Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

Şimdi, muslumangenc yazdı:

sanırım psikolojin bozulmuş yaşama sevinci ve yaşama gerekliliği ile ilgili bir psikologla görüşmeni şiddetle tavsiye ederim

ÖLÜM

bir hayat gerçeği dir kaçaman imkansız

Tamam ben de onu diyorum işte, yaşamaya programlı, ölümden korkan zihinler ölüm sürecini ve psikolojisini yaşamak zorundalarsa, bu var oldukları içindir. 

Ayrıca;

Dünya özelinde konuşacak olursak, yaşamın ortaya çıkışı tüm sorunların başlangıcıdır. Dünyada yaşanan tüm bu acıların, tüm bu hastalıkların, canlıların birbirlerini parçalamasının, yaşamaya programlı, ölümden korkan canlıların ölüm sürecini yaşamasının nedeni yaşamdır. Yaşam yok olmalıdır.

Bunu diyenler hasta.

Yaşam sürsün. Canlılar var olmaya devam etsin. Canlılar birbirlerini parçalamaya devam etsin. Burada acı çeksinler, yoksunluk çeksinler. Hastalansınlar. Baskı ve stres yaşasınlar. Geçim derdine düşsünler. Ölmek zorunda kalsınlar.

Bunu diyenler de sağlıklı.

Böyle bir durum var işte. Yaşamın varlığını öven zihinleriniz yaşamın varlığını yüceltmeyi sağlıklı olarak görürken, yaşam karşıtı olmayı sağlıksızlık olarak görüyor. Ama gerçeği söyleyen biziz. Yanlış ve tutarsız olan sizsiniz. Nasıl oluyor bu iş?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 19.03.2020 at 19:52, muslumangenc yazdı:

mantıklı cevap veren din İSLAMDIR neden mi?

1-Kuranda yaratıcının özellikleri arasında en fazla sayılan özellik ADİL olmasıdır  domuz çobanının oğlu olarak doğan kişi ile Mekke imamının oğlu aynı imtihana tabi tutulmaz ikisinin imtihanı farklıdır bu yaradanın adil sıfatının gereğidir

2-İslama göre kendisine mesaj ulaşmayan kişi islamdan sorumlu değildir

3-Yaratan toplumları toplu olarak değerlendirmez bireylere imtihan uygular ve her birey bu imtihanını yaşar

4-Kurana göre yaratan kimseye taşıyamayacağı yük yüklenmez

Soruyu anlamamışsın heralde çünkü sorduğum şey bu değil. 

1= o kadar din-inanç var iken ve bu dinlerin günümüze geldiği iddiasındaki kitaplarını Anlayabilecek Dil bilgisine erişmenin imkansızlığı GERÇEĞİ var iken Neden İslamı seçeyim! Sen hangi diğer dini İslamı anlamaya çalıştığın gibi anlamaya çalıştın da tarafsız şekilde akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeler sonucu İslami seçtin? 

ilk Soru bu. Kuranın Kendisine Adilim demesi değil konu. Ama konu bu olsa idi de, benim kendime Adilim demem benim adil olduğumu ispat etmez. Konuyu dağıtmamak için bu konuya hiç girmeye gerek yok. 

Soru 2 ise yine soru birin cevabı ile ilişkili bir soru. 

Soru 2= Bireyi Bu şekilde Akıl ve mantıktan Yoksunluk ile seçim yapmaya zorlayan tanrı Adil olamaz iken, bu tanrının kendisine adil demesi zaten bu tanrının Güvenilir olmadığını ispatlamaz mı? Yani birey diğer dinleri bilmez ve bilemeyecekken, iddia edilen yaratıcının Yarattığı ve Aklını kullanmasını istediği birey Tamamen akıl ve mantığa dayalı çıkarım yapıp "Adil bir tanrı beni bu şekilde mantıksız ve tamamen Körükörüneci bir sistemde neyin ne olduğunu bilmeden birini seçmeye maruz bırakmaz. Bırakıyor ise de bu aslında aklımı gerçekten kullanıp bu sistemin akılcı ve mantıklı olmadığını keşfetmemi istediği içindir" demesinin sonucunda sonsuz işkence yapan Tanrı Adil olamaz. 

Bu da ek soru olsun. Ya gerçekten tanrın bu koyulaştırdığım yerdeki gibi düşündü ise? ? 

Hooooop döndük mü yine soru2 ye. Bireyi bu gibi bilinmezliğe atıp hadi seç birini diyen tanrı yada herhangi bir şey Adil olamaz iken adil olduğu iddiası yalan olmuyor mu :)

tarihinde RasyonelDüşünce tarafından düzenlendi
Eksik harf eklendi
Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Buzul said:

Tamam ben de onu diyorum işte, yaşamaya programlı, ölümden korkan zihinler ölüm sürecini ve psikolojisini yaşamak zorundalarsa, bu var oldukları içindir. 

Ayrıca;

Dünya özelinde konuşacak olursak, yaşamın ortaya çıkışı tüm sorunların başlangıcıdır. Dünyada yaşanan tüm bu acıların, tüm bu hastalıkların, canlıların birbirlerini parçalamasının, yaşamaya programlı, ölümden korkan canlıların ölüm sürecini yaşamasının nedeni yaşamdır. Yaşam yok olmalıdır.

Bunu diyenler hasta.

Yaşam sürsün. Canlılar var olmaya devam etsin. Canlılar birbirlerini parçalamaya devam etsin. Burada acı çeksinler, yoksunluk çeksinler. Hastalansınlar. Baskı ve stres yaşasınlar. Geçim derdine düşsünler. Ölmek zorunda kalsınlar.

Bunu diyenler de sağlıklı.

Böyle bir durum var işte. Yaşamın varlığını öven zihinleriniz yaşamın varlığını yüceltmeyi sağlıklı olarak görürken, yaşam karşıtı olmayı sağlıksızlık olarak görüyor. Ama gerçeği söyleyen biziz. Yanlış ve tutarsız olan sizsiniz. Nasıl oluyor bu iş?

buzul bu fikrinle ateistlerden de ayrılıyorsun her şeye rağmen yaşamak güzeldir eğer yaşamayı anlamsız buluyorsan bu seni intihara götürür

o da korkunç bir şey lütfen bir psikoloğa başvur

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, RasyonelDüşünce said:

Soruyu anlamamışsın heralde çünkü sorduğum şey bu değil. 

1= o kadar din-inanç var iken ve bu dinlerin günümüze geldiği iddiasındaki kitaplarını Anlayabilecek Dil bilgisine erişmenin imkansızlığı GERÇEĞİ var iken Neden İslamı seçeyim! Sen hangi diğer dini İslamı anlamaya çalıştığın gibi anlamaya çalıştın da tarafsız şekilde akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirmeler sonucu İslami seçtin? 

ilk Soru bu. Kuranın Kendisine Adilim demesi değil konu. Ama konu bu olsa idi de, benim kendime Adilim demem benim adil olduğumu ispat etmez. Konuyu dağıtmamak için bu konuya hiç girmeye gerek yok. 

Soru 2 ise yine soru birin cevabı ile ilişkili bir soru. 

Soru 2= Bireyi Bu şekilde Akıl ve mantıktan Yoksunluk ile seçim yapmaya zorlayan tanrı Adil olamaz iken, bu tanrının kendisine adil demesi zaten bu tanrının Güvenilir olmadığını ispatlamaz mı? Yani birey diğer dinleri bilmez ve bilemeyecekken, iddia edilen yaratıcının Yarattığı ve Aklını kullanmasını istediği birey Tamamen akıl ve mantığa dayalı çıkarım yapıp "Adil bir tanrı beni bu şekilde mantıksız ve tamamen Körükörüneci bir sistemde neyin ne olduğunu bilmeden birini seçmeye maruz bırakmaz. Bırakıyor ise de bu aslında aklımı gerçekten kullanıp bu sistemin akılcı ve mantıklı olmadığını keşfetmemi istediği içindir" demesinin sonucunda sonsuz işkence yapan Tanrı Adil olamaz. 

Bu da ek soru olsun. Ya gerçekten tanrın bu koyulaştırdığım yerdeki gibi düşündü ise? ? 

Hooooop döndük mü yine soru2 ye. Bireyi bu gibi bilinmezliğe atıp hadi seç birini diyen tanrı yada herhangi bir şey Adil olamaz iken adil olduğu iddiası yalan olmuyor mu :)

aslında ipuçlarını verdiğim bu

1-Kuranda yaratıcının özellikleri arasında en fazla sayılan özellik ADİL olmasıdır  domuz çobanının oğlu olarak doğan kişi ile Mekke imamının oğlu aynı imtihana tabi tutulmaz ikisinin imtihanı farklıdır bu yaradanın adil sıfatının gereğidir

3-Yaratan toplumları toplu olarak değerlendirmez bireylere imtihan uygular ve her birey bu imtihanını yaşar

şıklarda sorunun cevabı var tabi samimiysen ama sen kelime oyununu seçiyorsun

kuran mesajı ulaşmayanlar için kopyalar ise

1-yaratılış tek olan yaratını tanımaya yatkındır

bu sınav ile ilgli önemli bir kopyadır

2-diğer kopya ise evrendir

bu kadar mükemmel bir evrenin mutlaka bir yaratıcısı olur kimsenin babasının bahçesindeki enerji ile  bu evren oluşmaz

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2020 at 14:46, muslumangenc said:

okuduğunu anlamaktan acizsin do you know turkish

eşitlik demedim

ADALET

dedim

ikisi çok farklı şeyler ileri zekamısın sen

islamdan haberdar olan ile olmayan eşit şekilde sorumlu olmayacak gerzek kafan adalet ile eşitliği karıştırdığı için ezbere cevap vermişsin

canlılların bir birini yemesi doğadaki mükemmel dengenin bir sonucu sivri zeka hayvanların senin gibi acı çekip ruhları olduğunu mu sanıyorsun

Bu Allah denen zımbırtı bir insanı sakat ya da hastalıklı yaratıp diğerini sapasağlam yaratıyorsa hangi adaletten bahsediyorsun diyorum? Söyle bakalım mal herif, şimdi sakat doğan, hastalıklı doğan birisi hangi neye göre böyle doğmayı hakketmiş oluyor? Bunun neresinde adalet var be salak?

Ulan mal herif, madem bu Allah denen zıpır tüm insanlığa bir din gönderiyor, o zaman neden tüm insanlığın haberi olmuyor ha?

İslam'dan haberi olanla, olmayanın akıbeti nasıl ve neye göre belirlenecek, Kuran'dan ayetlerle anlat bakalım.

Canlıların birbirlerini yemesinin neresi mükemmel bir denge be salak geri zekalı mal?

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2020 at 18:30, muslumangenc said:

yukarıdaki bilgilere ek yapim

doğa mükemmel bir besin döngüsü bulunan bir sistem olarak yaratılmıştır

bitkiler

hayvanlar

yaratılış amacı insana hizmettir

hayvanlar olmasa ne yapardık

sorusunu bir kendine sor

basit bir soru değil bu

besinsel olarak tıb ilmi olarak vs 

Ulan bu senin geri zekalı sapık, manyak tanrında bir insanı başka bir canlıyı yemeden hayatta kalacak şekilde tasarlayacak kadar akıl, zeka yok mu? Bu kadar mı aptal senin bu Allah'ın?

Madem hayanları yaratılış amacı insan hizmet neden yırtıcı hayvanlar insanları parçalayıp yiyor, mikroplar hasta edip öldürüyor, bitkiler zehirliyor vs. Hiç düşünme, akıl yürütme yok, ezbere arap zırvalarını papağan gibi tekrarlamak var.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, muslumangenc yazdı:

aslında ipuçlarını verdiğim bu

şıklarda sorunun cevabı var tabi samimiysen ama sen kelime oyununu seçiyorsun

kuran mesajı ulaşmayanlar için kopyalar ise

1-yaratılış tek olan yaratını tanımaya yatkındır

bu sınav ile ilgli önemli bir kopyadır

2-diğer kopya ise evrendir

bu kadar mükemmel bir evrenin mutlaka bir yaratıcısı olur kimsenin babasının bahçesindeki enerji ile  bu evren oluşmaz

Haydaa 

Lafı neden geveliyorsun ki. 

Bir de mesajına meal mi uygulayayım... 

Öncelikle tekrar edeyim. Kuranın kendine Adilim demesi ile, hitlerin kendisine adilim demesi arasında fark yok. Kişi kendisinin şahidi olamaz. 

Sorularıma cevaplarının meali de

1= Hiç bir dini bilmiyorum ve araştırmadım. Zaten araştırmamın imkanı yok. Tamamen tesadüfü bu dinin yaygın olduğu toplum üyesiyim diye bunu seçtim. 

2= tanrım kendisine adilim diyor. Kendinin şahitliğini ve teyidini kendi kendi söylüyor diye bunu doğru kabul ediyorum. 

Mesajının meali bu.

Benim mesajım ve senin şu cevabını okuyanlara 

Söyleyecek birşey kalmadı sayın hakim ? 

Sitelerde Paylaş

Önceden ben "Çocukları ateist olarak yetiştirmek de doğru değil, sadece din aşılamayalım yeter" diye düşünüyordum ama artık bunu da yanlış buluyorum. Her taraf dinci kaynarken nasıl olacak bu zaten? Hangi teist dini inancını kendi iradesiyle seçiyor ki? Ortada bir teizm baskısı varsa elbette ki bizlerin de kendi çocuklarımızı ateist olarak yetiştirmek hakkımızdır. 

Sitelerde Paylaş
On 21.03.2020 at 18:45, muslumangenc yazdı:

buzul bu fikrinle ateistlerden de ayrılıyorsun her şeye rağmen yaşamak güzeldir eğer yaşamayı anlamsız buluyorsan bu seni intihara götürür

o da korkunç bir şey lütfen bir psikoloğa başvur

Her doğum bir ölümdür. Birinin doğumuna karar verildiğinde, onun ölümüne karar verilir. İntihar da bir ölüm şeklidir, hastalıktan ölüm, açlık, susuzluk sonucu ölüm, kaza sonucu ölüm vs vs. Ölüme, öldürülmeye karşı değilsiniz. Ölüme, öldürülmeye karşı olsanız zaten, ölüm üreten doğuma karşı olurdunuz. Doğumlara karar vererek, ölümlere karar vermezdiniz. Ölüme, öldürülmeye karşı olsanız, sizi öldüreceğim, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen allaha tapınmazdınız. Farkında mısınız bilmem ama toprağın altını ölülerle dolduran yaşamın sürmesini isteyen siz doğum yanlılarısınız.

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2020 at 23:22, muslumangenc yazdı:

sen uçmuşsun

ateistlere göre ölüm yok mu

dünyanın insanın hizmetine sunulması bir nimet değil mi

yaşamak

yaşama sevinci

var olduğunu hissetmek

bunlar çok önemli şeyler ama sen farkında değilsin

yokluk ufff ne korkunç bir şey

Peki ya kötülükler, hüzünler?

On 20.03.2020 at 22:06, Buzul yazdı:

Adem ile Havva insanların ilki ya hani. Düşünelim.Cennetten yeryüzüne sürülen Adem ile Havva besin bulamasa ne olurdu mesela. Açlıktan ölürlerdi. Ve biz de olmazdık. Açlığımız, susuzluğumuz, gereksinimlerimiz, yoksunluğumuz varoluşumuzdan kaynaklanıyor. Yokken yeme, içme sıkıntımız mı vardı? Ayrıca ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, her doğum bir ölümdür, sizi öldüreceğim diyen allaha tapınan biri olarak beslendiğimiz canlılar olmasa ne olurdu, ne yapardık diye sorman da  epeyi trajikomik. Ne olurdu, ölürdük. Ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen allaha tapınan biri olarak bunu en iyi sizin bilmeniz gerekir değil mi? Ama siz de şöyle bir anlayış var. Açlıktan, susuzluktan öldürmeyen allahın insanları örnek olarak hastalıklarla öldürmesinde bir sorun yok. Hoş bu yeryüzünde yetersiz beslenen, açlıktan, susuzluktan ölen canlılar var. Canlılar besinsizlik yüzünden ölmüyor gibisinden bir durum da söz konusu da değil. Ek olarak bizi bu şekilde tasarlayan o değil mi? Yoksunluk veren, gereksinimleri olan bedenleri size göre var eden o değil mi? Yoksunluk verip, sonra da yoksunluğumuzu giderdiği için mi şükür edeceğiz kendisine. Sanki bir güzellik, iyilik yapmış gibi. Bu şuna benziyor. Var ettikleri çocuğa, seni yedirdik, içirdik, hakkımızı ödeyemezsin, bize şükür et diyen anne ve babaya. Zaten kuranda allah ile birlikte, anne, babaya da şükür istenir. Bakınız lokman 14. İşte islamı oluşturan da bu kafa değil mi zaten ?  Muhtaç, yoksunluk çeken bedenini var eden annesine ve babasına şükür eden bu kafa.

Peki ya iyilikler, mutluluklar?

Dünya ne iyi nede kötü. İyiliklerde var kötülüklerde. Madem kötülükleri yarattı diye kızıyorsunuz, iyilikler içinde övün.

Müslümanlar daha tutarlı, en azından kötülüklere bir bildiği vardır diyorlar, ateistler eleştirirken kötülükleri dillendirip duruyorlar bu bütüncül bir bakış değil, bütüne bakmayan göremez. Sağlam argüman üretemez.

En azından iyilikleri görmezden gelmek yerine iyiliği gösterip elinden almak için yaratmış falan deyin.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Nuri Kara said:

Dünya ne iyi nede kötü. İyiliklerde var kötülüklerde. Madem kötülükleri yarattı diye kızıyorsunuz, iyilikler içinde övün.

Müslümanlar daha tutarlı, en azından kötülüklere bir bildiği vardır diyorlar, ateistler eleştirirken kötülükleri dillendirip duruyorlar bu bütüncül bir bakış değil, bütüne bakmayan göremez. Sağlam argüman üretemez.

En azından iyilikleri görmezden gelmek yerine iyiliği gösterip elinden almak için yaratmış falan deyin.

Bu senin yaptığın mesela bir pedofiliyi, bir sapığı "Tamam, adam pedofili, sapık falan ama bak falan derneğe, falan hayır kurumuna, falan okula da da bağış yapmış, falan kişiye yardım etmiş." diye savunmaya benziyor.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Nuri Kara yazdı:

Peki ya kötülükler, hüzünler?

Peki ya iyilikler, mutluluklar?

Ne gibi iyilikler örnek olarak? Mesela muhtaç, yoksunluk çeken canlıları var etmesi, onları yemeye, içmeye zorlaması, sonra da nimetleriyle yoksunluklarını gidermesi gibisinden bir iyilik mi, her zaman gidermesede? Hastalık yapsınlar diye virüsleri, bakterileri yaratıp, yeryüzüne salması, sonra da hastalıkları tedavi eden kişiler üzerinden sağlık vermesi gibisinden bir iyilik mi? Hastalık yapan, zarar veren bu virüsler, bakteriler ed darr adının tecellisiymiş kendisinin.  Hastalıkları tedavi eden kişiler de şafi adının tecellisiymiş. Yani bu allah kendisiyle çatışıyor. Bilerek sorun yaratıp, sonra da o sorunu çözdüğü için birde övgü ve şükür  bekliyor birde. Tabi bunu yaparken de bir sürü acıya, ızdıraba, kedere neden oluyor.

Hayır. Müslümanlar öyle demiyorlar. Müslümanlar allah kötülük yapmaz diyorlar. Allahın kötülük yapıyorsa, bir bildiği var felan demiyorlar yani. Canlıların birbirlerine parçalamasına, müslümanların allah kötülük yapmış dediklerini hiç görmedim mesela.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, sağduyu yazdı:

Bu senin yaptığın mesela bir pedofiliyi, bir sapığı "Tamam, adam pedofili, sapık falan ama bak falan derneğe, falan hayır kurumuna, falan okula da da bağış yapmış, falan kişiye yardım etmiş." diye savunmaya benziyor.

Ben Allah'ı öv demedim, örneğin bana uymuyor. Yerceksen yine yer ama iyiliklerinide gör.

21 saat önce, Buzul yazdı:

Ne gibi iyilikler örnek olarak? Mesela muhtaç, yoksunluk çeken canlıları var etmesi, onları yemeye, içmeye zorlaması, sonra da nimetleriyle yoksunluklarını gidermesi gibisinden bir iyilik mi, her zaman gidermesede? Hastalık yapsınlar diye virüsleri, bakterileri yaratıp, yeryüzüne salması, sonra da hastalıkları tedavi eden kişiler üzerinden sağlık vermesi gibisinden bir iyilik mi? Hastalık yapan, zarar veren bu virüsler, bakteriler ed darr adının tecellisiymiş kendisinin.  Hastalıkları tedavi eden kişiler de şafi adının tecellisiymiş. Yani bu allah kendisiyle çatışıyor. Bilerek sorun yaratıp, sonra da o sorunu çözdüğü için birde övgü ve şükür  bekliyor birde. Tabi bunu yaparken de bir sürü acıya, ızdıraba, kedere neden oluyor.

Hayır. Müslümanlar öyle demiyorlar. Müslümanlar allah kötülük yapmaz diyorlar. Allahın kötülük yapıyorsa, bir bildiği var felan demiyorlar yani. Canlıların birbirlerine parçalamasına, müslümanların allah kötülük yapmış dediklerini hiç görmedim mesela.

Lezzet alman gibi. İhtiyaçtan fazlası.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Ben Allah'ı öv demedim, örneğin bana uymuyor. Yerceksen yine yer ama iyiliklerinide gör.

Lezzet alman gibi. İhtiyaçtan fazlası.

Çoğu yemekten lezzet aldığımı söyleyemem kendi adıma. Çoğu yemeği açlığımı gidersin diye yiyorum.Yani bu yedi katlı bir göğün üstünde oturan düşsel gökyüzü tanrısının iyiliği yemeklerden aldığımız lezzetmiş demek ki. Gerçekten övülesi bir iyilik.

Sitelerde Paylaş

İşte şu cerbezenin tavr-ı acibi; zaman ve mekânda müteferrik şeyleri toplar, bir yapar. O siyah perde ile her şeyi temaşa eder. Hakikaten cerbeze, enva'ıyla garaibin makinesidir. Görünüyor ki, cerbeze-âlûd bir âşıkın nazarında umum kâinat birbirine muhabbet ile müncezib ve rakkasane hareket ediyor ve gülüşüyor. Çocuğunun vefatıyla matem tutan bir vâlidenin nazarında, umum kâinat hüzün-engizane ağlaşıyor. Herkes istediği ve haline münasib gördüğü meyveyi koparır.
Münazarat - 35

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

İşte şu cerbezenin tavr-ı acibi; zaman ve mekânda müteferrik şeyleri toplar, bir yapar. O siyah perde ile her şeyi temaşa eder. Hakikaten cerbeze, enva'ıyla garaibin makinesidir. Görünüyor ki, cerbeze-âlûd bir âşıkın nazarında umum kâinat birbirine muhabbet ile müncezib ve rakkasane hareket ediyor ve gülüşüyor. Çocuğunun vefatıyla matem tutan bir vâlidenin nazarında, umum kâinat hüzün-engizane ağlaşıyor. Herkes istediği ve haline münasib gördüğü meyveyi koparır.
Münazarat - 35

Çocuğunun hastalanmasına, acı çekmesine ve ölmesine üzülen, bunu istemeyen anne ve baba neden var ederek onun bunları yaşamasına neden olmuşlar? Bundan dolayı üzülüp kederlenirken, neden çocuğuna işkence eden, acı çektiren allaha tapınıp, onun bu yaptıklarını destekliyorlar? Çocuğumuza acı çektirme, işkence etme allah demiyorlar? Ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, her doğum bir ölümdür diyen allaha tapınanlar olarak çocuğunun doğumuna neden olarak ölümüne karar verdiklerini bilmiyorlar mıydı? Bu kendi kalene bilerek, isteyerek gol atıp, sonra da ona üzülmeye benzer. Bu nasıl üzülmektir, bu nasıl sevgidir, bu nasıl bir tutarsızlıktır yedi katlı göğün üstünde oturan zalim gökyüzü tanrısının yalaka ve yancılığını  yapınca onurlu ve üstün biri olduğunu söyleyen kişi?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Buzul yazdı:

Çoğu yemekten lezzet aldığımı söyleyemem kendi adıma. Çoğu yemeği açlığımı gidersin diye yiyorum.Yani bu yedi katlı bir göğün üstünde oturan düşsel gökyüzü tanrısının iyiliği yemeklerden aldığımız lezzetmiş demek ki. Gerçekten övülesi bir iyilik.

Azıcık kendin düşün, keyif aldığın herşeyi sayacak değilim, küçümsemen sorun değilde...

Bu arada hayatın hangi yönündesin onu bilemem. Bazıları şanslı oluyor. Kaderleri yüzlerine gülüyor. Herkesi bir tutma.

24 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Münazarat - 35

Müteferrik şeyleri toplamış? Sonra yinemi ayırmış. Herkes istediğini koparamaz! Haline münasib olanıda değil. Meyvesi gelir onu bulur. O bulamaz. Bir valide matem tutarken yediği meyva acıdır. İstediğinden değil.

Ezberini kusup kaçmak yok. Risaleci değilmisiniz, annem babam gibi ezbercisiniz hepiniz. Said ne demiş. Aman anlamı bozulmasında kimse anlamasın, en güzelini o yazmıştır. Said Nursi yanlış söyleyebilir, ama ben daha görmedim. Sende bunlardanmısın?

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hür iradesi , iktidarı , seçme hakkı olan kişiler 

7 dakika önce, Buzul yazdı:

Çocuğunun hastalanmasına, acı çekmesine ve ölmesine üzülen anne ve baba neden var ederek onun bunları yaşamasına neden olmuşlar? Bundan dolayı üzülüp kederlenirken, neden çocuğuna işkence eden, acı çektiren allaha tapınıp, onun bu yaptıklarını destekliyorlar? Çocuğumuza acı çektirme, işkence etme allah demiyorlar? Ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, her doğum bir ölümdür diyen allaha tapınanlar olarak çocuklarının doğumuna neden olarak ölümüne karar verdiklerini bilmiyorlar mıydı? Bu kendi kalene bilerek, isteyerek gol atıp, ona üzülmeye benzer. Bu nasıl üzülmektir, bu nasıl sevgidir, bu nasıl bir tutarsızlıktır yedi katlı göğün üstünde oturan zalim gökyüzü tanrısının yalaka ve yancılığını  yapınca onurlu ve üstün bir kişi olduğunu söyleyen kişi?

Şimdi sorun un kökenine inelim.. özgür iradesi seçme hakkı aklı başında olanları bu tür meselelerden muaf mı tutuyoruz.. bizim derdimiz savunmasız suçsuz günahsız olanlar mı ?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nuri Kara yazdı:

Azıcık kendin düşün, keyif aldığın herşeyi sayacak değilim, küçümsemen sorun değilde...

Bu arada hayatın hangi yönündesin onu bilemem. Bazıları şanslı oluyor. Kaderleri yüzlerine gülüyor. Herkesi bir tutma.

Sen yemek yerken, aldığın lezzetlerden dolayı mest olup, kendinden geçiyorsan sorun yok. Yedi katlı göğün üstünde oturan düşsel gökyüzü babasını sana yaptığı bu iyilikten dolayı övebilirsin.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Müteferrik şeyleri toplamış? Sonra yinemi ayırmış. Herkes istediğini koparamaz! Haline münasib olanıda değil. Meyvesi gelir onu bulur. O bulamaz. Bir valide matem tutarken yediği meyva acıdır. İstediğinden değil.

Ezberini kusup kaçmak yok. Risaleci değilmisiniz, annem babam gibi ezbercisiniz hepiniz. Said ne demiş. Aman anlamı bozulmasında kimse anlamasın, en güzelini o yazmıştır. SAid Nursi yanlış söyleyebilir, ama ben daha görmedim. Sende bunlardanmısın?

Ne diyorsun lan kusmuk ne demek ağzını temizle gel derdin ne ise konuşalım..

tarihinde 'Oflaz' tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...