Jump to content

Hayalet, Hortlak, Vampir, Gulyabani, Albastı, Cadı, vb. Gerçekten Var mı?

Recommended Posts

Peki bana bunların diş perisinden daha gerçek olduğunu kanıtlayabilir misin?

Klasik ateist argümanlarından biridir bu

Neyse cevaba gelirsek

kanıtlayamam

Çünkü bunlar 5 duyu organının algılayabileceği varlıklar değildir

Var diyorsun.

Beş duyu organı ile algılanmaz diyorsun.

Senin altıncı duyu organınmı var?

Nerende?

Bak gerçekten çok merak ettim. Neye benziyorsun?

Beş duyu organı ile algılanabiliyormusun?

Gerçek değilsin. Korkutma bizi.

Sitelerde Paylaş

Toplumlarda eskiden beri hayalet, hortlak, vampir, gulyabani, albastı, cadı, vb. 'varlıkların' öyküleri anlatıp durulur.

Sizce bunlar gerçekten mevcut mu? Yani kanlı-canlı görülür, dokunulur, hissedilirler mi?

Bunların varlığına inanıyor musunuz? (Hani 'inanmak' denen kavramı çok önemsiyorsunuz ya, onun için.)

İnanıyorsanız, gerçekliklerine bizi de ikna ederseniz seviniriz (herhalde).

benim ailem kesinlikle dindar bir aile değildir aksine dinsiz diyebilirim.Bizim evde hiç böyle şeylerde konuşulmadı fakat eş dost akraba ya da çevremden duyduğum acayip garayip şeyler oldu..ve kötü şeylere inanmak çok kolaydır.etkilenebiliyor insan gerçekten.

yakın tarih öncesine kadar evde yanlız kalmaktan korkardım.şu meşhur "üç harfliler"yüzünden.

artık değiştim..bana anlatılan çoğu hortlak,üç harfli hikayelerine inanmıyorum.

fakat ben evrende var olan herşeyin sadece 5 duyu ile algılanacağınada inanmıyorum.

göremediğimiz,hissedemediğimiz varlıklar olması bence mümkün.ama bunlara isim koyamıyorum.

çok yakın bir kardiyolog arkadaşım var.kendisi agnostik olmasına rağmen şu günlerde falcılarla kafayı bozmuş durumda.falcının kendisiyle ilgili hiçkimsenin bilmediği şeyleri söylediğini mesela kızcağızın kistik bir problemi olduğunu miyomun 3 miyom büyüklüğünde olduğunu,yakın bir tarihte hiç ummadığı x şehrinde yaşayan insanın(şehrin adını vererek)onu aniden arayacağını ve bunun gibi özelin özeli bitakım şeyleri bildiğini anlatıp durdu..ayrıca daha da özel şeyler..

şimdi bilemiyorum.tesadüf demek biraz garip..sahiden üç harfliler varsa bu falcı kadının başından hiç eksik olmuyolar heralde:)

Sitelerde Paylaş

bi de şu aralar oldukça populer bir film var.haberiniz vardır belki "paranormal activity"diye aslında 2007 de çekilen ama yeni keşfedilen oldukça amatör bir film.

paranormal olaylara inananlar bence izlesinler.her ne kadar artık her duyduğuma inanmasamda bu tip olayları mümkün gördüğüm için bu film benim ilgimi çekti.

Sitelerde Paylaş

benim ailem kesinlikle dindar bir aile değildir aksine dinsiz diyebilirim.Bizim evde hiç böyle şeylerde konuşulmadı fakat eş dost akraba ya da çevremden duyduğum acayip garayip şeyler oldu..ve kötü şeylere inanmak çok kolaydır.etkilenebiliyor insan gerçekten.

yakın tarih öncesine kadar evde yanlız kalmaktan korkardım.şu meşhur "üç harfliler"yüzünden.

artık değiştim..bana anlatılan çoğu hortlak,üç harfli hikayelerine inanmıyorum.

fakat ben evrende var olan herşeyin sadece 5 duyu ile algılanacağınada inanmıyorum.

göremediğimiz,hissedemediğimiz varlıklar olması bence mümkün.ama bunlara isim koyamıyorum.

çok yakın bir kardiyolog arkadaşım var.kendisi agnostik olmasına rağmen şu günlerde falcılarla kafayı bozmuş durumda.falcının kendisiyle ilgili hiçkimsenin bilmediği şeyleri söylediğini mesela kızcağızın kistik bir problemi olduğunu miyomun 3 miyom büyüklüğünde olduğunu,yakın bir tarihte hiç ummadığı x şehrinde yaşayan insanın(şehrin adını vererek)onu aniden arayacağını ve bunun gibi özelin özeli bitakım şeyleri bildiğini anlatıp durdu..ayrıca daha da özel şeyler..

şimdi bilemiyorum.tesadüf demek biraz garip..sahiden üç harfliler varsa bu falcı kadının başından hiç eksik olmuyolar heralde:)

bazen size hayret ediyorum allahı ret eden bu insan müsvetteleri birde utanmadan şeytana ve cinleri inanmıyorlarmı. helal vallahi

Sitelerde Paylaş

evrimboz sen beni yanlış anladın heralde..bu başlıkta hayalet,cinler,zebaniler hortlaklar gibi bazı insanlarca olduğu ve bizzat göründükleri söylenen çeşitli varlıklara inanıyor musunuz şeklinde bir soru sorulmuş.

mesela kirec bir müslüman olduğu halde bu varlıkları tamamen reddetmiş..inanmıyor demekki,çok normal.

ben bir müslümanım..ve cin gibi melek gibi kavramların kurandaki anlatımının çevremizden duyduğumuz hikayelerle cok alakasız olduğunu biliyorum..ve bu anlamda kirec haklı..çünkü kuranda mutlak gayb saf iman konusudur.Ve bunun içinede sadece Allah ve ahiret girer.ve bende mutlak gaybın sadece Allah ve ahiret olduğuna iman ettim.

fakat yukarıda da yazdığım gibi bence evrende herşey gördüklerimiz duyduklarımız ya da hissettiklerimizden ibaret değil..ve bunlar mutlak gayba girmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...