmadığına dair sürüyle kanıt vardır.

Siz hiç deniz yıldızının balığa dönüştüğünü gördünüz mü? O halde evrim yoktur.

Siz hiç maymunun insan doğurduğunu gördünüz mü? İşte evrim yoktur. O kadar.

Böyle, bir çocuğun bile anlayabileceği basit kanıtlarla çökertilebilen evrim teorisi nedense hâlen bilimsel teori ünvanına sahip, uluslararası ortamda saygın bir teoridir. Hatta din adamları gibi gerçekler ve sadece gerçeklerle ilgilenen insanların bazıları bile bu masala kanmış, (bkz. ankara ilahiyatın açıklaması: Allah'ın izniyle maymuna evet) ateistlerin çorbasına tuz ekmişlerdir.

Tabii bu yaptıkları ahirette yanlarına kalmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Evrimdeki rastgele kelimesinin kullanılışı senin sandığın gibi değil. Bilimadamlarının da tamamen saçmalık, uydurma, rastlantısal bir şey üzerine 150 yıldır deney yapacaklarını sanmıyorum. Kaldı ki bu deneylerin hepsi evrimi destekleyici kanıt sağlıyor.

Yüzüncüye diyorum: Evrimi bir açıp öğren yalvartacaksın yakında. Evrime karşı çıkarken kullandığın savlar çok komik ve çocuksu. Anca bir çocuk gelir de her insandan insan doğuyor, evrim hiç olacak iş mi der. Evrimi kendi kısa yaşamın içinde büyük çok hücreli canlılarda gözlemleyemiyor olman evrimi yok etmez, senin araştırmacı ruhunun eksikliğini gösterir.

İngilizcen varsa lütfen önyargısızca izle:

(10 partlık belgeselin ilk partı)

Sağdan soldan birşeyler eklemeyin şuraya yahu...Sen düşünmekten acizmisin?

Yukardada dediğim gibi aklınızı başkalının cebine koymayın..

Yazılanı okumadan hemencik cevap yapıştımasan olmaz sanki.

Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

Evrimin olmadığına dair sürüyle kanıt vardır.

Siz hiç deniz yıldızının balığa dönüştüğünü gördünüz mü? O halde evrim yoktur.

Siz hiç maymunun insan doğurduğunu gördünüz mü? İşte evrim yoktur. O kadar.

Böyle, bir çocuğun bile anlayabileceği basit kanıtlarla çökertilebilen evrim teorisi nedense hâlen bilimsel teori ünvanına sahip, uluslararası ortamda saygın bir teoridir. Hatta din adamları gibi gerçekler ve sadece gerçeklerle ilgilenen insanların bazıları bile bu masala kanmış, (bkz. ankara ilahiyatın açıklaması: Allah'ın izniyle maymuna evet) ateistlerin çorbasına tuz ekmişlerdir.

Tabii bu yaptıkları ahirette yanlarına kalmayacaktır.

Evet ayrıca yarı balık yarı ayı şeklinde canlılar da yoktur. Böyle saçma teori mi olurmuş? Buna "çocuklar" inanmaz(!)

Yaradılışçıların EN BÜYÜK yalanları:

1)Ara form ve geçiş fosilleri yoktur.

2)Milyonlarca yıl öncesine ait canlı fosilleri, bugünkü modern canlılarla aynıdır.

3)Tam fonksiyonu olmayan organları olan (yarı kanat gibi) fosiller yoktur.

ve bunun gibi...

Önyargının sonu yok.

Sağdan soldan birşeyler eklemeyin şuraya yahu...Sen düşünmekten acizmisin?

Yukardada dediğim gibi aklınızı başkalının cebine koymayın..

Yazılanı okumadan hemencik cevap yapıştımasan olmaz sanki.

Yazılanı okudum, orada amacım da direk uğraşmadan bir şey yapıştırmak değildi ayetçi müslümanlar gibi. Ben düşündüğümü yazıp uzun uzun anlatmak istemediğim bir belgeseli de izlemen için örnek olarak verdim. Direk belgesel linki yapıştırsam anlarım dediğini.

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca isveç, norveç, yeni zelanda, finlandiya gibi ülkelerde eğitimli kitleler tarafından neredeyse 100% kabul gören ve uygulamaya geçirilen evrim teorisinin asıl sahibi olan şeytan bu ülkelerin yüzüne şimdilik gülmüştür ki bu sebeple de oralarda savaş ve terör yoktur.

O eğitimli ve zekâ kapasitesi yüksek ülkelerin insanlarını andolsun ki cehennemde büyük azap beklemektedir. Tek kurtuluşları ise islam dinine geçmektir.

Sitelerde Paylaş

tamam turgay tamam kızma:) yanlış ifade ettim sanırım. hesap sorma gibi değildi amacım.sadece merak ediyordum süreci. yazma madem napalım, kastırmanın luzumu yok.

yalnız açık olan bişey var ve cevabımı almış oldum aslında.

gözümüzün önünde doğan canlılar hep aynı doğuyor diyişinle ve, şimdiki insanlar neden maymun olmuyor ya da tersi olmuyor diyişinle;

evrim teorisi hakkında pek bir bilgin olmadığı anlaşıldı.

sağolasın.

biz bu tür soruları ve cevaplarını en "benim" diyen yaradılışçı arkadaşlarla bile aşalı oluyor baya bi süre.

evrim teorisini onayladılar demiyorum.

şimdiki insanların maymun olmamasını, evrimin ileri sürdüğü bir görüşün çöküşü falan zannetmiyolar. o fasılaları geçtiler.

Sitelerde Paylaş

Allahım yarrabbim hala yok kanun olmadı, yok teori nedir ki; ben akşamları oturup teoriler üretiyorum sabahları da kanunlaştırıyorum. Bunu ben yapıyorum da siz niye yapamıyorsunuz diyen süper zekalılar için yazıyorum. İzleyin:

Kanun yapmak çok zor sanıyorsunuz anlıyorum ama recep tayyyip efendinin meclisinde günlük kanunlar yapılıyor. O kanunlar başka bir gün hemencik değişiyor; peki söylermisiniz bu meclisler teori üretebiliyor mu? Hani kanun yapmak zordu, hani kesindi; bırakın bu işleri elinde güç olan her devirde kanunlar yapmış o kanunlar başkaları tarafından ya da bizdeki gibi bizzat kendilerince başka kanunlar yapmak suretiyle geçersiz kılınmıştır.

Şimdi aranızdan bazı süper zekalı müslümanlar ya da ona benzer organizmalar çıkacak ve biz ondan mı bahsediyoruz diyecekler ve devam edeceklerdir; bizim kastettiğimiz bilimsel kanun ya da vıdı vıdı. Sizin bahsettiğiniz benim dediğim çok akıllılar bırakın bilimseli falan, tapacak nesne arayan sizsiniz. Evet nesne arıyorsunuz fakat farkında değilsiniz.

Bilimmiş yok kanunmuş, neyinize sizin bu işler; çok lazım olursa evrim kanununu da meclisten geçirirsiniz olur biter. Komik yaratılmışlar sizi.

Daha da kanunmuş, teoriymiş karıştırmayın. Aklınızı namaza, oruca, zikre verin. Sonra yanarsınız alim allah.

Sitelerde Paylaş

Tabiki var......

Evrim masalında ...

Hatta daha fazlazı var ..olması da gerekir.Birazdan görürsün resimleri bak nasıl asacaklar rengarenk olacak burası.

Evet o aşırı evrimciler üşüşür buraya, sonra böyle uçan balık resimleri asarlar adamı deli ederler.

flying_fish_050303_big.jpg

Ya da böyle

flying-fish.jpg

Adamlar resmen kafayı sıyırmış, uçan balıklara, ayaklı balıklara inanıyorlar. Aslında kendileri de inanmıyorlar. Tek hedefleri saf müslümanlar.

Halbuki gidin boğaz balıkçısına sorun görmüş mü öyle birşey? Gidin karadeniz balıkçısına sorun.

Öyle balık görmedik diyecekler. Bu deli ateistler ise insanları uçan balık olduğuna inandırmak için resim asarlar böyle. Deli işte.

Ayrıca uçan balığı allah yaratmış olamaz mı? Elbet olabilir. Ama neymiş efendim? Evrimleşmiş. Karadaki canlıyı uçuran evrimsel strateji balık için bile geçerliymiş diye masal anlatırlar.

Sitelerde Paylaş

tamam turgay tamam kızma:) yanlış ifade ettim sanırım. hesap sorma gibi değildi amacım.sadece merak ediyordum süreci. yazma madem napalım, kastırmanın luzumu yok.

yalnız açık olan bişey var ve cevabımı almış oldum aslında.

gözümüzün önünde doğan canlılar hep aynı doğuyor diyişinle ve, şimdiki insanlar neden maymun olmuyor ya da tersi olmuyor diyişinle;

evrim teorisi hakkında pek bir bilgin olmadığı anlaşıldı.

sağolasın.

biz bu tür soruları ve cevaplarını en "benim" diyen yaradılışçı arkadaşlarla bile aşalı oluyor baya bi süre.

evrim teorisini onayladılar demiyorum.

şimdiki insanların maymun olmamasını, evrimin ileri sürdüğü bir görüşün çöküşü falan zannetmiyolar. o fasılaları geçtiler.

Bu başlık altında en düzgün yazan sensin chase, sana neden kızayım insan kardeşim.

eavrim teorisi bilgi bilim veya bilinmesi gereken değil ki hakkında yeteri bilgi elde edilsin.

Canlının türleri degişimleri inceleyen biyoloji genetik anatomi gibi alanlara ne diyoruz ? Bilimin bölümleri dalları diyoruz.

evrim bunun neresinde ? biyoloji nerde sözde evrim nere , işte uydurulmuş canlının gelişigüzel rastlantilarla olduğunu savunan bambaşka bir felsefe..Bu bir düşünce , düşüncenin ortaya attığı bir teori olabilir ve isminide evrim diye koymuş naturalistler.Bu tür, şaçmasapan manaları ifade eden, kelimeleri bilimselliğe yüklemek atfetmek bilimi rastlantılar oyuncağı sanmaktır .Biyolojinin tek düşmanı varsa oda işte bu ve benzeri felsefelerdir diye düşünüyorum.

Eğer kastedilen tevafuk, tekamül, ise tamam onda mutabık olabiliriz ..Zira tekamülde safsataya yer yoktur olmaz, rastlantısal tesadüf gibi saçmalıklar olmaz.Tekamülde akla yer vardır , tekamül aklı motive eder , bilime düşman değil bilimin keşif kanatlarıdır tekamül.

Neden evrimde takamül deği ? işte.......

Sitelerde Paylaş

turgay ervim felsefe değil ki? Adam kalıtıma bakıyor, "ha tastamam bu bundan gelmiştir" diyor, doğal sistemi keşfediyor. Bilim kanıtlara göre ilerliyor, "kesin doğal bir yolu vardır" diye felsefe yaparak değil.

Felsefe yapanlar, bilimin çalışma şekline itiraz eden dinciler.

Kanıta bakmayalım, bizim felsefemize göre işlesin herşey, herşey için şükredilecek bir tanrı olsun, doğal yoldan işleyen hiçbir sistem olmasın diye felsefe yapıyorlar.

Kanıt: kader

Kanıt: külli irade

Kanıt: bilim hakkında atılan yalanlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...